Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orvosnak mennyi hálapénzt illő adni? fórum

Orvosnak mennyi hálapénzt illő adni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
57. michelle.r (válaszként erre: 38. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 28. 19:28
Szerintem ez a dolog lényege. Megérdemelte, megtehetitek, adtok. Mert hálásak vagytok.
2016. jún. 28. 15:48
Ha sztk-ba megyek,nem adok semmit,magánrendelésen meg azt a fix árat fizetem ami ki van írva.Nálam ez így működik.Hálapénzt eddig még csak szülésemkor,meg a párom műtétekor adtam,máskor nem.
55. Mezei Virág (válaszként erre: 50. - Globus)
2016. jún. 28. 15:05

Ott működik jól a gazdaság, ahol az emberek is tudnak pénzt költeni. Nem kell szegénységben tartani a népet.

Nem kell megvenni a kínai árut. Már sokszor nem is éri meg. Én már régóta nem veszek.

Az itthoni üzletekben pl. Lidl nagyon szép és jó minőségű magyar zöldség, gyümölcs van és szép húsáru. A fölösleget pedig miért ne adnánk el?

Alig látok magyar ruha féléket, gyárthatnánk - ha az áfa kisebb lenne, meg is érné tán.

54. globus (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2016. jún. 28. 15:00
Meg kell próbálni, valaki kezdje el.
53. Mezei Virág (válaszként erre: 49. - Globus)
2016. jún. 28. 14:59

Ezt én sem tudom, de remélem van olyan szakember, aki tudja, ilyenkor mit érdemes, és mit nem tenni.

Cigiügyileg pedig egyetértek.

52. globus (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:58
Multi...
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - Globus)
2016. jún. 28. 14:58

Az orvosokkal is ez a gond. Azt gondolják, hogy mivel ők rengeteget tanultak, megilleti őket a nagy lóvé. Pont ezért is lekezelőek. Legközelebb talán azzal kéne kezdenem, hogy az orvos orra alá dugom a mérnök diplomámat, hátha emberszámba vesz.

Ha rendesen keresek, mit érdekel engem, hogy a melós is jól keres? Vagy ha én nem keresek túl sokat, az a kevés is boldogsággal tölt el, mert tudom, hogy a melós csak pár száz forintot kap? Amúgy meg dögöljön meg a szomszéd tehene is.

50. globus (válaszként erre: 48. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:57
Eladjuk. Jó áron. Külföldre. Helyette behozunk ócó kínai szemetet, mert mi azt tudjuk megvenni. Ki venne drágábbat, ha van helyette olcsóbb?
49. globus (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:54

Például aki átalkoholizálta az életét, mit lehetne tenni? Vagy drogosok, a cigit azért nem mondom, mert itt mindjárt leszedik a fejemet :) Jó, a cigi minden bizonnyal egészséges, hiszen megnyugtatja az idegeket.

2 konkrét példát inkább kihagyok, és asszem többet nem is írok e témához. Elfogult vagyok, belátom.

48. Mezei Virág (válaszként erre: 46. - Globus)
2016. jún. 28. 14:53

A piac jól szabályoz.

Nem autó összeszerelő üzemek kellenének, hanem pl. amit termelünk, dolgozzuk fel, és azt adjuk el, jó áron.

Nálunk nincs értéke a munkának. Semelyiknek. Aki dolgozik, annak meg kéne tudni élni a jövedelméből, de ez nincs így.

47. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - Globus)
2016. jún. 28. 14:50

Ezt nem is kéne...

Van számos más, valóban hasznos, gazdaságos módszer. El kéne kezdeni megvalósítani. Rengeteg pénz van itt, de az ország , az eü. jobbítására valahogy mégsem jut. Viszont van mesebeli kisemberből lett milliárdos...:( Mert ez a fontos.

46. globus (válaszként erre: 44. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:48

Milyen munkahelyek? Ami nem iroda :)

Gyár, mezőgazdaság, termelő ipar nincs, különben ki a rosseb akar ilyen helyen kulizni... na és ha jól keresne a betanított munkás, akkor mennyit kapjon az, aki tanult?

45. globus (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:45
Még kb. 10-15 évvel ezelőtt rebesgették, hogy a bűnösök, értsd: betegségüket életvitelükkel szándékosan előidézők nem kapnának ingyen ellátást, de ki merné ezt meglépni?
44. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Globus)
2016. jún. 28. 14:45

Amíg ilyenek a munkaerő viszonyok, a többség jövedelme a béka segge alatt, a járulékok magasak, nehéz az embereket rávenni bármiféle befizetésre.

Engem nem érdekel, hogy máshol rosszabb, mert nálunk lehetne jobb, ha törődnének vele, de lec@rják...:(

Jól fizető, tisztességesen bejelentett munkahelyek - több befizetés. lesz itt még ilyen?

43. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - Globus)
2016. jún. 28. 14:38

Meg kéne végre reformálni az egészet, de senki sem mer belekezdeni. Ígéretig már sokan jutottak Jó elképzelések is voltak. Akadna tán néhány szakember is, akikre rá lehetne bízni. Nem ötletelve, hasra ütve. Mindenki érdeke ez lenne, ha gazdaságosan lehetne működtetni a rendszert. A hálapénzt pedig el kéne tüntetni.(én is adtam, biztos, ami biztos... de én nagyon ritkán szorulok az eü-re)

Azt gondolom, egyre többen próbálunk egészségesebben élni. Kevesebbszer szorulunk remélhetőleg orvosi kezelésre. Kevesebbet kell ránk költeni.

42. globus (válaszként erre: 40. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:28

Láttál amerikai filmeket? Az az első, hogy megkérdezik, van-e biztosítása. A tb magánszámla sem lehetne nálunk járható út. Talán még kevesebb biztosított lenne, hiszen mindannyiunk találna ezer más helyet pénze elköltésére, lyukak befoltozására.

Nem tudom... van olyan ismerősöm, aki mindig azzal nyugtatja az elégedetlenkedőt, hogy másnak sokkal rosszabb! Azért ennél rosszabb ne legyen, de néha látok benne igazságot.

41. globus (válaszként erre: 39. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 14:23

Az a baj, hogy itt összemosódik két probléma. Az egyik a befizetett járulékokat illeti, másik a paraszolvenciát. Ok-okozat is lehetne, ha úgy közelítjük meg.

Azért a "dől be a pénz" fogalom kicsit sarkos :) Saccoljuk meg, hányan fizetnek minimálbér után, hányan egyáltalán nem, hány inaktív van, stb, stb.

Jó, ha a lakosság egyharmada, szerintem sokat mondok. Na, ebből az x százalékokból kell finanszírozni az (lehetőleg ide nekem a legjobbat) ellátást. Mind, a teljes lakosságra vetítve. Aztán még ott van a sose fizetett, mégis el kell látni kategória. Hatvanas-hetvenes években levont pár száz ft-os járulékból ma nehéz százezres nagyságrendű vizsgálatokat végezni.

Nem vitát szítok, csak kockás papíron matekozok. Akinek élete végéig nem kellett igénybe vennie, inkább örüljön :)

Aztán nem tudom, van-e statisztika arról, hogy amíg mindenkinek volt munkája, ergo fizetett tb-t, milyen volt az ábrázat...

40. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Mézes-Krémes)
2016. jún. 28. 14:08

Igazad van! A többi nem számít.

Aki szegény, annak nem is kell megadni a lehetőséget a minőségibb élethez!


Nekem az ilyen eü. egyáltalán nem tetszik.

39. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2016. jún. 28. 14:04

"Az orvosok nagy többsége nincs. És a nővérek sincsenek."


Hát ez az! Miért nincs? Miért ilyen c@r a magyar eü?

Dől be a pénz, na de mire fordítják? Hol a pénz???

Látszata nem sok.

2016. jún. 28. 13:01

A párom epilepsziás, és a választott orvos rendbe rakta őt, majdnem teljesen tünetmentessé, alig 1 év alatt. Mi az első találkozásnál, és onnantól kezdve időnként, amikor valami történt adtunk neki 5 ezret. Csak ennyit tudtunk.


Hogy más lett volna-e a szitu, ha nem adunk neki, azt nem tudom. Én nagyon lelkiismeretes orvosnak gondolom, csodás szakembernek. És az életünk ezerszer jobb minőségét köszönhetjük neki. Megérdemelte. :) A többi meg nem számít!

2016. jún. 28. 12:36
Csak az a baj, hogy étterembe menni jó program, és akkor adok borravalót, ha elégedett vagyok a kiszolgálással. Orvoshoz meg akkor megyek, ha beteg vagyok, és azért adok pénzt, mert halálfélelmem van, nehogy ne legyen elég alapos, és félrekezeljen. Sok ilyet láttunk már. Nem hálapénz az, hanem rettegés pénz. Nagymamámnak komoly fájdalmai voltak több, mint egy éven át. Nem tudta elhagyni a lakását sem. Az orvos addig tologatta a műtétet, míg előre jó alaposan meg nem "háláltuk" neki a dolgot. Persze ki kellett találni, hogy mikor és mennyit akar. Ha azzal kezdte volna, hogy amíg nincs pénz, nincs műtét, szegény nagyi nem szenvedett volna olyan sokat :( Simán hagynak elpatkolni is, ha nem fizetsz előre... Másrészt még sosem adtam több százezernyi borravalót pincérnek.
36. polivinilklorid (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2016. jún. 28. 12:15
A pincérek fizetésére nem is fizetünk havonta, és az éttermek üzemeltetését sem az adónkból oldják meg. Ha olyan nagy különbség van valakinek az orvosa szakmai teljesítményében plusz pénz meg anélkül, az elég lelkiismeretlen, ha meg csak a körítés kell valakinek, húzzon ek a magánrendrlésre, de az órákig bent trécselő "magánbetegek" a közellátásban undorítóak.
35. michelle.r (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 10:17
Én egyet sem ismerek. Olyat igen, aki van, akitől nem fogadja el. Idősektől, olyanoktól, akiknek egyébként sincs sok. De gondolkodás nélkül attól, aki megteheti. Tök igazuk van.
2016. jún. 28. 10:15

Én ezt komolyan nem értem. A pincérnek senkinek eszébe sem jut nem adni borravalót. Sőt a fodrásznak, kozmetikusnak, műkörmösnek sem, még akkor sem ha övé a vállalkozás.


Miért olyan ördögi dolog pénzt adni egy orvosnak, aki lelkiismeretesen végzi a munkáját, sokkal többet dolgozik, mert egyre kevesebben vannak?


Aki tud, adjon, aki nem tud, ne adjon. És nem, nem kapok senkitől hálapénzt, mert normálisan végzem a munkámat. De rendesen meg vagyok fizetve. Az orvosok nagy többsége nincs. És a nővérek sincsenek.

33. Mezei Virág (válaszként erre: 32. - Globus)
2016. jún. 28. 08:28

Az orvosoknak csak egy kis része támogatja.

Amíg nem lesz az eü-ben tisztességes jövedelem, normális munkaidő, jobb körülmények, és teljesen más szemlélet, semmi sem fog változni!

Senkinek sem jó így, a betegek pedig nem bíznak az eü-ben. Sokszor nincs is miért.

Manapság is vannak jó orvosok, akik nem kapnak/fogadnak el hálapénzt. Csak kevesen...

32. globus (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2016. jún. 27. 20:25

Volt már ilyen kezdeményezés, kifejezetten orvosok részéről. Normális fizetés fejében kitűzőt viseltek volna, melyen ez áll: "nem fogadok el hálapénzt". Még aláírások is összegyűltek, orvosok vállalták. Nekik tilos pénzt adni, és ha ilyen megtörténne, fel lehet és kell is jelenteni.

Hihetetlen, de sem a társadalom, sem politikai vezetés nem támogatta. Mindenkinek jó a rendszer, úgy ahogy van.

2016. jún. 27. 19:00

Műtéted volt? nem.

Maszek dokinál voltál? nem.

...ne érezd magad rosszul, legközelebb is megvizsgál és nem tartja számon, hogy most nem kapott tőled borítékot.

30. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. jún. 27. 18:18

Csak most olvasom elejétől, hát csak annyit: jól tetted!!:)))

Anyukám is tömte a dokikat pénzzel, mikor már ő nem tudta odaadni, nekem kellett..volna.

Az a korosztály nagyon elrontotta őket.

Máskor ne mondd meg, hogy nem adtál.:)

29. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Ms_Daisy)
2016. jún. 27. 18:03

Az én véleményem az, hogy rühellem ezt a hálapénzes, borravalós dolgot. Minek kellene adni? Nem az a dolga, hogy a munkáját végezze (teljesen mindegy, mi az)? Persze, mindenki örül a plusznak, de azért ne essünk már át a ló túloldalára, hogy évi 1 alkalom után is a kezébe kell nyomni a lóvét.


Amúgy én azért sem szívesen adok, mert nem is biztos, hogy megtarthatják (na jó, az orvosok tuti zsebre tehetik). Én dolgoztam vendéglátásban és kereskedelemben is. A vendéglátásban szép összegek összejöttek a borravalóból, de a tulaj nem engedte meg, hogy megtartsuk. Ment neki a kasszába. Aztán milyen rendesnek gondolta magát, hogy féláron vihetünk haza sütit. Ja...miután a borravalóból simán összejött rá a pénz.


Amikor a kereskedelemben voltam, ott megtarthattuk, de ott meg alig adtak és a megtarthattuk is olyan volt, hogy ment a közösbe és azon vettünk wc papírt, meg épp azt, amit kellett, ha elfogyott és a központból nem küldtek időben.


Szóval én azt gondolom, hogy akkor vagy mindenkinek vagy senkinek. De persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy kinek ad, mennyit és miért.

28. fincsi5 (válaszként erre: 25. - Bbe8e56e9e)
2016. jún. 27. 17:59
És az előjegyzett betegek addig várakoznak, ugye?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook