Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés majdnem egyedül fórum

Otthonszülés majdnem egyedül (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. DODICA (válaszként erre: 74. - Sara1986)
2010. jan. 30. 08:19

Ez komoly????

Nem hiszem el....

Hogy a...?

2010. jan. 29. 12:46
kedves illangónk nincs már a hoxán, mivel folyton terhes volt kamura, nyitotta a hülyébbnél hülyébb topikokat és játékbabát szoptatott az adatlapján levő képeken :(
73. DODICA (válaszként erre: 59. - Anka71)
2010. jan. 29. 08:58

Az otthon született gyereket a szülő beviszi kórházba, ha életveszélyesen sárga, de erre kb. 1-2 példát tudnék az eddigi több, mint 3000 hazai otthonszülésből. Nagyon ritka dolog.

A többség házilag is tudja kezelni a problémát: kék fényt otthon is elő lehet állítani. De ez is ritka. Mint maga az is, hogy egy otthon született baba nagyon besárguljon. Az élettani sárgaság normális.

Ok: semmi mást nem kap egy otthon született baba, mint anyatejet. A sárgaság legjobb ellenszere a gyakori, igény szerinti szoptatás. Otthon (az otthonszülők általános gondolkodásából kifolyólag) nincs cukros víz, tea (a legtöbb kórházban mindenféle előzetes ígéret ellenére még adják ezt a babáknak titokban, főleg akkor, ha nem 24 órás rooming-inben van vele az anyuka), s ha kell, félóránként meg van szoptatva a kicsi. Ennyire egyszerű.

72. DODICA (válaszként erre: 57. - Khatif)
2010. jan. 29. 08:51
Tökéletesen egyetértek!
71. DODICA (válaszként erre: 1. - 9e2438fb8c)
2010. jan. 29. 08:50

Ezt teljesen magadnak, egyedül kell eldönteni, nem szabadna, hogy mások befolyásoljanak.


Ugyanakkor nekem úgy tűnik, te valójában nem is szeretnél otthon szülni, félsz tőle. Akkor ne erőltesd, nem a te utad... Bár kétségkívül az a legnagyobb baj, hogy sokkal több helyről hallhatod az ellenvetéseket, miközben az informálatlanság miatt nem tudnál objektíven dönteni.


Én kétszer szülten intézeten kívül(egyet születésházban, egyet pedig ténylegesen a lakásunkon, vidéken), az első gyerekem kórházban született.

Az otthonszülés nem veszélyesebb a kórházinál, s nem felelőtlenség. De nagyon-nagyon illik előtte informálódni, olvasni, tanulni, megismerkedni az egésszel....


Gratulálok a babó(k)hoz! Remélem sikerül majd jó döntést hoznod, hogy csodás szülésélményed lehessen!

2010. jan. 21. 12:26

Ja, persze név nélkül is teljesen jó!

Hajrá mamik!

2010. jan. 21. 12:02

Sziasztok Mamák!


SÜRGŐS!!!!!!


A segítségeteket szeretném kérni: interjú alanyokat keresek otthonszülés témában. Legetsz ellene vagy mellette is, vagy a kettő közt.

Női műsorban ez lesz a téma jövő héten.

Várom az üzeneteket!

Nagyon köszönöm!!!!

68. 9e2438fb8c (válaszként erre: 67. - Szasz23X)
2010. jan. 19. 18:06
KLehet, hogy újra aktuálissá válik a téma, majd kiderül, kb 10 nap múlva már a teszt is mutat majd valamit, ha igen akkor az alternatív szobát választom.
2010. jan. 19. 17:41
azért annyit súgnék a dologhoz, hogy ha baj lenne, a szülésznőd nem fogja vállalni a következményeket, ugyanis ma Magyarországon az a szakember, aki segédkezik otthon szülésben, a paprját kockáztatja minimum. Én szülésznőként végeztem...A helyedben nem kockáztatnék. Főleg nem a Te anamnéziseddel. Nem kockáztatnám a gyerekem életét. Persze, biztos jobb nyugiban szülni. Van alternatív szoba a legtöbb helyen. Járj utána. De hülyeséget ne csinálj.
2009. nov. 17. 23:42
sajnálom, de lehet, h jobb így. nagyon féltékeny lett volna Pillangó baba...
65. 9e2438fb8c (válaszként erre: 64. - Ibike22)
2009. nov. 17. 17:10
Igyekszek túlni a napokat, apa segít sokat ebben. :) Ennyi a szerencsém a szerencsétlenségben.
64. ibike22 (válaszként erre: 63. - 9e2438fb8c)
2009. nov. 17. 17:03

:(((( sajnálom...

És sok erőt kívánok nektek... a veszteség feldolgozásához és későbbi árral szembeni ússzáshoz

63. 9e2438fb8c (válaszként erre: 62. - Personal78)
2009. nov. 17. 16:28
Felénk sajnos elég gyöpös gondolkodású orvosok és kórházak vannak. Ezért gondoltam én így. Bár sajnáltos módon, már nincs értelme a fórumnak. Az orvosom szerint a menzivel együtt távozott az apróságunk :(
2009. nov. 17. 16:13
Szia! Szerintem iszonyú nagy felelőtlenség amire készülsz!!! Három gyermekem van, Péterfybe születtek, nem volt egyszerű, de gondolkodás nélkül ugyanígy tennék! Arról nem beszélve, hogy három kihordott, de életben nem maradt gyermek után, amit sajnálni tudok, kicsit komolyabban kellene gondolkoznod!Ha annyi a dilemmád, hogy a pároddal szeretnél együtt lenni, amit meg tudok érteni, talán ilyen kórházat kellene keresned, ahol erre partnerek. Bár úgy gondolom, ez ma már minimum.
61. sara1986 (válaszként erre: 57. - Khatif)
2009. nov. 14. 16:42
szerintem sem felelőtlenség, sőt!!!
60. Khatif
2009. nov. 14. 10:27
Én kórházban szültem, de Ákos még egy napos sem volt, amikor hazamentünk és ott volt velünk egy nővér napi pár órában. Egy kicsit sárga is volt, azt mondták, hogy szoptassam sokat és huzzul az ágyát az ablakhoz. El is múlt neki. Jó persze nem volt nagyon durván sárga. Ha az lett volna, akkor bevitták volna a kórházba. Gondolom az otthon született babákat is beviszik.
59. Anka71
2009. nov. 14. 10:24

Engem egy izgat ebben az otthonszülős dologban: Nálunk a kórteremben 4-en voltunk csajok, és mind a négyünk gyermeke besárgult 3. nap reggelre. Aztán fényterápia, és rendbe jöttek.

De az otthon születettekkel mi van ilyenkor? Nekem valaki egyszer azt mondta, hogy azok be sem sárgulnak, szerintem ez baromság.

(A besárgulás szerintem gyakori).

2009. nov. 14. 09:24
Én nagyon támogatom. Csak a családi béke érdekében megyek kórházba szülni
57. Khatif
2009. nov. 14. 07:53

Nem értem miért olyan nagy felelőtlenség az otthonszülés. Több országban is van rá lehetőség. Hollandiában például a nők 30% otthon szül.

A szülésznők felkészültek, tudják mit kell tenni és tudják mikor kell bemenni,ha baj van.A szülők is tudják, hogy mit és hogyan.


Szerintem csak a Magyarországi rendszerrel van a baj.

2009. nov. 14. 07:44
Illango, a mamamin vannak otthonszülők! mamami.hu
2009. nov. 13. 22:51

Illango, gyöyörű Pillangóbaba! :-))

Az otthonszülést szerintem is gondold át, óriási felelőtlenség! Válts inkább kórházat, minthogy orvosi felügyelet nélkül bújjon ki a baba! Ha valami történik, sosem bocsájtod meg magadnak. Inkább egy picit kellemetlen nővéri kiabálás és rádió, mint egy beteg baba.

54. Diandra (válaszként erre: 1. - 9e2438fb8c)
2009. nov. 13. 21:32
áááááááááááá ne már.
53. 9e2438fb8c (válaszként erre: 52. - Böbe83)
2009. nov. 13. 20:57
Na ez egy lényegretörő korrekt válasz volt. Köszike:))
2009. nov. 13. 20:56
Szia Illangó:) Szerintem kell egy olyan embert választanod, aki melletted van, és képviseli bent is az érdekeidet, ha a férjed alkalmas akkor jó, de van olyan hely is, ahol dúla, és apuka is bent lehet. Még az elején vagy a várandósságnak, így van időd puhatolózni, melyik kórház lenne jó. Szerintem is veszélyes az otthonszülés, pedig láttam több otthonszületett és egészséges gyereket :)
51. aeb750e196 (válaszként erre: 31. - F0b1dee608)
2009. nov. 13. 20:50
én ott voltam gyakszin, és tényleg így van, apát levetkőztetik (felül) és mellkasára teszik a bébit. ráadásul a nővérek, akik a picikkel foglalkoznak, profik. én ajánlom :)
2009. nov. 13. 19:57
Höhö én nem kaptam se rucit csak úgy alanatur. Ha vittél volt ha nem akkor mezítelenül is lehettél, őket ez nem zavarta.
49. f0b1dee608 (válaszként erre: 43. - Ildi5)
2009. nov. 13. 19:52

Én nagyon meglepődtem ezen.2006-ban Újpesten,2009-ben Karcagon szültem és mind a két helyen azzal kezdték,hogy adtak egy csini fehér rucit,amibe alig fértem bele:D

Végül is nem ez a lényeg...

48. 9e2438fb8c (válaszként erre: 47. - Fdóri)
2009. nov. 13. 18:33
A doki vigyorgott én meg majdnem hangosan kezdtem szidni apánkat amikoris rájöttem, hogy neeeemm..némi disztingváció, otthon meg lehet apánkat lecsesszinteni, hogy miért ilyen sok és fogékony az anyag. De legalább most nincs kifogása, ha nem fiú lesz, kifizeti a mellkisebbítésemet:D:D:D
47. fdóri (válaszként erre: 46. - 9e2438fb8c)
2009. nov. 13. 18:32

:)))

Nem lesz köztük nagy korkülömbség:)

Azért a szitut végignéztem volna(ahogy a dokinak, aztán neked leesett)...:D

46. 9e2438fb8c (válaszként erre: 45. - Fdóri)
2009. nov. 13. 18:20

Történet a következő:Pillangóbaba megszületett, nekem alig jött valami cucc, apánk...áá az bírta a kiképzést, én voltam az erőszakos:S:O

mivel közben nekem rá 2 hétre volt valamim, a dokibácsi szerint ez már normál mensi volt. gondolta a halál, hogy tényleg..és tényleg. mostmeg, visszamegyek magánra de.,majd ő mostanata venne vért éntőllem...(vegyl, kit izgat-gondoltam), jön, füligérő szájjal...bhcg az egekben, aminek ilyenlora már illő volna lentebb csúszni és nem fölkúszni..már ekkor elöntött a verejték.Ballagjunk át anyuka az uh-ra...gyerünk no..mi baj lehet (közben hevesen vert a szivem). Nini..némi petezsákfélét meg valami fehér vibáráló izét néz...(pislogtam mint a béka). Nem mondott csak annyit, hogy gratulálok, de legalább azt a 6 hetet illő lett volna megvárni. Rákérdezek: mi van?

Semmi, Illangócska kap egy kistesót:)) Hazazavart pihenni, de azért utánam ordított- mondtam, hogy a szoptatás nem védekezés...röhögött tovább én meg hazajöttem ( buszon anyáztam magamban és beígértem apának a csonkolást, de magammal bacok ki..szóval felejtős).

itthon apuci már tudta, előre megmondta (mint mindent). aztán 2 hét múlva mehetek vissza. ez így röviden és tömören.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook