Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó 24órás otthoni felügyeletet igénylő beteg ápolása... fórum

Állandó 24órás otthoni felügyeletet igénylő beteg ápolása... (beszélgetős fórum)


1 2
36. Akyrea
2018. máj. 26. 10:03

24 órás otthonápoláshoz, idősgondozáshoz csak megbízható szakképzett ápolót érdemes keresnie a kedves családnak, aki hozzáértéssel és törődéssel ápolja és gondozza a rábízott családtagját.


Ha kórház után, az otthonában további ápolás, szorosabb felügyelet, vagy a legyengült, erőtlenné vált beteg felerősítése szükséges.


- A kórházi krónikus, elfekvő, illetve zsúfolt, nővérhiányos ápolási osztály, vagy szociális otthon helyett, inkább a saját otthonában szeretné a család a beteg ápolását, vagy gondozását.


- Ha járó, vagy fekvő beteg, demens, szellemileg hanyatló, Alzheimer-kóros, Parkinson-kóros, Stroke-os, daganatos, tüdő, szívbeteg, inkontinens, illetve ha bármilyen beteg otthoni ápolásához, vagy idős családtagja gondozásához 24 órás ápolási - gondozási segítségre van szüksége,


keresse a neten a 24 órás otthonápolást!

35. gyöngyszemü (válaszként erre: 34. - Zane73)
2011. ápr. 14. 20:33
Köszönöm!
34. Zane73 (válaszként erre: 33. - Gyöngyszemü)
2011. ápr. 14. 12:45
Részvétem Nektek!:-(
2011. ápr. 14. 11:45

Köszönöm a tanácsokat, sajna már nincs rá szükség, bár még másnál jól jöhet...

A mamám nemsokra rá hogy kiengedték a kórházból elhunyt... :-( Szép kort élt meg 91 éves volt..

32. Zane73 (válaszként erre: 29. - Hedix01)
2011. ápr. 14. 04:50

Egyetértek!

Ezen a szakterületen nincs sikerélmény!

Mindenhol azt lehet hallani, hogy "én ezt nem csinálnám, ez megfizethetetlen". Hát nem is fizetik meg!:-(

Ha nem lennének elhivatott nővérek, akkor nem lenne ápoló a szoc. otthonokban és a krónikus osztályokon.

31. Zane73 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2011. ápr. 14. 04:44

Szia!

Egy pár lehetőséget tudok mondani!

1. Fizettek az orvosnak, hogy tegye át krónikus osztályra. Ezzel időt nyertek, hogy elhelyezhessétek, sőt a kórházi szoc. munkás is tud ebben segíteni.(sajnos ezek az osztályok is jórészt fizetősek már, de ha területi a beteg, akkor talán nem olyan sok)

2. Empátia gondozóházban általában hamar tudnak helyet biztosítani.

3. Otthonápolási szolgálat igénybevétele. Találtam olyat, ami térítésmentes, de ehhez orvosi javaslat kell. A nap többi részét, pedig felosztja a család.

A 24 órás ápolói szolgálat nagyon sok pénzbe kerülne.

Ha mindenképp haza kell vinni, akkor pl. olyat is intézzetek el, hogy a pelust támogatással írják fel, mert egy 30 darabos csomag 5000 Forintba kerül.

Ha tudok segíteni még valamiben, írj!

30. Kinga1966 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2011. ápr. 14. 00:22
Találsz segítséget, 24 órás otthonápolást, idősgondozást és egy nyugodt megoldást ha beütöd a Google keresőjébe a címszavakat!
2011. jan. 25. 11:11
Megvédeném a szociban dolgozó kollégáimat ! Higyjétek el,aki nem szeretettel és elhivatottsággal végzi a munkáját,nem marad meg ebben a szakmában! Az igaz hogy nagyon kevés bérért dolgozunk,de pont ezért, nem mondhatja senki, hogy a pénz csábit a napi többszöri pelenkázásra,a felfekvések,esetleg fekélyek átható szagának elviselésére!Ezt a munkát csak elhivatott emberek képesek végezni, és aki ilyen, az nem tud gonoszkodni a kiszolgáltatott emberekkel ! Nem tudom milyen tapasztalatok vezettek az olyan kijelentésekhez hogy "piszkafával lökik arrébb...",vagy esetleg feltételezés,tapasztalat nélkül? Természetesen, senki nem képes pótolni a család közelségét, de mindenkép emberibb megoldás, mint magára hagyni az otthonában ! Az intézményekben szakképzett ápolók figyelik, és segitik a mindennapjaikat az idős beteg embereknek,és higyjétek el, nem sajnálják a jó szót sem senkitől ! Természetesebb és jobb megoldás lenne ha a hozzátartozók meg tudnák fizetni a háziápolást,ami külföldön jól működik,sajnos itthon a jelenlegi helyzet kevés embernek adja meg ezt a lehetőséget .
28. gyöngyszemü (válaszként erre: 26. - Anyuci91)
2011. jan. 21. 15:52
Köszönöm! Bizony nem kevés kiadás lesz, most pl pelenkázni kell, az se kevés, gondolom :-(((
27. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - 98ec496afb)
2011. jan. 21. 15:49

Köszi! Igen ez jó ötlet lesz, betegápolásira megy valamelyik unokálya, aki eddig is ápolgatta, én sajna nemtudok nekik segíteni, csak megoldást szerettem volna találni erre a helyzetre.

Szegény mama a 4-ből már egy gyereke sem él, mind felnötten köztük apám is 61évesen hírtelen elhunyt, és csak mi unokái maradtunk.

Remélem én, mi, nem kerülünk ilyen szomorú helyzetbe!

Ésmég nemtudom mi lesz ha anyám is lerobban.. Ilyenkor döbbenünk rá hogy ők sem halhatatlanok! :-((

2011. jan. 21. 09:05

Aki olyan beteg és felügyeletet igényel, van az Önkormányzatnak betegápolója, aki ilyen feladatot lát el. Igazából pedig, ha egy családtag végzi akkor megmondom őszintén az ápolási segély sem egy nagy összeg, mert abból a csekély pénzből nem igazán lehet fedezni bármi fontos kiadást.

Kívánok sok szerencsét és jóegészséget. Üdv.Ágnes

25. 98ec496afb (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2011. jan. 21. 08:58

Mindannyian megöregszünk valahogy, s ha nem máshogy, hát így, mert mindannyian egyszer csak leépülünk, de az "így" nem szeretnék megöregedni akkor van, amikor nincs mellettünk senki, aki fogná a kezünket. Márpedig mostanság nincs mellettünk senki. Gyermekeink messze tőlünk, dolgozni fognak. Iszonyú lesz. Előre félek, hogy anyámmal, apámmal, nagyszüleimmel mi lesz. Azt hiszem, bármennyire is nehéz, magamhoz fogom venni őket. Mert nem könnyű. És az én öregségemtől is iszonyodom.


Ha munkanélküliek vagytok, magatokhoz lehet venni a nagymamát, s lehet kérni érte "fizetést" az önkormányzattól. Legalábbis nálunk, Erdélyben úgy van, hogy az embert olyankor besorolják ápolósdiba, s mindjárt lesz munkahelye.


Állami öregotthon is simán elkér 100.000 forintot. Annyi az ottlakás. Fekvő részlegen kicsivel drágább, s még fertő is, mert az embernek külön szobája nincs és ülhet a pisijében, kakájában egész nap. Ja, ha szerencséje van, akkor csak fél napig. Mert az ott dolgozók fele nem valami elkötelezett s még csak nem is ápoló, hanem közalkalmazottak vagy hogyishívjákok. Aztán persze úgy nyúlnak az alacsony fizetésük miatt az emberhez, mint a rühös macskához. Szinte piszkafával. De ez más tészta.

Szóval a delikvens egész nyugdíja odamegy, plusz a hozzátartozó szépen kipótolja, ha nem elég. Vaaaagy kötnek szerződést házra, telekre, aztán az övék lesz az is. Maszeknél is ugyanez a helyzet, de a maszeknél valamivel "dizájnosabb" és jobb. Nem bánnak úgy az emberrel, mint egy húsdarabbal vagy a fenn említett rühös macskával. Merem állítani a különbségeket, mert mindkét helyen megfordultam már, mint alkalmazott. Nem egy álom.

Szóval tényleg a legjobbakat kívánom.

24. gyöngyszemü (válaszként erre: 22. - 98ec496afb)
2011. jan. 20. 23:46

Köszönöm, bízom bene majdcsak lesz valahogy!

Maszek? Hááátt így hogy senkit nem vet fel a pénz, mimeg munkanélküliek vagyunk..... :-((

23. gyöngyszemü (válaszként erre: 20. - 98ec496afb)
2011. jan. 20. 23:44
Jaaaj nem szeretnék megöregedni! "Így!" :-(((
2011. jan. 20. 23:44
Járjatok szerencsével és a legjobb megoldást kívánom, no meg sok szeretetet adjatok! És állami öregotthont egyet se válasszatok. Csak a maszek...
21. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Terek)
2011. jan. 20. 23:42

Anno apósom akart bevonúlni ilyesmibe, titkon ő már akkor tudta hogy rákos, gondolta nem akar majd a terhünkre lenni... De ezt már nem érte meg!

Nameg nemttúl sok jót hallani az ilyen idősek otthonáról .-(

20. 98ec496afb (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2011. jan. 20. 23:40
Óóóó, hát nem lehet elvárni senkitől, hogy 24 órán át ápoljon... erre csak egy társ valóm ha az bírja, de ha nincsen az sem már... hát mind ide jutunk...
19. gyöngyszemü (válaszként erre: 13. - Panni58)
2011. jan. 20. 23:38
Én is így tudom, éshát ez most "sűrgős" lenne. :-(
18. gyöngyszemü (válaszként erre: 14. - 98ec496afb)
2011. jan. 20. 23:36
Sajnálom szegényt! Nem szertnék ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerűlni! :-( Enyi embert nem tudnánk fizetni! A rokonokmeg ilyenkor hírtelen nagyon elfoglaltak... :-(
17. terek (válaszként erre: 13. - Panni58)
2011. jan. 20. 23:34

ezt nem tudom :(

de voltunk már ott a kisfiammal, nagyon kedves kis hely, nem elfekvő hangulata van, olyasmi mint egy szálloda csak idősek laknak ott :) programok vannak, közös ebédek, vacsorák, sport lehetőségek, stb :)

biztos nem olcsó :S

16. gyöngyszemü (válaszként erre: 12. - Panni58)
2011. jan. 20. 23:30
Közsönöm :-(
15. gyöngyszemü (válaszként erre: 10. - Terek)
2011. jan. 20. 23:29
Háááát a nyugdílya nem sok, selytem milyen ez, ilyen sajna nem jó, ezt már elöbb kellett volna, még mielött ilyen állapotba került... :-(
2011. jan. 20. 23:29

Óóóó sajnálom, csak oda na jusson az ember. Hát bizony nehéz eset. meg lehet persze próbálni, hogy 24 órában ápolja valaki/valakik, de nehéz eset. Ha találsz mondjuk 2 ilyen embert, aki felváltva műszakolna, az eleve 2 fizetés neked. A nyugdíjból ennyi nem telik, gondolom, már ami a nagyidnak van, úgyhogy ez ejtve. Van egy másik lehetőség, amikor valaki odaköltözik, de ez se hosszú távú és lassan felőrli az embert - erre sokan nem vevők. Én ezt csináltam végig egy nénivel, akivel imádtuk egymást, szörnyű volt, nehéz volt, de ő haldoklott, s nem jött számításba 4-5 év.

Ahová fordulni kell, az a Gondozási Központ. Kérelmet beadni, kijönnek környezettanulmányra, majd a kérelmet továbbküldik és feljebb elbírálják. Nagyjából bentlakást fognak javasolni, mert házi betegápolásnál központilag megengedett óraszám maximum 4 óra. Azon felül sajnos bentlakás. Körül kell jól nézni, kötheti fel az ember a gatyáját... jaj sok szerencsét!

13. Panni58 (válaszként erre: 10. - Terek)
2011. jan. 20. 23:28
Sajnos az ilyenre akár fél évet is várni kell. Tapasztaltuk.
2011. jan. 20. 23:27

Az önkormányzat besegít, mi 4 órás segítséget kaptunk, ennek óradíja van, most nem emlékszem, pontosan mennyi.

A többi időt, amikor senki nem volt otthon, egy közelben lakó nyugdíjas ápolónővel oldottuk meg - havi 70ezerért... Ő ebédeltette is.

Nagyon sok ápolónő mellékéllásban vállal ilyen felügyeletet, kórházban érdeklődhettek.

De ez nagyon nehéz feladat, kitartást kívánok Nektek!

11. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Bige)
2011. jan. 20. 23:25
Nem olcsó :-((((((((
10. terek (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2011. jan. 20. 23:24

otthont tudok csak, ahol 24 órás ápolás van.

anyósom egy magán otthonban dolgozik, kis lakások vannak amit meg lehet venni és havonta a nyugdíjból vonnak az ápolásért.

ha érdekel, írj privit és megkérdezem anyósomat

9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Bige)
2011. jan. 20. 23:20
Köszi :-) Az unokanővérem intézkedik ez ügyben de ő is tanácstalan, és nemtud mindíg velel lenni :-(
8. bige
2011. jan. 20. 23:18

talán az önkormányzat, körzeti biztosan tud tájékoztatást adni.

[link]

ezt most találtam.


jár ingyenes gyógytorna is, szóval sokminden

7. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - 83e25137af)
2011. jan. 20. 23:18

Értem. Az jó lenne, bár nem pont ingyen gondoltuk hiszen nem várható el..

Nem egyszerű ez az egész :-((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook