Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
19480. 1Anikó (válaszként erre: 19478. - Channa*)
2018. okt. 10. 21:34
Köszönöm én is. :)
19479. 1Anikó (válaszként erre: 19476. - Channa*)
2018. okt. 10. 21:33
Nem tudtam erről, fura mert nem mindig emlékeztem mindenre mostanában, pl. hogy mikor vettem be a kalciumot utoljára, teljes sötétség volt a fejemben erről. Féltem kicsit, hogy mi lesz ha néha ilyen emlékezet kiesésem lesz...Mai nap már emlékszem rá, remélem megmarad az eszem... :)
19478. Channa* (válaszként erre: 19475. - Anita_89)
2018. okt. 10. 20:46

Neked is ez a műtéted napja?

Mert akkor neked is azt kívánom, amit Anikónak!

Sok-sok 09.11-et egészségben!

19477. Channa* (válaszként erre: 19474. - 1Anikó)
2018. okt. 10. 20:45
Én kívánom, hogy sok-sok 09.11-et élj meg egészségben!:D
19476. Channa* (válaszként erre: 19472. - Anita_89)
2018. okt. 10. 20:44

Köszönöm! Tényleg nem ezért írtam le, hanem csak azért, hogy lássátok rendbe jövünk, pedig akkor nem hiszük el:D


Az új munkahely csak annyiból volt rossz, hogy a műtét után 1 hónappal adtak csak gyógyszert és ugye, bár én nem emlékszek rá, de mondták, hogy az agyam nem volt az igazi, és ez a munkámra is kihatott, mert sokszor vissza kellett kérdeznem, mert mindig elfelejtettem, hogy erről már beszéltünk:DDDD Tudjátok!? A pajzsmirigy hormon hiánya elbutuláshoz vezethet...szerencsére nem butultam el, csak, amíg kevés volt a hormon nem ment a gondolkodás, gondok voltak a memóriámmal, stb.:DDDD

Annyiból szerencsém volt, hogy a cégvezető az ismerősöm volt, ő hívott oda dolgozni, a műtét előtti pénteken hívott fel, hogy menjek, és amikor felhívott a műtét után, akkor bizony kicsit kétségbe esett, hogy fogok e tudni dolgozni, de türelmes volt. És persze, amikor a letrox el kezdett beépülni, akkor az agyam is a régi lett:D

19475. Anita_89 (válaszként erre: 19474. - 1Anikó)
2018. okt. 10. 13:48

Szia Anikó!


Igen a 09.11-et én is megjegyeztem egy életre. Tavaly Boér doktor viccelődött is velem, hogy megünnepletem e az 1 éves évfordulót. :)

19474. 1Anikó (válaszként erre: 19473. - Anita_89)
2018. okt. 10. 13:40
Szia, nekem is egy emlékezetes nap lesz 2018.09.11, eddig erről a napról a World Trade Center jutott eszembe, de most az újjászületésem napja lett, amikor megmentették az életem.
19473. Anita_89
2018. okt. 10. 08:48

Sziasztok!


Nekem ma van pont 2 éve, hogy befeküdtem a kórházba reggel. Nagyon elment azóta az idő. Pont tegnap kértem időpontot utrahangra, mert november 28.-án megyek majd kontrollra. Október 30.-ára kaptam időpontot, 31.-én pedig megyek vérvételre.

19472. Anita_89 (válaszként erre: 19466. - Channa*)
2018. okt. 10. 08:43

Szia Channa!


Az én szememben is nagy hős vagy. Tényleg jó sok mindenen mentél keresztül, de örülök, hogy akkor rendeződött minden. Meg gondolom nem volt egyszerű ez sem, hogy műtét után új munkahelyen kezdtél.

19471. 1Anikó (válaszként erre: 19470. - Channa*)
2018. okt. 10. 07:49
Éppen elég veszély, ha nincs levegőd. :( Amikor kihoztak a műtőből, arra emlékszem, hogy nagyon ki voltam száradva, párom erre adott vizet, de mivel feküdtem, majdnem megfulladtam tőle, a nővér rohant, hogy még nem ihatok. Nem volt hangszalag ellenőrzés, tudtam beszélni a műtét után, csak nagyon mély, rekedtes hangom volt, már annál sokkal jobb. A kórházban amikor bekerült valaki a kórterembe, ha csak egy infúzióra is, de szinte mindenkivel beszélgettem, és volt akit én vigasztaltam, mert nagyon félt a műtéttől, és a nővér sem tudta megnyugtatni. Szegény Klári néni is nagyon félt, pedig egy egyszerűbb fül műtétre vitték be, a műtét után haza is vihették. Próbàltam vigasztalni előtte, de amikor meglátott, akkor már azért sírt, hogy énvelem mit csináltak.. De azért sikerült megnyugtatni, mondtam neki, hogy miattam ne sirjon, én már túl vagyok a műtéten, és gyógyulok.. Kalciumot még szednem kell folyamatosan csökkentve, és Letroxot szedek.
19470. Channa* (válaszként erre: 19468. - 1Anikó)
2018. okt. 10. 06:39

Nem, a tied azért rosszabb volt, mert én "csak" beszélni nem tudtam, meg levegőm nem volt elég, de tulajdonképpen más veszély nem fenyegetett:)

A lényeg, hogy ne aggódj! Minden rendben lesz! Majd lemegy a dagadás, visszatér az energiád, stb.


Tehát, volt hangszalag ellenőrzésed? Szedsz már gyógyszert? Nekem az endokrinológus azt mondta, hogy jobb lesz ha már szedem.

19469. 1Anikó (válaszként erre: 19462. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 9. 23:19

Kedves Krisztina,

Igazán nincs mit, én küzdöm a műtét óta mindig valamivel, de türelmesnek kell lennem még, majdcsak minden helyre áll. A szövettan már megvan, írtam is valahol szerintem, hogy jó lett az eredményem, a pajzsmirigyben nem igazolódott a rosszindulat, de a daganat abból táplálkozott, a tumorban igen, de azt sikerült egyben eltávolítani, a főorvos azt mondta, hogy megúsztam, nem kell semmilyen kezelés, csak helyre kell jönnöm. Ez nagyon nagy boldogság, mert az utolsó pillanatban megmentették az életem a műtéttel. :)

19468. 1Anikó (válaszként erre: 19466. - Channa*)
2018. okt. 9. 22:55

Szia,

Annyi jutott eszembe hirtelen, hogy Úristen!!!! Tényleg jó hogy nem írtad le, mert így is nagyon féltem előtte. Ez nagyon durva lehetett, te egy igazi hős vagy, ennyi mindent elviselni..:(

Szerintem az én gondom ehhez képest semmi... Van hangom, nem az igazi, de az első pár héthez viszonyítva nagyon jó. A beszéd, kb fél órát beszéltem majdnem egyfolytában, és elfáradtam, (mondjuk ennél sokkal többet kell beszélnem, intézkednem általában) elfogyott a nyálam, a nyelvem félreállt már, innom kellett és pihenni mielőbb. Most azt szűrtem le, hogy jó ez így, majdcsak alakul minden, 1 hónapja lesz holnap után, hogy műtöttek..

19467. 1Anikó (válaszként erre: 19463. - Böce)
2018. okt. 9. 22:35

Szia,

Köszönöm a megnyugtatást, akkor biztos így van. :) Igazából minden nap elmondták hogy nagyon nagy műtét volt, az osztályon minden orvos rólam beszélt, hogy nagyon komoly és veszélyes műtét volt. A főütőereim is babrálták, konkrétan az érsebészetről a főorvost hívták segíteni kivenni az erek közé beékelődött tumort. Volt ahol már vályu szerű bemélyedés volt rajta, ezért nem várhattak vele, túl nagy volt az áttörés kockázata, és akkor már nem tudtak volna megmenteni. A fül-orr-gégészet főorvosa műtött, volt egy néger asszisztáló orvos, sok vért is vesztettem, pótolni kellett, meg intubáltak, emiatt gondolom hogy nehezen kerül minden a helyére. Sokan voltak a műtőben körülöttem, de akikkel utána is találkoztam az osztályon, azok az orvosok a műtét végére kikészültek, annyira hogy utána haza is mentek. Párom hallotta amikor a műtét után visszajöttek, és mondták.

19466. Channa* (válaszként erre: 19461. - 1Anikó)
2018. okt. 9. 22:18

Nyugi! Idő kell mindenhez!

Azzal kezdem, hogy B vitamint ne szedj, mert az nem csak a jó sejteket regenerálja, hanem a tumorsejtet is! Engem a házi orvosom leállított róla, pont azért, mert a szövettanomban voltak atípusos sejtek, és azt mondta, hogy ne segítsek rá semmire, majd szép lassan minden rendeződik.


Hangszalag vizsgálatod volt? Az rendben van? Bár azt mondtad, hogy ki tudod mondani, hogy IBI, ugye? Jól emlékszek?


Nem akartam leírni, mert mindig vannak műtét előttiek itt, de most kicsit megszegem....

Nekem a műtét közben lebénultak a hangszalagjaim és gégém, én nem tudtam beszélni, és levegőt is alig kaptam, nem suttogni sem tudtam, csak hörögtem szinte.

Azért voltam a műtét után sokat kórházba, mert oxigént és nagy dózisú szteroidot kaptam, hátha az segít. A sebészem ezt írta elő, de a gégész gégemetszést akart csinálni. Nagyon rettegtem, mert attól féltem, hogy elbutulok az oxigén hiány miatt, de mindent félre téve hazaengedtek úgy, hogy alig kaptam levegőt, nem tudtam beszélni és már csak 3 hetem volt, hogy kezdjek az új munkahelyemen...

A háziorvosom azt tanácsolta, hogy menjek el egy gégészhez, aki teljesen kiakadt, hogy így haza engedtek. elküldött foniáterhez, aki ultrahangos kezelést adott és beszélni tanított, de nagyon szenvedtem. Nem bírtam a párát, a tusolás közben majd nem megfulladtam, ugyan így voltam ha hajolgattam, lépcsőztem, vagy ha enyhe fizikai terheléses tevékenységet végeztem (séta), nem tudtam köhögni, tüsszenteni, ásítani, minden falatot, kortyot félrenyeltem. Így kezdtem az új munkahelyemen....1 órával előbb indultam, mint kellett volna volna, hogy nagyon lassú sétával és BKV-val beérjek, ráadásul még a KÖKI-nél lépcső is volt és nem is kevés, valamint a munkahelyemen a másodikon dolgoztam és nem volt lift.

Kb. 2,5 hónap múlva egyszer csak beindult az egyik hangszalagom, majd kicsit később a másik is és ekkor már csak azt kellett gyakorolnom, hogy mennyi levegő szükséges, ahhoz, hogy ki tudjak mondani egy 2-3 szavas mondatot. Számoltam a levegő vételt és kifújást séta közben, evés közben, stb. Még így közel 10 évvel a műtét után is rajta kapom sokszor magam, hogy számolom:DDD De még mindig csak úgy tudom kimondani az IBI szót, hogy rákoncentrálok, nagy levegőt veszek, és még így is elég kínlódós, ahogy nem tudok menni és beszélni, enni és menni egyszerre és a mai napig nem veszek levegőt evés közben. De már fél évvel a műtét után nagy dolog volt, hogy naponta csak egyszer nyelek félre, csak egyszer adok ki sípoló hangot. Ásítani a műtét után kb. 2 hónappal sikerült először, a köhögés és tüsszentés 2,5 hónappal később ment csak. Rettegtem a megfázástól, mert tuti belehaltam volna. A hangom elég mély lett. Na jó, amúgy sem volt csilingelő sosem, de most elég rekedt, de tudok beszélni!!!! Igaz még ezután kb. 2-3 hónapig nem tudtam hangsúlyozni, ha valamit kérdeztem a férjemtől nem válaszolt, mert azt hitte, csak mondok valamit:DDDD

A műtét után kb. 3 héttel próbáltam meg először sétálni egyedül, kb. 10 méter után ha nálam lett volna a telefonom, akkor tuti segítséget hívok....

A műtét után fél évvel kezdtem újra mozogni. Kerékpározás, de csak 100, 200 méter ment, majd fokozatosan hozzá tudtam szoktatni magam, majd jött a torna. Az első alkalommal 2 percet bírtam és nagyon boldog voltam, hogy 2 hét után már ment az 5 perc is, és kb. 2 hónap kellett, hogy 35 percig tudjak tornázni. Na, ne képzeljétek azt, hogy aerobikoztam, csak fekvős pilátesz volt:DDD


Ja, attól is szenvedtem, hogy a nyakamat úgy varrta össze az orvos, hogy rendes tartásba állította a fejem, de én fenn hordom az orrom, és borzasztó volt mire újra meg tudtam tenni. Ez is hónapokba telt. Ráadásul ettől a leszegett fejtartástól és gondolom, hogy a műtét közbeni fej hátrafeszítéstől beállt a nyakam és napokon át hordott a férjem kórházakba, hogy csináljanak velem valamit. Abban a néhány napban legalább 50 injekciót adtak be a fejembe, nyakamba és a tarkómba, aztán egyik pillanatról a másikra elmúlt.


Tehát, nyugi!!!! Minden rendben lesz, csak annyira szétszedtek, hogy idő kell amíg minden rendeződik! Én is azt hittem, hogy sosem leszek a régi, de rosszul hittem. A félmaraton ugyan nem futom le, de meg se kottyan heti több alkalommal 40 km-t tekernek, hetente 3x1 órát tornáznom (már aerobik:D), stb. Az agyammal nem lett semmi gond:DDDD És teljesen jól vagyok! Bár most stresszes vagyok, de ennek is vége lesz egyszer:DDD


Jobbulást neked és sok türelmet! Minden rendben lesz!!!

19465. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19464. - Böce)
2018. okt. 9. 21:25
Szia Böce!Köszönöm hogy irtal igen azt gondoltam hogy friss eredmények kellenek,de erre nem számítottam 🙂nekem az a lenyeg hogy minnel előbb kivegyek ezt a -sza...belőlem,mert nagyon uralmam már hogy ilyen az állapotom
19464. Böce (válaszként erre: 19462. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 9. 16:38

Szia Krisztina!


A vérvételt azért hagyják utoljára, mert a műtét napján nem lehet 7 napnál régebbi, hogy frissen lássák, mi újság. Az a laborlelet sok mindent elárul a dokiknak az állapotodról, ami fontos lehet a műtétnél. Ezért nem lehet túl régi.


Nekem pl. pont 8 napos lett volna a műtét napján, (elszámolták, hogy mikor kell levenni) ezért előző nap újra vért vettek, hogy a műtétre frissebb eredmény legyen.

19463. Böce (válaszként erre: 19461. - 1Anikó)
2018. okt. 9. 16:35

Szia!


Most türelem kell, mert ahogyan olvasom, tényleg nagy műtéted volt, sok minden meg lett bolygatva. És igen, lassan áll vissza, idő kell.


Majd hónapról hónapra egyre jobb lesz.


Az idegek erősítésére, regenerálására szedhetsz Milgammát, ez B vitamin készítmény, az idegeket regenerálja.


Légy türelmes és optimista, azzal segíthetsz a legtöbbet. Azért nem semmi, ami neked volt a nyakadban:-)

19462. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19461. - 1Anikó)
2018. okt. 9. 16:05

kedves Anikó!!


Nagyon köszönöm, hogy ennyire sok mindent leírtál részemre.Sajnálom, hogy ennyire nem vagy jól.Remélem minél előbb helyre fogsz jönni.Borzalmas ennyi mindent hallani hogy ennyire rossz lett minden.A szövettanod meg jött már???Tudsz már valami pontosat?

Sajnos tény hogy nem sok mindent mondanak el a dokik.én azt sem értem, hogy miért a vérvételt hagyták utoljára miután két napig 100 féle vizsgálatom volt a műtét miatt.Most az mind felesleges volt mert nyilván újat kell majd csinálni.Szóval igen nem sokat mondanak az biztos. Kíváncsi leszek a csütörtökkel kapcsolatban.

19461. 1Anikó
2018. okt. 9. 15:34

Már lassan egy hónapnál tartok, és nem tudom normális-e, hogy az arcomon bal oldalt még nem múlt el a dagadás, azon az oldalamon nem tudok enni, a nyakam is dagadt még, néha jobban szorít, és fuldoklás jön rám, a beszélgetéstől is elfáradok, és sokat fáj a fejem a bal fülem környékén, de ami már nagyon zavar, hogy nem érzem az ízeket rendesen. Úgy éreztem finomat főzök, a kedvencem, jó illata volt, amilyen szokott, amikor meg enni akartam, nem volt semmi íze. :( Ez mikor fog helyreállni vajon?

A főorvos mindenre azt mondta, hogy idő kell hozzá, mert nagyon nagy műtét volt, és nagy rombolás, majd lassan minden helyre áll.. De ennyire lassan? Vagy tudnék ezen valamivel segíteni?

19460. 1Anikó (válaszként erre: 19459. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 9. 15:22

Szia Krisztina,

azt én sem tudom, remélem az orvosod segít ezt értelmezni, és ismeri jól a gyógymódot, hogy műthető legyél minél előbb.


Nekem sem mondtak el nagyon semmit, mindenhol kérdezősködtem, és úgy csíptem el néhány infót, mert azt sem tudtam, hogy mit jelent, hogy cytológiai mintavétel kell, és miért kell...?? Baj van? Mi baj? Ezt is csak akkor tudtam meg, amikor közben elmentem a fül-orr-gégészetre a nyirokcsomóm miatt, és megkérdeztem az orvost, hogy most ez mit jelent, mert nekem nem mondanak semmit, csak hogy kell, azt mondta az endokrinológus, hogy addig míg ez nincs meg, addig ő sem tudja, hogy mi a helyzet. A fül-orr-gégész mondta el, hogy az izotóp vizsgálat során nem vette fel a pajzsmirigyem egy része az izotópot, és ez rosszindulatra utalhat, a cytológiai mintavétellel tudják pontosabban megállapítani. Sajnos ha az ember nem magánrendelésre megy, akkor nincs mindenre idő, mert sokan vannak mindenhol, és nem tudnak (vagy akarnak) mindent elmondani úgy ahogy érdekelne. De ahogy tapasztaltam, nagyon függ az orvostól is, mert vannak nagyon rendes, lelkiismeretes orvosok, akik segítenek, és nem veszik félvállról a problémám, talán éppen ennek a fül-orr-gégésznek köszönhetem az életem, mert azt mondta, ha már úgyis van időpontom a pajzsmirigy mintavételre, akkor az lenne a legegyszerűbb, ha a nyirokcsomóból is mintát vennének, és megírta hozzá nekem a beutalót. Mint kiderült éppen azzal volt a legnagyobb baj, ráadásul a nyirokcsomó mögött egy 4-5cm-s tumor volt, ami már csak műtét közben derült ki...

19459. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19458. - 1Anikó)
2018. okt. 9. 12:08

kedves Anikó!!!


És a vörösvérsejtek mit jelentenek a mintában??A Vérplazmát értem.

Csütörtökön megyek és kíváncsi vagyok mit fog mondani a doktornő hogyan tovább, de én még idén szeretnék túl lenni ezen az egészen.Köszönöm a segítségéket ....

19458. 1Anikó (válaszként erre: 19451. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 9. 00:00
Gondolom nem ugyanazt jelenti, de nekem sem volt elsőre egyértelmű a cytológia, mert azt írták, hogy nagyon véresek voltak a kenetek. Másodszorra màr jobb lett a mintavétel.
19457. 1Anikó (válaszként erre: 19451. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 8. 23:54
Szia Krisztina, én is féltem egy kicsit, hogy valami eredményem nem lesz jó, de szerencsére nem volt olyan ami a műtétet befolyásolta volna. Én sem tudnám, hogy mi ilyenkor a teendő, remélem az orvos segít neked, hogy mielőbb jók legyenek az értékek.
19456. Channa* (válaszként erre: 19455. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 8. 23:35

Nekem a T4 96 volt és 21 a felső referencia, a TSH-m mérhetetlenül alacsony volt, az ATPO-m pedig 2121. Napi 5x2 methotyrint szedtem, de amikor lecsökkentettük, akkor ismét visszaállta a rossz érték, volt, hogy átmentem alulműködésbe a gyógyszertől, az nem volt mindegy...

Mint írtam valamelyik előző hozzászólásomba, nekem be kellett feküdnöm a kórházba pénteken, hogy hétfőig nagy dózisba adják a hormongátló gyógyszert. Nem tudom mennyire rendeződtek az értékeim, de hétfőn megműtöttek. A műtét után pedig alulműködő voltam, a koleszterinem a negatív értékből felment 11-re, a vérnyomásom ingadozott, stb.

19455. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19454. - Channa*)
2018. okt. 8. 21:02
A biopsziát újra kell csinálni?a T3 és a T4 5x magasabb a TSH 0,00007 és az Anti Tpo 1600 a túlműködés miatt nem vállalják.Methootyrint szerek már 4 hónapja sokkal rosszabbak voltak az eredmények előtte.szoval javalut.ilyenkor mit tudnak csinálni?
19454. Channa* (válaszként erre: 19451. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 8. 19:53

A biopszia nem gond. Biztos olyan helyre szúrtak, ahol csak az volt. Az ilyen előfordul.

A laborodon mi a rossz?

Túlműködsz?

Szedsz rá gyógyszert?

19453. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19452. - Anita_89)
2018. okt. 8. 19:51
Szia Anita!!beszelt az endokrinológusokkal és el kezdeni valami drasztikusabb kezelést hogy keményének a szintek.csutortokon megyek este hozza ....a doki sem őrült neki de mondta sajnos veszelyes így. A citológiával kapcsolatban meg nem tudom.
19452. Anita_89 (válaszként erre: 19451. - Balázs Krisztina)
2018. okt. 8. 19:41

Szia Kriszti!


Sajnálom, ezek után, akkor hogyan tovább, mit mondd az orvos?

2018. okt. 8. 19:37
Sziasztok sajnos rosszak lettek a laboreredményeim így nem vállaltak a műtétet. A biopsziámra ezt irtak:vörösvértestekkel és verplazmaval téli citológia nem értékelhető...tudnátok ebben segíteni?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook