Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvoda fórum

Óvoda (beszélgetős fórum)

1 2
2010. szept. 24. 10:58
Az ovi szépítésért amúgy megtesznek mindent,hogy barátságosabb legyen.
26. katus3 (válaszként erre: 24. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 10:57
Legalább az külön van!:-) Ahová tavaly jártunk,mert ez még nem volt készen,és addig elraktak minket egy másikba,ott 125 gyerekre volt egy mosdó!
2010. szept. 24. 10:56
Amúgy imád az én kicsim is ebbe az oviba járni!:)
24. 8259e66c40 (válaszként erre: 23. - Katus3)
2010. szept. 24. 10:55
Nem,csoportonként vannak a mosdók.Felújításról még nem hallottam,de nagyon kellene.
23. katus3 (válaszként erre: 20. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 10:53

Nem is tervezik hogy felújítják? Az egész ovinak egy mosdója van?

Nálunk volt olyan szülő,aki pattogott,hogy ilyen sz.r-ba nem engedi a gyerekét, most meg azért "harcolnak",hogy ide járhassanak.:-) Még óvónőktől is hallottuk,hogy 75 gyereknek minek ez a felhajtás,minek ekkora ovi,stb. Tény,hogy a folyosó 60 méter hosszú.:-)

2010. szept. 24. 10:51
A felújítás az a mi ovinkra is ráférne... de nekem a lényeg az volt, hogy jól érezze magát, és foglalkozzanak Vele, ezért írattam be ide. Több kolléganőm ajánlotta. Remélem, hogy nem fogom megbánni a korai nehézkes indulás ellenére...
21. fehérleander (válaszként erre: 14. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 10:50
Kivételezés mindenhol van, szerintem, de az főképp az iskolában jellemző. Adományozó, vállalkozó anyukának mindent megtehet a gyereke...
20. 8259e66c40 (válaszként erre: 19. - Katus3)
2010. szept. 24. 10:49
Sajnos nállunk a mosdójuk a legdurvább.Próbálják tisztán tartani de a csapok,a wc és a burkoló lapok kora végett mégsem a legszebb.
19. katus3 (válaszként erre: 17. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 10:45
Nálunk ez az 5.-ik ovi, augusztus végén adták át,de közben a másik 4-et is folyamatosan újítják fel.
18. katus3 (válaszként erre: 15. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 10:43
Tényleg nagyon jó, gyönyörű szép, még van egy-két hiányosság, de igyekeznek pótolni. Most lesz Mihály-napi vásár,a bevételből akarnak venni lábtörlőket,faliújságot,növényeket. Olyan pici konyhabútor van nekik a csoportszobában,hogy nagyban simán elfogadnám.:-)
2010. szept. 24. 10:41
Ami ovinkban is aktívak az ovonők.Csak az ovira férne rá egy kis felújítás.
16. katus3 (válaszként erre: 14. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 10:40
Szerencsére ilyesmit nem vettem észre,és az előző oviban sem.
15. 8259e66c40 (válaszként erre: 13. - Katus3)
2010. szept. 24. 10:40
Akkor az egy jó ovi:)
2010. szept. 24. 10:39
És a kivételezgetésekről?Van véleményetek vagy netán tapasztalatotok?
13. katus3
2010. szept. 24. 10:38
Sziasztok! Mi idén egy teljesen új óvodába járunk, én maximálisan meg vagyok elégedve vele,és ami még fontosabb,a lányom is imádja. Ő most nagycsoportos, minden nap van a szekrénykéjében egy új rajz. Már szóltak,hogy préseljünk faleveleket,mert azzal is dolgozni fognak,és kellett venni környezetismeret,matematika feladatlapot mindenkinek,( nem nagy összeg,360 Ft volt a kettő) mert az óvodában fogják kitölteni. Ami még nagyon tetszik,hogy gyalog kb. 2 perc az út.:-)
12. katus3 (válaszként erre: 4. - Ff36256613)
2010. szept. 24. 10:34
Szia! Melyik oviba fogtok járni? Mi januárban kezdünk az újban, Betti már oda jár.
11. a26b2a1b7e (válaszként erre: 9. - Fehérleander)
2010. szept. 24. 10:27

Nagyon finoman kell hozzájuk szólni.... mint valami porcelánbabákhoz.... meg nyalás, ajándék, boríték stb.... ez itt így megy, azt látom :(((

Ja, és persze az orvosok, ügyvédek gyerekeivel másképp viselkednek, mint az egyszerű pórnép gyerekeivel... most én is csak reménykedek, hogy a Mama jól "benyalta" magát és a kisfiamat, az utóbbi egy hétben, mert sajnos én nem vagyok ez a típus.... sosem ment az ilyesfajta "színház", de anyósom azt mondja, hogy a gyerek érdekében kénytelen leszek megtanulni ezt is.... lehet, hogy igaza van :(((

2010. szept. 24. 10:24
Én éppenséggel szeretnék az iskolai napközi tapasztalatokról indítani fórumot, mert a gyerek állandóan leckével jár haza! Már azon is gondolkodtam, hogy kap egy kulcsot és azzal haza tud járni ebéd után. De félek, kicsi még ehhez (most másodikos).
9. fehérleander (válaszként erre: 6. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 10:19

Nem lehet, hogy gyerekeink ugyanabba az oviba járnak?

Rajzot még nem láttam, viszont a politika megy elég rendesen így választások előtt. Ma egy szülő szóvá is tette, hogy politikának nincs helye oktató/nevelő intézményben.

A gyerekekkel még az anyáknapi verseket is otthon kell megtanítani, az óvónőt nagyon nem érdekli, ha szólunk valamiért, sőt még meg is sértődik. Úgy vagyunk vele, mit akarunk, mikor mindent ingyen kapunk?!

8. a26b2a1b7e (válaszként erre: 6. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 10:19

Mindenképpen feladata kell, hogy legyen az óvó néniknek a gyerekek fejlesztése, és főleg az utolsó évben, az iskolára való felkészítés.

Én még nem nagyon vagyok járatos ebben a témában, mert mi még csak az idén kezdtük az ovit. Úgyhogy nem tudom, hogy hogyan kéne jelezni, vagy rávenni Őket, hogy többet foglalkozzanak a gyerekekkel úgy, hogy végül ne a Te gyerekeden "csattanjon az ostor"...

Nálunk azt mondták, hogy majd mindig kiteszik a folyosó falán található hatalmas falitáblára, hogy éppen mivel foglalkoznak nap közben, verseket, meséket, évszakokat, rajzokat stb.


Nálunk most még a beszoktatással vannak gondok :(

Igazából a fő gond az, hogy itthon mindig ülve pisilt, és még csak most a nyáron lett szobatiszta, de az oviban elvárás, hogy állva pisiljen. Ettől már szegénykém tiszta stresszes volt az utóbbi időben. Volt, hogy sírva ébredt, és azt kiabálta álmában, hogy: "Nem pisilek az oviban", és volt, hogy hazafelé jövet nem akart az oviban pisilni, viszont a bolt előtt a füvön a zuhogó esőben igen... akkor már nekem is kicsordult a könnyem :(

Nagyon kiborultam....

Már éppen kérni akartam az óvó néniket, hogy kapjunk "felmentést állva pisilésből", amikor most egy hétig a mama vitte az oviba, és sikerült Neki összebarátkoznia (némi ajándékkal megspékelve.....) a dadussal, aki pisilni viszi a gyerekeket, és kérte, hogy figyeljenek oda jobban a kisfiamra, mert ez az állva pisilés nagy gondot okoz Neki. És láss csodát a héten már a mamánál is állva pisilt, és büszkén mesélte, hogy Ő már olyan nagyfiú, hogy állva pisil, mint apa....

Jövő héten lesz a szülői értekezlet, de most már úgy gondolom, hogy mégsem kérem meg Őket, hogy kapjunk felmentést "állva pisilésből", mert úgy tűnik, hogy most már jól alakul a dolog.... ma már hazajön a picúr, úgyhogy majd meglátom, itthon megy-e az állva pisilés.... és, hogy tud-e végre nyugodtan aludni...

7. 8259e66c40 (válaszként erre: 6. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 10:17

De az ő feladatuk lenne!Szerintem finoman azért jelezhetnéd,főleg ,ha más anyukának is van ezzel

gondja.Egy szülői értekezlet keretében fel lehetne hozni.Nekem a nagylányomnál volt ugyanez.A fiam most nem is abba az oviba jár.

2010. szept. 24. 09:43

Épp az imént gondolkodtam rajta, hogy indítok 1 fórumot az ovival kapcsolatban, ami lehet hogy csak nekem gond, másnak nem.

Szóval a helyzet a következő. Fiam már 3. éve jár az oviba, elvileg jövőre már mehetne suliba. Középső csoportban néhány rajzuk, festésük ki volt rakva a falra, a többi pedig 1 iratgyűjtőben, amit bármelyik szülő megnézhetett. Már akkor nagyon keveselltem, hogy ilyen keveset ügyeskednek. Szept. 1-én kezdődőtt az ovi, és most így szeptember vége felé még egyetlenegy rajz sincs kirakva. Minden nap kérdezem a fiam, hogy mit készítettetek, mit ügyeskedtetek. Hát a válasz mindennap ugyanaz: semmit. Szerintetek hogyan jelezhetném az óvónőknek, hogy baromira nem vagyok velük megelégedve? A lányom is anno ugyenebbe az oviba járt, mások voltak az óvónők. Ott állandóan hozta haza a szebbnél szebb rajzokat stb.

Hogyan akarják isibe küldeni a nagycsoportosokat, ha arra nem képesek, hogy foglalkozzanak velük? Óvónéninek is sokkal fontosabb, hogy milyen ruha van rajta, hogy áll a frizurája, mint az, hogy a gyerekek éppen mit csinálnak.

Szerintetek én agonizálom túl?

Nem lenne feladatuk az óvónőknek is a fejlesztés?

2010. szept. 24. 09:30
Végülis a mienkel eddig nincs különösebb baj.Csak arra lennék kíváncsi,amit nem fejtettem ki eddig bővebben,hogy az ovonővel való kapcsolat jó e,vagy az ovodai foglalkozásokkal meg vagytok e elégedve,valamint az ovodai környezet és tisztaság megfelel e nálatok?
2010. szept. 24. 08:58

Szia!

Mi a gond a tietekkel?

Mi csak a jövő hónap 17-től megyünk, akkor tölti be a kisfiam a 3. évet...

Én is nagyon kiváncsi leszek:)

2010. szept. 24. 08:57
nagyjából, de legtöbbször nem!
2010. szept. 24. 08:57
Szerintem a megelegedettsegben 90%-ban, az ovonö jatsza a fö szerepet....
2010. szept. 24. 08:56
Meg vagytok elégedve az óvodátokkal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook