Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Padlóra küldött a húgom.. Szerintetek igaza van? fórum

Padlóra küldött a húgom.. Szerintetek igaza van? (beszélgetős fórum)

1 2 3
32. SZNÉANETT (válaszként erre: 19. - Virus2008)
2011. nov. 8. 14:32
Igen, én is így gondolom. Nálunk is előfordult párszor ez a helyzet. Mikor hugommal nem értettünk egyet, erre ő panaszkodott anyunak, aki meg elővett engem. Elég hamar meguntam, h mindig csak a hugom mondandóját hallgatta meg anyu és az alapján alakította a véleményét. Volt egy kis mosolyszünet, de azóta a helyzet sokat javult, szerencsére.
31. b489304ffd (válaszként erre: 29. - Virus2008)
2011. nov. 8. 14:32

ez jó..:-))távolság..az van több ezer kilométer..:-)

Egyébként én azt hittem h ez a megkülönböztetés dolog változott,párom is annyiszor mondta már nekem a 7évünk alatt h húgomat mennyivel jobban támogatja apa meg máshogy kezeli de nem akartam belátni ezt..hát mostmár tudom h igaza volt

30. b489304ffd (válaszként erre: 27. - Ujlany)
2011. nov. 8. 14:30
húgom mindig ilyen volt..állandóan csak birált engem semmi nem volt jó sose amit mondtam,csináltam..egyébként én mondtam h jöjjenek csak most itt vagyok a kislányommal,addig az apja haza ment volna,de mondtam nekik h nem tudnak majd normálisan aludni itt..(ennek van oka ezt hugom is tudja)erre ezért is lelettem tolva h ha ilyet mondok miért jönnének..(ja de azt csak zárójelben jegyzem meg h szó se volt róla h ide jönnek,hanem apánál és a párjánál illetve a pasija szüleinél bőven van hely csak gondolom akkor már jó téma ezzel is belém rúgni egyet
29. virus2008 (válaszként erre: 23. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:29

Nyugodj meg fejet felemelni,és kikérni magadnak, hogy ne szóljanak bele a dolgodba.Hidd el ha talpra állsz,akkor leszállnak rólad,és belátják,hogy nem kéne beleszólni mindenbe.


De ott van az is, hogy a húgod, meg mégis a húgod, nagyon nehéz ez így.


Meg hát igazából az ember olyan hülyeségekből is elefántot tud csinálni, hogy hajjaj.pl ez a kaja dolog...


Szerintem egy kis távolság jót tenne, és megvárni amíg ők közelednek...



Igazából nekem szemem előtt van egy élő példa párom szülei, hogy mit tud művelni ha egy szülő megkülönbözteti a gyereket, és mi lesz annak a következménye.Párom és az öccse kapcsolata is emiatt viharos...

28. b489304ffd (válaszként erre: 22. - Freny)
2011. nov. 8. 14:25
húgomat elküldtem ma a pokolba..vele igy oldottam meg..apa meg letámadt én nem akarok vele összeveszni mert nagyon szeretem csak most nagyon bánt ez..anyámmal nem tartom a kapcsolatot,mert ő csak arra volt jó h megszüljön aztán csak keseritette az életünket..apa nevelt minket
27. ujlany (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:25

Mondjuk en az egy hetet azt megoldanam, ha a testverem jonne haza...

Egyebkent meg honnan tudtak elore, hogy hidegtal lesz?

Ugy kellett volna, hogy meghivod oket, aztan esznek ami van.


Mindig ilyenek voltak veled? (mindig belekotottek abba amit csinaltal?)

26. b489304ffd (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 8. 14:23
irigy?dehogy vagyok..5hétig kint voltam én is az usába és köszönöm maradok itthon..nagyon szar lehet h egész nap otthon ül a négy fal között..dehogy irigylem..távolról?marha könnyen skypról össze vissza dumál..nem kell ahhoz itt lennie..látod milyen kis "ügyes"
25. Sirga
2011. nov. 8. 14:23

1. Ha Te hívod meg a többieket, Te döntöd el, mivel látod őket vendégül. Beleszólása SENKINEK nincs!

2. A ruhákat Te vetted, azt teszel velük, amit akarsz.


Ne légy nyuszi, ne hagyd, hogy mindenki kioktasson! Állj a sarkadra, a Te véleményed is ér annyit, mint a többi családtagé! :) (Ha ügyesen, higgadtan adod elő, esetleg ők fognak egyetérteni Veled - ez a legjobb taktika!)

Egyetértek a többiekkel: nem jó a túlzott közelség!

2011. nov. 8. 14:21

ha apudék vették volna a baba ruháit, akkor megértem,hogy beleszólnak, hogy mit csinálj velük.de így nem,hogy te vetted meg. ne hagyd , hogy lelkiismeret furdalást csináljanak neked, mert ez már eléggé annak tűnik. az hogy milyen kaja lesz, nem értem ,mert nem ez a legfontosabb dolog, annak örüljenek,hogy együtt van a család... ennél nagyobb gondjuk nincs, hogy mit fognak aznap enni?? Jhhaj, Istenem :D

Viszont abba van beleszólása , hogy ki hol lakjon, mikor jönnek haza a hugodék, mert ,hogy kettőtök lakása. El kell onnan költözni ( persze könnyű mondani) :(

Kicsit álj a sarkadra, mert egész életedben bele fognak szólni,hogy mit csinálj, mert miért így csinálod! Állj ki magatokért!!! A Te első családod a Férjed, és a gyereked!

23. b489304ffd (válaszként erre: 19. - Virus2008)
2011. nov. 8. 14:21
Ezt én is igy érzem..ezért se szülnék még 1 gyereket mert apa részéről mindig is éreztem a megkülönböztetést..tudom h szeret és mindig számithattam rá,de az h engem most végig se hallgat meg sem próbálja megérteni amit mondok..elég nyilvánvaló h hugom mindig a n1 marad..csak ez bánt..kiköltözni nem tudok a bölcsi miatt de nem is jönnek ide úgyhogy az nem gond..decemberben meg jöjjenek ide átmegyünk az apjához és kiveszem addig a bölcsiből..csak ne lássam őt..
22. Freny
2011. nov. 8. 14:20

Szia. Nem hinném, hogy a húgodnak joga van a világ másik végéről bírálni Téged, az meg végképp kiborítana engem is, ha a szüleimet is ellenem húzná. Amúgy jó a viszonyod a szüleiddel, vagy mindig is a húgod volt a kedvenc? Szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit teszel eléjük uzsonnára, hisz 4-kor már uzsonna idő van. Hogy gonosz legyek, örüljön, ha enni kap... Ha csak azért jön köszönteni valaki az unokáját, mert vendégül is látják, akkor inkább maradjon otthon. A húgodat én a helyedben villám gyorsan elküldeném melegebb éghajlatra, főleg, hogy nem is lesz jelen. Az meg végképp nem tartozik senkire, hogy mit csinálsz a lányod kinőtt ruháival. Én is eladom mindkét gyerkőc kinőtt ruháit, a nagyobbik lány, a kisebbik fiú, így nem is tudnám ráadni a kinőtt rózsaszín kisruhákat :)

Szerintem minden harag nélkül próbáld meg elmagyarázni az apukádnak, hogy neked hogy esik ez az egész, és bár te nem bántottál senkit, téged nagyon megbántottak vele. Anyukádnak mi a véleménye a dologról?

Bocs, hogy hosszú lettem, de férjem családjától átmentünk hasonlón mi is, én álltam a sarkamra, mert ő nem akart haragot, így egy hosszú beszélgetés, némi tiltás az unokáktól, 1 hónap duzzogás után megtanulták, hogy nekünk saját életünk van, amit mi irányítunk... Talán nálatok is sikerül elrendezni a problémát, de először én a húgodat venném elő.

21. Pen80 (válaszként erre: 19. - Virus2008)
2011. nov. 8. 14:19
Az a lakás fele-fele, ha jól értem, én meg elkérném a felét a rá költött összegnek (annak, ami mindenképpen kéne és nem csak miattam kell). Aztán lehet levegő után kapkodni.
2011. nov. 8. 14:19

Számomra kicsit zavaros a történet, hogy tud távolról besározni?


Nekem kicsit olyan, mintha Te is irigy lennél a testvéredre, hogy nem kell dolgoznia.


Egyébként nem kell kiakadni, hidd el vannak sokkal nagyobb problémák is (értem az aktuális mindig a legrosszabb), és ha zavar ne foglalkozz vele, nem muszáj testvérrel sem tartani a kapcsolatot, főleg ha úgy érzed rád telepszik.

Egyébként meg, mint már írták kettőtöket kellene meghallgatni, hogy lehessen tudni a másiknak mi a problémája.

Kislányodnak nagyon boldog vidám születésnapot, Neked nyugodt lebonyolítást kívánok!

19. virus2008 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:17

Hát szerintem ki vagy esve a pikszisből,jobban szeretik most ideiglenesen a húgodat.Lehet, hogy pár hónap múlva te leszel az etalon...


Vannak szülők akik a gyerekeiket szeretik összeugrasztani... :)Bár nem tudom mire jó ez,hiszen megrontja a testvérek kapcsolatát.

Neked sem kellene beleülnöd ebbe a hintába, ha érted mire gondolok.


Mond meg nekik hogy semmi közük ahhoz, hogy te mit csinálsz, hogyan csinálsz, és ha nem tetszik kap.ák be.És kiköltöznék a lakásból.

18. b489304ffd (válaszként erre: 11. - Pen80)
2011. nov. 8. 14:16
Nekem még jobb is lenne a főtt kaja,miután aznap is főznék semmibe nem tart h nem fél kiló húsból hanem 1,5ból főzzek..csak én gondoltam 4kor jobb egy kis terülj terülj asztalkám mindenféle guszta dolgokkal mint ez..és ezért annyira de annyira szemét dolognak érzem és azt hittem apa megért majd..sőt az a leszemetebb húgomtól h 25évesen miért apának panaszkodik,miért kellett őt ezzel felidegesiteni mint a dedoba..egyáltalán h gondolja h belenyúlkál a pénztárcámba azzal a kisjelentésével h miért nincs 15000ft-om konvektor szerelőre amikor idén 2x voltam nyaralni(amit a párom fizetett)és nem h befogná a pofáját mert nem kérem el tőle a fele összeget még levagyok bas.va amiért nem volt pénzem..
17. Pen80 (válaszként erre: 15. - Alexa77)
2011. nov. 8. 14:16
Én is ilyen szerencsés vagyok.
16. Pen80
2011. nov. 8. 14:16
Még valami: a lányom első szülinapján 2 torta volt. Egyiket anyukámék hozták, másikat a bátyámék. Mi nem csináltunk/nem vettünk...
2011. nov. 8. 14:15

Én csak jót mondhatok a szüleimről, mindig segítenek, ha kell, bármikor rájuk lehet telefonálni, hogy legyenek szívesek elintézni valamit, mert nekem közbejött valami probléma, soha nincs gond. A húgommal ugyanez a helyzet. De még így is azt mondom, bizony ha lehet, jobb a családtól távolabb lenni, legalább - ahogy előttem is írta Pen80 - hogy papucsban ne lehessen átmenni.


Amit így leírtál elég durva, ha valóban így történt, sajnállak, hogy ilyen családod van, de megváltozni nem fognak, ne reménykedj. Nálunk anyu azon akad ki, ha sok mindennel készülök - mindig azt mondja, van nekem egyéb dolgom is, nem kell ötfogásos kaját csinálni. Sőt, pl. a keresztelőkor a kaja felét ő megcsinálta otthon és hozta, én meg a másik felét, így senkinek nem volt túl sok dolga.

14. Pen80 (válaszként erre: 12. - 93bb0fbb94)
2011. nov. 8. 14:14
ja, jó :)
13. Pen80 (válaszként erre: 7. - B486c9cf7d)
2011. nov. 8. 14:14

Egyébként én is ezt tettem volna. Ezért velem ilyet nem is mernek csinálni. :)

Én sem értem, milyen alapon várják el azt is, hogy az általa vett ruhákat megtartsa, amikor szüksége van a pénzre.

12. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 11. - Pen80)
2011. nov. 8. 14:14
Persze,én is így értettem:)
11. Pen80 (válaszként erre: 6. - 93bb0fbb94)
2011. nov. 8. 14:12
Szerintem neki mindegy lenne, én a többieket nem értem - meg ő sem, úgy látom.
10. b489304ffd (válaszként erre: 3. - Pen80)
2011. nov. 8. 14:12
én is igy látom:-(
9. b489304ffd (válaszként erre: 6. - 93bb0fbb94)
2011. nov. 8. 14:11
Tudod itt az a baj,h úgy besározott apának h még ő is ellenem fordult és nem érzem h megérdemelném ezt
8. b489304ffd (válaszként erre: 2. - Mandarin_x)
2011. nov. 8. 14:10
nem lakok velük együtt..van 1 lakásom ami közös a húgommal és mivel ide vették fel bölcsibe a kislányom igy 1évre ide költöztünk..szeptembertől költözünk vissza az apjához,de a húgom előtte se lakott itt..üresen állt.
2011. nov. 8. 14:10

Hu, hat magamat ismerve, lehet kozoltem volna, ha nem tetszik, maradjanak otthon.

A magad altal vett gyerekruhakkal meg azt csinalsz, amit akarsz, semmi kozuk hozza.

Megertem, hogy kiakasztottak.

6. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:10
Ilyenen összeveszni elég érdekes:)Miért ne lehetne hidegtál,nem mindegy milyen kaja van?:)A vendégek szépen azt esznek,amit eléjük raksz,és punktum:)
5. Pen80 (válaszként erre: 2. - Mandarin_x)
2011. nov. 8. 14:08
Igen, legalább olyan messze kell lakni, hogy papucsban ne leheseen átmenni. :)
4. babli (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2011. nov. 8. 14:07
Szia,én úgy csinálnám,hogy jó legyen mindenkinek,hogy 4 kor torta az kiteszi az uzsonnát s 6-7 körül meg vacsira főtt kaja.Nálunk délben van főtt kaja s uzsira kapják a tortájukat,de ha megoldható akkor menjenek ebédre amíg a gyerek alszik tudtok beszélgetni.
2011. nov. 8. 14:06
Ez alapján azt mondom, hogy sajnálom, hogy ilyen elkényeztetett húgod van, aki sajnos simán az ujja köré csavarja apukádat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook