Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 28. 10:54

Sziasztok!

Fegu nem ertem ezt a fulladast nalad?Mitl fulladsz?Kerdezted az orvosodat?

En nem ertem.Vigyazz magadra.Angi

2009. márc. 28. 08:40

Sziasztok!

Kicsit eltűnt mindenki, sok a dolgunk?

Tünkány, sajnálom, hogy kell a műtét mégis! Az én sebészem, akiben egyáltalán nem bízom, azt mondta, hogy az egész PM-et sosem veszik ki, bízva abba, hogy esetleg a bent maradt el kezd jól működni.

Néztem a képeket, a Te nyakad olyan, mint az enyém volt műtét előtt, fiadnál megzavar az ádámcsutkája, de jól látha ott is a baj. Igen, lehet, hogy a megfázástól érzed a gombócot, nekem ilyen érzésem a műtét óta van.

GSKE, azért túl ne erőltesd magad, nehogy a belső varratok sérüljenek! Mozgasd, tekergesd, masszírozd, de óvatosan! Maradj annyit otthon, így műtét után, amennyit lehetséges és pihenj.

Angi, azért javulgat a hangom nekem is! Egyre erősebb, és tényleg úgy van, ahogy mondod: reggel egész jó aztán estére elfárad. Időnként már úgy érzem, hogy ez az igazi hangom volt, de ez csak átmeneti. A fulladás még meg van.

Vigyázzatok magatokra!

1388. tünkány (válaszként erre: 1381. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 25. 22:17
Tettem fel képet a fiam nyakáról és az enyémről...
1387. tünkány (válaszként erre: 1381. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 25. 22:09

Mindenféle vizsgálat után mégiscsak azt mondták neki, hogy kell a műtét, de most nem arról van szó, hogy az egészet kivegyék... Megértem az orvosok dilemmáját is, mert egyrészt ha jól működik, és a gyerek még fejlődésben van, minek vegyék ki... Másrészt ha benn hagyják, akkor nincs biztosíték, hogy nem keletkeznek újabb göbök és nem kell megint nyiszálni...

Nem tudom, az aggodalom-együttérzés miatt-e, de most az én nyakam is mintha állandóan szorongatná valaki... az én legnagyobb göböm fél éve még csak 9 mm-es volt a ... Persze lehet, hogy csak influenza - köhögök is meg fáj mindenem...

Gyógyulj!:*

1386. cbf941be96 (válaszként erre: 1381. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 25. 20:46
Szerencsére nem kell dolgoznom, a munkahelyem is és a családom is nagyon megértő. A közérzetem rendben, hangom rögtön volt. Talán egy kicsit depis vagyok, de az lehet mástól is. A műtét utáni héten már vezettem, az egy kicsit húzós volt: jobbra - balra nézni, de most már jobb. Az úszás határozottan jót tett, meg az, hogy jegelem magam.
1385. e76e8f01ad (válaszként erre: 1383. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 25. 20:44
Koszonom hogy drukkolsz fegu draga vagy:)Nos mivel dohanyzom ,gondolom nem tesz jot a torkomnak sem es a hangomnak sem,de barcsak le tudnek szokni,de olyan stresszes most az eletem,nehez a munkam,olyan emberekkel dolgozom akiket nem szeretek,mind1 elkell mondjam az orvosomnak is hogy cigizem ,gondolom nem fog orulni,tartok ettol.Kicsit hiztam a mutet utan,nekem tulmukodesem volt,es alandoan ettem,panaszaim nem voltak igazan ,csak neha a szedules meg a tulzott pulzusszam.De most ugyanojan vekony vagyok mint mutet elott pusz angi
1384. e76e8f01ad (válaszként erre: 1377. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 25. 20:33

Fegu!

En reggel mindig kicsivel jobban beszeltem,es gondolom estere mar faradtabb volt a hangom es akkor mar alig tudtam beszelni.Egy biztos volt.Ez a forum hihetetlen segitseget nyujtott,mert olyan magabiztosan mentem a korhazba,hogy hihetetlen.Nagyon nagyon koszonom mindenkinek.Angi

2009. márc. 25. 20:28

Drukkolok! Durva lehetett a fuldoklás! Vigyázz magadra! Én a hangszalag bénulás miatt sűrűn félre nyelek, de ez más azt hiszem, bár egyre ritkábban.

Nem híztál? Nincs semmi panaszod műtét óta?

Én április 17-én megyek az első kontrollra.

1382. e76e8f01ad (válaszként erre: 1381. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 25. 20:24

Szio Fegu!

Szoval nem emlekszem arra hogy nehezen vettem volna a levegot.Viszont azota miota mutve voltam,talan 2 honapja lehetett hogy kekszet ettem es talan olyan volt mint 1 porszem beszaladt,es ecceruen nem kaptam levegot,de ugy hogy mar a foldon voltam kinomba,az volt a szerencsem hogy a parom felemelt es megrazott mint krisztus a vargat,es ugy lement a keksz darabka,durva volt mert lehet megfulladtam volna.azota nem eszem kekszet.Penteken marcius27-en megyek a 2 ik kontrolra,szoritsatok hogy minden rendben legyen puszilok mindenkit.

2009. márc. 25. 19:57

Sziasztok! Tényleg olyan, mintha félember lennék! Idegesítő, hogy mindig visszakérdeznek, hogy mit mondtam:-) De rosszabb, hogy a levegővétel nehézkesebb. Angi Neked is volt nehézlégzésed a gyenge hanghoz?

Tünkány, ezek szerint nincs elvetve a műtét? Én azt hittem, hogy nem kell:-(

GSKE, a belső húzódásra azt mondják, hogy természetes. Nekem is igen feszes volt a nyakam, elég kellemetlen volt, de már jó! Engem 2 hónapja műtöttek, azóta mindennap kenegetem és ezzel masszírozom is, finoman lehet tekergetni is. Tényleg segít, és biztos az is, hogy kialakulhat valami rossz tartás is. Nekem azt mondták, hogy be is van dagadva és gyulladva belül, ezért érzem nagyon feszesnek, bár a gégész azt mondta, hogy valamit rövidre hagytak, vagy szűkre.Hangod rendben van? Milyen a közérzeted? Dolgozol?

2009. márc. 25. 18:40
Üdv mindenkinek! Három hete műtöttek. A sebem rendben, ma már voltam uszodába is. Belülről viszont érzem, hogy húzódik, különösen azon az oldalon, ahol nagyobb göböt vettek ki. Normális ez? A sebészem azt mondta, hogy emelgetni kell a fejemet, nehogy kényszertartás alakuljon ki.
1379. e76e8f01ad (válaszként erre: 1377. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 24. 21:46
2-3 honap mire visszajott rendesen.Kivanom hogy minel hamarabb visszanyerd,mert igy olyan mintha felember lennel.pusz angi
1378. tünkány (válaszként erre: 1375. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 24. 21:33

A fiamat most MR vizsgálatra küldik, aztán ápr. végén kell visszamennie a drnénihez. Gondolom, akkor dönt a műtét időpontjáról, stb.

További derűs gyógyulást!!!

2009. márc. 24. 08:14

Szia!

Ez nagyon jó hír volt. Én minden reggel kipróbálom, hogy milyen a hangom, mert amikor kelek úgy érzem, hogy biztos rendbe jött, aztán kicsit csalódok, mert éppen olyan rekedt, mint volt. Mennyi idő után jött vissza ahangod?

1376. e76e8f01ad (válaszként erre: 1375. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 23. 21:50
Ne is legyel elkeseredve,en azt hittem a hangom soha nem jon vissza,olyan vicces volt,mert meg reggel gyenge es rekedt volt,mert mikor kertem a jegyet a buszon ,nem ertettek mit akarok,es eccercsak delutan a parom atkiabalt az egyik szobabol a masikba,es en meg vissza,es osszefutottunk ,hogy heeee visszajott a hangom:)).Nos lassan de a tied is visszajon.Puszillak Angi
2009. márc. 23. 08:59

Szia Angi!


Köszönöm érdeklődésed! Hangom gyenge, rekedt, de azért javulgat. Jobban zavar a fulladás, ami ezzel az állapottal jár. Fiúk (férjem, fiam) nagyon jól szórakozik hangomon. Viccesnek találják. Nem vagyok elkeseredve, azt hiszem ez gyógyít a legjobban. Te hogy vagy? Többiek?

2009. márc. 22. 22:02
Szio Fegu hogy vagy? Javulgat a hangod? pusz Angi
2009. márc. 20. 10:35

Sziasztok!

Csadrien, tovább nem csodálkozom. Tehát neked maradt elég a Pm-edből. Azt mondjuk nem értem, hogy ha egyszer műtenek, miért hagynak bent ilyen nagyot. Azért gondolom az izotóp sem lehet túl kellemes.

A krémet kipróbálom, pont arra lenne szükségem, hogy kisimítsa a heget, mert elég hullámos.

Eri75, a hangom olyan lehet mint a Tied! Reszelős, gyenge és kapkodom a levegőt, mert hamar elfogy beszéd közben. Írtam neked privit! Phoniátriáról írtam, hogy nem tudom az segített e, de a kezelések hatására vagy egyébként is a hangom napról napra javult. Gégészeti vizsgálat is volt közben 2x. Első vizsgálatnál a bal oldali hangszalagom mozgott még csak a második vizsgálaton viszont már mindkettő. Na nem rendesen, de mozog azóta. De nem tudom, hogy a többi tünetem megszűnik e valamikor. De ha rád gondolok, akkor úgy látom, hogy nem.

1372. 7529edede9 (válaszként erre: 1367. - Eri75)
2009. márc. 20. 09:07

Szia eri75!

Kellett neked izotóp kezelés a műtét után?

1371. csadrienn1979 (válaszként erre: 1357. - 7529edede9)
2009. márc. 20. 00:15

Szia!

Nekem is vmikor nyáron lesz a kezelésem. Nem felejtem el, és ígérem, hogy leírom a tilalmakat, de most mennem kell. Neked is minden jót!

1370. csadrienn1979 (válaszként erre: 1356. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 20. 00:11

szia Fegu!

Hát úgy lehet, hogy műtét után kaptam ezt a diagnosztizálást, hogy műtét előtt nem vettek le TPO-t, és társait, és előtte csak annyi volt ismeretes, hogy pajzsmirigy-túltenégsem van, de ennek több okai is lehet, és nem firtatták hogy mi az, tehát én nem tudtam , hogy autoimmun betegségem van.

Eddig szedtem Betaloc-ot, a szivemre, de most, hogy kezd beállni a hormonszintem, már a szivem sem kalapál, ezért azt nem szedem.

VAlószínű, hogy azért indult be újból, mert "keveset vágtak". Hiába vágtak le mindkét lebenyből "zöld dió" nagyságút, még így is normál méretű pajzsmiriggyel rendelkezem.

Pontosan még nem tudom, mikor lesz az izotóp kezelés, ez is attól függ, mint a műtét, itt is be kell állítani előtte a hormonszintet. Valamikor a nyáron csinálják.

Van egy krém, amit kifejezetten műtét után, hegesedésre ajánlanak, én is ezt használtam, felváltva a körömvirág krémmel, az a neve, hogy CONTRACTUBEX-GEL. Bár nekem alapból szép volt a hegem, de már mástól is hallottam jótékony mivoltáról. Elvileg kisimítja a hegeket. Esetleg próbáld ki. :)

1369. eri75
2009. márc. 19. 19:36

Kedves fegu!

Azóta, hogy vagy? Milyen a hangod? Nekem sajnos még mindig nem a régi (1 éve műtöttek). Sokszor ha beszélek olyan, mintha "elfogyna a levegő" meg kell állnom, veszek egy jó nagy levegőt aztán folytatom tovább a beszédet. Fizikai terhelésre van amikor fulladok, nehézlégzésem van. A lépcsőzés katasztrófa. Neked a foniáter sokat tudott segiteni?

1368. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 1367. - Eri75)
2009. márc. 19. 19:21

Szia!


Mint észre vetted nekem mind két oldali hangszalag és gége bénulásom lett, de ezt a kórház nem írta rá a zárómra, de a gégészek leírták. Gondolkodom egy kis csetepatén:-)

1367. eri75
2009. márc. 19. 17:44
Sziasztok! Én még most először léptem be a fórumba. Van köztetek olyan akinek pajzsmirigy műtét után lebénult a hangszalagja? Nekem tavaly volt a műtétem, mindkét lebenyt eltávolitották rosszindulatú (göb) miatt.
1366. Erika8
2009. márc. 19. 13:50
Biztos van rá magyarázat miért kellett. Én hallottam már olyat, hogy lefele nott a PM. Lehet hogy a Tiéd is, esetleg kérdezz rá.
2009. márc. 19. 13:42
Hát ez az! Én is azt képzeltem, hogy a vágás szélén lesz a dréncső, az összes többi bajom mellé még ez is tetőzte általános rossz hangulatomat. Egy nőnek a dekoltázsa is fontos terület, tehát ha már a nyakam össze lett kaszabolva, legalább ott ne tette volna tönkre.
1364. Erika8
2009. márc. 19. 12:26
Nekem is a vágás szélére rakták, ott sokáig érzékenyebb volt a seb. Néha még most is szurkáll.
1363. 900a7c9404 (válaszként erre: 1361. - E76e8f01ad)
2009. márc. 19. 12:24
Igen most én is gondolkozom miért van az, hogy pld. nekem is volt bent cső, de egész vékony, és semmi nem látszik utána. Amúgy nekem közvetlen a vágás szélére rakták, nem értem fegunál miért kellett oda középre kivezetni?
1362. 900a7c9404 (válaszként erre: 1359. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 19. 12:21
Próbáld meg ezt a zeradermet, lehet kapni egész kis kiszerelésben, ami olyan 1000 forint körüli. Vékonyan kell kenni, az a lényeg, hogy mindig legyen a seben a kenőcsből. Aztán türelem. Amúgy ha használna, mondanám üss jó nagyot a sebész kezére, de sajna azzal nem mész semmire.
1361. e76e8f01ad (válaszként erre: 1359. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 18. 22:48
Fegu,draga nah az nekem nem volt,drencso helye.De minek az?hogy meg csunyabb legyen a seb? pusz Angi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook