Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Öregedés késleltetése fórum

Öregedés késleltetése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öregedés késleltetése

1 2
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Ladybug4)
2013. júl. 2. 19:48

Ha jól tudom, akkor az alzheimer nem megelőzhető:(

Én azt gondolom, hogy agytornával kicsit késleltethető, de nem biztos.

A férjemnél fennáll ez a veszély, mert az anyukája és nagymamája is alzheimeres volt, így genetikusan van esélye rá, de sokat olvas, rejtvényt fejt, sokat mozog, hátha még sem lesz benne része.


A vizelettartási gondok ellen lehet tenni. Én járok tornázni, ahol minden alkalommal van 5-10 perc intim torna is, ezt otthon is tudom csinálni és nem is megterhelő.

2013. júl. 2. 19:18
En is vegigolvastam. Ami feltunt,hogy mindenki az oregedesnek CSAK a kulso jegyeitol fel. Az ellen is tesztek valamit hogy ksleltessetek vagy esetleg elkeruljetek az idoskori elbutulast Alzheimer kort,vagy a vizelettartasi problemakat? Csak azert merult fel bennem ez a kerdes,mert idos emberek gondozasaval foglalkozom es eleg sok mindent latok-taoasztalok. Mit er a -viszonylag- ranctalan bor,ha nem ismered fel a gyermekedet vagy a csaladtagjaidat?
32. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2013. máj. 7. 09:37

Muszáj volt többször elolvasnom, gondolván így hetven felé egy pasi már gyagya...

...mert igencsak hiányos ez az elbeszélés...nem ez nem jó, inkább töprengés..körömreszelés közben..na,így jobb..


szóval nem kerek ez a történet.


:-(

31. 10ee523fed (válaszként erre: 27. - Krisz42)
2013. máj. 5. 10:59
Sajnos nem, mert a lányom elköltözött, 2,5éves a kisunoka, 5 éves lesz szeptemberben a fiam.
30. 10ee523fed (válaszként erre: 28. - Júliusi)
2013. máj. 5. 10:34
Köszönöm! Igen, fiatal nagyi, de nem zavar! Szerintem sok csajszinak, aki nem tudja elfogadni a korát, szerintem pszichológus kellene, nem csodaszerek! Mindenki maga irányítja az életét, és amit el akar érni el is tudja elég akaraterővel, önbizalommal! Hála Istennek mindkettővel megáldott a sors, és alapjában véve vidám természetű is vagyok, nem csak panaszkodásból áll az életem! Akartam feltenni képeket, de nem engedi valamiért, de azért még próbálkozok!
29. grizus
2013. máj. 5. 03:20
Én 37 leszek és szeretném, ha szebb lenne a bőröm, meg akarok fiatalodni. Pattanásaim is vannak és újabban vagy 15 kiló túlsulyom. A menzeszem se jön meg. Elég magányos vagyok és munkám sincs. Egyértelműen jobb lenne az életem, ha a fenti problémák csökkennének és fiatalosabb lenne a bőröm. Engem is meg lehet érteni. Ha valaki negyven felett jól érzi magát, valószínűleg szép bőre van, amiért legyen hálás és ne nézzen le mást, akit kevésbé áldott meg a természet, vagy így érzi. Én abban hiszek, hogy Istennek semmi sem lehetetlen, egyébként a hiúság már nem számít halálos bűnnek a katekizmus szerint. Emberi dolog. Érezzétek jól magatokat és értsétek meg, hogy én is csak ezt akarom. Köszi, de nem kérek hozzászólásokat. Üdv.
28. júliusi (válaszként erre: 26. - 10ee523fed)
2013. máj. 4. 22:31
Gratulálok, akkor fiatal nagyi vagy:)
27. Krisz42 (válaszként erre: 26. - 10ee523fed)
2013. máj. 4. 20:52
Nekem bár unokám még nincs,de én is 38évesen szültem a 3.gyerekem és én is lassan 43 vok.Akkor az unoka együtt játszik a nagynénivel-vagy báttyal:))?Mert most ugye 5évesek.
26. 10ee523fed (válaszként erre: 25. - Júliusi)
2013. máj. 4. 09:17
Elfelejtettem írni, hogy Nekem is van felnőtt lányom is, unokám is, 43 vagyok, de nem foglalkoztat, belsőleg tudok 18 is lenni, külsőre pedig kihat a belső!
2013. máj. 4. 09:10

Csatlakozom!Én se érzem magam öregnek, pedig 45 leszek nyáron.Nekem is van szemüvegem, és most plusz 4-5 kg feleslegem...:9

igaz,nekem már felnőtt gyerekeim vannak úgyhogy akár nagymama is lehetnék.

De élvezzük azt,hogy csak a párommal tudok foglalkozni,"üres fészek szindróma"...:)

(igaz az egyik csemete még itthon lakik)


Nem zavar a korom!

2013. máj. 4. 09:06
Negyvenen túl vagyok!!! Elfogadom a korom, és nem érzem, hogy öreg lennék! 38 évesen még szültem egy gyereket, 8 évvel fiatalabb párommal 17 éve gyűrjük egymást. Nem kenek magamra semmi kencét, van szemüvegem is, és még soha senki nem mondta, hogy látná a korom. Azt se mondom, hogy nincs rajtam némi súlyfölösleg, de nem vagyok kövér! Szerintem mindenkinek el kellene fogadni a korát, és nem azon görcsölni, hogy jönnek a ráncok! Ez is rásegít pszichésen az öregedésre. Minden kornak meg van a maga szépsége, hát tessék élvezni!!!
2013. máj. 4. 06:33

Tény, hogy vannak emberek (nők is férfiak is vegyesen), akik korán öregednek, és itt nem a genetikai adottságokra, hanem az élethez valóhozzáállásra gondolok. 40-50 évesek, igénytelenek, fásultak, betegesek, csak vegetálnak. Ez a része az öregedésnek igenis rajtunk áll. Bizonyos dolgokat meg lehet tenni és meg is kell.


DE nem öregedés ellen, ez az ÉLET művészete! A megfelelő folyadékbevitelre, életkornak megfelelő, egészséges táplálkozásra, testmozgásra a test karbantartására mindenkinek szüksége van, az öregedéstől függetlenül. (a cél érdekében az anyagi korlátokkal sajnos meg kell küzdeni sokszor...,)

Az életet nem túlélni kell, minden korban nyitottnak érdeklődőnek kell lenni, a hobbik, a művészetek a sokoldalúság fontos a tartalmas élethez. Mindezek után jöhet az aktív és többé kevésbé egészséges (a test öregedésének törvényszerűségeit nem tudjuk elkerülni) öregkor.


(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a nagyon jó szemműködést támogató lehetőségek vannak, én célzott munkával elértem, hogy az "olvasó" szemüvegem már csak ritkán hordom. Azon kívül a szemproblémák megjelenésének egy része ugyanúgy pszichés - és ezzel eljutottunk ahhoz is, hogy a lélek karbantartásával bizonyos betegségeket ki lehet küszöbölni)

22. 2dfcd669cb (válaszként erre: 18. - 3d0696d927)
2013. máj. 3. 21:40
Big like! :)
2013. máj. 3. 20:38
Nagyon tetszett a cikked gratulálok hozzá és hosszú egészséges életet kívánok!
20. 3d0696d927 (válaszként erre: 19. - Idhikai)
2013. máj. 3. 20:25

Ezzel én is gyakran vagyok így! :D


kár, hogy itt nincs, sokszor tényleg csak annyit mondanék, de aztán nem mondok semmit... :)

19. Idhikai (válaszként erre: 18. - 3d0696d927)
2013. máj. 3. 20:17

... a csudiba, kerestem a lájk gombot, már tiszta fb-függő lettem? :))

Nagyon igazad van! :)

2013. máj. 3. 20:12

Ha most okosan leírjuk, hogy nem kell foglalkozni ezzel a gondolattal még, akkor a fórumindító majd szépen felülbírálja az eddigieket és nem foglalkozik ezzel, ugye?!


Gondolatok jönnek. Vagy egy impulzus, egy esemény, és a gondolat elindul, az a kis bogár...


Én a nagybátyám elvesztésével kezdtem átértékelni a dolgokat, és eszembe jutott, hogy valahány év múlva én is csak emlék leszek, és hiány...


Na de a köztes idő számít, semmi más! Persze, hogy megöregszünk, ráncosak is leszünk, és szép kis nénikék, nagymamák is! :) Ami nagyon fontos, hogy a test nem kell fájjon, mert öregszik. Olyan nincs, hogy valami majd fáj, mert öregszik. Ha fáj, annak mindig oka van. Fejbe tudnám vágni azt az orvost, aki az 50-60 éves ember fájdalmára azt mondja, "hát, korral jár"... az ok sosem az öregség!!! Az öregség nem fáj, hiába sulykolják. Az csak az egészségügy kudarca, hogy fáj és az élelmiszeripar szemete...


Rajtunk áll, hogy milyen mosolygó nagyik leszünk.

2013. máj. 3. 12:21
Szia,szerintem sem kell feltétlenül rágörcsolni,de egyetértrk azzal amit irsz a mozgás ,az nagyon jo ,barátok,bár nekem soha nem volt igazi barátom,vagyis barátnőm,rák vagyok aztrologiai szempontbol,szeretem a családot,sokat főzok ,mert szeretek sütni ,kiprobalni dolgokat,aztan vigyazok h ne hizzak el,jaj,de most teljesen magamrol kezdek dumálni,visszatérve rád,nem jo a magány ,ezen probálj javitani,puszi
16. Naadira (válaszként erre: 13. - Megi04)
2013. máj. 3. 11:49

Igazad van!Élni kell minden áldott napot ,örömmel,derűsen!

És mire is kellene felkészülni?Az élet úgysem egy lecke,nem lehet előre megtanulni a válaszokat!!

Sokan keresték az öregedésre a megoldást-még nem lett meg,így tehát élni kell vele és nem görcsölni hogy mi jön ezután!

És igenis,a mozgás,az étkezés döntő szerepet játszanak a folyamatban!

15. b486c9cf7d (válaszként erre: 6. - D1d669ec9a)
2013. máj. 3. 11:24

Ez egy hulyeseg.

A kor csak egy adat. Nem oregszik mindenki egyforman es bar joreszt genetikai, azert lehet befolyasolni (taplalkozas, mozgas, az elethez valo hozzaallas..)

2013. máj. 3. 11:22

Ha keszulodsz, tenyleg hip-hop megoregszel.

Ha pedig nem eszel zsirt, nem lesz mibol a szervezetednek nemi hormonokat eloallitani.

Latok olyan negyvenes noket, akik venasszonyok es olyanokat is, akik torodnek magukkal, vonzoak, igenyesek es meg kellenek a ferfiaknak, mert jo NOK. Es ez mind csak azon mulik, mennyire hagyja el egy no magat. Biztos szamit ebben a kornyezet, nevektetes is. Akinek azt sujkoljak, hogy oregszel,egy ido utan el is hiszi.

Az itt-ott fajdalmra lehet etkezesi megszoritasok segitenenek (paleo?).

13. megi04 (válaszként erre: 8. - D1d669ec9a)
2013. máj. 3. 10:53

Hát fene tudja...Én szívesebben élnék 80 évesen úgy,mint Etka anyó,mint úgy,akik a piacon,orvosnál ülnek(állnak)és az egyetlen témájuk a vérnyomás problémájuk,meg a műtéteik..És vannak(sajnos kevesen) akik azt mondják:Ló..szt! Annyi vagyok,amennyinek érzem magam!:) Szeretem nagyon az utóbbi típust:)

Nem arról van szó,hogy valaki görcsösen 20nak akarjon kinézni 51-60 évesen.Az leginkább röhejes!

A szem romlása hülyeség,mert van,akinek gyerekkorában nem jó a látása,apám 80 évesen cvikker nélkül lát!

A rákot is hagyjuk,köze nincs az öregedéshez!

De nem mindegy,hogy az ember az öregséget örömmel,és kiegyensúlyozottan éli meg,vagy állandóan jajjgatva,és ha nincs problémája,akkor gyárt magának,hiszen Ő már öreg,szinte el is várják tőle!

12. Krisz42 (válaszként erre: 6. - D1d669ec9a)
2013. máj. 3. 10:49
Az nem hülyeség,ha ésszerűen törekszik és nem az öregség lassítására,hanem az egeszseges életre.Akkor nézhet ki úgy,mint egy 30éves 60évesen is.Én találkoztam,képen is láttam ilyen embereket.Mind aktìvan sportolt,nem krémeket használt.Ma egyébként is több káros anyag van a drágább krémekben is,mint hasznos.A kilók nem alattomban kúsznak,ill.nekem a 3.szülésem után-ami 38évesen volt-maradt meg,holott régebben könnyen leolvadt.Csak annyi,h nehezebb lefogyni,viszont az izmok jobban látszanak:)Viszont felkészülni èrtelmetlennek tartom.Én nem hiszem,h 70éves korom előtt lesz időm bármire is.Nem tudhatjuk mit hoz az élet.
2013. máj. 3. 10:49
Sok mindent nem lehet kivédeni, de időben fel lehet ismerni, megfelelő diagnosztikai vizsgálatokkal, amelyekre IDŐBEN gondol az ember, nem csak akkor, amikor már mindegy, mert késő...
10. szeretekolvasni (válaszként erre: 5. - Jógini1)
2013. máj. 3. 10:48
Én is így gondolom.
9. 2dfcd669cb (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2013. máj. 3. 10:17
Ha szeretnél tenni magadért, ajánlom az 5 tibeti rítus gyakorlását, csak 15 perc naponta, érdemes megtanulni. Keress rá a google-ban, de itt a hoxán is van fórum. :)
8. d1d669ec9a (válaszként erre: 7. - 2dfcd669cb)
2013. máj. 3. 10:16
Az igen.De pl a rákot nem tudod kivédeni.A szemed romlását sem,és a meszesedésről nem is beszélve.
7. 2dfcd669cb (válaszként erre: 6. - D1d669ec9a)
2013. máj. 3. 10:15
Egy dolog nem mindegy. Egészséges öregkort érsz meg, vagy végig betegeskeded. Az egészség megőrzésére való törekvés mindenképpen hasznos és követésre méltó. :)
2013. máj. 3. 10:12
Szerintem meg egy bődületes hülyeség. Az öregedést nem tudod kivédeni semmiféle krémmel,meg étrenddel.Az évek mennek,nem mondhatod,hogy 25vagy,amikor már 55. El kell fogadni ezt is és örülni kell,hogy legalább megöregszünk.Nem úgy,mint azok,akik fiatalon meghalnak. Ráadásul mennyire hülyén néz már ki aki pl 60éves,de úgy akar kinézni,mint egy 30. Haja, ruhája...stb.
2013. máj. 3. 10:05
Én is jónak tartom, most döl el milyen lesz a következő 40 éved.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook