Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció előrehozatal, vagy késleltetés! Hogyan lehetséges? fórum

Menstruáció előrehozatal, vagy késleltetés! Hogyan lehetséges? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 30. 23:24
sziasztok . holnap szileszterezni menné és hétfön jött meg és háth nem akarom h még holnap is meglegyen .valaki tud adni vlmi 5letet hogy elmuljon ?
2010. okt. 29. 00:16

sziasztok!


Nekem az lenne a problémám, hogy jövőhét hétvégén jönn hozzám a párom és nekem pont akkor fog megjönni hogy tudnám késleltetni vagy hogy hamarabb meg jönne.

36. g_eszter (válaszként erre: 32. - Nadine81)
2010. jún. 24. 14:45
ez veszelyes, ha nem szedsz be minden bogyot, ez nem jo tanacs.
2010. jún. 24. 14:37
A citromlé össze húzza az ereket! Vérzés csillapításra is szokták alkalmazni. Igyál sok limonádét. Egyik barátnőmnek bevált!
34. izmike
2010. jún. 24. 14:34

Sziasztok!


Arra szeretnék megoldást találni, hogy elutazunk a párommal és pont akkor fog megjönni, nme tudtok ajánlani valamit ami eltolja vagy hamarabb megjönne, nem szedek gyógyszert. Előre is köszi

33. szjst
2010. jún. 3. 23:54
Aviva módszer: sos gyakorlat
2010. jún. 3. 23:21
Én kb.10évig szedtem fog.gátlót,legtöbb ideig a triquilart.Variáltam én is néha vele,az időpontokkal,pl.hogy nyaralásra ne jöjjön meg stb.Elég jól tudtam szabályozni,mellette rendszeres is volt a mensim.Pl.ha azt akartam,előbb túl legyek rajta,mert pl.pont azon a héten mentem nyaralni,az utolsó 4 tablettát nem szedtem be.Tehát a 21 tabletta helyett csak 17et szedtem be,de ugyanúgy,rá 3-5 napra megjött,s ugyanúgy 5napig tartott.és ugyanúgy,a mensi 5.napján vettem be mindig a köv.levél 1.tablettáját.Nemis volt sose semmi gond.Most nem szedek semmit,de a mensim totál rendszertelen:(
2010. jún. 3. 23:11

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni.. lenne 1 kis problémám.Június végén mennék nyaralni a Balatonra és pont azon a hétvégén jönne meg a menszeszem.:S

Azt mondták h vegyek fogamzásgátló gyógyszert és akkor azzal tolódni fog.Hát én ezt ki is próbálnám csak az a problémám h nem tudom h valójában hogyan is mert ö nőgyógyásznál még nem jártam.ezt vele írassam fel vele beszéljem meg vagy csak simán gyógyszertárba vegyek.És ha csak simán vegyek akkor miet..?és azt meddig szedjem és mikor kezdjem el szedni..muszáj lenne megoldani h ne akkor jöjjön meg...lécci segítsetek ebbe...

2010. márc. 25. 22:49
Lányok! Ne variáljatok a fogamzásgátlóval orvosi beleegyezés nélkül,mert később olyan hormonproblémát okozhat, ami majd a teherbe eséseteket befolyásolhatja.
2010. márc. 25. 22:47
Nőgyógyász biztos tud rá gyógyszert adni,mert én szertornász voltam, és ha a mensim pont valami verseny idejére esett volna, akkor kaptam gyógyszert, és akkor késett valamennyit,már nem emlékszem mennyit.Ennek már több mint 40 éve, de ha akkor már volt rá megoldás akkor most már főleg lehet, hisz a maihoz képest az orvostudomány akkor még gyerekcipőben járt.Az a gyógyszer amit én kaptam annak idején, sajnos elég sok mellékhatással járt, de most már biztos, hogy vannak mellékhatás nélküli megoldások is, de mindenképpen orvoshoz fordulj.
2010. márc. 25. 22:02
Sziasztok! Nekem az a kérdésem lenne, hogy pont érettségire jönne meg a menszeszem és el szeretném tolni egy héttel. De ha nem hagyok szünetet és beszedem a következő levelet akkor pont szóbelire fog megjönni. Azt lehet csinálni, hogy nem tartok szünetet és mondjuk csak 2 hetet szedek be a következő adagból??? Légyszi segítsetek...
27. Sys09
2009. okt. 21. 20:20
Csocsi! Légyszi segítsetek!:$ Augusztusban eltoltam a mensim fogamzásgátlóval, úgy hogy 2 levél között nem hagytam szünetet, csak utána. Azóta megint nem rendszeres, és megjön normális időben is, de a 2 között is 1szer. Volt már ilyen valakinek?:$ Segítsetek lécc!
26. cde569c9a1 (válaszként erre: 25. - **Rita**)
2009. okt. 5. 16:31

Köszi

Találtam 1 könyvet is erről az Alexandránál, holnapra meg is jön, majd írok belőle pár okosságot.

Mindenesetre már ma elkezdem persze anélkül hogy tudnám mit csinálok- de a medencémet fogom, dolgoztatni és majd beszámolok róla. Valaki ajánlotta a gyomorkeserűt is ami szintén felgyorsítja egy kicsit (illetve hamarabb vége lesz állítólag)


Jó volna ha megjönne mert különben lőttek a hétvgémnek

25. **Rita** (válaszként erre: 21. - **Rita**)
2009. okt. 5. 12:01

Az Aviva módszer két különböző gyakorlatsorból áll. Az Egyszerű Módszer 18 gyakorlatot tartalmaz, s 30 percet vesz igénybe. Ha valaki idő hiányában nem tud ennyit szánni a mozgásra, elvégezheti a Rövidített Módszert, mely 11 gyakorlatból áll, s időtartama csupán 15 perc. A gyakorlatokat mindkét esetben adott ritmusban, zenére, megállás, pihenő nélkül kell végezni. A módszer kiválasztott gyakorlatsorát hetente kétszer ajánlott végigtornázni mindaddig, amíg a probléma meg nem szűnik. A gyakorlatok bárhol végezhető - otthon, várakozás illetve utazás közben, stb.



Mire kell odafigyelni?

Négy órával a gyakorlatok elvégzése előtt nem szabad enni, de szabad inni.

A gyakorlatokat folyamatosan kell végezni, fáradtság esetén helyben kell lépegetni hosszabb időn át, nem szabad leülni, vagy lefeküdni.A gyakorlatok végzése idején legyen a test vékony anyaggal takarva, minden időjárásban. A gyakorlat befejezése után meleg ruhát kell felvenni, pihenni kell és lecsillapodni.

A gyakorlatok elvégzése után semmiképpen nem szabad lezuhanyozni, fürdőkádba beülni (még nyáron sem). A tornától elért belső meleget (töltést) a víz közömbösíti!

A gyakorlatok végzésekor nem szabad kontaktlencsét használni, szemüveget lehet.

Derék- és hátfájás esetén, valamint erős fáradtságnál az összes gyakorlatot szökdelés, sasszék, hirtelen mozdulatok nélkül végezzük.

Sok meleg italt kell inni, és korán lefeküdni.

24. mása35 (válaszként erre: 22. - **Rita**)
2009. okt. 5. 12:00

hát igen...

egy nap alatt nem nagyon lehet semmitől se eredményt várni.

bár a gyakik nem bonyolultak, közérthetőek, egyszerűek.

23. mása35 (válaszként erre: 19. - Cde569c9a1)
2009. okt. 5. 11:59

gyakorlatilag alhas torna (belső izmok) billentés, szorítás, elernyesztés, rázkódás.

nekem nem volt türelmem hozzá, de majd egyszer...

22. **Rita** (válaszként erre: 20. - Mása35)
2009. okt. 5. 11:58
A topikinditó gondolom ma kezdene tornázni,vagyis gyakorklat nulla.
21. **Rita** (válaszként erre: 19. - Cde569c9a1)
2009. okt. 5. 11:57
A neten találsz róla infót.
20. mása35 (válaszként erre: 18. - **Rita**)
2009. okt. 5. 11:57
állítólag (a könyv szerint:)) másnapra meghozza... lehetséges hogy ez igaz bár biztos gyakorlottnak kell lenni.
19. cde569c9a1 (válaszként erre: 18. - **Rita**)
2009. okt. 5. 11:29
nem ismerem a torna lényegét...mi is ez pontosan?
18. **Rita** (válaszként erre: 17. - Mása35)
2009. okt. 5. 11:07
Ha tegyük fel ez a torna tényleg jó szerintem akkor se fog holnapra "eredményt" hozni
2009. okt. 5. 10:55

próbáld meg az aviva tornát

állítólag jó

2009. okt. 5. 10:28
hűha ennyire ne tolongjatok!
2009. okt. 5. 10:16

Sziasztok!

Rendszeres nem gyógyszeerrel beállított a menstruációm, és most csütörtökön lenne esedékes, de én szeretném ha már holnap megjönne hogy hétvégére túl legyek rajta..Van ötletetek, mivel tudnám felgyorsítani??

2009. aug. 3. 19:34

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni .

Nem szedek gyógyszert .

Megyünk nyaralni és szeretném ha megjönne elöbb h ne legyen meg a nyaralás alatt.

Sajnos miota abba hagytam a gyógyszert össze vissza van és ha pár nappal késöbb jön meg a vártnál már nem jo .

Kérlek adjatok tanácsot.

Elöre is köszönöm.

13. cel
2009. febr. 24. 14:11
Most látom a dátumot, azt hiszem időközben megoldódott a probléma:))
12. cel
2009. febr. 24. 14:11
A "hogy" szócska helyett "vagy" szó értendő. Bocsánat az elírásért.
11. cel
2009. febr. 24. 14:09
Fogamzásgátló tablettát vagy előbb abbahagyod, hogy 21. nap után nem tartasz szünetet hanem szeded tovább 2-3 napig, attól függően mennyivel szeretnéd későbbre vagy előbbre hozni a menszit.
2008. aug. 10. 08:58

Szia, gyógyfű, gyógytea és citromlé nem segít, ezek inkább a "népi ilyen-olyan praktikák" szintjét súrolják.

Egyedül a fog. gátlók illetve a szintetikus gesztagének alkalmasak arra hogy eltolják a vérzés kezdetét, tehát az Orgametril vagy a Norcolut, ahogy előttem is írta valaki.

Ha komolyan szeretnél belevágni, minimum egy héttel előtte el kell kezdened szedni, és receptköteles, azaz csak szakorvos írhatja fel.

2008. aug. 5. 17:24

Hali!

Én nem próbáltam még, de ezt egy másik fórumon találtam:

[link]


...ill. TAO gyakorlatokat próbálj ki, ha hiszel benne. Nem kell budhistának lenned, csak csináld.:-)

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook