Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olyan szülőkkel szeretnék " beszélgetni", akiknek a gyereke leérettségizett, és most munkanélkülin van. fórum

Olyan szülőkkel szeretnék " beszélgetni", akiknek a gyereke leérettségizett, és most munkanélkülin van. (beszélgetős fórum)

14. bucili (válaszként erre: 13. - 8c73a5832e)
2009. máj. 7. 20:00
Reméljük összejön...
2009. ápr. 25. 10:00
Végül is, ez most érdekli,az apja is biztonsági őr. Lehet, hogy még munkahelye is lenne...Amúgy elég komoly gyerek,segít is itthon,de mint minden fiatal , szeret a számítógép előtt tespedni...Reméljük összejön...
12. bucili (válaszként erre: 11. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 22. 21:12

A vagyonőri végzettség az egy nagyon jó lehetőség. Ha a munkaügyi központ iskoláztatja be, akkor ingyenes!

De!

A június még messze van, addig a gyerkőc kiválóan bele tud jönni a tespedésbe. Vigyázz rá, addig is motíváljad valamivel, nehogy azt a pár hónapos tanfolyamot is olyan lazán vegye, mint az eddigi életét.

11. 8c73a5832e (válaszként erre: 10. - Bucili)
2009. ápr. 19. 13:16
Hála Istennek, amióta indítottam a fórumot, változott egy -két dolog. A munkaügyin jelentkezett vagyonőr-képzésre. Úgy néz ki, hogy összejön neki, de csak júniusban indul...Ez is valami, nem tudom ott fog-e kelleni fizetni neki, még nem mondták.
10. bucili (válaszként erre: 9. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 18. 15:05

Az én lányom is ezért hagyta ott a főiskolát, pedig az ingyen volt. Azt mondta, máshol fog diplomát szerezni. De szerintem már sehol nem fog, mert dolgozik, meg egyengeti a párja tanulmányait.

Viszont a kisebbik 2. éves egyetemista, de mellette nem akar csinálni semmit, jól elkanászodott. Egy másik fórumban olvashatod, hogy hibáztatnak ezért engem.

Vigyázz, nehogy a fiad rájöjjön: munka, tanulás nélkül is van lakás, koszt, internet, haverok.

9. 8c73a5832e (válaszként erre: 7. - Bucili)
2009. ápr. 18. 09:17
Azért, mert nem váltak be az elképzelései. Ő így mondta. Mondjuk, még jó, hogy így az elején rájött, mert így is sokba volt ezaz egy félév:(. De gondoltuk, hogy kibírjuk, ha tanulni akar, tegye.Történelem szakra járt, ez érdekelte, és érdekli még mindig, meg a politika.
8. 8c73a5832e (válaszként erre: 6. - Ankhesen)
2009. ápr. 18. 09:14
Köszönöm! Olyan sokáig nem írt senki erre a topikra, már azt hittem, senkit se érdekel.:)
7. bucili (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2009. ápr. 18. 07:49
Miért hagyta abba s fősulit?
2009. ápr. 18. 00:23
Engem szemely szerint eleg hamar kikeszitett a munkanelkuli hivatalba jaras (hirtelen nem is ertettem mit keresek ott?? egyetemre akartam menni de 1ponttal lemaradtam) Es az egesz burokratikus rendszer idegesitett ahogy az igy jart fiatalokat kezelik... ugyhogy en be sem fejeztem a procedurat, hanem csinaltattam egy kek kiskonyvet es olyan munkakat probaltam ki amikhez eleg volt az is... Persze otthon ulos idoszakom is volt,de anyukamekat nem zavarta,mert sosem tartott sokaig, inkabb dolgoztam es penzt gyujtogettem. aztan rajottem csomo idom van tanulni,es ujraerettsegiztem egy targybol,meg felsofokuztam,szoval ha lassan is de viszonylag hasznosan elment az az egy ev... Szerintem amugy nem rossz ha az ember nem rogton kerul egyetemre/fosulira csak nem szabad teljesen kizokkenni a dolgokbol (koran keles,tanulas,stb...) mert akkor sokkal nehezebb lesz majd ha esetleg mashova akar jarni.. szoval remek lehetoseg penzkeresesre, lehet munkat talalni,bar lehet,hogy most nehezebb a valsag miatt, nem tudom. most ennyi jutott eszembe... sok sikert a gyerekednek!!
2009. ápr. 1. 08:54
Meg pl. ,kellett-e noszogatni, hogy keressen állást, vagy szépen elvolt otthon ,mint a befőtt.A környéketeken volt -e munkalehetőség, bejáró lett, eseleg külföldre ment? Várom az építő jellegű hozzászólásokat! De a kötözködni vágyók, kérem kíméljenek meg a hozzászólásaikkal! Köszi! :)
2009. ápr. 1. 08:50
Csak" eszmét cserélni akartam", mivel ez fórum ,és nem tudásbázis kérdés:) Hát beszélgethetünk arról, hogy kinek mennyi ideig volt m.n. a gyereke,hogy talált munkát, ment -e tanfolyamra.
3. ájrin (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2009. márc. 31. 20:15
Mi a kérdésed?
2009. márc. 31. 17:00
szia en nem szulo vagyok,hanem en jartam igy tavaly... mi erdekelne?
2009. márc. 31. 16:34
Fél évet járt fizetős főiskolára, de abbahagyta.A munkaügyi hivatalban regisztrélt már.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook