Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvoda fórum

Óvoda (beszélgetős fórum)

1 2
2010. szept. 26. 08:05

Jó reggelt!!

Az én kisfiam okt. 20-án tölti a 3. évet, és egy nappal sem mehet előbb oviba, mint ez a dátum...

Emlékszem, régen nem így volt, sőt, Pesten még mindig sok helyen mehetnek 3 éves kor előtt.

Mindegy, ezt csak megjegyeztem:)

Tehát megvolt az első szülői értekezlet, az óvónők nagyon szimpik, (remélem, így is marad), és! ami a legfőbb, nálunk minden hónapban 1 napon van félfogadás, amikor lehet kérdezgetni, háborogni:)

Remélem, Attisnak is tetszeni fog a szép, nagy óvoda...)

56. ff36256613 (válaszként erre: 12. - Katus3)
2010. szept. 26. 07:57

Szia!!

Mi a Gyöngyvirág térre fogunk járni, nekem az a legszimpatikusabb, és mamához is közel van, nekünk sincs messze. Jól vagytok??

55. jucusmucus (válaszként erre: 54. - Jozsi.38)
2010. szept. 24. 12:05
Szerencsére már túl vagyunk ezen, a lányom már hetedikes. De bizony még negyedikben is este tanultunk. Én is sokszor felvetettem, hogy mér kell még otthon tanulni, mikor egész nap suliban van. Erre mondták azt, hogy rá akarják kényszeríteni a szülőt arra, hogy kísérje figyelemmel a gyereket. Erre írtam azt előzőleg, hogy aki akarja, a sok házi nélkül is figyeli a gyerkőcét.
54. jozsi.38 (válaszként erre: 52. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:52
ez nagyon durva! akkor mit csinálnak a napköziben? rá kellene kérdezned
53. ZsollyMolly (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2010. szept. 24. 11:48
Így van.Szabadidőben ill. játékidőben bármikor leülhet rajzolni.
52. jucusmucus (válaszként erre: 47. - Katus3)
2010. szept. 24. 11:48
Már 90 %-ig biztos vagyok benne, hogy hagyom az oviban, bár elég furcsán néztek rám az óvónők. De sajna tudom hogy a lányommal anno mennyit tanultunk. Az egyik hozzászólásomban ecseteltem is. Szóval nagyon húzós volt. Szegénykém hazajött az isiből fél 5 körül és ahelyett hogy játszott volna, ugrottunk neki a házinak. Nem túlzok, de volt, hogy este 10-kor még olvastunk...
51. jozsi.38 (válaszként erre: 50. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:47
ez csak a foglalkozás. ha rajzolni szeretne akkor kap lapot és ceruzát
50. jucusmucus (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2010. szept. 24. 11:46

Heti 1x rajzolás???

Én ezt nagyon keveslem.... Vagy én akarok túl sokat? :DDD

Huh tényleg, elfelejtettem, nálunk is van heti 1x torna.

49. ZsollyMolly (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2010. szept. 24. 11:41

Igen minden nap van foglakozás.

Az óvónők éves terv és heti terv szerint foglalkoznak a gyermekekkel.

Ének-zene, mese-vers, ábrázolás, környezet, testnevelés,matematika foglalkozás.

2010. szept. 24. 11:37
én meg vagyok elégedve az ovival és az óvónőkkel is.szeret oda járni és mindig mesél, hogy mit csináltak aznap. heti 1x van rajzolás, másik nap torna egyszóval minden napra van nekik valami foglalkozás
47. katus3 (válaszként erre: 46. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:36
Lányom 2004 október. Azért kérdezem,mert az én fejemben is megfordult,hogy hagyom még egy évet az oviban, de majd meglátjuk. Logopédus foglalkozásra nem kell járnia szerencsére.:-)
46. jucusmucus (válaszként erre: 44. - Katus3)
2010. szept. 24. 11:33
2004. december
45. katus3 (válaszként erre: 43. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:32
Hát nem tudom,a gyerekek játékainál van.:-) Tényleg nem mondhatok rosszat rájuk.
44. katus3 (válaszként erre: 41. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:31
Mikor született a fiad?
43. jucusmucus (válaszként erre: 40. - Katus3)
2010. szept. 24. 11:29

lehetséges :DDDDDDDDD

biztos nem azért, hogy a gyerekek nézegessék magukat :DDDDDD

fúúú, rosszul vagyok tőlük...

42. ZsollyMolly (válaszként erre: 39. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:29

Szia!

Konkrét kérdést tegyél fel, én azt ajánlom.

2010. szept. 24. 11:29

Jah, és felvetettem az óvónőknek nemrégiben, hogy maradna még 1 évet a fiam az oviban, mert egyáltalán nem látom felkészültnek arra, hogy isibe menjen. Teljesen kiakadtak, hogy mér??? Hiszen ügyes, meg betölti az x évet....

Nah, asszem kiháborogtam, de jólesett, köszönöm, hogy megpróbáltatok tanácsokat adni....

Mindenképpen elő fogok hozakodni a témával...

40. katus3 (válaszként erre: 38. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:28
Nagyon durvák!:-/ A mi csoportszobánkban van egy nagy álló tükör,lehet hogy pont ezért????:-)
39. jucusmucus (válaszként erre: 28. - ZsollyMolly)
2010. szept. 24. 11:26

Szia !

Mindig meg szoktam kérdezni, de többnyire az van, hogy éppen nem aludt, vagy éppenséggel melyik gyerkőccel volt összetűzése. Ennyi......

38. jucusmucus (válaszként erre: 30. - Sicike)
2010. szept. 24. 11:26

Szia !

Nem jár rajztagozatra. De akkor is úgy gondolom, (szerencsére nem vagyok egyedül), hogy azért 1 hónap alatt legalább 1 valamit rajzolhattak volna. Illetve hozott haza a fiam színezőt, Pókembereset, amit én vittem be az oviba, hogy osszák szét a gyerekek között :DDD

A frizkó igazítás teljesen igaz. A reggeli csoportba az ajtón van 1 tükör, egészalakos. Volt úgy, hogy vittem be a fiam, óvónéni odajött, mert valamit akart, és közben nézegette magát a tükörben, meg szidta a haját, hogy most éppen milyen nem jól áll...

37. jucusmucus (válaszként erre: 11. - A26b2a1b7e)
2010. szept. 24. 11:22

Hát ez nagyon igaz.. Ez a bosszantó. Valószínűleg nem jól végzik az óvónők a munkájukat. Ha én rosszul csinálom a munkám, bizony rövid időn belül kirúgnak. Ők meg élnek mint Marci hevesen. Reggel fél 8 után bemegy dolgozni, délutáni alvásnál már ott sincs. Ez jóindulattal is számolva 5 óra / nap. Plusz ott vannak a szünetek... Meg ilyen-olyan kifogással a nevelés nélküli napok...

Most nyáron jártunk úgy, hogy kérdezték, hogy meddig kérjük az ovit. Mondtam, hogy addig amíg lehet. Erre kitágult pupillákkal kérdezte, hogy: Igen? én meg mondtam, hogy igen, mert nekem nyáron is dolgoznom kell...

36. jucusmucus (válaszként erre: 9. - Fehérleander)
2010. szept. 24. 11:19

Szia !

Szerencsére politizálás az nincs.

Érdeklődve figyeltem a hozzászólásokat. Úgy látom, hogy sok oviban ugyanaz van, mint a miénkben. Úgy vannak vele, hogy szinte csak felügyeletet biztosítanak a gyerekeknek, a többit a szülőre bízzák. Természetes, hogy próbálok a gyerkőccel feladatokat csinálni otthon is, de igenis az ovinak is kötelessége lenne.

Az iskoláról annyit, hogy anno, mikor a lányom elsős napközis volt, volt úgy, hogy este 10-kor még házi feladatot csináltunk. Minden hétvégén tanulás volt. Hiába volt napközis. A tanárok azzal magyarázták az otthoni házi feladat feladását, hogy a szülőt is rá akarják "kényszeríteni" arra, hogy igenis figyelemmel kísérje a gyerkőcöt. Bizony, ez elég durva, mert bizony volt olyan szülő, akinek mindegy volt, hogy van-e házi vagy nincs, akkor is letojta a gyerekét (bocs a durva fogalmazásért, de ez van). A szülő, aki foglalkozott a gyerekével, az a töménytelen mennyiségű házi feladat ellenére is megtette....

2010. szept. 24. 11:13
Nállunk csak szülői.
2010. szept. 24. 11:13
A fogadóóra arra jó, hogy érdeklődhetsz a gyermek magatartásáról, csoportban elfoglalt helyéről, foglalkozásokon való részvételéről, teljesítményéről stb.Mindez négyszemközt történik.
33. katus3 (válaszként erre: 31. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 11:11
Konkrét fogadó napról nem tudok, de nekünk pont a vezető óvónő az egyik óvó nénink,így bármikor tudok vele beszélni.
32. ZsollyMolly (válaszként erre: 31. - 8259e66c40)
2010. szept. 24. 11:10
Fogadóóra van, és talán nyílt nap is.
2010. szept. 24. 11:08
Van ahol vannak fogadónapok az oviban?
30. Sicike (válaszként erre: 6. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 11:06

Nem tudom,de speckó rajz tagozatra jár a gyerkőc?

Mondjuk az gáz,amit írtál a frizkó igazításról.

Mi most kezdük az ovit és azon lepődtem meg hogy a héten préseltek szőlőt,sütöttek répatortát,másik nap salátát,jövő héten pedig gesztenye babát és még ki tudja mit,de nálunk minden napra van valami tevékenység,csak csodálkoztam is.És szimpla kicsi csoport.

29. 8259e66c40 (válaszként erre: 28. - ZsollyMolly)
2010. szept. 24. 11:04
Ez jó ötlet de nállunk nincs ilyen csak szülői.
28. ZsollyMolly (válaszként erre: 6. - Jucusmucus)
2010. szept. 24. 10:58

Az óvodában van fogadónap ill. fogadóóra?

Ha igen akkor kérdezd meg az óvónőt a gyermekedről.

Én ezt tudnám tanácsolni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook