Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Őszintén, szólnál a párodnak, hogy covidosan ne járjon dolgozni? fórum

Őszintén, szólnál a párodnak, hogy covidosan ne járjon dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2023. okt. 3. 13:12
Köszönjük szépen. Covid előtt kb mindenki belekalkulálta, hogy igen lesz 1-2 rossz hetem amikor torkom fáj orrom folyik, de húzom az igát, és persze a gyerek is megy iskolába szintén 100 zsepivel a hóna alatt. Azon lepődtünk volna meg ha valaki otthon marad.
32. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2023. okt. 3. 13:12

Értem. Biztosan ilyen munkakör is, amit nem lehet taknyosan ellátni, és a home office sem általános. Sőt, inkább kiváltságnak mondanám, ha valaki tud otthonról dolgozni. A többség tuti nem.

Az, amiről írsz, sza.r helyzet.

Jó egészséget!

31. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 13:11
Akkor igen. Ez nem most volt. Most csak Megfáztam. Aha simán bejönnek betegen. Mondjuk volt, hogy hajnalban lettem szarul. Kb két óra volt még melóból, valahogy kihúztam.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Epresturmix)
2023. okt. 3. 13:10
Volt tüneted? Igen, ez van nem segítenek, csak abban, hogy jaj ne kapd el, viszont helyette van egy szenya bónusz rendszer, így még mindenki betegen bemászik.
29. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Főnix3)
2023. okt. 3. 13:09
Ennyi.
28. Epresturmix (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2023. okt. 3. 13:08
Nekem mikor kiderült s munkahelyen tesztelés által, hívtak taxit és hazahozott. Ennyivel segítettek. Mással nem.
27. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 3. 13:07
Nekem olyan munkám van, amit nem tudok taknyosan végezni. Nem tudok home office-ba se menni így kénytelen vagyok táppénzt igénybevenni, ami nekem nem csak 60 v 70%-os fizut jelenti, hanem kb az egész havi fizumat, mert bónuszrendszer van. Mindegy. Talán nem halok éhen, de azért kiváncsi leszek a szar fizumra. 😜
26. l.luiselotte (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2023. okt. 3. 13:05

Munkahelyemen néhányan megkapták, nem volt titok, hogy ki a covidos, ki nem. Engem - nem tudom, hogy az oltások hatására-e- de elkerült .

Végül a főnök is hazazavarta a betegeket .

25. Főnix3 (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2023. okt. 3. 13:04
Milyen egyszerű is! Igaz? Még, jó, hogy nem vagy ebben a helyzetben! Bár, ha ebben a helyzetben lennél, akkor fizetnéd a dolgozónak a lábadozását, igaz?
2023. okt. 3. 13:04

Akkor javítom: nem mindenki, hisz mindenki nem taknyos.

Szóval, ha mindazok, akiknek folyik az orruk, otthon maradnának, akkor abból semmi jó nem születne. És tényleg még az élet sem állna meg attól, de biztos nem tenne jót senkinek, akit érint.


Őszintén (na látod, most én jövök)😆 mielőtt beütött a nagy covid, volt olyan, hogy kis náthával otthon maradt valaki? Nem. Azóta sokan óvatosabbak, sokan meg magasról tesznek rá.

De itt meg is állok, mert nem akarok lavinát indítani.


A párodnak jobbulást!

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Epresturmix)
2023. okt. 3. 13:04
Ott a pont, tünet nélkül fertőz minden nátha influenza, covid ezerrel, és valaki meg is ússza ennyivel
2023. okt. 3. 13:03

Olyan szép lenne, ha minden munkahely , iskola tolerálná, hogy ha meghűl az ember otthon gyógyuljon.Ha tüsszentek és felhívom a munkahelyem bocsi, nem tudok menni dolgozni, megfáztam. És ők mind, egytől egyig azt mondják, hjaj drágám, maradj csak gyógyulj, fizetjük, csak egészségesen gyere vissza! Milyen más világ lenne, ha nem esne ki a fizetés, nem kellene azon aggódni, hogy kirúgnak, mert ebben az évben már harmadjára vagyok beteg. Azt meg sem említem, hogy a gyerekkel is itthon maradhatnék bátran, ha csepeg az orrocskája.

Ehelyett van a valóvilág. Nem mindenki tud otthon dolgozni,nem mindenki teheti meg, hogy nyugodt körülmények között meggyógyul. Kénytelen dolgozni, így lassabban gyógyul és sokszor alakulnak ez miatt szövődmények! Évek óta téma ez itt a hoxán is, nem unalmas szidni azt, aki nem teheti meg, hogy otthon lábadozzon? Szerintetek a beteg nem szeretne otthon gyógyulni?

Lehet ezen mérgelődni,de nem érdemes! Vannak, akik megtehetik, hogy otthon gyógyulnak,azok adjanak hálát ezért! Aki nem teheti meg, az meg igyekszik túl élni!

21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2023. okt. 3. 13:01
Hogyan bizonyítanád be, hogy ki volt, hol kapta és kitől? Mi van ha nem a náthás vitte be és a többiekben lappang, de náthásnak gyengébb az immunrendszere ezért ő látszólag az első aki benyalta?
2023. okt. 3. 12:58
Igen, nem érdekel a tp különbözet, első az egészsége. És aki megfertőzi a dolgozókat símán kirúgatnám.
2023. okt. 3. 12:56
Igen, az sem jó ha megáll az élet, hogyha mindenkinek elkezd folyni az orra :)
2023. okt. 3. 12:49

OK. Értem.


A covid velünk van, újra és újra mutálódik. A mostani sokkal gyengébb a szakemberek szerint. És pont azok a tünetei, amiről írsz. Gyorsan terjed, de az állítások szerint tényleg olyan, mint egy sima nátha.

Ha mindenki otthon maradna ilyen náthás tünetekkel, megint mi lenne? Nemcsak a dolgozókra, hanem az iskolásokra is gondolok. Megint megállna az élet?

2023. okt. 3. 12:47

Jaj nem értem ezeket a munkahelyeket, annyira hálás vagyok, hogy nálunk ennyire normálisan állnak hozzá... Meg hát van home office, ha nem vagyok nagyon rosszul, akkor az is opció.


Egyébként szerencsém van, mert nem kaptam el tőle egyszer sem, amit nem is értek hogy lehet, volt hogy 2-3 hétig is köhögött. Ha engem is megfertőzne a toxikus munkahelye miatt, akkor azért mérges lennék. Bár így is mérges vagyok az ilyen hülye munkahelyekre...

2023. okt. 3. 12:43

Nálunk sincs férfinátha, ha erre gondolsz, inkább fordítva szokott lenni. :D

Mondtam, hogy fertőz és annyira nem a legjobb ötlet, de rábíztam, felvett egy maszkot és bement. Csak beleszólni sem akartam annyira.

2023. okt. 3. 12:41

Akinek anyagi annak én is megértem persze.

"Aztán össze is fertőzik egymást rendszeresen, covidot is már vagy 3-szor elkapta így." Gondolom aztán sikeresen átadta neked is? :(


Sajnos náluk is bejárnak eléggé betegen is, ahogy fogalmaztál így állnak hozzá. Most sincs rossz közérzete, inkább folyik az orra, meg a torka fájdogál, de ott náluk ez ötök nyíltan megy, hogy tudják is egymásról

2023. okt. 3. 12:40

Őszintén? Miért kell őszintén? Simán nem szólhatnék? (A címre utalok).

Jól van, nem kekeckedek.

Azt mondják, hogy a férfiak már egy kis náthától is halálukon vannak. De persze ezt sem lehet készpénznek venni, és általánosítva kijelenteni. Az én férjem pont az ellenkezője, néha már az agyamra megy. Akkor is hajtja a munkaláz, amikor más már agonizál.

Szóval, mondhatnám neki, hogyne dolgozzon, úgyis fog.


Egyébként te mit mondtál a párodnak? Menjen vagy maradjon?

2023. okt. 3. 12:36

Szerintem épp elég az. Persze az is más, ha valaki egyszerűen anyagilag nem engedheti meg magának, hogy táppénzre menjen, mert pont az a pénz hiányozna a hó végén. Azt teljesen megértem, hogy bemegy.


Én párom is bejár betegen, pedig anyagilag meg munkában is megengedhetné a kiesést, de náluk ilyen a munkahelyi kultúra, és nem csak "kis megfázással" hanem lázasan, köhögve is bejárnak, mert muszáj, különben világvége lesz ha véletlen valaki otthon kipiheni a betegséget egy hétig... 🙄 Aztán össze is fertőzik egymást rendszeresen, covidot is már vagy 3-szor elkapta így.

12. ,zumba (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. okt. 3. 12:28
Tüdőgyuszit baktérium is okozhat, de még gombafajok is.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2023. okt. 3. 12:26
Ez is igaz így, bár persze kérdeztem, de megfázáson kívül nincs senkinek más tünete, vagy az sincs.
2023. okt. 3. 12:25
A saját érdekében szoktam mondani neki, hogy felejtse el a munkát és húzzon az ágyba befelé! Párszor bejárt betegen dolgozni-jellemzően éjszakára, amikor amúgy is szarul volt és nem is bírt hazajönni. A második ilyen után rájött, hogy igazam volt. Betegen nem dolgozunk.
9. ,zumba (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 12:24
Akkor az.
2023. okt. 3. 12:24

Nem. Ő érzi,hogy tud dolgozni, vagy nem. Nekem sem tetszene, ha ebbe beleszólna.


Covid előtt nem volt covid, de covid óta minden tüsszentés,nózi csepegés covid?

2023. okt. 3. 12:23
Hát én biztos mondanék rá valamit, de ha egy olyan szar munkahelyen dolgozik, ahol elvárás betegen bejárni, vagy csak látványosan kinézi a többi mártír ha ő nem megy be betegen, akkor mindegy mit mondasz.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - ,zumba)
2023. okt. 3. 12:22
Volt tesztünk itthon :)
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 12:21
neki csak az orra folyik, akit megfertőz annak meg lehet akár tüdőgyuszija is.
4. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 12:20
Covidos? Mert csak az lehet...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook