Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Őszintén, szólnál a párodnak, hogy covidosan ne járjon dolgozni? fórum

Őszintén, szólnál a párodnak, hogy covidosan ne járjon dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Flóra76)
2023. okt. 3. 19:05
Ez régen is így volt, mi is náthásan suliztunk és jártunk egyetemre.
2023. okt. 3. 18:56
Tisztességtelen az is hogy egy osztály min. fele betegen jár suliba, minden baja van, takonytól nem lát, köhög, fáj a torka de mivel fiatal felnőtt már nem rohan ilyen semmiséggel egyből orvoshoz, ezzel lefertőzve a többieket és azok családjait….
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Myra)
2023. okt. 3. 18:55
A párom irodájában mindenki beteg. De ha nem is lennének akkor is wlvárnák hogy menjél be. Igez azok akik éppen még egészségesek.
60. Myra
2023. okt. 3. 18:46
Tisztességtelen a kollégákkal szemben betegen, főleg covidosan bemenni és megferfőzni a többieket.
59. Ghost👻 (válaszként erre: 56. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 18:40
Ez most mire volt jó?
2023. okt. 3. 18:31
Tavaly nyáron végig ment az irodában a covid. Engem is teszteltek, mert pozitív mellett ültem... Én is pozitív lettem, úgy, hogy semmit nem éreztem. Ráadásul két héttel a mhely nyári szünete előtt. Hazakuldtek engem és a gépet is, itthon fel kellett állítani és dolgozni... Én örültem hogy semmi bajom és nem tp.
2023. okt. 3. 17:58
Te gondolom az a típus vagy aki egy kis megfázásra is otthon marad, ez jó és szép, de nem mindenki tudja megtenni
2023. okt. 3. 17:56
Sokan vannak, akik az agyhalált is kihordták lábon.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Kaffma)
2023. okt. 3. 17:53
Mivel nem jókedvében, hanem részben jövedelemkiesésből megy be, ezért úgy érzi, hogy holnap is menni fog és kihordja lábon.
2023. okt. 3. 17:36

Nem szólnék neki, mert magától is tudja, mióta 3 éve átestünk rajta, hogy a covid nem játék. Ezért nem menne dolgozni.

Lehet, mivel mi már kétszer benyeltük, illetve két oltást is kaptunk, hogy most már csak egy gyenge náthát éreznénk, amilyennek leírtad.

De van olyan ismerősöm, aki eddig megúszta, most kora ősszel beleesett és pár napig az ágyat nyomta.

53. Ghost👻 (válaszként erre: 51. - Kaffma)
2023. okt. 3. 16:46

Gondolod,hogy egy minimálbèresnek olyan pihentető az ágyban lenni betegen??

Akik keveset keresnek akkor is mennek ha lóg a belük.

Nem mindegy,hogy hazavisz 200ezret vagy 120-140ezret...

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Kaffma)
2023. okt. 3. 16:33
Nézd tesz: Közlekedésen maszkot hord, távol áll mindenkitől, kézfertőtlenítő mindig ez alap nála. Arra, hogy nem hord maszkot néha pl orrfújás, leveszi, arra írtam, hogy benn az irodában már mindenki beteg, szóval kb mind1 is lenne.
51. kaffma (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 16:27

Nem jókedvében, csak pár X forintért, hogy ne kelljen betegállományba mennie.

Amúgy mit tesztek meg, hogy más ne kapja el, ha még maszkot sem hordanak, ahogy az utolsó hozzászólásodban írod?

2023. okt. 3. 16:21
Most beszéltem a Párommal. Odabenn az irodájukban hivatalosan nagyon meg vannak fázva, ha bárki kérdezi :( Szegénynek 6-ig benn kell lennie, majd jön haza. Maszkot mondták ne hordjon, mert minek.
49. 80ASIQ
2023. okt. 3. 15:12
Nem. Rábíznám a döntést.
48. ,zumba (válaszként erre: 35. - Ildi)
2023. okt. 3. 14:30
2 is.
47. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 14:30
Betegen maradjon otthon, betegséget ki kell pihenni. Hál Istennek ennyi esze van, hogy ha beteg akkor nem erőlködik, nem ugrál, ahogy én sem.
46. Ghost👻 (válaszként erre: 38. - Kaffma)
2023. okt. 3. 14:28

Szánalmas az,hogy gürizünk azèrt,hogy ki legyen fizetve minden ès emelett valamit enni is tudjunk?

Gratulálok!

2023. okt. 3. 14:13
Én például ha nem dolgozom nincs táppénz! Egy évben 4 nap betegszabim van. Ha azt kimerítem, akkor nem kapok pénzt! Nem fogok és a kollegáim sem fognak otthon maradni, ha nem muszáj! 🤷🏻‍♀️
44. Titkoskert (válaszként erre: 38. - Kaffma)
2023. okt. 3. 14:02

"Szerintem szánalmas, hogy valaki annyira hajtja a pénzt, hogy ezért egyáltalán nem foglalkozik másokkal,"

Szánalmas a társadalom, aki ebbe belekényszeríti, nem az egyén. Ki az a hülye, aki betegen akar dolgozni?..de a pénz sem smafu, nem mindegy, hogy 100, vagy 70% fizut visz haza valaki, lehet éppen a gyerek ebédje, a rezsi valamennyi %-a esik ki.

Bármilyen betegséget, bárhol összeszedhet bárki. Vásárlásközben a kosár tolókarjáról, a mások által összefogdosott pékáruról, orvosi rendelőben stb.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Főnix3)
2023. okt. 3. 13:51
Ezt már én is megkaptam egy szipogós náthás munkanapomon, kiderült, hogy a kollegina full home office-ban nyomja. Kaffma, nem minden fekete és fehér, én még olyan emberrel nem találkoztam aki jókedvéből dolgozik lázasan is akár, viszont az gyakori, hogy ilyenkor legalább próbálunk, próbálok megtenni mindent hogy ne kapd el tőlünk.
42. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Kaffma)
2023. okt. 3. 13:44

Igen! Szánalmasak a szegények! 🤷🏻‍♀️Durva, hogy mennyire féltik a megélhetésüket, családjukat, munkájukat!

Sose legyél ilyen kiszolgáltatott helyzetben! 😊

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Teletabby)
2023. okt. 3. 13:37
Köszönjük szépen! Sajnos sokszor nemcsak a pénz miatt mennek, hanem mert olyan a cég hozzáállása is. Nem egyszer azért is megyünk, mert nincs aki helyettesítsen, még ha tudjuk is hogy fertőzünk éppen.
2023. okt. 3. 13:36
persze
2023. okt. 3. 13:35

Túl sok embernek- fiatalnak, idősnek, gyereknek, nőnek, férfinak - fogtam a kezét az utolsó útján ahhoz hogy azt mondjam: maradj otthon!Nem tudhatod kire milyen hatással van, milyen az immunrendszere. Egy "síma" influenzában is elmehetünk oda, ahonnan nincs visszaút...

Maradj otthon! /valahol ez is egy jel, hogy lassíts, gondold át a mindennapjaid/ Jó egészséget, mielőbbi gyógyulást a páradnak

38. kaffma
2023. okt. 3. 13:30

Szerintem szánalmas, hogy valaki annyira hajtja a pénzt, hogy ezért egyáltalán nem foglalkozik másokkal, és ez nem csak a párodra vonatkozik, hanem a koplett társadalomra, ahol mindenki csak magával foglalkozik.

És igen, lezajlott a covid mizéria, de ettől még egyre többen vannak úra, és nem mindenki viseli olyan jól, hogy "csak" az orra folyik.

Anyukám is elkapta pár hete, persze fogalmunk nincs hol, és hát nem kicsit szenvedte meg, az első körbe sem volt ilyen szarul...

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Főnix3)
2023. okt. 3. 13:27
Akkor már ezek szerint, nincs akkora lelkiismeret furdalásom, hogy ráhagytam a dolgot, nem is annyira szeretek beleszólni a dolgába, hiszen amikor náthás, szegénynek akkor is menni kell.
36. l.luiselotte (válaszként erre: 25. - Főnix3)
2023. okt. 3. 13:26
Volt már alkalmazottam, fizettem neki táppénzt, mert "hasznos" volt. Aki nem érte meg, nem vettem fel. Gon - dolom, ez érthető, és másutt is ez a gyakorlat.
35. Ildi
2023. okt. 3. 13:26
Még mindig van kovid?😀 A kolerára készülnek azzal h " mindmeghalunk"megint.
34. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 3. 13:12

Ez van. Nem lehet mindenki ilyen kiváltságos. 😜


Köszönöm szépen!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook