Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan, akinek a gyermekének ilyen problémája volt (van)? fórum

Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan, akinek a gyermekének ilyen problémája volt (van)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. nov. 7. 10:34
Sziasztok, tanácsot szeretnék. Augusztusban múlt a kisfiam 2 éves, viszont egyáltalán nem beszél. Autizmus kizárva, hallása rendben. Viszont mindig a száján veszi a levegőt, sokszor be volt dugulva a füle, tisztították párszor. Többször szóltam már a háziorvosunknak hogy a manduláját nézzük meg mert máshol is hallottam már erről hogy a megnövekedett orr vagy garatmandula gátolhatja a beszédértést és a beszédképzést, viszont a háziorvos sajnos lesöpör a színről. Tanácstalan vagyok hová menjek, vinném a Heim Pálba is mert pl ma a bölcsis nénink is ezt javasolta mert látja rajta hogy a száján veszi a levegőt, sokszor horkol is. A légúti megbetegedések átlagosak gondolom ezért is nem foglalkoznak velünk komolyan. Tanácsoljatok valamit, mi tévő legyek... vigyem magánrendelésre?
59. debju (válaszként erre: 57. - Gabi0630)
2012. júl. 5. 12:41

mennyire javult a hallása a kontroll hallásvizsgálatra?


műtét előtt mennyire hallott rosszul?

2012. júl. 4. 20:26

köszönöm a válaszokat!

Mára jobban lett. Lehet, hogy tényleg csak a nap csípte meg tegnap.

Nagyon sokat vannak az udvaron az oviban.

2012. júl. 4. 14:06
Igen. Halláskárosodás miatt kivették, 4,5 évesen.
2012. júl. 4. 02:13
volt. anatómiai dolog, mert a megnagyobbodott orrmandula- ha tartósan ilyen- nem engedi a középfület a fülkürtön keresztül "tisztulni". Magyarul a normálisan keletkező folyadék nem tud eltávozni, ami rosszabb esetben be is fertőződhet. Nálunk n em volt fertőzés, de nem hallott jól, nem értette amit mondunk. Kivették az orrmandulát, egyidejűleg a fülét is felszúrták (10 perc altatásban).Elmondta, hogy nagyon sok folyadék távozott, ami miatt nem értette a beszédet, és nem tudta tanulni sem a szavakat. Aznap délután már tapasztaltam aváltozást.
2012. júl. 3. 23:46
Vegyetek himalájai sópárnát! A sót serpenyőben felmelegíted egy kicsit,(ne legyen forró, mert az égethet is, és tilos mikrózni) és visszaborítod a huzatba, majd a gyereket ráfekteted. A himalájai só nagyon jó a légúti betegségekre.
2012. júl. 3. 23:42
A barátnőm 4 éves kislánya már évek óta a száján keresztül vette a levegőt, állandóan beteg volt, erős orrhangon beszélt és ráadásul még nagyon horkolt is szegény. Évekig ment a huzavona, mert az apuka ellenezte a műtétet, aztán végül is megműtették a kislányt, mert kiderült, hogy 70%-os halláskárosodása lett az állandó gyulladástól. Azóta hála Istennek semmi baja a kicsinek!A műtét után ő maga mondta mosolyogva, hogy:"Anya, végre kapok levegőt!"
53. debju (válaszként erre: 52. - Sanka02)
2012. júl. 3. 23:27

Szia!

Nem volt ma sokat a napon esetleg?

Az én lányomnak nem volt ilyen tünete, de elképzhelhetőnek tartanám ettől függetlenül, hogy lehet az orrmandulától.

Mikor műtik?

2012. júl. 3. 21:22

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot kénék. Kisfiam 4,5 éves. Elő van jegyezve orr mandula műtétre. Múlt héten volt egy kruppos fulladásos rohama is. Azóta iszonyúan taknyos.

Most este lefekvésnél hányingerre ,és fejfájásra panaszkodott.

Lehet az orr mandula miatt?

Nagyon be vagyok parázva. Ezért nem vihetem az ügyeletre, és tök egyedül vagyok itthon.

51. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 50. - Berenik)
2011. okt. 31. 16:26
Hát nem arra írtam,hogy műtét után még egy hétig be volt dugulva az orra,hanem hogy műtét után még egy hétig nyüglődött,hogy fáj a torka,és nem is nagyon evett,meg darabosat nem is ehetett.De szívesen válaszoltam.
50. Berenik (válaszként erre: 49. - D4fe0b6bc1)
2011. okt. 31. 14:56
Nagyon köszönöm a választ, tehát 1 hétig még belefér az orrdugulás.
2011. okt. 31. 14:31
Nekünk volt.Éjjel nagyon horkolt,légzéskimaradásai voltak,mindig taknyos volt és beteg.3 éves volt amikor kivették az orrmandulát is,és a garatmandulát is.Műtét után kicsit rossz volt 1 hétig,de azóta nem beteg.Most 5 éves.
2011. okt. 29. 23:09

Hú-ha! Itt nagyon régen járt valaki! Azért csak megkérdezem, hátva valaki válaszol.

Orrmandula műtét után mikor várható, hogy a szörcsögő orrlégzés, orrdugulás elmúlik?

Előtte éjszakai orrdugulásunk és ebből kifolyólag köhögésünk volt.

Köszönöm!

47. supin
2009. febr. 21. 15:45
Ne halogasd. Nem okoz semmi problémát. A kicsi lányomnak azért ajánlották a kivevését mert a növekedését gátolta. És igaz volt.Ennek már 23 éve.
2009. febr. 21. 09:47
Nekünk ezáltal volt mindig arcüreg gyulladása a gyereknek.Kivették 3 és fél évesen de visszanőtt és megint kivették 7 évesen az orrmanduláját.Azért nem jó a nagy mandula,mert nem jön ki rendesen a váladék az orrából.Ezért lesz arcüreg-légcsőhurut és tüdőgyulladás is.
45. tücsimücsi (válaszként erre: 44. - Biobodylife)
2009. febr. 17. 12:08
Éspedig?
2009. febr. 17. 08:52
Van műtétmentes megoldás.
2009. febr. 10. 19:25

Írtam privit! :)

A lényeg, hogy ne aggódj, azok a gyerekek, akiknek csak az orrmanduláját vették ki, nagyon jól viselték a műtétet! Másnap már haza is mehettek.

Ha muszáj, ne halogasd!

Pussz

42. tücsimücsi (válaszként erre: 40. - Uracsvivi)
2009. febr. 10. 15:12
Ha nálunk is műtétre kerül a sor, az én fiam se fog sokáig feküdni erre egyszerűen nem képes, még betegen sem.
41. tücsimücsi (válaszként erre: 39. - Kijózanító)
2009. febr. 10. 15:11
Másfél éves korában már voltunk kórházban, amikor befulladt, képzeld, kiszedte a branült!! Nem is egyszer...
40. uracsvivi (válaszként erre: 37. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 15:01
Kicsit sírt de simogattam nyugtatgattam mert csak feküdni volt szabad.A műtét után 1 órával már alig tudtam visszafogni már ment volna.Volt persze aki rosszabúl viselte de mi szerencsére jól viseltük.Volt egy kisfiú annak eggyütt szedték ki mind a kettőt az or és garat mandulát hát ő szegény odavolt nagyon.
39. Kijózanító (válaszként erre: 37. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 14:53
csak a Intravénás kanül zavarta őt!
38. Kijózanító (válaszként erre: 36. - Uracsvivi)
2009. febr. 10. 14:51
altató hatása alatt félre beszélt, nem értettük, hogy mit mond! Ez kb. fél óra volt.
37. tücsimücsi (válaszként erre: 36. - Uracsvivi)
2009. febr. 10. 14:47
És a műtét után hogy érezte magát? Voltak fájdalmai?
36. uracsvivi (válaszként erre: 35. - Mandulaszem)
2009. febr. 10. 14:25
Nem tudom mi lehetett az a rossz élmény de a lányom nem is emlékszik rá.Mivel altatták nem emlékezhet semmire.Minket nem ért semmi rossz a műtéttel kapcsolatban.
2009. febr. 10. 14:11
Nekem kis koromban kivették, elég rossz élményeim voltak a műtéttel kapcsolatban.
34. tücsimücsi (válaszként erre: 32. - Uracsvivi)
2009. febr. 10. 13:56
Csak gyógyuljon meg, viszem is a fül-orr gégészetre. Mennyi időn belül műtik meg vajon?
2009. febr. 10. 13:42

Az én gyerekeim sem úszták meg annak idején, mind a kettőnek kivették, de csak az orrmandulájukat. Én is viszolyogtam a műtéttől, de végülis utána mind a kettő kevesebbet volt beteg.

A kisfiam születésétől kezdve horkolt, de a műtét után ez megszűnt.

32. uracsvivi (válaszként erre: 31. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:41
Nem szabad húzni mert csak a gyerek szenved tőle nem egészséges ha a száján veszi a levegőt megfájdul a torka is.
2009. febr. 10. 13:40
Úgy látom mindenkinél nagyon kevés idő telt el a horkolás kezdete és a műtét között...lehet mi sem ússzuk meg.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook