Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas ház/ellátó otthon fórum

Nyugdíjas ház/ellátó otthon (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
125. Zoria (válaszként erre: 120. - Dominós)
2019. jún. 5. 07:37
Dominós! Sajnos igaz! :( Szomorú igazság
124. simple (válaszként erre: 119. - Zoria)
2019. máj. 27. 13:05
Köszi a választ.
2019. máj. 27. 12:19

Idős otthon, ahova nem egyszerű bejutni - sajnos.

[link]

Sokan talán abban a nyugodt tudatban élnek, hogy nyugdíjasként – ha nem marad más – beköltöznek az idősek otthonába, és eléldegélnek ott életük végéig. A szigorú feltételek miatt erre csak keveseknek lesz lehetőségük. A nyugdíjasházak ezzel szemben bárki előtt nyitva állnak, azok viszont nem olcsók. Félretett pénz nélkül mindenképp bajban leszel.


Csak akkor vagy jogosult az idősek otthonára, ha:

elmúltál 80 éves és egyedül élsz,

vagy napi 4 óránál több ápolásra van szükséged,

vagy középsúlyos demenciában szenvedsz, amit orvosi szakvélemény támaszt alá.

A feltételek elég szigorúak, és a jogosultság elnyerése még mindig nem jelenti azt, hogy be is jutsz egy ilyen intézménybe. Hosszú a várólista, mert sokan be szeretnének kerülni, de kevés a hely. És még csak nem is ingyenes, mint ahogy azt sokan elképzelik. Az idősek otthonában térítési díjat szoktak kérni, hiába tartoznak ezek az intézmények a szociális törvény hatálya alá.


Ebben más egy nyugdíjasház

Az időskori lakhatást máshogy is meg lehet oldani: az úgynevezett nyugdíjasházak vagy nyugdíjasotthonok nem szociális alapon működnek, ezért bárki számára elérhetőek. Általában egy lakrészt vagy egy kisebb lakást biztosítanak az idős vendégeik számára (akár csak egy lakópark), aminek része lehet a saját konyha és a garázs is. A közösségi tereket is igénybe lehet venni a nyugdíjasotthonokban, ilyen lehet például a társalgó, az étterem, a tornaterem, a medence, a könyvtár, a fodrászat vagy az imaterem.

122. Mezei Virág (válaszként erre: 121. - Bozsu55)
2019. máj. 27. 11:57

Nem bizony, és nem is nekik szánták!

A szegények nem számítanak! Ezt igazán tudhatnád már! ;)

Tudod, mindenki annyit ér...

121. bozsu55
2019. máj. 27. 10:57
Ezekben az intézményekben nem pedagógusok, görnyedt hátú varrónők,asztalosok az ellátottak az biztos!
120. dominós (válaszként erre: 119. - Zoria)
2019. máj. 27. 10:09
Ez most komoly??? 15 milla, s az ott marad nekik örökre???
119. Zoria (válaszként erre: 111. - Simple)
2019. máj. 27. 09:52
A Normafa: 15 milla + a közel kétszázezer havidíj
118. Zoria
2019. máj. 27. 09:51

Itt vannak a térítési díjak. Ez az egyházi és az Olajág otthonokra nem vonatkozik:

[link]

117. Mezei Virág (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2019. máj. 23. 16:00
Ma az jutott eszembe, hogy csak azok mentesülhetnek, akiknek nincsenek gyerekeik. Mióta kötelező a szülőtartás, azóta rajtuk is be lehet vasalni a díjat! ;)
116. bozsu55 (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2019. máj. 23. 14:55
Az első mondatról ami eszembe jut..Járni jár,csak nem jut. Érdekeltek az intézmények a helykihasználtságban de tuti hogy fenntartanak egy egy "csókosnak" helyet, ezt viszont ellenőrizni nem lehet.
115. Mezei Virág (válaszként erre: 113. - Guruljka)
2019. máj. 21. 17:27
2015-ös, nem 2005!
114. Mezei Virág (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2019. máj. 21. 17:26

Régen volt olyan ismerősöm, aki tényleg szegény volt és bekerült. De nem külön lakrészbe, hanem többágyas szobába..

Ez szociális otthon.

Nem tudom, ma is bekerülhetne-e...

113. Guruljka (válaszként erre: 110. - Mezei Virág)
2019. máj. 21. 17:23

Sőt, jobban utánanézve, friss rendeletet erről nem találok.

A belinkelt cikk is 2005-ből való.

Az aktuálisan hatályos rendelet ez:


[link]

1

112. Guruljka (válaszként erre: 110. - Mezei Virág)
2019. máj. 21. 17:19

"Kinek és milyen idősotthoni ellátás jár?

Jelenleg több száz működő idősotthont tart nyilván a szociális ágazati portál, ezekben 40-45 ezer idős, illetve tartósan beteg ember él. Az idősotthoni ellátás akkor jár, ha valaki betöltötte a nyugdíjkorhatárt, nem szorul kórházi ápolásra, de a mindennapi teendőkhöz napi négy óránál több segítségre van szüksége.


Az újonnan bevezetett belépési díj maximuma 8 millió forint lehet. Az állami, illetve önkormányzati otthonokban a férőhelyek száz százaléka után be lehet vezetni, míg az egyházi és a magánintézményekben csak a helyek legfeljebb 50 százaléka után. A díjfizetés alól csak a szociálisan legrászorultabbak mentesülnek, ugyanakkor nem tagadható meg az ellátás azoktól, akik nem képesek kifizetni a belépési hozzájárulást."


Az általad linkelt cikk utolsó bekezdése. Tehát a szegények mentesülhetnek.

111. simple (válaszként erre: 108. - Zoria)
2019. máj. 21. 16:45
Mennyit mondtak a Normafára?
2019. máj. 21. 08:55

Ezt olvastad?

[link]


A szegények le vannak tojva! :((

Mer' mindenki annyit ér, amennyije van! Már megaszonták... :(((

109. Mezei Virág (válaszként erre: 108. - Zoria)
2019. máj. 21. 07:52

A magán üzemeltetésű drága mulatság... :(

(az állami is eléggé, ha egyáltalán be lehet oda jutni)

108. Zoria (válaszként erre: 105. - Mezei Virág)
2019. máj. 21. 07:47
Valóban rablás... most, akivel tárgyalok 7.5 millió beugró és a nyugdíjam 80 %-a... A kerületben nincs.. Illetve van a Normafa, de az megfizethetetlen :(
2019. máj. 15. 09:39

[link]


Szigetcsép belépő nincs, de biztosan nem kevés a havidíj. :(

106. bozsu55 (válaszként erre: 104. - Zoria)
2019. máj. 15. 07:11

Olajág idősek otthona Budapest több kerületben vannak)



Abigél idősekotthona Szigetcsép nincs belépő.


Csak ha van idő Keresd, hátha.

105. Mezei Virág (válaszként erre: 104. - Zoria)
2019. máj. 13. 18:43

Ott érdeklődtél, ahol laksz?

Mert nálunk a kerületieknek eddig 3 millió volt a beugró, a külön apartmanosba.Ismerősöm egyszerű ember, és ő így jutott be, 70 felett. Ezek állami intézmények - az ismereteim szerint.

Amúgy felháborító, ahogy nálunk ez működik. Rablóbanda...

104. Zoria (válaszként erre: 103. - Mezei Virág)
2019. máj. 13. 15:49
Kicsit nehézkesen, de megértettem. Sőt ma beszéltem velük. A belépési díj: 15 millió Ft +rezsi amit később fizetni kell. Van olcsóbb, de az nem külön apartman. :( Több, mint egy év a várakozási idő. Sajnálom, mert jól néz ki, jónak tűnik. Köszi az eddigieket :)
103. Mezei Virág (válaszként erre: 102. - Zoria)
2019. máj. 13. 10:03
De én nem írtam sehol, hogy ott dolgozom! A közelünkben van a nyugdíjasház. Ennél többet én sem tudok.
102. Zoria (válaszként erre: 100. - Mezei Virág)
2019. máj. 12. 08:09
Kösziszépen. Korábban is megkaptam, megnéztem. Nick Árpád a kerületben lakik, ezért ő "kivétel", de megérdemli. Nem igazán akarnak válaszolni, hogy mennyiért, milyen kondíciókkal lehet nyugdíjas ház lakója az ember. Ezért gondoltam, ha ott dolgozol, akkor tudod a konkrétumokat, no meg privátban elárulok mindent magamról :) Bocsi, ha zaklatlak ezzel.
101. Mezei Virág (válaszként erre: 100. - Mezei Virág)
2019. máj. 11. 10:46

Nem elküldtem neked, de itt már beraktam, nem olvastál vissza!

[link]

100. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Zoria)
2019. máj. 11. 10:41
De hát az az, amit elküldtem! Ott Lakik a Nick Árpád!!!
99. Zoria (válaszként erre: 98. - Mezei Virág)
2019. máj. 11. 10:21
Köszönöm Virág! Azt hiszem, hogy nem is gondolkodom. Azért jó lenne, ha a "nekünk/nálunk" otthont megírnád privátban :) Köszi.
98. Mezei Virág (válaszként erre: 97. - Zoria)
2019. máj. 8. 16:14

Ha tetszik, ne sokáig gondolkozz, mert fogynak a helyek!

El kell adnod a lakásod/házad, gondolom. de jobban jársz, ha jó helyre kerülsz. Kérhetsz 1 hetet talán, hogy kipróbáld tetszik-e?

Mégsem mindegy, hol töltöd majd a napjaidat. Nálunk a kis öregek kijárnak, ide a parkba is. Innen van az ismerősöm is. Akivel már elég ritkán futok össze, de ő jól érzi magát. Kutyuskája is van, és szeretik a lakók is.

97. Zoria (válaszként erre: 96. - Mezei Virág)
2019. máj. 8. 16:05

Igen Virág,

A kis apartmanokban van konyharész. Sőt erkélyesek a szobák. Tegnap megnéztem egyet. Ha nem veszem igénybe az étkezést, akkor azt leszámolják. A nyugdíj 80 %-át mindenképpen át kell utalni, s abból utalják vissza. A "beugró" nagyon sok, de emberhez méltóak a körülmények, sőt a gyógyszerek árai is benne vannak a költségekben. Egyelőre nem döntöttem, de az ember nem fiatalodik, nem támaszkodhat mindenben a gyerekeire, bármennyire gondoskodók. Megvan a maguk problémája. Legalább nyugodtak lennének, hogy biztonságban leszek.

2019. máj. 7. 19:27
A nyugdíjas apartmanokban van kis konyha, nem muszáj igénybe venni az étkezést.Azért külön kell itt fizetni, úgy tudom.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook