Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Online koldulás: cyberbegging. Vélemények? fórum

Online koldulás: cyberbegging. Vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. Józsibirka (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
jan. 3. 12:44
Nem láttam, de megkeresen, megnézem.
58. Karmol (válaszként erre: 48. - Tibike)
jan. 3. 12:39
Ebben mi az online?
57. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 54. - Tibike)
jan. 3. 12:37

Tibike, áruld már el, kérlek: férfi vagy? Vagy nő?

A téma szempontjából mindegy, csak érdekel.

jan. 3. 12:37
Amiről irok, nem online koldulás volt. Karácsony előtt a Spár előtt megszólitott egy koszos, ápolatlan külsejű pasi, hogy árváknak és beteg gyerekeknek gyűjt, adjak pénzt, de elég erőszakos volt. Vásárlás után voltam, felajánlottam, hogy vettem 1 kg lisztet, készséggel odaadom. Elkezdett velem orditozni, hogy neki kp kell, nem pedig liszt. (Egyébként, ha adakozok,akkor csak és kizárólag a macskák javára, az SZJa-ból és személyesen viszünk is az otthonba )
55. Kacsahercegno (válaszként erre: 54. - Tibike)
jan. 3. 12:34
De ha meg ennyi pénzed van, hogy simán kölcsönadsz 2000 eurót, aki már több ezerrel lóg, akkor végülis...
54. tibike (válaszként erre: 51. - Kacsahercegno)
jan. 3. 12:32
Állandóan csak ígérgeti, hogy megadja, és tényleg ez az utolsó. De soha nincs vége. Most igen.
53. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Józsibirka)
jan. 3. 12:31
kedvencem a gyilkos ösvényen,láttad?borzasztó,hogy mit műveltek az olajfúró munkások az indián lányokkal.
52. tibike (válaszként erre: 44. - Birebora)
jan. 3. 12:31

Aztán nekem elvették a jogosítványomat, sorozatos balesetek után, problémás volt a munkába járás, a buszsofőrök gyakran sztrájkoltak. A lakásszövetkezet lebontotta a házamat, egy évem volt újat találni. De nem sikerült. Akkor az utolsó héten a marokkói kolléga felhívta a lakásszövetkezetemet, hogy nem tudnak-e valamit itt, a munkahely közelében. És de! (Ugyan a weblapjukon ez nem volt, de tudtak!) Délután együtt megnéztük, és rámondtam az igent! Aztán béreltem egy furgont, ő vezette, +hozta a fiát segíteni, két fordulóval átköltöztem. De a buszozás továbbra is problémás volt. Akkor mondta, hogy ő tervez autót venni, és járhatnánk együtt dolgozni. Beszélgettünk erről whatsappon is. Egyik hétvégén ellopták a telefonját. És a nevében, a tolvaj rámírt: találtam autót! Tudsz kölcsön adni 2000-t? Igen! De ne nekem utaldd, mert tudod, a számlám mínuszba van! Küldd az autókereskedésnek! Oké. Utánanéztem, tényleg egy kereskedés bankszámlaszáma volt. Átküldtem. Valaki vett rajta egy autót.

Aztán hétfőn a munkába: kérdem, hol az autód?

😮milyen autóm?

Hát amit neked vettem!

Mutattam neki a beszélgetésünket, akkor mondja: ejjj, basszus, ellopták a telefonomat!!!

Délután megtettük a feljelentést, de semmi fejlemény.

Később vett autót, egy keddi napon. Délután felhívott, hogy reggel jön értem. Úgy is volt. Csütörtökön is. Pénteken bevitt, és akkor rúgták ki... totál pech.

51. Kacsahercegno (válaszként erre: 48. - Tibike)
jan. 3. 12:29
De miéért.... Oké egyszer adok... 5-ször, 10-szer is akár. De évekig??? Miért? Egyáltalán mondta valaha, hogy megadja? Meg értem, segíteni akartál, de azért úgy párszáz eurónál csak elgondolkodik az ember, hogy akarom-e a másiknak az életét finanszírozni ilyen módon?
50. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Globus)
jan. 3. 12:27
dől a móné.láttad?
49. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 47. - Globus)
jan. 3. 12:27
Jól van. Akkor tanult az esetből a néni.
48. tibike (válaszként erre: 44. - Birebora)
jan. 3. 12:03
Az egyik egy marokkói származású,hátrányos helyzetű, korábban kemény drogos munkatárs, három gyerekkel, elvált; de jó útra tért, a bíróság egy idő után neki ítélte a gyerekeket, mert az anya beszámíthatatlan lett. Viszont az anya nem is tudta fizetni a gyerektartást. 5-10-20€-kat kéregetett tőlem, élelmiszerre. Havi szinten se volt sok, 100-200€. De évek során összejött 8000€, mert felírtam mindig. Aztán kirúgták a cégtől, illetve ő mondott fel, egy attrocitás miatt. Egyszer még felkeresett, elmentünk hétvégén sétálni a belvárosba, beszélgettünk. Bíztam benne, hogy tartjuk a kapcsolatot, de aztán vége. Többször hívtam, küldtem hangüzenetet, és nincs válasz. Ez volt az egyik eset.
47. globus (válaszként erre: 21. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 3. 11:20
Azóta lakásból nyitható gombbal a bejárati kapu, a lakásajtón lánc. En is úgy látogatom, hogy előtte telefonálok, pontos időt egyeztetünk.
46. globus (válaszként erre: 22. - Karmol)
jan. 3. 11:18
Aha, most nincs egy vasa sem, de jövő héten dől a lé. Higgyük el...
45. libikóka (válaszként erre: 42. - Tibike)
jan. 3. 11:13

Kírtad ezt most,,OK.


Nem lesz szép,,de az elején majdnem sajnáltalak.

44. birebora (válaszként erre: 42. - Tibike)
jan. 3. 11:13
Jó, de már bocs, hogy lett belőle 5 milla + 2000 euró?
43. vigyefene (válaszként erre: 40. - Tibike)
jan. 3. 11:10
Pár vőlegényre is szükség van.
42. tibike (válaszként erre: 11. - Birebora)
jan. 3. 11:07
Légyszíves adjak pár eurót! Ennyi.
41. Józsibirka (válaszként erre: 40. - Tibike)
jan. 3. 11:06
Húú...
40. tibike (válaszként erre: 36. - Józsibirka)
jan. 3. 11:05
Nem, Hollandiában ragadtam, 2007 óta. Volt 10 lakcímem,, 10 autóm, 10 munkahelyem, kb.
39. Józsibirka (válaszként erre: 37. - Tibike)
jan. 3. 11:05
Rásebassz! 🙂
jan. 3. 11:04
Vagy Serpa vótá?
37. tibike
jan. 3. 11:04
Most is dolgozok, és tilos a telefonhasználat munka közben. 🤭
jan. 3. 11:03
Olajfúrótorony?
35. Józsibirka (válaszként erre: 34. - Tibike)
jan. 3. 11:03
Alaszka?
34. tibike (válaszként erre: 33. - Józsibirka)
jan. 3. 11:02
Dolgoztam. 🤣
jan. 3. 11:00
Holvótáeddig hé?
32. tibike (válaszként erre: 30. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 3. 10:59
Mostanában, az elmúlt 4-5 év alatt.
31. tibike
jan. 3. 10:52
Az egyiket itt+a fbookon ismertem meg, a másik egy volt munkatársam volt. Az előzőt letiltottam, többször is, a másik meg egyszerűen eltűnt. Bár rendes ember volt, sokat segített rajtam, csak utólag drága volt. Míg az előző még mindig könyörög: (3 éve), hogy: csak még most segítsek, utoljára, tényleg ez az utolsó, és mindent vissza fog adni! (Nos,vége: többet nem kap, soha, senki!)
30. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - Tibike)
jan. 3. 10:48

Tibike! Ez mikor történt? 2007-ben? Még amikor regisztráltál? Vagy mostanában nyúltak le?

Hol voltál idáig? Az adatlapodon egészségügyi problémáról írsz. Most pedig anyagiakról.


Visszatért az alkoholproblémád? (Másik topic)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook