Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködésel élni, fogyni fórum

Pajzsmirigy túlműködésel élni, fogyni (beszélgetős fórum)


5. kapanita (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. jan. 12. 22:11

Szia

Pár éve kb 4 durván be volt gyulladva és alul működött diétával, mozgással és gyógyszetekkel szépen helyre jött...egészen mult év oktobetig, munkahely váltás , bizonytalanság és vizsga tslán attól stresz miatt beindult...

Mostani vérvétel sheront túl működik

Szóval fel van duzzadva a pajzsmirigyem szemmel látható, mensi gondok, alvászavar, szapora szívverés,kézremrgés...szemdülledés szerencsére nincs legalábbis most még remélem nem is lesz....

Azért indítottam a forumot mert kiváncsi lennék hogy hogyan tudnám most ezt az elönyömre fordítani, nyilván megyek orvoshoz, de kb 2-4hónapos várólisták vannak errefele, addig a háziorvosommal tudok konzultálni, rendszeres mozgás is tervben van de most egyik náthából másik infulenzába esek, de ha stabil leszek mozgok rendszeresen és diéta


A lényeg az lenne hogy mit tudok tenni hogy fogyja még ilyen az eredményem

4. kapanita (válaszként erre: 2. - 9e9543800f)
2020. jan. 12. 21:56
Nekem most túl működik, megijedtem mert állandóan héhes voltam ettem és fogytam vagy tartottam közben jöttek a tünetek:megnőtt a pajzsmirigyem, folyton beteg vagyok, kéz remegés ,szapora szívverés, alvászavar, mensi zavar,fáradság...most volatam vérvételen és kiderülttúlműködés most kezdek orvosnál újra mert azérteznem maradhat így csak a gyógyulás mellett szeretnék fogyni ha tudnék.
2020. jan. 12. 12:33

Tehát, autoimmun pm. beteg vagy, ami ugye hol alul, hol túlműködik.


A célod a fogyás? Vagy?

Gondolom az alulműködős gyógyszeredet csökkentették. Miért működsz túl? Megnőtt a pm-ed? Milyen betegséget diagnosztizáltak?


Én autoimmun túlműködő vagyok. Graves-Basedow kor. Szerencsére a szem kidülledése nem érint, de az elmúlt 20 év alatt volt több olyan időszak, amikor néhány hét alatt rengeteget fogytam annak ellenére, hogy abban az időszakban sokat ettem. Ilyenkor nagyon magas volt a pulzusom (130 feletti) és nagyon maga volt az FT4 értékem (közel 100 a 21-es felső referencia mellett, azaz az 5x volt) A TSH-m pedig mérhetetlenül alacsony volt. Mindig nagyon fáradt voltam és nehezen viseltem a meleget, így télen 1 pólóban és dzsekiben jártam. , ami csak Többször szedtem methotyrint, ami csak időlegesen rendezte az értékeimet annyira, hogy a súlyom rendeződött, azaz ismét normál lett a súlyom.

11 évvel ezelőtt kivették, azóta letroxot szedek és jól vagyok....

2. 9e9543800f (válaszként erre: 1. - Kapanita)
2020. jan. 12. 11:26
Szia! 16 éves koromban alakult ki, golyvával. Akkoriban nem nagyon foglalkoztak vele. Később passzív volt. Szülés közben - ami egy külön történet - alakult át aktív túlműködővé. '94-ben 10 kilót fogytam 1 hónap alatt, akkor már göbös golyvám is volt. 4 órás műtéttel szinte az egészet eltávolították, kb. 5 évig jártam ellenőrzésre gyógyszerszedés mellett. Utána már nem kellett gyógyszert szedni. Azóta hellyel-közzel rendben van, általában határérték a TSH. Túlműködéskor bármiből bármennyit ehettem jó esetben tartottam a súlyom, rosszabb esetben 2-5 kiló ment le.
2020. jan. 12. 07:29
Szia/sztok. Most derült ki ,hogy pajzsmirigy túlműködésem van(pár éve alul működésem volt) szeretnék olyanokkal beszélgetni és tapasztalatott cserélni aki hasonló betegséggel küzd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook