Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » OTP Faktoring szokott elengedni tartozást? fórum

OTP Faktoring szokott elengedni tartozást? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 20. 11:09
Sziasztok! Van most itt valaki akinek van jelenleg a faktoringnál tartozása?
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Oroszilus)
2021. júl. 19. 21:38

Nagyon tegyétek el a papírt!

20 évig is őrizzétek, mert van olyan, hogy több végrehajtónak kiadják és az ügyfél többször megfizeti, mert nem kap lezáró kimutatást.

12. Channa* (válaszként erre: 9. - Oroszilus)
2021. júl. 19. 21:36

Naaa! Ez szuper!


És mennyi volt a fennálló hitel, ha nem túl indiszkrét a kérdésem?


Ilyenről már hallottam. Az a jó, ha tud élni ezzel az ember.

11. Oroszilus (válaszként erre: 10. - Forrest2010)
2021. júl. 19. 14:29
Igen.. hihetetlennek tűnt az egész.. de szerencsére igaz. Nagyon nagy terhet vettek le a vállunkról..
10. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Oroszilus)
2021. júl. 19. 13:04
... jó ilyeneket is olvasni néha !
2021. júl. 19. 12:10
Szóval.. utánajártam a dolgoknak :) a volt férjemmel közös lakáshitelünkről volt. Amit tőlem is és tőle is tiltottak. Állítólag ő kapott egy megkeresést a Faktoring részéről, hogy ha a tőketartozás 10%-át befizeti akkor a többit elengedik. Befizette és a többit elengedték.
2021. júl. 17. 13:17
Nem a jó lelkéről és a toleranciájáról hires társaság, inkább csak emelik a követelést kamattal, ilyen olyan költségekkel stb.
7. Alessandro (válaszként erre: 1. - Oroszilus)
2021. júl. 17. 10:34
Hála az égnek, régen volt velük dolgom, de nem egy "elengedős" társaság. Sőt, még a hetedik bőrt is lehúznák az emberről, ha tehetnék.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Oroszilus)
2021. júl. 16. 23:05

És a faktoring cég nem küldött erről semmit?

A végrehajtást általában akkor mondják vissza a végrehajtónál, ha megegyezés születik a tartozás rendezésére. De ez feltételezi az adós közreműködését.


Azt tudom még elképzelni, hogy a cég tovább engedményezte egy másik követeléskezelő cégnek, amelyik már független az otp-től.

5. Bichi (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. júl. 16. 22:41
Maximum a kamat egy részét engedik el, a tartozást nem. Nem hülyék azok...
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Kisj)
2021. júl. 16. 20:58

Az sem szokott megtörténni.


Nagyon fura az egész.


Ezért is érdekel.


Bár nem foglalkozok hitelekkel és végrehajtásokkal közvetlenül, de még sosem hallottam ilyenről, max. olyanról, hogy kevesebb összeg befizetése mellett elengedték a tartozás egy részét.

3. kisj
2021. júl. 16. 20:49

Elengedés?

Talán elévülés, nem?

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Oroszilus)
2021. júl. 16. 20:22

Elengedés miatt megszűnt?


Írnál erről bővebben?


Mi történt?

Árvereztek és a fennmaradót elengedték?

2021. júl. 16. 19:50
Sziasztok! Van itt valaki akinek az Otp Faktoring mostanában elengedte a végrehajtás alatt levő tartozását? Lakáshitelről van szó.. csak a végrehajtó küldött egy levelet, amiben közölte, hogy elengedés miatt megszűnt a végrehajtásom..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook