Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthon egy pár órás babával fórum

Otthon egy pár órás babával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Otthon egy pár órás babával

1 2
48. babyapocakban (válaszként erre: 47. - Szilva111)
2016. febr. 11. 19:57
Mármint a családi ágyban? Veletek együtt?
2016. febr. 11. 19:16
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy ha az ágyban fekszik a baba éjszaka, akkor mit érdemes alátenni, úgy értem hogy legyen valami tartás pl szűkítő vagy hasonló?
46. 89cf9177e3 (válaszként erre: 36. - 5b315db51e)
2011. márc. 16. 20:43

te merre elsz irorszagban??en galwaybe szultem,es az elso babammal 28hetesen meg 40hetesen volt ultrahangom,az utolso azert mert nem hagytam az orvost.

most hogy megint babat varok,igy csak 20 hetesen meg 34hetesen megyek orvoshoz,nem tudom hogy lesz-e tobb,de orultem volna ha tobb lett volna.alul tenyleg nem vizsgalnak itt.az elso babammal 2napig voltam bennt,de csak azert mert sokszor visszabukta az etelt,es elegge megvoltam ilyedve,de 1nap utan itt is kiengednek.remelem most hamar haza tudunk majd jonni.:)

45. pritta (válaszként erre: 43. - Pritta)
2011. márc. 15. 09:36
nagyon sajnálom, megértem hogy egy milyen rossz érzés. de gartulálok sikerült nélkülük is! nagyon erős lehetsz!
2011. márc. 15. 09:17
hm.de jo let volna ha édesányám igy segitet volna.csak az monta mindig igy nem jo ugy nem jo .csak a kritika s 7év után be valta hogy irigy is volt.egyáltalán nem segitet csak hátra felé.még a maji napig is .de jo hogy nem vele élek.ö saját magával se tud elszámolni.én a gyereket a korházba akartam hagy ni.mert nem tudtam mit kezdeni vele.de velemél hálistenek.köszönhetem a apukám testvérének aki hazahozot.a második gyereknél se segitetek a szuleim .apukám is csak azért hozot másodjára .mert .jaj mit szolnak a rokonok.ezt senkinek nem kivánom.sok boldogságot és kitartást mindenkinek.
43. pritta (válaszként erre: 41. - Pet7474)
2011. márc. 15. 08:17
nekem az volt a félelmem h mi lesz a babával ha nem bújik ki magától. nincs magzatvíz vizsgálat, vagy Uh, vagy méhlepény-vizsgálat h jól van e minden. egyszerűen a 39. héten adtak egy időpontot a 42. hétre, hogy ha nem jön a baba ezen a napon találkozunk. és ennyi. mert természetes folxyamat a szülés úgyse lesz semmi baj
2011. márc. 15. 02:30

Something...like THIS...


[link]

41. Pet7474 (válaszként erre: 35. - D104370848)
2011. márc. 14. 22:54

Hát igen.Elég furcsa és még mindig nem igazán értem, hogy mi történt velünk.Vasárnap még melóztam,/taxszit vezetek/hétfőn már éreztem, hogy elkezdődött,du.már járni sem tudtam.10-15 perces fájásaim voltak.Kedden este kértem a férjem, hogy most már menjünk be a kórházba,mert nem bírom tovább.Megvizsgált a szülésznő -a szülésnél is ő volt,nem orvos-és még csak 1 ujjnyira voltam kitágulva.Haza is küldtek.Szerdán úgy-ahogy elvoltam,csinálni nem tudtam semmit,mert iszonyúan görcsölt két oldalt a derekam.Csak ültem és bőgtem,majd éjjel ismét ügyelet.Szabályszerűen kinéztek, hogy mit akarok már megint.Megint megnéztek,2 ujjnyi.Akkor már könyörögtem, hogy adjanak valamit.Egyszerűen kiröhögtek,mondván ez természetes folyamat,a szülés ezzel jár és legyek türelemmel.Megjegyzem uh-t sem csináltak.Ismét hazavánszorogtam,csütörtökön volt időpontom a 40-ik heti ellenőrzésre.Ide már elkísért a reggel iderepült nagynéném is.Itt,egy nagyon rendes orvost fogtam ki.Megnézet,jól megturkált és biztatott, hogy 24 órán belül meglesz a babám.Tőle tudtam meg, hogy mivel nem folyt el a magzatvizem ezért nem is adtak semmi "gyorsított".A lényeg, hogy péntek de. 10.20 kor megszületett a babám,egészségesen.

Gyönyörű és gondmentes terhességem volt,de bizony az esti zuhanyzások alkalmával,még mindig elbőgöm magam,ha a szülésemet megelőző napokra gondolok.

2011. márc. 14. 22:27
Én úgy érzem, a kettő kombinálására lenne szükség. Mondjuk egy ágyas szobákat létrehozni a szülészeteken, saját fürdőszobával. Vagy két szobánként saját fürdőszobával, de itt Magyarországon ez álom. Ahol én szültem (itt, kis hazánkban), egyáltalán nem voltak kedvesek a csecsemősök, és semmivel sem könnyítették meg a dolgomat. Éjjel sem vihettem be a babát pár órára, azért könyörögni kellett, hogy mutassák meg, hogyan kell szoptatni. Azt se mondta senki, hogy tejbelövellés után menni kell a fejőgépre. Még szerencse, hogy anyukám észrevette, hogy bedurrant a mellem, és ha ő nem segít, akkor lett volna egy fain mellgyulladásom. Meg kellene szüntetni a több személyes szülőszobát, és tényleg biztosítani kellene azt a nyugalmat és intimitást, amire ilyenkor szüksége van a friss (vagy már többgyermekes) családoknak. Kíváncsi vagyok, hogy ez meg fog-e valósulni valaha...az egyszerű emberek számára is.
39. pritta (válaszként erre: 38. - Rudyvica)
2011. márc. 14. 08:57
ahogy írod. amikor a cikket írtam nem az volt bennem h rossz volt, hanem h de jó volt, mégha először féltem is tőle. és most így a máodik babára "várva" én is örülök. Nagoyn jó volt ahogy írtad h mihelyst kibújt nem fogták többet meg, se fürdetés se semmi.
2011. márc. 13. 18:40

Gratulálok a picihez Pritta!

Én is Svédországban élek és már második gyerekem szültem igy, hogy 6 óra múlva hazajöttünk. Örültem neki, mégha mi teljesen egyedül is vagyunk, se nagyszülök, se tesók nincsenek itt akik tudtak volna segiteni. Elsö gyermekem Németországban szültem, ott bennt tartottak 3 napig. A lehetö legrosszabb volt az! Összezárva 4 másik növel, a babákat csak odahozták hozzánk, egyszerüen nem fejlödött ki bennem az, hogy anya lettem. Utánna ugy mentem haza, hogy nem tudtam mit csinálni. Rossz volt. De már mint irtam a másodiknál, harmadiknál jobb volt. Igaz az elsö éjjelt végig bögte mindkettö - ilyenkor mindig cicire tettem öket, mert az kell nekik, hogy beinduljon a tejtermeles.

Nekem az tetszik ebben, hogy rögtön ahogy megszületik a pici, a mellemre tették, vártak a´zzal, hogy elvágják aköldökzsinort, nem mosdatták le, nem vitték el, mindent ott csináltak vele is velem is, amig Ö ott volt a mellkasomon. Életem legmeghittem pillanatai ezek, mikor párommal a pár perces, órás jövevénnyel hullafáradtan de boldogan együtt tudunk lenni, ugy hogy közben seni nincs ott!

Szerintem az egészbe az a lényeg, hogy a nök elfelejtették a természetes énjüket, ez az élet rendje, miért kell beavatkozni .. mi tudjuk jól, hogy mit kell tenni, ha van idönk lehetöségünk arra hogy ez tudatosodjon bennünk.

Most várom a negyedik picit és már elöre örülök újra ezeknek a pillanatoknak!!!

37. pritta (válaszként erre: 36. - 5b315db51e)
2011. márc. 13. 11:26
alul vizsgálat nincs itt sem soha, de UH sem. csak a 12. héten és a 20. héten. utánna csak tapogatják kívülről a hasad
2011. márc. 12. 23:33

Erdekes olvasni a kulonbozo velemenyeket es tapasztalatokat...En Irorszagban szultem 2 eve ikreket..Egyszer sem vizsgaltak meg "alul" viszont kethetente ultrahangra kellett jarnom..Eszukbe sem jutott megcsaszarozni a babak mindketten fejfekvesuek voltak 1 ejszaka es egynapos vajudas utan epiduralos "sima" szulesem volt..Kisfiamnak legzesi zavarai es vercukor szint csokkenese volt O a koraszulott osztalyon fekudt Anna velem volt az elso perctol kezdve..A noverek egytol egyig 2 labon jaro angyalok voltak es ezt szo szerint ertem..2 emelet kozott rohangaltam fel ala minden 2 oraban a hordonyira dagadt labammal es olyan fajdalmaim voltak hogy azt hittem neha ott maradok a liftben..Amig Aaronnal voltam ok vigyaztak Annara ha nagyon faradt voltam elvittek a noverszobaba "babaztak "egy kicsit...Ja es ami a legjobb minden hajnalban capuccinot hoztak nekem a SAJAT!!! penzukon...Nem engedtek kifizetni...Egy het utan hazamehettem 2 koraszulott csecsemovel..Senki nem vart minket barataim segitettek hazamenni a korhazbol..Kb fel evig egyedul voltam a picikkel ejjel nappal..Vedono hetente egyszer jott segiteni-tobb mint a semmi..Barataim hetvegen latogattak segitettek etetni pelust cserelni..Soha nem fogom elfelejteni nekik..

Vedooltast az osszest megkaptuk hetente kellett visszajarni a korhazba 6 hetes korig..Bar csak Aaronnal volt gond Annat ugyanugy megvizsgaltak..Szoval Irorszag az en velemenyem alapjan 10bol 11 pont...

35. d104370848 (válaszként erre: 31. - Pet7474)
2011. márc. 12. 22:49
5 napos vajúdás? Az meg mit jelent? Ne érts félre, nem kötekedni akarok, csak 5 napon át nem aludtál, és nem lett baja a babának sem?
34. d104370848 (válaszként erre: 32. - Borsibaby)
2011. márc. 12. 22:47

Bizony, ez nagyon igaz.:) Mi 2 hetet voltunk a lányommal kórházban, és borzalmas volt.

Ezért is jó az otthonszülés.

Ami azt illeti, régen a nők gyermekágyat feküdtek, tehát nem kellett felkelniük rögtön, és ellátni maguk körül mindent, volt segítségük, és az kell is.:)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy egy frissen szült nőnek a kórházból órákig kelljen hazautaznia, meg emeleteket másznia.

33. pritta (válaszként erre: 32. - Borsibaby)
2011. márc. 12. 19:44
igen ez is az egyik oldal amit örülök nem éltem át...
2011. márc. 12. 12:13
Szerintem egyáltalán nem embertelen. Bárcsak M.o-on is lenne ilyen lehetőség, és nem lenne kötelező a 3 nap. Én ugyanezt átéltem, csak "bababarát" kórházban. Segítség semmi, felénk sem néztek. 4-en voltunk egy szobában, 4 anyuka 4 kisbaba, látogatók hada. Nappal nem lehetett aludni, mert jöttek-mentek, takarítottak, éjjel meg ordított a kislányom, sehogy sem lehetett megnyugtatni, hiába ciciztettem. Hajnalban 3-4 órákat sétáltam vele a folyosón, hogy legalább a szobatársak tudjanak aludni. A csecsemőosztályra meg nem vették be, hiába kértem, amikor már ájulásig fáradt voltam és attól féltem, hogy álltomban elalszok, és elejtem a gyereket. Az a 3 nap maga volt a pokol, és ha legközelebb szülök - bár nem vagyok híve - de emiatt otthon fogok, mert ezt a rémálmot még egyszer nem szeretném átélni.
2011. márc. 12. 12:06
Együtt érzek veled és minden anyukával,akik külföldön szülnek.A most két hónapos babámat Spanyolországban szültem,5 napos vajúdás után,vesegörcsökkel tetézve.2x voltunk ügyeleten,hazaküldtek, hogy ez természetes folyamat, én meg már majdnem az eszemet vesztettem a fájdalomtól és a fáradtságtól.Igaz itt két napot bent tartottak minket,de a kórházi személyzet részéről semmiféle segítséget nem kaptunk.Igaz nekem nagyon nagy szerencsém volt, hogy a nagynéném ideutazott és bent aludt velünk és itthon is segített.Mindenkinek kitartást aki hasonló cipőben jár.Tényleg néhány hét, és minden könnyebb.
2011. márc. 12. 10:46
Szia! Megértelek, én is egy nap utn hazajöttem, itt is ez a szokás! Viszont nekünk semmi segítségünk nem volt...se anyukám, se anyósom, se tesó, senki, csak mi ketten, így a hazajövetel éjjelétől kezdve 6 hétig nem aludtam csak napi 3-4órát...utána könnyebb lett, és mostmár 1 éves a kisfiam:)
29. pritta
2011. márc. 12. 09:44

Sziasztok!

köszönöm a hozzászólásokat! igazábólkíváncsi voltam mit szólnak mások hozzá, de meg kell mondanom eleinte pánikoltam mi lesz, de van jó része is a dolognak:

-nem kapunk el fertőzéseket

-nincs idegen a szobában aki zavarna

-saját fürdőszobámban fürdök, saját ruháimat hordom, öltözök ahol akarok

-azt eszek amit akarok és akkor amikor akarok

28. kyrie
2011. márc. 12. 09:42
Ez engem is ledöbbentett! Hálás vagyok, h itthon 3 napig benntartottak. Elképzelni sem tudtam volna, h szülés után ilyen hamar hazamenjek, hisz minden energiám elment. Ez nagyon gáz! Minden elismerésem mindenkinek, aki végigcsinálta!
2011. márc. 12. 09:33
Gyönyörű babátok van, gratulálok nektek! Hát, nem tudom, hogy hogyan is lehet ilyen szarul bánni a frissen szült anyákkal és babájukkal! Ez felháborító! Szerencsétek van, ha lesz második babátok, sok erőt és egészséget kívánok nektek! :)
2011. márc. 12. 07:43

Ez nagyon durva.

Nem tetszik.... Nem a sztori, egy baba születése ajándék és csodálatos.

Hanem az, hogy magára lett hagyva az anya.

Jó hogy nem kiküldték azonnal a krumpliföldekre kapálni....

25. Tancsi (válaszként erre: 19. - Kittidora)
2011. márc. 12. 05:29
Tornotoban 2 nap mulva :)
24. Tancsi
2011. márc. 12. 05:27

En Torontoban szultem csaszarral, a babat egy pillanatra sem vittek el tolem a szuletese utan, es 48 ora mulva mar otthon voltam, a hasamon a kapcsok(13db) kiszedesehez odaadtak az ollot, es egy csomag sebragasztot, es hazakuldtek, mondvan, hogy ezt majd par nap mulva ki kell szedni. Az elso nap vegig hanytam a tuladagolt morfium miatt. Orvos egyszer sem nezett meg, igaz az egesz terhesseg alatt sem vizsgaltak meg soha alulrol, az ossz megfigyeles laz es vernyomasmeresbol allt, illetve infuziot kaptam 24 oraig, hogy kimossak a morfiumot.

Engem is telefonon hivtak, hogy minden ok-e, es azota sem volt vedono vagy barki, aki egy kicsit is segitene, szoptatas, hozzataplalas, vagy barmi tekinteteben. Rettenetes erzes igy egyedul maradni, senki segitseg nem volt, a ferjem nem kapott szabadsagot, csak a szules napjara, es amig hazahozott minket a korhazbol. Senkinek nem kivanom, a vilagomat nem tudtam...A fizikai fajdalom, a rettenetes faradtsag, a tehetetlenseg erzese, en konkretan a tapszert sem tudtam, hogy kell bekeverni es itt a dobozon nincs rajta, hogy egy ujszulottnek mennyi az adagja. A tej csak 3 nap mulva jott meg rendesen a koraszules es a csaszar miatt. A gyerek folyton kek volt, nem modntak meg, csak egy hettel kesobb a haziorvosnal, hogy nem tudja meg a hohaztartasat szabalyozni, en azt hittem, amikor szoptatotom rosszul fogom es elnyomom az ereit, biztos attol kek, panikoltam, hogy nem jol tartom...

2011. márc. 11. 22:23
Már Magyarország is halad efelé...mikor befeküdtem szülni,azt mondták,öt napig kell bent maradni,főleg ha császároznak......na,három nap múlva kidobtak minket,pedig császáros voltam,mert akkor éjjel 18-an szültünk,nem volt hely.....azóta állítólag előírás lett a három nap...lesz ez még rövidebb is:)
22. Vikica76 (válaszként erre: 15. - Pritta)
2011. márc. 11. 21:46

Szia!


Jaj, a kisbabád álomszép :-)) Gyönyörűség!!!


A szülés utáni dolgokat nem minősítem, felelőtlenségnek tartom ezt egy kórház részéről. Még akkor is, ha az Svédország :-o


De az a lényeg, hogy a végére minden jól alakult!


Viki

2011. márc. 11. 21:46
De szép, köszönöm!
2011. márc. 11. 21:42

Azért ilyet olvasva kicsit örülök, hogy itt születtek a gyerekeim.

Tényleg bababarát szobában voltunk, állandó felügyelet alatt. Ha bármi baj történt, volt kihez fordulni, ha fáradtak voltunk a babára vigyáztak a babaszobában (sőt a legelső éjszaka még, ha kértük sem kaptuk meg, pihenni kellett) egyébként éjjel-nappal velünk voltak.

Vagy pl. haza sem engedtek minket, amíg a baba kakiján nem látták, hogy anyatejet emésztett, de akkor sem, ha az édesanya nem volt szülés után nagydolgot végezni.

Akkor egy kín volt, de belátom, hogy mindez a mi érdekünket szolgálta.



Gratulálok a babádhoz! Igazán kitartó és erős lehetsz.

2011. márc. 11. 20:53
Hihetetlen!És akit császároznak?Azt 24óra után dobják ki?És ha valami bajotok lett volna?Ez engem teljesen felháborit,hogy lehetnek ennyire felelötlenek?Gratulálok a kitartásodhoz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook