Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Özvegyi nyugdíj árva jogán jár-e, ha az egyik gyerek befejezte tanulmányait? fórum

Özvegyi nyugdíj árva jogán jár-e, ha az egyik gyerek befejezte tanulmányait? (tudásbázis kérdés)


11. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Marianna2222)
2018. aug. 31. 14:53
Szia ! Csak akkor jár ,ha tartósan beteg a gyermek . Nekem is lejárt az özvegyi ,mikor már nem volt igazolt a tartós betegség.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Kristo_f)
2018. aug. 30. 14:25
Igen, ott tudják. És tényleg az a biztos.
9. kristo_f (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. aug. 30. 14:14

Ez nekem is különös,de a korábbi talált linken együtt emlitik

Itt is arro van szó, ha nem tudja magát és árván maradt gyermekét "normális" szinten eltartani


[link]


Itt meg teljesen külön tárgyalja

[link]


Le kell emilezni vagy telefonozni a nyugdíj intézettel, az a biztos

2018. aug. 28. 20:57
Özvegyi nyugdíj árva jogán, az nyilván összefügg az árvaellátással.Csak nem tudom ha egy gyerek tanul már csak akkor jár-e.
2018. aug. 28. 20:57
Özvegyi nyugdíj árva jogán, az nyilván összefügg az árvaellátással.Csak nem tudom ha egy gyerek tanul már csak akkor jár-e.
2018. aug. 28. 20:37

Nem vagyok biztos benne, de én úgy tudom, egy dolog az özvegyi nyugdíj, és másik dolog az árvaellátás.

De ezt a nyugdíjintézet (a legközelebbi járási vagy milyen) illetékes ügyintézője telefonon is elmagyarázza.

Akár a nyomtatvány letöltését is elmondja, vagy küld postán.

5. marianna2222 (válaszként erre: 4. - Kristo_f)
2018. aug. 28. 20:22
Köszönöm a biztatást, meg fogom próbálni.:)
4. kristo_f (válaszként erre: 3. - Marianna2222)
2018. aug. 28. 19:19

Az én értelmezésemben jár még.

Írd meg hogy tévedtél, mert elbújt az ebadta és elfelejtkeztél róla :)


Lényeg, irj egy szimpla levelet, ne magyarázkódj, hogy kéred megújítani, mellékeled ami papir kell

2018. aug. 28. 17:50
Ez azt jelentené, hogy egyb gyerekre után is jár az özvegyi nyugdíj?Basszus én meg azt hittem, hogy nem, és visszamondtam.
2. kristo_f (válaszként erre: 1. - Marianna2222)
2018. aug. 28. 17:43

Tehát egy gyerek még tanul.

" Ha már egyetlen (az elhunyt jogán korábban árvaellátásra jogosult) gyermeket sem illet meg árvaellátás, akkor az árvaellátásra jogosult gyermekek tartása címén feléledt "rendes" özvegyi nyugdíjra való jogosultság megszűnik.

[link]


Esetedben még egy gyerek tanul és jogosult az árvaellátásra, ezért te is az özvegyire


De itt is kihámozhatod

[link]

2018. aug. 28. 17:00
Ha az egyik gyerek már nem tanul, visza kell mondani az özvegyi nyugdíjat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook