Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pszichiátriai kezelésért /kórházi bentfekvés/ szokás hálapénzt adni az orvosnak? fórum

Pszichiátriai kezelésért /kórházi bentfekvés/ szokás hálapénzt adni az orvosnak? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 17. 09:29
Egyetlen egy kórházban nem fogadtak el hálapénzt,az orvos adott egy csekket,hogy amennyit gondolok utaljam a számlára.Nagyon humánus megoldás!
2010. ápr. 16. 18:01
szerintem teljes mindegy,hogy milyen kórház és melyik osztály,általában illik adni,ritka az olyan orvos,aki nem fogadja el.Sajnos én sokat jártam kórházakban,és 1 doki volt,aki nem volt hajlandó elfogadni pedig nagyon lelkiismeretesen ellátott.A nagyobb baj az,hogy már-már szinte el is várják.Volt olyan tapasztalatom is,hogy ha előre adtam egy részét,akkor sokkal különb ellátást,figyelmet kaptam,mint a többiek,sőt,nem rakott 6 ágyasba,hanem kissebb szervezéssel egyből lett hely 2 ágyasban is.
2010. ápr. 16. 17:24
szerintem az.ellátástól is füg. az.órvostól.is. hógy áll.a dólgókhóz.szerintem.mindegy.hógy.mijik.szakellátás.ágnes1219
5. globus (válaszként erre: 2. - A Patkány éve 73)
2010. ápr. 16. 10:53
Ez attól függ, hogy milyen a beteg és hozzátartozó szájíze az ellátás után. Azért elvétve még vannak intézmények, ahol tényleg mindent megtesznek a betegért, itt az "adomány" valóban jelenthet hálapénzt, ahogy a nevében is szerepel. Tapasztalat szerint ilyenkor szívesen adnak az emberek, és nem is sajnálják. Ellenkező esetben, csupán az illem kedvéért nehogy adj. Az a baj, hogy megváltozott a HÁLApénz jelentése, a paraszolvencia pedig egészen mást takar.
2010. ápr. 16. 06:58

Sajnos már mindenhol adnak hálapénzt...

:S

Én tuti büntetném. Az orvosok nagyrésze sajnos elvárja már, de azt kevesen értik meg, hogy van aki örül ha a gyógyszeréét ki tudja váltani...


Persze tisztelet a kivételnek.

3. 645b490433 (válaszként erre: 2. - A Patkány éve 73)
2010. ápr. 16. 01:40

Szia!

Nem szoktak ha csak nem privát betege az illető.

Én ha felkértem a dokit a kezelésre adtam neki de ha csak hozzá kerültem nem.

Bözse

2010. ápr. 16. 01:20
pszichiátriai kezelésért /kórházi bentfekvés/ szokás hálapénzt adni az orvosnak?
2010. ápr. 16. 01:18
Hálapénz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook