Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ösztrogén dominancia kezelése? fórum

Ösztrogén dominancia kezelése? (beszélgetős fórum)


1 2
máj. 31. 00:24
Pajzsmirigy vérvételre semmi nem derült ki. :/
32. Borian (válaszként erre: 31. - Fortissimafingus)
máj. 25. 05:17

Biztos így is van, sőt, ha már a diagnosztizálást említed, lehet, hogy régen is volt, de legyintettek rá, hogy hasfájós vagyok, nehéz napjaim vannak, ez van.


Viszont. Ha már gluténérzékenység: erre van egy teszt, gyógyszertárban is lehet kapni gyorstesztet, rajtam egyszer kórházban végezték (elhúzódó hasmenés, fogyás, hasfájás miatt kerültem be), és az kimutatja, hogy van cöliákia vagy nincs.

De mivel ez most divat, életmódtanácsadók mindent arra fognak. A kedvencem, amikor a hízás is amiatt van, ezért diétázz, kerüld el a glutént (ami minden gabonában benne van) és csiribí-csiribá a "páciens" lefogy. Na ná, hiszen a gabonák tele vannak szénhidráttal is, így ez egy kőkemény diéta.

Csakhogy ez akár káros is lehet, mert a glutén fehérje, az egyik legalapvetőbb fehérje, amit a szervezetünkbe juttathatunk, ezért kóros fehérjehiányhoz is vezethet az indokolatlan gluténmentes diéta.


Ugyanez ez az ösztrogéndominancia. Van ez az ösztrogéntartalmú krém, amit recept nélkül lehet kapni (ami hozzáértőnek jelzi, hogy ami benne van, nem árt, de nem is használ), e köré jöttek létre tanácsadó tartalmak a neten, boldog-boldogtalan olvassa és magára ismer, mert akkor is az van neked, ha fogysz, ha hízol, ha fáradt vagy, ha nem tudsz elaludni, ha alacsony a vérnyomásod, ha magas...


Ismétlem: nem tagadom, van ilyen kórkép, vérvétellel igazolható, de a megoldása orvosi.

31. fortissimafingus (válaszként erre: 29. - Borian)
máj. 24. 19:00

"Ez az ösztrogéndominancia diagnózis most nagyon felkapott lett, mindenkinek az van, éppen olyan, mint a gluténérzékenység, korábban meg savasodott a szervezeted, minden tünetedet arra fogták, még korábban meg mit tudom én mi volt..."

Van benne valami, de egyúttal valószínűleg több embernek van valamilyen hormonális illetve anyagcserezavara, mint ahánynál diagnosztizálták, egyszerűen azért, mert a civilizációs ártalmak hajlamosítanak rá. Ez a gluténérzékenységre is igaz.

30. Borian (válaszként erre: 28. - Yasumi-chan)
máj. 24. 17:55
Igen, ez tökéletes. Az AMH-val kiegészítve mindent elárul a női szervek működéséről.
29. Borian (válaszként erre: 25. - Yasumi-chan)
máj. 24. 17:53

Én sem veszekedni akarok, de én inkább az orvosoknak, max orvosicikkeknek hiszek. Ez az ösztrogéndominancia diagnózis most nagyon felkapott lett, mindenkinek az van, éppen olyan, mint a gluténérzékenység, korábban meg savasodott a szervezeted, minden tünetedet arra fogták, még korábban meg mit tudom én mi volt...


Ne érts félre, van ilyen állapot is, de azt orvos sem fogja csak tünet alapján diagnosztizálni, hanem megnézi laborral a hormonszintjeidet (az az orvos, aki ezt nem ajánlja fel, nem jó, keress mást), és ha ilyen problémád van akkor nem kenőcsöt meg gyógyteát kell használni, hanem gyógyszert.


A középidős vérzés egyébként éppen az ovuláció jele, középidőben, amikor a a pete kiszabadul a tüszőből, az kis vérzéssel jár, a bevérzés indítja be a sárgatest (progeszteron) hormon termelődését és van olyan, akinél ez kis hüvelyi vérzéssel is jár.


A sok viszont nem jó, annak végére kellene járni, mitől lehet, és mivel nőgyógyászati problémáid vannak elsősorban, nőgyógyászati hormonvizsgálattal kezdenék.

máj. 24. 15:42

Közben találtam olyan vizsgálatot, ahol mindegyik hormont panelezik:


[link]

27. yasumi-chan (válaszként erre: 24. - Borian)
máj. 24. 15:38

[link]


[link]



Itt csak ez a kettő van. Vagy most mind a kettőre el kellene menjek?


SZTK alapon sosem csinálnak ilyen vizsgálatokat, ne viccelj. Még egy kenetet sem hajlandóak levenni.. :)


Egyébként magánhoz járok, nála szóba került ugye a spirál (progeszteronos) de most egy időre elvetettem.


Nem veszekedni szeretnék, ne érts félre, de én élek a testemben és tudom hogy mikor és hol fáj.

máj. 24. 15:36

Plusz:


Hónapokig volt pecsételésem középidőben és még most is van.

Szex után erős vérzésem is volt középidőben, nagyon megijedtem és azt hittem a párom mérete miatt volt, de úgy tűnik mégsem..

25. yasumi-chan (válaszként erre: 24. - Borian)
máj. 24. 15:35

Nekem huzamosabb ideje van, ráadásul a súlyom stagnál és hiába a sok diéta és edzés, semmi sem segít..


Honnan veszem?


Több ember figyelmeztetett már, ráadásul sok tünetem is passzol a problémára.


Egyébként már minden anyagcsere fokozót is szedtem, alacsony ösztrogén esetén úgy tudom hogy az is lassul.

Már béta 2 aginánsokat is használtam, de az is halottnak a csók volt.


Nyílván nem a levegőbe beszélek, de amióta menstruálok hízom és folyamatosan erős fájdalmam van és durva vérzésem.


Barátcserje szokott segíteni, minimálisan.

24. Borian (válaszként erre: 20. - Yasumi-chan)
máj. 24. 15:03

Az ovulációhoz ösztrogén kell, de honnan veszed, hogy nincs olyanod vagy nincs elég progeszteronod, ha a nőgyógyászod sosem csinált hormonvizsgálatot? Ha magánba nézel pm hormonokat, van női hormon panel is, nem rettenetesen drága, 3. és 21. napon kell nézni és minden kiderül belőle. FSH, LH ösztrogén, progeszteron, prolaktin.


Az a bizonyos termék a progeszteronkrém, semmit sem ér, ha progeszteronhiányod van, nőgyógyász tud felírni progeszteron tartalmú tablettát, Maon Provera, Progestreone stb. néven futnak.


Nekem nőgyógyász mondta, hogy elhúzódó, pecsételő vérzés ösztrogén elégtelenségre utal, elküldött laborba, az nem erősítette meg, így gyanakodott méhpolipra erre-arra, végül magától megszűnt és csak átmeneti zavarnak lett nyilvánítva.

23. yasumi-chan (válaszként erre: 22. - Fortissimafingus)
máj. 24. 14:16

Igen, ennek én is utána jártam már.

Egy ideig progeszteron krémmel is kenegettem magam, de mint halottnak a csók. Pedig 8-12E Ft körül van az ára.. :(

22. fortissimafingus (válaszként erre: 19. - Borian)
máj. 24. 13:44

"A pecsételő vérzés is inkább az elégtelen ösztrogénszintre vezethető vissza."

Az jellemzően a progeszteronhiány tünete, ami ösztrogéntúlsúllyal jár együtt.

21. yasumi-chan (válaszként erre: 6. - Segítőjótündér)
máj. 24. 13:00
Tudok valahol neked írni? Facebook, Email, stb?
20. yasumi-chan (válaszként erre: 19. - Borian)
máj. 24. 07:27

Egyébként most sörényem van.

Nem diagnosztizálom magam, nem egy termék hirdető oldalt nézek. Pajzsmirigy vizsgálat az első.


Viszont tisztában vagyok azzal hogy semmi progeszteronom nincs.. soha nem volt még ovulációm sem! Az meg nem hinném hogy az ösztrogén hiánya. Ráadásul úgy nézek ki mint egy jól lakott ovis

:)


A progeszteron nem csinálni ilyet..


A nőgyógyász nem fog hormonvizsgálatot csinálni, szerintem maradok az endokrinológusnál. :)


Ha elégtelen lenne az ösztrogén szintem, akkor nem lenne fájdalmas vérzésem.

19. Borian (válaszként erre: 1. - Yasumi-chan)
máj. 24. 06:23

Szerintem ne diagnosztizáld magad. Én is láttam ezeket az oldalakat, ahol mindent is az ösztrogéndominanciára fognak és egy terméket hirdetnek, de valójában pl. az ösztrogéntől nem hullana a hajad, hanem sörényed nőne. A pecsételő vérzés is inkább az elégtelen ösztrogénszintre vezethető vissza.


Ha úgyis mész nőgyógyászhoz, kérj hozzá hormonvizsgálatot és korodtól függően kezelést, hogy a problémáid megszűnjenek.

18. yasumi-chan (válaszként erre: 17. - Fortissimafingus)
máj. 23. 15:57

Figyelni kell rá, azért eléggé erős az elején.

Anyukám cukor gyógyszer mellé szedi, neki picit hasmenést csinált, de komolyabb gond nem volt.


A dupla látása és a szédülése is megszűnt, én is gondolkodom hogy beszerezzem. :)


Nekem süngombám van, de az inkább idegrendszeri dolgokra jó. :)

17. fortissimafingus (válaszként erre: 15. - Yasumi-chan)
máj. 23. 15:47
Mindig tanulok valamit, a gyapjas gombáról még nem hallottam ilyen összefüggésben. A berberint is dicsérik, a metformin alternatívája, de kombinálják is a kettőt.
16. yasumi-chan (válaszként erre: 13. - Édua2)
máj. 23. 15:31
Köszönöm, van ott ismerősöm, most fogom keresni. :)
15. yasumi-chan (válaszként erre: 14. - Fortissimafingus)
máj. 23. 15:30

Mivel szakács vagyok, így szerencsére kizárom azt amit tilos és azt póbálom bevinni amit szabad. Kevesebb szénhidrát, több fehérje. Glikémiás ételek kiválogatása, amik lassabban bomlanak le.


Kontroll diétával próbálkozom mosz, évek óta edzem.


Most 70 kg vagyok, de voltam már jóval több. De ez ingadozó, voltam már nemrég 69 is, 162 cm vagyok. Eléggé izmos, foleg a lábaim és a hátam, fenekem.


Igen, ezt tervezem. :)

Akit ajánlottak orvos, hozzá fogok időpontot kérni. :)


Hasnyálmirigyre gyapjas gombát fogok venni, anyukám a cukor gyógyszert próbálja elhagyni vele, eléggé erős egyébként.


Nem vagyok gyógyszerpárti, Indol 3 carbinolt szerzek majd még be, DIIM mellé.


De ha a doktorúr felír egy gyógyszert, természetesen szedni fogom, de mellette nem vetem meg a gyógynövényeket sem.

Tea, stbn. :)

14. fortissimafingus (válaszként erre: 11. - Yasumi-chan)
máj. 23. 15:23

Mennyi ideje csinálod ezt?

Úgy vettem észre, kell egy kis idő, amíg beindítja az anyagcserét.


Hogyan eszel? A "hagyományos" IR-diéta sokaknak nem jön be, és inkább IF-re váltanak (intermittent fasting). Mostanában több kutatás is alátámasztotta, hogy az IF segít visszafordítani az IR-t, mert (dióhéjban) hagyja pihenni a hasnyálmirigyet.


De a legjobb lenne egy teljes kivizsgálás endokrinológusnál.

13. Édua2
máj. 23. 15:23

Én is a Synlabot ajánlom.

Egy TSH-T3-T4 vizsgálat egyben 11ezer ft.

máj. 23. 15:19
Akkor a spirállal várok, azt az összeget endokezelésre költöm!
11. yasumi-chan (válaszként erre: 11. - Fortissimafingus)
máj. 23. 15:12

Pontosan ezt végzem, nagyon könnyen izmosodom. 1-2 hónap alatt elértem azt hogy 85 kilóval lábnapozzak, szerintem ez szép eredmény.


Nem lettem vékonyabb.. :)


És ugyanúgy rosszul vagyok menzesz alatt és az előtte lévő hét erősen PMS gyanús!

10. yasumi-chan (válaszként erre: 9. - Xochipilly)
máj. 23. 14:56
Köszönöm, bár még megvárom Segítőjótündér válaszát. Mivel ha az orvos is megkéri, nem szeretnék 2x fizetni. Vagy felhívom őket külön-külön, csak épp most váltok munkát és nem szeretném magamat nullázni. :)
9. xochipilly (válaszként erre: 8. - Yasumi-chan)
máj. 23. 14:44
Nekem a háziorvos azt mondta, hogy SZTK szinten csak a TSH-t nézik meg, a T3-at és a T4-et csak akkor ha a TSH eltérést mutat (de nagyon sokszor nem mutat eltérést akkor sem ha nyilvánvaló tünetek vannak) Én a Synlabra szavaznék...
8. yasumi-chan (válaszként erre: 6. - Segítőjótündér)
máj. 23. 14:01

Nagyon köszönöm!


De a nemrégi vizsgálaton is SZERINTÜK "normál" tartományba estem és SZTK szinten folyamatosan elhajtanak..


Érdemes a doktor úrnál csináltatni pajzsmirigy labort, vagy jó lehet a Synlab is először? Ott van egy kisebb kedvezményem

7. xochipilly (válaszként erre: 4. - Yasumi-chan)
máj. 23. 13:13
Én jövő hónapban megyek PCOS szűrésre, az 60 ezer körül van magánban, és IR-szűrést, cukorterhelést is tartalmaz. Ők elég sok féle vizsgálatot végeznek: [link]
6. segítőjótündér (válaszként erre: 1. - Yasumi-chan)
máj. 23. 12:49
5. yasumi-chan (válaszként erre: 3. - Segítőjótündér)
máj. 23. 12:38

Milyen gyógyszert írt fel? Csak gyógyszeres kezelés segít?


Én használtam egy ideig Saxendát, de teljesen tönkrevágta az emésztésemet..

4. yasumi-chan (válaszként erre: 3. - Segítőjótündér)
máj. 23. 12:36

Nagyon kedves tőled, de semmilyen kiemelkedő laboreredményem nem volt. Minden értékem határon belüli, de valami mégsincs rendben, nem foglalkoznak velem.


Mennyibe kerül magánban ez így? Mert sajnos az sem mindegy. :(


Pajzsmirigy szerintük oké, szerintem nem.


Spirált védekezés miatt szeretnék, a hormonost meg azért mert nem szeretnék állandó gyulladást. Nem vagyok hormon párti, ez teljesen saját döntésem volt és nem orvosé, magán nőgyógyászhoz járok. Sosem szedtem tablettát, de ahhoz hasonló dolgot sem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook