Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Öntörvényűség fórum

Öntörvényűség (beszélgetős fórum)

24. hte23 (válaszként erre: 22. - 274c9996b8)
2010. nov. 28. 16:02
ráadásul még kék-indigó az aurám.
23. édesmandula (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. nov. 28. 14:18
hihi, a fiam okt 25. :DD néha a falra tudnám kenni :DD
22. 274c9996b8 (válaszként erre: 21. - 7de432c2c4)
2010. nov. 28. 13:49

A vizöntöre legjellemzöbb adottsagok elsösorban azok hogy , meg nem ertett , mert több szaz evvel elöbb jar mint a kortarsai :)

Aztan a zsenialitas , rengeteg zseni akad közöttuk :)

Aztan az az erdekesseg hogy minden emberszeretete ellenere megtartja az emberekkel a 3-lepes tavolsagot , tehat nem egyetlen embert szeret , hanem az emberiseget :)

A megnem ertettsegböl ellensegeskedes is fakad , ezert sok az ellensege ,viszont nagyon sokan minden tarsadalmi retegben szeretik :)

Es meg sok mas....

21. 7de432c2c4 (válaszként erre: 20. - Hte23)
2010. nov. 27. 19:57

Ez egy "normális" ember létezésére mutató írás.

Nem látok semmilyen jellegű vonatkozást, kapcsolatot, hacsak nem akarom belemagyarázni.



Őszintén szólva kicsit sem győztél meg arról, hogy mérhetetlenül elfolytott öntörvényűséggel vagy megáldva. Hamarabb látom meg benned a kétséget - jelen helyzetben.


//////////Sosem állítom, hogy igazam van

20. hte23
2010. nov. 27. 18:51

Igy kapcsolódik az öntörvényüséghez a vizöntő


Függetlenség iránti vágya erős, ezért a hierarchiát nem szereti, a korlátokat nem tűri, csupán saját elvárásainak szeret eleget tenni. Személyes szabadságához különösen ragaszkodik. Akarata erős, állhatatos, akadályt nem ismer. Legjellegzetesebb tulajdonsága az emberszeretet és a szociális érzék. Álmodozó, idealista, gyakran megfordul a fejében az a gondolat, hogy meg kellene menteni a világot.

19. 7de432c2c4 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2010. nov. 27. 15:59
Te mindíg is Te voltál
2010. nov. 27. 15:53
Kb. 3 éve, hogy azt mondtam magamnak, mostmár elég a meghunyászkodásból. Én én akarok lenni!
17. 274c9996b8 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. nov. 27. 15:46

Azert akad szelid skorpio is , itt -ott :)

Tudom hogy az vagy es az utolso szavamat az elöbb direkt Neked itam -:(

16. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - 274c9996b8)
2010. nov. 27. 15:43
mert az vagyok - okt. 26. -, csak azért kérdezem;
15. 274c9996b8 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. nov. 27. 15:41

Hat igen a skorpio alltalaban öntörvenyu mar az anyja hasaban is :)

Raadasul veszelyes,elöiteletekkel teli...

14. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - 274c9996b8)
2010. nov. 27. 15:37
Akkor mit szóljon a skorpió??
13. 274c9996b8 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2010. nov. 27. 15:14
Ha vizöntö vagy , akkor ez termeszetes , mert a vizöntö meg a seprut sem ugy fogja,hasznalja mint a többiek :)
12. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2010. nov. 27. 15:08

Kellenek emberek, akik tudnak vezetni, akiknek vannak ötleteik, meg tudják valósítani, tervezni, szervezni... Nem jó abban a nagy masszában élni...

Én legalábbis nem szeretek...

2010. nov. 27. 15:00

nekem is mondták már ezt :D de annyira nem vészes. lehet velem együtt élni, a párom sokkal öntörvényűbb nálam :D vele is lehet együtt élni, mert ugyanakkor meg lehet vele is és velem is beszélni a dolgokat.

az öntörvényűség nem egyenlő az ostoba makacssággal sem az önfejűséggel, sem a karakánsággal ezt ne felejtse el senki :D

10. 7de432c2c4 (válaszként erre: 8. - Hte23)
2010. nov. 27. 15:00

Szintén hasnlókat tudnék mondani. Érettségi "osztásnál" abc sorrendben hívták ki az embereket és meglepődtem anno mikor nem szólítottak. Engem hagytak utoljára, pedig középen voltam.

Már akkor is tudtam, hogy másképp állok bizonyos dolgokhoz és szeretem a "fonákjáról megütni a labdát". Eddigi életem során hihetetlen dolgok történtek velem folyamatosan és mindez folyamatosan értékelődött bennem, s helyre kerültek a dolgok amennyire lehet.


Mérleg-mérleg vagyok... Ez mire is válasz, hogy vízöntő vagy? Vagy mégegy pipa az mellet, hogy akkor te biztosan öntörvényű vagy és a csillagjegyedhez hozzárendelhető emberi tulajdonságok ezt igazolják?


"Ezek a tréninget tartó oktatók erős pszichológia hátérrel rendelkeznek.

Olyan szituációs gyakorlatokat csináltatnak velünk, amiből ezt le tudják szürni." olyan gyakorlatokat csinálnak amelyekre reagáll az ember ösztönösem. Aztán felcímkézik szépen és az oda illő sort elmondják neki.


Engem igazából az épp adott reakcióid miatt nem tud kielégíteni az a válasz, hogy öntörvényű lennél. Lehet az ember felettébb határozott és kellően elszánt, de ez pont jó védekező pozíció is egyben

2010. nov. 27. 14:42

Azért, mert valaki határozott egyéniség, tudja, mit akar, ezért tesz, dolgozik, küzd, azt nehezebb eltaposni is. Természetes, hogy büszke arra, amiért megdolgozott, és nem rejti a véka alá a véleményét...

Ezt a hozzáállást sokan nem fogadják el, hiszen a többséget arra "nevelik", hogy inkább hunyászkodj, alkalmazkodj; szóval az a ne szólj szám, nem fáj fejem. Ezt pedig nem lehet egy életen keresztül csinálni. Ill. lehet, de megkeseredett lelkekké válnak.

2010. nov. 27. 14:39

Már középiskolás koromtól lázadónak, hangadónak neveztek. Később renitensnek.

Kicsinek "más"nak. Eltértem az átlagtól.


Egyébként ráadásul vizöntő vagyok.

7. hte23 (válaszként erre: 4. - 7de432c2c4)
2010. nov. 27. 14:37

Ezek a tréninget tartó oktatók erős pszichológia hátérrel rendelkeznek.

Olyan szituációs gyakorlatokat csináltatnak velünk, amiből ezt le tudják szürni.

6. hte23 (válaszként erre: 3. - 274c9996b8)
2010. nov. 27. 14:34

Ez a berzenkedés, ahogy irod, most tetőzött nálam.

23 évig elnyomtam magamban.

2010. nov. 27. 14:32

Határozott egyéniség, nehezen viseli a kritikát; erősen ragaszkodik a véleményéhez, problémát jelent az alkalmazkodás. Nem ajánlatos ellentmondani neki. A tolerancia nem erős oldala.

A "fogadjatok el, amilyen vagyok" elv alapján él.

Nekem jó így, ahogy van... Nekem így tetszik, így akarom, stb.

2010. nov. 27. 14:31

("Aki nem tudja az tanítja" - szokták ezt mondani.)


Ezt csak azért említeném meg, mert először is egy oktató nem tudom mennyire ismerheti meg az embert az apró gesztusokból, és pillanatnyi állapotunkból csak egy képet kap, vagy annyit/amennyit és ahogyan akarjuk, hogy lásson... Adni bárkinek is a véleményére, ahhoz több kell nem? Pláne ha öntörvényűnek érezzük magunkat.


Hamár tettről van szó, a legszabadabb érzés ezzel együtt élni. Elfogadni és nem elnyomni. Az öntörvényűség címkéjét könnyebben tudjuk másra akasztani, viszont ha talán jobban befolyásolható az egyén vagy kétségek közepette él önmagával szemben könyebben elfogadja mások véleményét, így a ráadott szerepet hamarabb magára veheti.

Szerintem itt kezdődik.

2010. nov. 27. 14:06

Az adatlapodon az all hogy 48-eves vagy , tehat nem tini :)

En ugy gondolom hogy ebben a korban mar felnött az ember es ismeri önmagat ! Az soha nem jo ha , az ember elnyomja egyik,masik tulajdonsagat , mert minnel jobban elnyomod az adott tulajdonsagot , az annal jobban berzenkedik es felszinre kivan kerulni :)

Az biztos hogy , sok embernek kellemetlen az hogy , bizonyos embereket nem lehet ide-oda lögdösni , mert van sajat akaratuk .....

Viszont jobb egy nyilt,hatarozott ember ,mint egy sunyi,simulekony "mindenki kedvere" szaladgalo...

2. Pndi
2010. nov. 27. 13:52
Nos, egy öntörvényű emberrel nem lehet együtt élni. Persze az sem mindegy, hogy mennyire az, van tapasztalatom. Az öntörvényű ember meg van győződve, hogy úgy jó, ahogyan ő él, és nem érti, hogy körülötte az emberek miért szenvednek.
2010. nov. 27. 13:48

A napokban egy tréningen az oktató elmondta, hogy különösen öntörvényü vagyok. Ugyis azt teszem amit akarok. Évek óta tudtam, de most szöget ütött a fejembe. néha - hosszu évekig ezt a tulajdonságomat elnyomtam magamban, és nem voltan ÉN, nem voltam önmagam.


Kiváncsi vagyok mások véleményére.

Kiváncsi vagyok kinek mit jelent ez az embertipus

Mllyen tapasztalataitok vannak.

Ezek a tapasztalatok jók vagy rossak.


Most kiszálok, néha idenézek, gyüjtöm az infókat.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook