Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Őszintén, szólnál a párodnak, hogy covidosan ne járjon dolgozni? fórum

Őszintén, szólnál a párodnak, hogy covidosan ne járjon dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. Utolsó betyár (válaszként erre: 89. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:42

Eleged van, vagy nincs eleged, ettől még van. Sajnos még most is akad olyan, aki ha nem is hal meg és nem kerül kórházba tüdőgyulladása lesz.

Valami elkerülte úgy látom a figyelmed. Nem csináltattam tesztet, mert nem tudtam, hogy nő ismét a betegek száma.

Itt a fórumban arról van szó, hogy az ipse eleve tudta, hogy beteg, mert a teszt kimutatta.

92. Ghost👻 (válaszként erre: 90. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 20:39

Èn csak fogom a fejem az álszentsègen.

Szánalom.

91. Főnix3 (válaszként erre: 89. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:38
Csatlakozom, én is ezt érzem.
90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:37
Csak hergelni jött de röhögök rajta :)
89. Ghost👻 (válaszként erre: 88. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 20:35

Lelkiismeret furdalást nekem nem fogsz csinálni ès nem fogok máskèpp èlni csak mert te itt osztod az èszt mikor mint olvashattuk te is bementèl betegen.

Tudod, rohadtul elegem van ebből a covid hisztiből ès rettegèsből.

88. Utolsó betyár (válaszként erre: 85. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:33

Lehet azt is csinálni, de ez a betegség arról szól, hogy ki kell pihenni. Túl sok hős nyugszik így is a domboldalon.

A másik amiről írtam, hogy lehet, te ramatyul vagy, gyengének érzed magad. De akit megfertőzöl tüdőgyulladással végzi és nem 3-4 napot lesz otthon, mint te, aki csak egy kicsit ramatyul érzi magát, hanem mondjuk két hetet. Halkan jegyzem meg valószínű neki is kellene a pénz...

Lelked rajta.

Hangsúlyozom a covid előtt én is úgy gondolkodtam , mint te. Volt, hogy a főnököm küldött haza a melóból, mert már hangom alig volt. De az csak egy mezei nátha volt, amit két bögre, forró citromos teával és egy Kalmopyrinnel, másnap reggelre elfelejtettem.

87. Ghost👻 (válaszként erre: 86. - Flóra76)
2023. okt. 3. 20:28

Nem nagyon.

5 nap kb mire elolvassák.

Van egy postaláda,oda lehet bedobni a gyógyszerigènyt. Az is 5 nap mire fellövik a felhőbe.

86. Flóra76 (válaszként erre: 85. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:26

Emailen se lehet velük kapcsolatba lépni?


Én pl gyógyszert csak így lövetek a felhőbe, ők is jobban szeretik, mert nyoma marad.

85. Ghost👻 (válaszként erre: 80. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 20:24

Menne,de eszem ágában sincs!!

Èn dolgozom akkor is ha ramatyul vagyok.

2023. okt. 3. 20:21
Látod Te is dolgoztál lehet kovidosan. Én is voltam így nah megint megfáztam, erre pozi voltam én is.
83. Utolsó betyár (válaszként erre: 72. - Smaragdzöld 🐉)
2023. okt. 3. 20:18

Azért mert azt gondoltam a covid ennél több. Két alkalommal voltam már beteg. Először nagyon kemény volt, a második, ahhoz képest kismiska. De akkor is erősebbek voltak a tünetek, mint most. Erről én úgy gondoltam egy egyszerű megfázás.

Reggel hűvösbe mentem melóba, de tudtam, délután meleg lesz és csak egy pólót vettem fel. Gondoltam meghűltem.

Mikor már semmi tünetem nem volt olvastam, hogy ismét nő a covid fertőzöttek aránya. Ekkor gondoltam arra, hogy esetleg én is az lehettem.

Valószínű, ha előbb olvasom, hogy ismét több a fertőzött csináltattam volna egy tesztet, és ha bebizonyosodik fertőzött vagyok, nem kérdezek senkit, hanem itthon maradok.

Pedig én is pénzből élek, és nincsen aranyat tüsszentő csacsim a pajtában. :)

82. globus (válaszként erre: 67. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:14

Én vetettem tesztet hétfői napon, mert végigdöglöttem a szombatot. Természetesen 😀pozitív. Főnököm 1 nap fáziskéséssel pozitív. Otthon maradtunk, helyettesítés megoldva, szabit írt, egy fillért sem buktam. Csütörtökön este mentem ki sétálni a vízpartra, korábban kedvem se volt. Sosem voltam táppénzen, még műtétkor sem.

Ha valakit megfertőztem volna, csak szombat előtt lehetett.

2023. okt. 3. 20:12
Igen ez így menne, de közben nekem is volt olyan hogy hív a főnököm hogy mégis mikor érek be
80. Utolsó betyár (válaszként erre: 76. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:09

Ha otthon vagyok belefér az időmbe, az is, ha másnap veszik fel.

De ha végképp nem érem el a rendelőt, felveszek egy maszkot, és megmondom azért jöttem személyesen, mert nem vették fel a telefont és ha már itt vagyok nem megyek haza.

De szerintem neked is menne ez, vagy csak velem vagy ilyen harcias? :)))

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 20:04
Dettó mintha én írtam volna, vannak náthások és van aki az lesz, ez a két csoport van az orvosomnak
78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Plavalaguna)
2023. okt. 3. 20:01
Ezért vette le a maszkot is, ez mert már minek. Beteg mindenki.
77. plavalaguna (válaszként erre: 73. - Főnix3)
2023. okt. 3. 20:00
baromira nem minden mgfázás covid... sőt, nekem a covidos ismrőseimnek a mostanivval nem is megfázás tünetei voltak. max ha a minimális orrdogulást nem veszed annak.
76. Ghost👻 (válaszként erre: 71. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 19:59

Nem lenne nagy dolog.

Reggel nyolckor elkezdesz telefonálgatni. Kb 3 percenkènt hìvod a rendelőt. Ha szerencsèd van dèl körül felveszik,ha nem akkor vège a rendelèsnek ès senkit nem èrtèl el pedig 3 különböző számot hìvtál egèsz nap!

Márpedig a legvalószínűbb hogy nem èred el a rendelőt.

Táppènzes papìrèrt valakit beküldesz??

Vicc!

Megint napokig telefonálgathatsz hogy időpontot kèrj azèrt hogy azt a tetves papìrt megkapd...

75. plavalaguna (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 3. 19:58

ha egyértlműen mindenki betg az irodában, és ő nincs rosszul, akkor kit fertőz már meg ha bemegy? ott kapta el, nem?


ha amugy senki se betg az irodában, akkor nyilván ne menjen, de ha az gész bagázs tojik rá. minek mentse őkt?

2023. okt. 3. 19:58
Csak mondjuk abból nem él meg v elvárás hogy enyhe tünetekkel dolgozzon
73. Főnix3 (válaszként erre: 71. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 19:58

Ohh, ez valóban semmiség, de mi van azokkal, akik ezt nem engedhetik meg magának? Nekünk a covid alatt két hét 1600-1800 font kiesés. Tudod milyen sok pénz ez? Van két gyerek,ha tüsszentett valamelyik a család maradt otthon. Viszont a számlákat, albérletet fizetni kellett. Nem mondhattam azt, hogy, bocs, nem kaptam fizut, várjatok már kicsit!

Most szerencsére nem kell kimaradni a munkából egy kis nátha miatt.

Érdekes, hogy mióta covid volt, már minden megfázás covid.

72. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 68. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 19:57

Ellentmondást vélek felfedezni a mondandódban, miután elolvastam a többi hozzászólásodat is.

Tudod miben érzem az ellentmondást? Ha egy hónapja neked is kapart a torkod, el volt dugulva az orrod, akkor miért nem csináltattál tesztet? Ugyanúgy lehettél covidos, és fertőzhettél meg másokat a tudtodon kívül. De ha csináltál volna tesztet, és pozitív lettél volna, akkor otthon maradtál volna. Volna, volna...


Direkt nem akartam már kommentelni, mert valahogy olyan érzésem van, hogy itt is kommentháború lesz előbb-utóbb. De ne legyen igazam.

Valahogy nem tudom megállni néha, hogy ne pötyögjek, ha hasonló hsz-t látok.

71. Utolsó betyár (válaszként erre: 69. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 19:45

Nálam több nem is akarok lenni, mert az már nem én lennék. :))


Viszont egy ilyen helyzetben az egyén, az embertársai irányába felelősségteljesebb magatartást tanúsíthatna. Nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lenne telefonálni a háziorvosnak, hogy kedves xy, pozitív tesztet produkáltam ilyen és olyan tüneteim vannak, szeretnék itthon maradni, a héten, valakit beküldök a családból a táppénzes papírért.

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 19:32
Nálunk is hasonló a dolgok menete. Én sem tesztelek az nem gyógyít, pedig tuti most is van bennem vmi
69. Ghost👻 (válaszként erre: 68. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 19:30

Az te vagy!

De nem több...

2023. okt. 3. 19:29
Egy hónapja nekem is kapart a torkom, pattogott, be volt dugulva a fülem, illetve az orrom. Nem csináltam tesztet, így én is éltem az életem. De, ha csinálok és pozitív lettem volna, biztos otthon maradok. Nem csak magamra gondolva, hanem esetleg olyanokra is, akik lehet ettől betegebbek lesznek.
67. Ghost👻 (válaszként erre: 65. - Utolsó betyár)
2023. okt. 3. 19:23

Kb 2 hete voltam olyan tünetekkel,mint anno a covid volt.

Egy tesztet sem csináltam.

Minek?

Ha beledöglök akkor is bele fogok ha tesztelek.

Három nap volt az egèsz. Ennèl többèrt sem megyek orvoshoz.

Arról nem beszélve,hogy nálunk nem úgy működik,hogy csak úgy beülök a rendelőbe.

Időpontot kell kèrni,csakhogy kb 80x kell hìvni őket,mert vagy foglalt vagy kinyomják vagy fel sem veszik...

Kinek van erre ideje?

Nekem nincs.

2023. okt. 3. 19:20
Nézd ez igaz de nem élhetünk végig búrában és rettegésben. Nem engedheti meg sok ember hogy minimális tünetekkel ottnom üljön, mert milesz ha?
65. Utolsó betyár (válaszként erre: 59. - Ghost👻)
2023. okt. 3. 19:15

Mert ez azt gondolom nem lehetne kérdés. Valószínű mindenki családjában, baráti körében volt olyan haláleset, ami a covidhoz köthető. Rendben, hogy mostanra sokat szelídült, de azért még most sem lehet biztosan tudni mi lesz a végkimenetele, ha valaki elkapja. Talán már nem halálos. Persze, lehet valakinél olyan gyenge a tünet, hogy nem csinál tesztet, és dolgozik.

De aki rászánta magát a tesztre és pozitív lett, az maradjon otthon. Ebben az esetben nem kifogás az, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy otthon maradjak.


Mikor még nem volt covid, azt vallottam én is, hogy egy egyszerű náthával, nem kell kiíratnia magát az embernek. De azt hiszem mindenki tudja a covid nem nátha.

Ráadásul magának is rosszat tehet, az aki nem piheni ki a betegséget, hanem dolgozik.

Ezért kellett.

64. globus (válaszként erre: 62. - Flóra76)
2023. okt. 3. 19:11
Szomszéd óvodás kisfiú többet van itthon, mint oviban. Pedig nem "beteg", áthallatszik a randalírozása. Kicsit folyik az orra, már nem engedik be.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook