Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


400. eni35 (válaszként erre: 394. - Maci75)
2008. máj. 17. 16:05

szia maci!

örülök neki hogy már valamennyire jobban érzed magad.engem meg a frász kerülget ha a műtétre gondolok. különösen azért is mert az orvosom azt mondta hogy a műtét után kihajítanak az ágyból. nagyon félek tőle hogy nem fogok bírni felkelni.

kérdéseim: a csőnek a helyét mikor összevarrták azt mennyire fájt? kaptál rá érzéstelenítőt és hatot legalább? a nyugtatótkat amit kaptál kérni kell vagy adják maguktól? mikor szokták a manit odaadni? kapocsszedéskor vagy hazamenetelkor? hanyadik nap szedik ki a kapcsokat? mikor bírtál először felkelni? intenzíven is voltál vagy rögtön kórteremben? mivel kötözöd a sebed?

399. detty222 (válaszként erre: 396. - Horniko)
2008. máj. 17. 15:34

Én is örülök az újabb hazatért sorstársnak :D Látod nem is volt az olyan vészes.

Horniko!

Nálunk két héttel a kontrol előtt kell elmenni vérvételre, hogy minden kész legyen, legalább is ezt az én dokim szereti így nem tudom.

2008. máj. 17. 13:41

Phenilbutazon kenőcs. Ha azt mondta, akkor gyógyszertár!


Jobbulást!

397. maci75
2008. máj. 17. 13:37

nekem azt írták a papírra, hogy műtét után hat héttel endokrinológushoz kell mennem.

Mikor vettétek le a kórházi kötést a nyakatokról és mivel kezeltétek.

A dokim azt mondta, hogy jeges zacskót nyomsssak rá, de félek tőle picit. z egyik nővér meg azt mondta, hogy valami phemibutazon kenőccsel kenegessem.

396. horniko
2008. máj. 17. 13:10

Júni 17-ére kaptam kontrollra időpotot az endokrinológushoz...Vicces, mert a műtétre nem kellett ennyit várnom...

Azt hiszem így vérvételre is csak később megyek, hogy friss eredményt vihessek a nénihez.Mert itt az a szokás, hogy 1 hónapon belül 2x nem csinálják meg a THS-t és társait..Felétek is ez a divat lányok, Maci?

395. horniko (válaszként erre: 394. - Maci75)
2008. máj. 17. 13:04

Örülök neki, hogy te is egyben hazaértél!!!


A nyakizmaim nekem is sokszor beálltak, főleg amikor nevetnem kellett és nem bírtam abbahagyni..Ilyenkor amikor nem kéne minden olyan nagyon nevettető..:)

Kitartást a nyeléshez, nyakforgatáshoz!!Meglátod naprólnapra sokkal jobb lesz!!


Szerintem nincs igaza a dokidnak, engem megnyugtatott, amit itt a fórumban olvastam.És jó volt sorstársakkal beszélgetni!


Egypár nővér tényleg nagyon genya...De tudnám, hogy akkor minek van ott...Tök rossz ilyenekre ráutalva lenni.Persze voltak nálam is kivételek, szerencsére!

394. maci75
2008. máj. 17. 08:07

sziasztok olyan jót aludtam a saját ágyamban, hogy ez felért 5 infúziós kezeléssel. Tudtam balra és jobbra fekve is aludni, sőt még álmodtam is.

A kórházban nem tudtam aludni, mivel az ágy iszonyat kemény és kényelmetlen, a háttámla magasságállítás pedig nem felhasználóbarát. Vittem kispárnát, de nem tudtam kihasználni, műtét utén alámrakták a kórházi párnát, utána meg meg sem tudtam mozdulni. A műtét és másapi fekvésnek köszönhetően tiszta görcsös lett a nyakizmom a vállizmom, illetve a házimom. Most hogy hazajöttem a feleleségemmel jó lemaszíroztattam magam és máris jobb. Azért sem volt az igazai a pihenés a kórházban, mert reggel 5-kor jöttek a nővérkék és vérnyomás+lázmérést végeztek rajtunk. Háromnegyed 6-kor meg jött a nővér váltás, amikor megint felzaklattak minket........

Nővér téma: megítélésem szerint a leggyengébb láncszem a kórházi tartózkodásom alatt a nővéri ellátás volt. 90%-án látszott a közöny, mondtál nekik valamit egyik fülükön be másik fülükön ki, úgy vágták belém az injekciókat, hogy mindegyiknek meglátszik rendesen a helye. 2 nővérke volt aki kedves és érdeklődő volt, de a többi ........

a sebész orvosomról csak ódákat tudok zengeni, bár kicsit dr.house stílusban adta elő, szerintem ezzel próbálta a feszültésgemet oldani. Műtét után feljött hozzám és öszinte örömet láttam rajta, hogy tudok beszélni és van hangom, mivel állítólag kicsit necces volt a műtét e vonatkozásban. Jó lecseszett, hogy neteztem, mert szerinte rosszabb a betegnek, ha minden hülyeséget összeolvas a neten a műtétről, mert ez csak stresszeli az embert, ami hormonokat termel, ami nem nagyon jó.

Most már tudom mi az a két pont a nyakon, az a csőnek a helye amin keresztül kijött a véres dzsuva a nyakamból. A csövek kellemetlenek voltak a nyakamban fejmozgatásnál éreztem őket.

Szummázva mététből nem éreztem semmit, de az első két nap nagyon nagyon sz*r, fejfájás, amikor köhögtem valami váladékod majd meg fulladtam, egy idősebb nénit is műtöttek velem egyidőben, ő még állítólag rókázott is utána. Kamilla teát hozass be magaddal Eni, mert az jó kortyolgatni másnap.

Amitől majdnem elsírtam magam, az az volt, hogy alig tudtam felkelni, próbáltam ezt az oldalra fordulós kinyomós számot, de kész szenvedés volt.

Természetesen lehet, hogy én lihegem túl ezt a dolgot, mivel állítólag a éfrfiak jobban elhagyják magukat.

Továbbbi jó napot nektek....

393. eni35 (válaszként erre: 388. - Maci75)
2008. máj. 16. 17:23
jobbulást neked kedves maci. de legalább már túl vagy rajta ha már egyszer muszáj volt. és nagyon hamar haza is engedtek. 3nap? ez tényleg gyors volt.nekem többet mondtak(5).de én még csak most megyek megbeszélésre a sebészhez. nagyon félek! majd kérdeznék tőled egy pár dolgot. de addig is csak pihenj és gyógyulj meg!
2008. máj. 16. 17:06

Hurrrrrrááááááááá!

Maci is túlélte!! :D

Büszkék vagyunk Rád!

Jobbulást. A fekvés és a forgolódás még egy darabig nem lesz kellemes, de ne aggódj, majd helyrejön, és jobb lesz, mint újkorában!!

391. Kata21* (válaszként erre: 390. - C25fee884d)
2008. máj. 16. 16:54

Nekem csak akkor fáj ha érzi a frontot!Tiszta időjós vagyok:)

Maci Jobbulást!!!

2008. máj. 16. 16:24

Csak szeretném kérdezni, hogy nektek is szokott fájni? Mert ma egész nap, annyira fáj a nyakam, görcsölget.

Nem volt időm még elolvasni a hozzászólásokat, bocsi, hátha tud valaki így röptiben válaszolni.

Köszi.

389. c25fee884d (válaszként erre: 388. - Maci75)
2008. máj. 16. 16:16
Jobbulást!
388. maci75
2008. máj. 16. 15:45

sziasztok hazajöttem!!!!!!

holnap leírok mindent részletesen mit csináltak velem......

lehet azért mert én férfi vagyok, de rüheltem az egészet és nagyon fájt.

Most már kezdek jobban lenni, a nyelés mikor lesz már fájdalommentes? Tegnap kiszedtek 7 kapcsot a nyakamból, a csőlyuk varratokat hétfőn veszik ki.

Kaptam két adag nyugtatót a s*ggembe, mert nagyon izgultam, innentől kezdve már csak arra emlékszem, hogy a műtőben leszíjaaznak és a maszkot felteszik. Az ébredés meg már a kórteremben volt. Fejem felett egy infúzió, ami nagyon jól esett és a nyakamból két cső ágazott ki amiből a dzsuva folyt ki. Idáig az összes éjszakám nagyon sz*r volt, mert nem tudtam oldalra fordulva alaudni, a hátam meg a nyakam meg teljesen bekeményedett.

na majd még irok sziasztok...

387. Betty-Győr (válaszként erre: 386. - Kata21*)
2008. máj. 16. 14:09
GRATULÁLOK!!!!! :D
386. Kata21*
2008. máj. 16. 11:54

Na most jöttem meg az eredményekkel nagyon jók lettek :)éssssss MEGGYÓGYULTAM!!!!juhéééé!!!!

Nem kell szednem a gyógyszereket soha többé és majd csak fél év múlva kell mennem újra dokihoz csakhogy biztosak legyünk benne hogy minden oké!De most egészséges vagyok mint a makk:)

Kívánok nektek is hasonló jó eredményeket!!!

385. Kata21*
2008. máj. 15. 18:02

Na túlvagyok a kontrolon:)Tök jó volt mert sehol nem kellett várnom egy percet sem és hamar hazaértem!Voltam a dokikámnál is...azt mondta a szövettanom nagyon jó eredményeket mutat.Majd még holnap be kell ugranom az eredményekért de valószínű azok is jók lesznek!

A hegem ma nagyon fájt...azthiszem eső lesz:)Mindig előrejelez!!Szóval esernyőt készíteni lányok:)

384. horniko (válaszként erre: 383. - Csadrienn1979)
2008. máj. 15. 17:23

Műtét után sem feltétlenül hízik az ember.Én asszem kivétel vagyok:)De már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a vérvétel eredménye...


Én is nagyon ideges voltam abban az időben.Gyerekekkel dolgozok ugye, és nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne pofozkodjak és kiabáljak....

383. csadrienn1979 (válaszként erre: 369. - Eni35)
2008. máj. 14. 23:09

Igen, a túlműködés nagyon idegessé tudja varázsolni az embert, egyik barátnőm anyukája mindig onnan tudta (már őt is megműtötték), hogy kiújúlt neki, hogy olyan depressziós lett, hogy azért került kórházba. Én is sokszor fel tudnék robbanni, pedig alapjában véve nem vagyok egy robbanékony típus. Vagyis nem voltam :( .

Amikor először beteg lettem, pultosként dolgoztam, olyan kézremegésem volt, hogy kénytelen voltam a feleseket nagyobb pohárban kiszolgálni, mert mire kitettem a pultra, negyed részét kilotyogtattam, és ezt tök komolyan mondom!!

Olyat viszont én még nem is hallottam, hogy valaki hízott volna a túlműködéstől. Az a pangás tünete szokott lenni. Ezt nem értem. Azt tudom, hogy "szerencsére" műtét után általában 10kg körülit felszed az ember, meg hát mikor elkezdi a gyógyszert szedni, és kezdenek beállni az értékei, akkor is elkezdi visszahízni az ember, amit leadott, sőt még többet is, de ezen meglepődtem, hogy te alapból híztál tőle. VAgy csak miután elezdtél gyógyszert szedni? Mert a gyógyszer által ugyebár helyreáll a hormonháztartás, és lassul az anyagcsere.

382. Kata21*
2008. máj. 14. 23:01

Detty!Én hétfőre már túl leszek mindenen...majd elmesélem mi volt!Holnap reggel indulok ugy néz ki egyedül és rohadtul nincs kedvem!Utálok oda járni de ezt már mondtam:)Azért majdcsak kibírom valahogy és remélem legközelebb már csak fél év múlva kell majd mennem!

Én a műtét előtt és a műté után is híztam!Szóval így összességébe szedtem fel 10kg!

Műtét után hazajöttem 4kilóval voltam kevesebb de ez már a múlté.Hamar vissza is jött!Gondolom azért mert mindenki elhalmozott csokival és hosszas fekvésem szorán eléggé unatkoztam és mit lehetett mit tenni...csokitenni!:)

De ez csak 3nap volt...azóta folyamatosan fogyókúőrázom és bármit csinálok nem megy le.Egyik héten eltünik 2kiló majd másik héten visszajön pedig mindent ugyan ugy eszek....nem nagyon értem!

Na enni voltam mára...holnap meg :'( idegösszeroppanást kapok ha sokan lesznek:)

381. detty222 (válaszként erre: 370. - Kata21*)
2008. máj. 14. 21:43

Kata hétfőn este elmesélem Neked, hogy miből áll a kontrol mert akkor megyek nekem sincs kedvem ott ülni na meg 1 nap szabim megint az orvoshozjárkálással fog elmenni :(

Kata mikor híztál 10 kg-t? műtét óta vagy előtte?

Mert én a műtét óta szedtem fel annyit és úgy útálom nem akar lemenni :(

380. horniko (válaszként erre: 379. - Tamasveronika)
2008. máj. 14. 17:04
Engem is Basedow miatt műtöttek, ezért volt túlműködésem.Az én szemem nem dülledt, de dagadt, fáradékony, érzékeny az volt.Ezérz nyafogok a kontaktlencse miatt...:(
2008. máj. 14. 16:49

Kinek volt még a PM mellett Basedow kórja is?

Sajnos nekem igen, és elég rondák voltak a szemeim. Az orvos azt mondja, hogy visszahúzódhat, van rá esély, de ez hosszadalmas folyamat lesz.

378. tamasveronika (válaszként erre: 376. - Horniko)
2008. máj. 14. 16:46
Megpróbálok, de majd csak este tudom, ha hazamentem a munkahelyemről.
377. horniko (válaszként erre: 369. - Eni35)
2008. máj. 14. 16:39
Igen a béta blokkolónak vérnyomáscsökkentő és szívritmusszabályozó hatása van.Pl ilyen a Betaloc, amit ált ilyenkor adnak.De én Concor-t szedtem ugyanezért.
376. horniko (válaszként erre: 373. - Tamasveronika)
2008. máj. 14. 16:14

Szia!

Kíváncsi lennék a sebedre.Nem tudsz te is fényképet feltenni az adatlapra?

375. horniko
2008. máj. 14. 16:13
Én is már jövő héten a (hat hetes!) vérvételnél tarok..Reméljük a legjobbakat!Nektek is csajok..
374. horniko
2008. máj. 14. 16:10
A szemem nekem már nem dagadt és fájt a műtét óta és ezen felbátorodva próbálkoztam újra a kontaktlencsével.De sajna nem nagyon bírja a szemem és már megőrülök a szemüvegtől, ami szétnyomja a fejem....Meg aztán itt a nyár és hordanék napszemüveget is...Nem tudom még meddig kéne pihentetni a szemem??
2008. máj. 14. 16:08

Sziasztok!


Április 29-én volt pajzsmirigy műtétem, május 02-án reggel már hazamehettem, sőt a héten már elkezdtem dolgozni is.

Nekem túlműködött a Pm-em, 2 és 1/2 éve szedtem a Propycilt, de sosem volt normál szinten a TSH-m, ezért volt szükség a műtétre. Igazából a műtét napja nagyon rossz volt, az ébredés után. Nagyon fájt a torkom, a nyakam és a fejem is. 11 kapcsot kaptam, 6 palack infúziót. Keddi napon volt a műtétem, szerdán már egész jól voltam, ettem darabos ételt is. Csütörtökön már szerettem volna hazamenni, de nem engedtek, csak péntek reggel. A sebem már nagyon szép, alig látszik és jól is vagyok. 2 hét múlva kell visszamennem a belgyógyászhoz kontrollra.

Ha valakinek kérdése lenne, csak nyugodtan. Köszönöm, hogy elolvassátok.

372. Kata21*
2008. máj. 14. 13:42
óóó basszus:( akkor megint egész nap ott fogok rohadni a dokinál!!!Ezt a szívást!!Eddig olyan jó volt hogy nem kelett mennem most meg megint kezdődik....hát sírok!Utálok odajárni!Csomóan vannak mindig meg...áááá!
371. Betty-Győr (válaszként erre: 370. - Kata21*)
2008. máj. 14. 12:42

Hát, a műtét utáni első kontroll nekem egy csomó vizsgálatból állt, de én régen voltam.

De mivel a Szabó Dokihoz jössz vissza (ha jól emlékszem), szerintem nálad is lesz vérvétel, gép, meg ultrahang. Utána már csak vérvétel kora reggel egyik héten, aztán utána héten az eredménnyel megnéz a doki. Remélem, minden jó nálad!

Én is hétfőn megyek vérvételre, 27én meg orvoshoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook