Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Padlóra küldött a húgom.. Szerintetek igaza van? fórum

Padlóra küldött a húgom.. Szerintetek igaza van? (beszélgetős fórum)

1 2 3
62. Hello Titti (válaszként erre: 61. - 7796ae808e)
2012. júl. 20. 13:14

és sajnos így van :((((


némelyik meg se érdemli,hogy szülő legyen!!

61. 7796ae808e (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. júl. 20. 10:41
Le kell sz.rni ki mit mond. Olyan tahó szülők vannak manapság, hogy elképesztő. Idegronccsát teszik az embert.
60. adfa0d8bdb (válaszként erre: 59. - Loch ness)
2012. júl. 20. 10:36
:))))))))))))
2012. júl. 20. 10:30
Ja, most nézem, majdnem egy éves a téma... Na nem baj.
58. loch ness (válaszként erre: 48. - B73e24f31f)
2012. júl. 20. 10:26

Pont az apró dolgok tudják megkeseríteni az ember életét, hiába nincs nagyobb baj.


Egyébként meg tényleg állj a sarkadra, és ne hagyd, hogy ők irányítsák az életedet. Ha apukáddal szeretitek egymást, akkor van rá esély, hogy megérti a dolgokat, de azért készülj fel rá, hogy nem. Vannak olyan helyzetek, amiket csak enyhíteni lehet, meg szeretettel elviselni, bár remélem, neked megoldódik a helyzeted. Nem ismerem a családi hangulatot nálatok, de ha esetleg a húgod tényleg becsavarodott az egyedülléttől, esetleg nem tudsz beszélgetni vele, vagy hagyni, hogy ő mondja el, mi bántja? Lehet, hogy pocsékul érzi magát, és azért támad ennyire, de ha kérdeznéd és elmondhatná neked, mint testvérének, lehet, hogy megoldódna.

Ha ez nem reális, akkor persze ne ezt tedd, de ötletnek jó, hátha meg tudod csinálni.


És még annyi, hogy nem csak civakodó testvérek vannak, az nevelés kérdése is, hogy jönnek ki egymással. Én nem is tudom, mit kezdenék a húgom nélkül, nagyon szeretem, nagyon jó barátok vagyunk és mindenben segítjük egymást. És hidd el, sok ilyen testvérkapcsolat létezik. Ne foszd meg ettől a kislányodat csak azért, mert ti nem vagytok jóban a húgoddal! Közhely, hogy a legtöbb, amit adhatnak a szülők a gyereküknek, azok a testvérek - de igaz közhely!

57. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 9. 23:39

Nekem első körben a következők jöttek le:

- Ha köszönteni megy bárki, bárkihez, nem kötheti ki, hogy majd mivel lássák vendégül.

- Ha születésnapot vagy névnapot köszönt valaki, azt illik a napján megtenni.

- Ha a gyerekem holmiját én veszem a saját pénzemen, jogom van azt tenni vele, amit akarok, ha a gyerekem már nem használja.

Számomra nagyon fura a családod. Úgy látom, hogy mindenki jogot formál hozzá, hogy beleszóljon a másik életébe, hívatlanul, kéretlenül.

A te életed, a te családod már nem tartozik abba a közös jurtába, ahol gyerekként éltél.A szüleid olyan dolgokba szólnak bele, amelyekre maximum megkérhetnek, de akkor sem vagy köteles szót fogadni. Azt gondolom, hogy eléggé félresiklott ez a helyzet. De még nincs veszve semmi. Próbáld meg szépen adagolni, hogy önálló család vagy, saját gyereked van, SZUVERÉN FELNŐTT vagy, és nem tetszik neked, hogy így beleszólnak az életedbe.

Egyébként ez a helyzet hosszú távra nagyon csúnyán elmérgesedhet vagy téged nagyon önállótlanná tehet. Ilyen formán akár a gyermeknevelési elveidet vagy módszereidet is megkérdőjelezhetik, ellehetetlenítve anyaként.

Ha kitartó vagy sikerülni fog helyre tenni a dolgokat:)

56. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 9. 16:32

1. Ha nem tetszik a szüleidnek a vendéglátás, akkor nem menjenek.

2. A saját érdekedben nézeted a fűtést, ha más nem száll be neked akkor is érdemes kifizetni.

3. Mivel az 1/3-a a lakásnak a húgodé, csak azt ürítsd ki és oda nyugodtan költözhet.

2011. nov. 9. 16:13
Nekem elég fura szülő gyerek kapcsolat az, amikor számon kérik egymástól, hogy ki mit tesz ki elé. Nálunk a szüleim is hoznának a kaját vagy megbeszélnénk, hogy mi legyen vagy külön kérnék miattuk ne fáradjak annyit, amit persze nem vennék figyelembe. Rz olyan rideg, formális kapcsolatnak tűnik.
2011. nov. 9. 16:07
"Ha padlón vagy, szedj össze valamit!"
53. b73e24f31f (válaszként erre: 52. - Pen80)
2011. nov. 9. 15:59
Szerintem meg ilyen egyszerű, ugyanis nekem megy és nem érzem, hogy megerőltettem magam. A saját életemet úgy élem, ahogy nekem jó és nem úgy ahogy másoknak! Azért ha valaki súlyosan lebetegedne a családban kicsit átértékelődnének ezek a "problémák"!
52. Pen80 (válaszként erre: 48. - B73e24f31f)
2011. nov. 9. 10:28
Ez nem ilyen egyszerű. :)
51. 6a6e086e31 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 9. 06:49

Te jó ég, és az ember örüljön, hogy van családja:P

Szerintm állj a sarkadra és határozottan mond meg mindenkinek az őszinte véleményedet és majd kénytelenek lesznek elgondolkodni.

2011. nov. 8. 19:24

A bizonytalan ember bőbeszédű (Csernus Imre)...

Miért kell elveszni a részletekben?

Miért kell a bolhából elefántot csinálni?

Más élethelyzet, más szemlélet, felfogás...

Más izéjével könnyű a csalánt verni :D

49. b73e24f31f (válaszként erre: 26. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 16:34
Azért elég gáz, hogy nem találja fel magát! Miért nem megy el világot látni? Mi az hogy kint vagyok amcsiban és a 4 falat nézem??? :)
48. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 16:30
Ne haragudj, de amiket te leírtál nem tűnnek akkora égbekiáltó problémáknak! Sőt miközben olvastam azt gondoltam: de jó nektek, hogy nincs jobb dolgotok, mint hülyeségeken civakodni! Főtt kaját akarnak? Főzzél, ha tudsz, ha nem akkor meg azt kapják ami van! Te engeded, hogy beleszóljanak mindenbe, ezért bele is szólnak mindenbe! A te életedet te irányítsd, ha meg másnak nem tetszik hát így járt! Nem kell apróságokon kiakadni, mert ezeknél sokkal nagyobb bajok is vannak az életben, örüljetek, hogy egészségesek vagytok!!!
47. b489304ffd (válaszként erre: 46. - Pen80)
2011. nov. 8. 14:58
igen,de én is a gyereke vagyok..egyébként meg húgom itthon igen jól keresett most meg a pasi pénzéből élnek 800000ft-ból,úgyhogy szállodában is minden fizetve van..nem hinném h segitségre szorul..
46. Pen80 (válaszként erre: 45. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:56
Nekem fura, hogy apukád ezt hagyja, de érthető is, segíteni akar a gyerekének. A húgod helyében ÉN nem hagytam volna, bizony, őt is elő kell majd venni, ha változást akarsz, bár nem tudom, mennyire lehetne hatni rá. Vagy hogy mivel - talán rájössz, ha még nem tudod.
45. b489304ffd (válaszként erre: 43. - Pen80)
2011. nov. 8. 14:53
ja ezt fogom tenni csak várok egy kicsit mig lenyugszok..egyébként az is egy érdekes hozzá állás h mielőtt kiment megkérdeztem tőle h a közös költséget fizessük ketten az jó e úgy..erre ő:nem 2-en hanem 3-an mert apáé is..na ezen is kivoltam h apa annyit segitett már miért várja el ezt tőle..erre apának amikor elmondtam azt mondja természetes h ő is fizet húgomnak igaza van..erre mi lett?tudta h októberben ide kell költöznöm a bölcsi miatt ezért agusztusba közölte h apával megbeszélték és innentől fogva már agusztusban én fizessem egyedül..mert neki nincs pénze..na ezt azért nem hagytam és apával 2en fizettük mintha neki nem is lenne a lakás a nevén..most h itt lakok egyértelmű h én fizetem de előtte nem hinném h csak nekem kellett volna..
44. virus2008 (válaszként erre: 42. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:50

Hát nehéz az eseted, de mindenesetre szólj be nyugodtan ha csesztetnek, ne hagyd magad.Egyik fülön be...


Lesz ez még így se...hidd el nekem.

Nyugi, és kitartás.

43. Pen80 (válaszként erre: 42. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:46

És még veled akarják pénzeltetni a leendő gyerekének a ruhatárát? Érdekes.

Egyébként pedig én elmennék apukámhoz szépen nyugodtan elmondani neki ezeket. Összeszedném, hogy mit akarok mondani, nehogy valami kimaradjon és vádak meg düh nélkül elmondanám neki, hogy mit gondolok és mit érzek. Azt is, hogy azt érzem, hogy máshogy bánik velünk a tesómmal.

42. b489304ffd (válaszként erre: 41. - Virus2008)
2011. nov. 8. 14:41
ááá ezt nem hiszem..szerintem inkább meghülyül ott kint..nekem az az 5hét elég volt kint..én mondtam is neki h jól gondolja meg mert szar lesz,nem tud kihez szólni stb..de erre is úgy reagált mint aki a magas lovon ül..egyébként meg azt se értem h én is beleszolhattam volna h a 200.000ft-os fizetését mért költi el minden hónapba ruhákra..egy forintot félre nem tett sose..de nem szóltam bele..én meg kapok 60000gyedet és 27.étől gyesen leszek és beleszól miért nincs pénzem..
2011. nov. 8. 14:38

Sőt mi van ha rád irigyek?A te boldogságodra.

Ez is egy lehetőség.

40. b489304ffd (válaszként erre: 38. - Kismanó86)
2011. nov. 8. 14:36
na ez is milyen "kedves" dolog..igazad van
39. b489304ffd (válaszként erre: 34. - Df2a740c00)
2011. nov. 8. 14:35
igen ezt mondom a húgom unalmában nem tud mit csinálni,de ő választotta h itt hagyja a munkáját és 1évre kitartottként nulla nyelvtudással ott lesz kint..puzzle-zik meg hallowen tököket csinál..
2011. nov. 8. 14:35

Na most ez olyan dolog, hogy ha én látok valakit vendégül, akkor én döntöm el, hogy mi a kaja. Pont. Ha nem tetszik, nem kell enni belőle.

Nálunk most volt a kislányom egy éves, sertéspörköltet főzött a Férjem. Erre a sógora megüzente, hogy ő csak a marhapörköltet szereti. Hát pech. Eszi, nem eszi, nem kap mást. És megette. :-)

37. virus2008 (válaszként erre: 34. - Df2a740c00)
2011. nov. 8. 14:34
Hát ez tényleg így van.
36. virus2008 (válaszként erre: 31. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:34

Sokszor a kívülállók jobban észreveszik a dolgokat.

Mivel párod nem érintett érzelmileg annyira, így jobban átlátta.

35. b489304ffd (válaszként erre: 33. - Freny)
2011. nov. 8. 14:34
köszönöm..kedves tőled és a szavaid is jól esnek..
2011. nov. 8. 14:33
Hát irigylem a hugodat is meg a szüleidet is. Semmi gondjuk nem lehet az életben, ha ilyen hülyeségeken próblémáznak. Én nem venném fel velük a kesztyűt, egyszerűen mondd meg, ha nem tetszik, ami van, nem kell eljönni.
33. Freny (válaszként erre: 28. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:32
Nem könnyű ez, tudom, és annak tényleg semmi értelme, hogy apukáddal összevessz. Esetleg várj, míg elcsitulnak a dolgok, és akkor ülj le vele beszélgetni, ha lehet. A húgodat szerintem jól tetted, hogy elküldted a pokolba, neki aztán végképp semmi köze az életetekhez. Ha meg tovább keveri a dolgokat, biztos van olyan dolog, amivel vissza tudsz vágni neki, állj a sarkadra, és ne hagyd magad bántani. Remélem, minden megoldódik majd békésen apukáddal. Nagyon boldog szülinapot kívánok a kislányodnak. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook