Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai nyári szünet. Van erre valami jogszabály? fórum

Óvodai nyári szünet. Van erre valami jogszabály? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. máj. 22. 15:03
Szerintem kedves fórumozók minden óvodának meg van határozva, ami még működik az országban, hogy mikor irják elő a nyári szünetet az egyik juniusban, juliusban, v. augusztusban. Ma már sajnálom a fiatal anyukákat, hizen ezt az intézmény országunkban sokkal több volt és mit tettek jórészét bezárták. Sajnos a családban nem mindenkinél van nagymama, aki esetleg vigyázna az unokájára, hiszen a nők zöménél kénytelen igénybe venni az ügyeletest, mert esetleg nincs kire bizni a a gyermekét. Egyesül hagyni meg nem szabad. Igy meg kell oldani valahogy az elhelyezést. Sziv.üdv.Ágnes
22. dencsikné (válaszként erre: 21. - Brig9)
2010. máj. 22. 14:53

Szia Brig9!


Első kérdésben kérdezem, ismerjünk egymást?

Nagyon hasonlítasz egy anyukára az oviból( szintén Brigitta), mert ha te ő vagy , akkor tudom kire gondolsz.


Erika

21. Brig9
2010. máj. 22. 14:49

Sziasztok!


Az a nagy létszámú csoport kb. 17 fős, amiről dencsikné beszél!!

Sztem más ovikban ennél többen vannak!

Mivel egy csopira 2 ovónő van azaz a két csopira 4, megoldható lenne a nyári ovi!

Bár engem nem érint, mert szerencsére találtam melót, de elkeserít a helyzet, ami ma Magyarországon van!

Ha van gyermeked alig találsz munkát, pedig szerintem egy Nőnek, aki ANYA sokkal több felelősségérzete, türelme, kitartása, alázata van, mint bárki másnak! És ez a munkájában is észrevehető!

És amiért ilyen szerencsétlenül járt még oviól is kiteszik a gyermekét nyárra!!!

De többet nem is írok, pedig lenne még pozitív és negatív vélemény, mert meglátják egyes szülők és megint a "szabadszájú" Briginek lesz bekavarva!! :)

Amúgy szia Erika!

Gondolom sejted melyik szülőkre értettem!!! :) :) :)

2010. máj. 22. 11:38

És mi lenne, ha megbeszélnéd, hogy csak azokon a napokon viszed, amikor állásinterjúra mész??

és akkor is csak délig mondjuk.

Gondolom nem minden nap mész, s nem egésznaposak ezek az interjúk.


Szvsz a gyereknek se jó, ha nincs nyári szünete, mert az is ott telik ahol az év többi része.


az meg hogy van ügyeletes ovi... az tényleg csak annak van, aki végképp nem tudja hová tenni a gyerekeket egy-két hétig se, míg az ovi zárva van takarítás, felújítási munkák miatt.

Gondolj bele - teljesen idegen hely, idegen gyerekek, idegen óvónénik...

2010. máj. 21. 18:40
Elvileg nyáron is járhatnak a gyerekek, de azért vannak felújítási, nagytakarítási munkálatok és persze a szabadságokat is ki kell adni. Ilyenkor valóban az a gyakorlat, hogy megkérik a szülőket, aki teheti, ilyenkor fogja otthon. De ha nem tudod megoldani hogy otthon maradjon, akkor biztosan mehet, vagy ha az ovi zárva lesz, kell kijelölt ügyeletes ovinak lenni a közelben.
2010. máj. 21. 16:47

Tényleg nem tehetik, hisz beíratott gyerekről van szó, ez csak jó kifogás, nyugodtan élj panasszal a vezető óvoda felé, ha pont a vezető oviba jártok, akkor irány az illetékes oktatási hivatal!ne hagyd magad!

Mivel eddig az GYES 3 éves korig járt úgymond minden 3 évest kötelesek bevenni oviba, ha a szülő igényli, így hivatalosan a munkáltatói más miatt szükséges, ellenben a bölcsödével, ahol tényleg joguk van kérni a munkáltatóit, hisz május 1 előtt született gyermekek esetében 3 éves korig a szülő otthon lehet/lehetett, nagyon kevés,de támogatott összeggel, így a bölcsőde csak annak jár, akinek a szülő valóban visszament dolgozni ()

17. fdóri
2010. máj. 21. 16:34

Mondd hogy regisztrált munkanélküli vagy és kötelező állásinterjúra járnod.

1. különben nem kapod a segélyt

2. Nem találsz soha munkát.

16. dencsikné (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. máj. 21. 16:30

ez már nekem is megfordult a fejemben

azt mondják, mindig is ez volt, de most sok szülő/ anyuka fel van háborodva

15. dencsikné (válaszként erre: 13. - Lizoka)
2010. máj. 21. 16:29
sajnos egész nyáron nem engedik
14. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2010. máj. 21. 16:28
Ilyen nincs. Ha van ovi, a te beíratott gyereked járhat. Mondd meg, hogy másnaponként állásinterjúra jársz, ha nem akarsz sima vitát.
13. lizoka (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2010. máj. 21. 16:28

egész nyáron nem mehet?

nálunk normál esetben 1hónap szünet van.de az idén újítják az ovit ezért 2 hónap/júli-aug./de az idő alatt is van ügyelet.én sem találok sajnos munkát de attól még vihetem .elég lesz programot kitalálni a kis manónak 2 hónapra.

szerintem ezt nincs joguk megtenni.

2010. máj. 21. 16:25

Oké, én ezt mind megértem, kevesen vannak.

Anyukán is ovodába dolgozott, ő is mondta, hogy náluk Augusztus hónapba bezárt az ovi, de egy másik ovi ügyeletet tartott.

11. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Bea0824)
2010. máj. 21. 16:24

Sajnos a munkáltatói igazolást joguk van bekérni a túljelentkezések miatt :(

Ez egy ördögi kör, mert amíg otthon van a gyerek, nem tud munkát keresni, ha meg nem dolgozik, nem mehet a gyerek oviba. Én is voltam ebbe a cipőbe....

2010. máj. 21. 16:22
Nem, engedniük kell. Csak ilyenkor nagyon kevés óvónő van és ezért szeretnék, hogy minél kevesebb gyerekkel kelljen foglalkozniuk. Ne hagyd magad, mond meg, hogy te is dolgozol, nem tudod megoldani azt, hogy nyáron a gyermeked otthon legyen. Bizonyítsa be , hogy nem mondtál igazat.
9. babszibobó (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2010. máj. 21. 16:22

Elviekben ezt nem tehetnék!

pl: Én gyeden vagyok a kicsivel és a nagy ugyanúgy folytatja az ovit a többiekkel és csak bezáráskor lesz itthon (nem vagyok gonosz anyuka, aki nem bír a két gyerekével, de szeret oviba járni és a barátai is bent lesznek, így hagyom hogy menjen)!

8. dencsikné (válaszként erre: 5. - Betsabé)
2010. máj. 21. 16:21
így esélyem sincs, hogy találjak, mert háztartást vezetni kell, plusz még a gyerekkel is kell foglalkozni
7. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - Dencsikné)
2010. máj. 21. 16:20
Jogszabály erre nincs, ezt abszolút jogtalanul teszik, de sajnos ez a szokás. Kifogással élhetsz a területileg illetékes jegyzőnél. Illetve előtte az óvodavezetőnél....
6. babszibobó (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2010. máj. 21. 16:19
Igaz, bocsi!:-)
2010. máj. 21. 16:19
Ne aggódj, ha lesz munkád, mehet a gyerkőc.
2010. máj. 21. 16:18

Lányom decemberben kezdte az óvodát, nehezen szokott be.

Jövőhéten tanévzáró, és utána már csak annak a gyereke mehet, akinek mind a két szülője dolgozik.

Sajnos én nem találok munkát, de ha otthon marad a lányom esélyem sincs, hogy találjak.


Ezt jogosan megtehetik, hogy nem engedik oviba járni?

Van erre valami jogszabály?

3. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - Babszibobó)
2010. máj. 21. 16:16
biztos most írja :)
2010. máj. 21. 16:16
???
2010. máj. 21. 16:15
Óvodai nyári szünet
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook