Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nystagmus (szemteke-rezgés) fórum

Nystagmus (szemteke-rezgés) (beszélgetős fórum)


2013. dec. 5. 14:56
Én is észrevettem a kisfiamnál ha ideges sokkal jobban remeg a szeme. De azt is megfigyeltem,hogy képes arra,hogy teljesen megállítsa a mozgást. Ez vajon hogyan lehetséges? A látását még nem tudjuk mennyire jó, de az apró szöszöket a szőnyegen és a hangyákat azokat látja. Távolba szerintem gyengébben lát.
5. Marina83 (válaszként erre: 4. - Jdtini)
2013. márc. 27. 11:57
Nekem is azt mondták hogy semmiben nem fog gátolni. na megnézném én hogy mit szólnának hogy amikor legfontosabb lenne hogy valamit jól lásson az ember akkor kezd el legjobban rezegni. Kezdődött a hangos felolvasással a suliban pl. Ha ideges vagy jobban rezeg. Fontos hogy a környezet tudjon róla. Az én esetemben ez nem igy volt és szenvedtem is miatta. Van hajtási engedélyem de nem merek hajtani. Ha sétálok az utcán nem ismerem fel a szembe jövő embereket csak ha már két méterre vannak tőlem.
2012. dec. 18. 14:24

Úgy hallottam,hogy valamilyen szemtorna javulást hozhat. Most kezdem magam beleásni a témába,mert a kisfiam is így született(6 hónapos).Nekünk a szemészeten azt mondták,hogy nem fog elmúlni. :-((

Azt is mondták,hogy semmiben nem fogja gátolni őt ez a szemmozgás(állítólag így lát), ezek szerint csak nyugtatgatni akartak. Kérdezhetek tőled?

2012. dec. 5. 13:22
Szia. Azt nem tudom, hogy gyógyítható e, de sajnos anynak is ez van + veleszületett szürkehályog. :-(
2012. máj. 24. 11:13
Van valakinek hasonló problémája?
2012. máj. 24. 10:49
Nystagmusom van. Szemüveggel sem látok jól. Utálom hogy nem ismerem fel az embereket az utcán. Tényleg nem gyógyítható?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook