Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan, akinek a gyermekének ilyen problémája volt (van)? fórum

Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan, akinek a gyermekének ilyen problémája volt (van)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
30. Kijózanító (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:39
akkor tárgytalan az orvos akit ajánlottam volna!
29. Tacus (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:39

Szia,


Az én fiam is kruppos! (1 évesen 8 napot volt lélegeztető gépen a krup miatt) 4 éves volt amikor mind a 2 manudlát kivették, azota nem jött elő a krup.

Mondjuk neki azon a nyáron rengetegszer volt tüszös mandula gyuzsija.


Most az Immuno kid-et adom neki és nagyon szuper! Ha elkap valamit, akkor se megy bele olyan nagyon. Most pl. itthon vagyunk, mert köhög. Drnéni csodálkozott, hogy nem lázas. Ez is az Immunotol van.

2009. febr. 10. 13:37
Nákunk 3- szor halasztották el a műtétet mert mindig beteg lett a kiírt időpontra és köhögött is.
2009. febr. 10. 13:36
Nálunk a műtét után rögtön megszűnt a horkolás. Előtte viszont egy jó hónapig horkolt a gyerek, de nem is akárhogy! Volt olyan, hogy éjszaka arra ébredtem fel, hogy Bence irtó hangosan fűrészel. Persze a szája közben nyitva volt, mert nem kapott az orrán rendesen levegőt, s ha a torka kiszáradt, nem tudott nyelni...
2009. febr. 10. 13:34
1 hónap utána műtötték!
25. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - Kijózanító)
2009. febr. 10. 13:33
Meddig tartott nálatok ez a nagyon horkolós időszak? Nálunk 2 hete kezdődött...
24. cb4c323adf (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:30

beugrott csak nem voltam benne biztos:))

A Kenézy kórházban műtötte őket Nagy Tamás főorvos ő ott az osztályvezető nagyon kedves doki_::::))nézesd meg vele ő megmondja mi a teendő a lánynak pl nagy volt a garat mandula is de azt mondta ,hogy nagyság miatt nem veszi ki neki csak ha panaszt is okoz igy az megmaradt....

2009. febr. 10. 13:29
Nálunk is volt horkolás.A füle miatt vették ki az orrmanduláját mert kéthetente jártunk az orvoshoz középfülgyulladás miatt.Annyi Cefzilt szedtünk hogy őrület az ormandula egy kis csatornát zárt el azért kellet kivenni.
22. Kijózanító (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:28
Nagyon hangosan horkolt, és nem kapott levegőt az orrán! De amióta megműtötték minden rendben van!
21. tücsimücsi (válaszként erre: 18. - Uracsvivi)
2009. febr. 10. 13:28
Ez megnyugtató.
20. cb4c323adf (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:27
de nagyon horkolt mind a két gyerek és a fiú nem hallott a vége felé már jól, de tökéletesen rendbejött....
19. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - Kijózanító)
2009. febr. 10. 13:26

Debreceni vagyok.



Julika, Te ezt tudod, hiszen már dumcsiztunk egy másik topicban...

18. uracsvivi (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:25
Csak az orrmanduláját vették ki.
2009. febr. 10. 13:24

Az én kisfiamnak nem folyik az orra és nyár eleje óta 3-4 szer volt beteg. Ez pedig nem sok.


Nem tudom viszont, hogy a kruppal és a gégehuruttal lehet -e ez összefüggésben.

A fülével se volt még gond. Viszont most sokat köhög, főleg fekvőhelyzetben.

Ha szükségét látják, akkor biztos ki kell venni, mert mondta a doktornő, hogy okozhat halláskárosodást is.

Nálatok is probléma volt az a nagyon hangos horkolás? Vagy nem volt ilyen panasz?

2009. febr. 10. 13:23
Nekünk Debrecenben volt a műtét ott én is tudok dokit ajánlani..
15. cb4c323adf (válaszként erre: 10. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:21
először nekünk is ez volt Zyrtek cseppet kaptak hátha visszahúzódik,de sajnos nem ,viszont a lányomnak amióta kivették a kruppos rohamokat is jobban átvészelte...és szünt is...én nem bántam meg hogy kivették nekik sokat szenvedtünk miatta...
2009. febr. 10. 13:20
Tücsimücsi! Bence fiam úgy horkolt amíg megvolt az orrmandulája, mint egy kis gőzkazán:-))
13. Kijózanító (válaszként erre: 8. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:20

ugyan ilyen problémánk volt ősszel mint neked!

Krup, horkolás, nem kapott levegőt az orrán!


Hol laktok? Tudok ajánlani egy nagyon profi orvost!

2009. febr. 10. 13:19

Az én fiam négy éves volt, amikor kivették az orrmanduláját. Soha nem volt beteges, de a műtétet megelőző fél évben szinte már bérletünk volt a gyerekorvoshoz. Állandóan folyt az orra, köhögött, de ugyanakkor a tüdeje mindíg tiszta volt, tehát garat alá nem ment a gyulladás. A műtét mindent megoldott, azóta évente egyszer-kétszer beteg.

A beavatkozást meglepően jól türte, így utólag örülök neki, hogy kivették az orrmanduláját, hiszen rengeteg gyógyszer amit beszedett, biztosan nem volt hasznára a gyomrának, a fejlődő szervezetének.

2009. febr. 10. 13:18

Szia nekem mind a két gyereknek kivették az ormanduláját ,a lányom kruppos neki 2.5 éves korában vették ki és a garatot nem vették ki neki,ha nem beteg a garatmandula beszéld meg a dokival ,hogy azt ne vegye ki... a fiamnak meg 6 évesen vették ki ,neki sajnos a fülére is ráment a váladék igy azt is műtötték ventilációs tubust tettek mindkét fülébe...

Mind a két gyermeknek altatásban csinálták.....

10. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Kijózanító)
2009. febr. 10. 13:18
Most nézem ezek a topikok a mandulaműtétről szólnak és én a nagyobbodásról kérdeztem. Tudod, reménykedek, hátha mégse kell megműteni.
9. Kijózanító (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2009. febr. 10. 13:17

Nem szeretném, ha megműtenék, félek, hogy a garatmanduláját is kivennék egyúttal, azzal pedig soha nem volt beteg.


Nem veszik ki ha nincs vele probléma!

8. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Kijózanító)
2009. febr. 10. 13:17

Köszi, látod pedig rákerestem de nem találtam.

Olyanok véleménye is érdekelne akiknek nagyon horkol a gyerekük és már voltak ezzel orvosnál, és hogy minden esetben az derült - e ki, hogy az orrmandula a bűnös?

7. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - Uracsvivi)
2009. febr. 10. 13:14
És csak az orrmanduláját vették ki vagy a garatmandulát is?
2009. febr. 10. 13:13

Kisfiam 3 éves, ki kell venni az orrmanduláját, a doki szerint a füle miatt. Mit tegyek, igaza van? (Óvodások, iskolások)


Milyen tapasztalataitok vannak, pár hónappal az orrmandula műtét után? (Egészség)

2009. febr. 10. 13:13

A kisfiamnak gégehurutja van és kruppos is.

Időnként előjön ez nála. Ma ismét ilyen problémával fordultunk orvoshoz. Közben megemlítettem a doktornőnek, hogy a kisfiam 1-2 hete minden éjjel nagyon hangosan horkol. Ő azt mondta valószínű, hogy orrmandula megnagyobbodása van és ha meggyógyult, vigyem el a fül-orr gégészetre, nem kizárt, hogy kiveszik neki.

Várom a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban akinek a gyermekének volt már ilyen panasza, esetleg meg is műtötték.

Nem szeretném, ha megműtenék, félek, hogy a garatmanduláját is kivennék egyúttal, azzal pedig soha nem volt beteg.

2009. febr. 10. 13:11
van már hasonló fórum itt a hoxán!
2009. febr. 10. 13:10
igen. Nyáron kivették.
2009. febr. 10. 13:09
Nagyobbik lányomnak 3 éve vették ki.egy napos kórházi tartózkodással jár.Altatásos műtét utánna egy két hétig nagyon kell rájuk figyelni minden tekintetben.
2009. febr. 10. 13:07
Orrmandula megnagyobbodás. Van olyan akinek a gyermekének ilyen problémája volt( van)?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook