Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyitott monogámia fórum

Nyitott monogámia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
26. codysz (válaszként erre: 24. - Unom)
2016. márc. 11. 19:02
Nem tudom, hogy kire gondoltál az önigazolás alatt. Ha rám, akkor félreértettél, nem gondolom úgy, hogy nálam van az igazság lángoló kardja és nem is akarom a saját gondolkozásmódomat igazolni (úgy élem az életem, ahogy nekem jó, és ha ez a páromnak is jó, akkor nem kell másmilyen igazolás hozzá). Egyszerűen tényleg csak érdekel, hogy ki hogy gondolkodik erről. :)
25. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 22. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:58
A második lány az volt. A nejem még vacsira is meghívta... :) Igaz nem évekről hanem egy alkalomról voltszó. Szóval a folytatás az titokban...
24. unom (válaszként erre: 21. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:57

Perzse, létezhet, az élet sokszínű.

De aki önigazol, az mindig gyanús, hogy magát győzködi elsősorban.

23. codysz (válaszként erre: 18. - Lusza)
2016. márc. 11. 18:56
Igen, benne van a pakliban az erős vonzódás vagy több kialakulása, de az, hogy ezáltal az őszinteség által alapból sokkal erősebb kapcsolat alakulhat ki a felek között, akik tudatosan figyelnek a kapcsolat tartósságára, az szintén.
22. codysz (válaszként erre: 19. - 6b3a35c3e8)
2016. márc. 11. 18:53
De ha jól értem ez nem egy megegyezésen alapuló nyitott kapcsolat volt...?
21. codysz (válaszként erre: 17. - Unom)
2016. márc. 11. 18:51

Igen, bizonyára ilyen is van, én csak azt cáfoltam, hogy csak ebben az esetben ez a mögöttes motiváció.


Plusz szerintem létezik olyan is, hogy egyik fél sem félelemből van csak egymással, vagy nem félelemből van mással/másokkal is. Mit gondolsz?

20. 79c335274a (válaszként erre: 13. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:51
Ösztönös monogámia nincs.:)
2016. márc. 11. 18:51

Monogámia fontos egy kapcsolatban.

Annyira összekovácsolja a párokat ez a fajta egymásrautaltság/is/ hogy szerintem egy nyitott kapcsolat ezt nem adja meg. Én 17 évig voltam nős, három barátnőt fogyasztottam el ez alatt. ---nem ettem meg őket :)---- Minden alkalommal amikor kikacsintgattam a házasságomból, éreztem hogy gyengíti azt. Érdekes módon akkor is hibának éreztem és ma is. Hiába nem tud az ember kibújni a bőréből. Mentségemre talán annyit, két lány olyan volt amilyeneket a férfi magazinokban lehet látni. A kislábujjától a feje búbjáig tökéletes. Egyáltalán nem voltam szerelmes beléjük de hihetetlenül szépek és csinosak voltak. A harmadikba szerelmes lettem, igazából miatta váltam el, de amikor felkerestem egy ügyvédet a válás miatt akkor már hónapok óta szakítottem a lánnyal... :)A harmadik maga volt a tökély. Szőke, magas, nagyon okos csak a kezét fogtam meg. De nagyobb megcsalásnak érzem ma is mint az első kettőt.

18. lusza (válaszként erre: 16. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:50
Szerintem ha valaki nem azért akar másokkal is szexelgetni, mert unalmas, kevés, rossz otthon, hanem mint életformát választja, ugyanúgy benne van, hogy bármikor egy-egy partner iránt többet fog érezni. Nem feltétlenül szerelmet, de az is gyakori, hanem akár nagyon erős vonzódás. Oda összpontosul a figyelem, az idő, ami a közös életből, a mindennapokból vész el. Nagyon könnyen szétforgácsol bármilyen erősnek tűnő kapcsolatot.
17. unom (válaszként erre: 15. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:48
Akik meg elfogadják a nyitott kapcsolatot azért teszik, mert félnek, hogy különben a másik elhagyja őket. Megalázkodnak, nehogy egyedül maradjanak, mert rettegnek, nem tartják magukat elég értékesnek ahhoz, hogy elvárásaik legyenek a másik felé.
16. codysz (válaszként erre: 11. - Lusza)
2016. márc. 11. 18:47
Szerinted az nem lehetséges, hogy a mindennapokban egymás társai és lelkileg csak egymáshoz kötődnek (mint ahogy te is írod), és mégsem okoz problémát egyiküknek sem, hogy az erotikát megosszák másokkal is? Nem pont az érzelmi rész, és az idő, a törődés, a tisztelet a fontos?
15. codysz (válaszként erre: 9. - 1967f14e72)
2016. márc. 11. 18:45
Szerintem sokan, akik "monogámok" (vagy csak nem tudnak a másik fél félrelépéseiről) ugyanúgy azért vannak csak valakivel, hogy ne haljanak meg egyedül. Ráadásul még rá is erőltetik adott esetben a másik félre a saját elvárásaikat, ami ugyanúgy fakadhat félelemből, meg kissebbségi komplexusból, birtoklási vágyból, mint természetes ösztönös beállítottságból.
14. codysz (válaszként erre: 10. - 31bc25d879)
2016. márc. 11. 18:42
Mint az előző hozzászólásra már reagáltam, pontosan azért lett így írva, hogy figyelemfelkeltő legyen.
13. codysz (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 18:41
Elsőre rosszul fogalmaztam, a fent említett ismerőseim monogámok ÉS nem elvárásból, hanem ösztönösen.
12. codysz (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 18:39

Az én gondolkozásmódom a tiédhez áll közel, de azt azért elmondom, hogy bár nagyon ritka (az én ismerőseimnek a körében), de van olyan pár is, aki monogám. Elég közeli ismerőseim, tehát tudom, hogy nincsenek elfojtásaik, és mégis boldogok és teljes egészek.


Az viszont szerintem is nagy probléma, hogy társadalmi elvárássá vált napjainkra, és borzalmasan sok fusztráció és probléma okozója lett így.

11. lusza (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 18:39

Szerinted aki úgy dönt, úgy érez, hogy szereti a párját, és nincs szüksége másra mellette, az rabszolga? :) Mert szerintem az egy kivételes érzés, mikor a párodnak te vagy a minden, és neki viszont te. Persze ez ritka és szerencsés találkozás.


Ha csak egyszerű közösülő testeket néznénk, nem is lenne probléma, de előfordul, hogy ezek a közösülő testek emberek, érzésekkel, és az ilyen nyitott kapcsolatokból előbb-utóbb probléma lesz. Mert nem csak két emberről van szó, és másfelé ébredő érzésekről, időről, figyelemről is.


Lehet, hogy ma elvárt és régen milyen remekül működött, de szerintem régen azért működött jól, mert nem az érzelmek, szabad akart kovácsolta ezeket a kapcsolatokat, hanem a kényszer. Ezért nem is érdekelte a feleket különösebben, mit csinál a másik. Ma meg nem elvárt, hanem az emberek maguk alakítják. Élhetne mindenki egyedül és szexelhetne összevissza, de valahogy mégis sokan együtt szeretnének lenni, talán nem véletlenül és nem elvárásokból. :)

10. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 11. 18:37
Én is pontosan így gondolom:)
9. 1967f14e72 (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 18:37

Emberek vagyunk,nem állatok,hogy az ösztönök vezéreljenek!!


Bele lehet ebbe sok mindent magyarázni,meg is próbáltad,de akkor nem kell állandó párkapcsolat,csak azért hogy ne haljak meg egyedül..

8. codysz (válaszként erre: 5. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 11. 18:36
Egyetértek, a cél a provokáció volt. :)
7. unom (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 18:35

Szerinted aki monogám az nem lehet intelligens?

Amit írtál, az tipikus önigazoló szöveg, megmagyarázod, miért több az, aki nem monogám.

Kösz, de a te elvárásaidnak sem szeretnék megfelelni.

6. 79c335274a (válaszként erre: 1. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:33

A monogámiát semmiképp sem mondhatjuk természetesnek. A kezdetekben ott volt ugae a matriarchális, majd a patriarchális társadalmak.


A monogámiát is a társadalmi elvárásokhoz sorolnám. Törvényekkel szabályozza a kapcsolatokat. Ennek alapjai pedig a vallásban, különösen a kereszténységben keresendőek.


Korunkban, a nyugati társadalmakban a monogámia az elvárt kapcsolati forma. Ebben nevelkedünk, és elítéljük azt, aki ezt másként gondolja.

Szerintem nem születünk monogámoknak, azzá nevelnek bennünket.


Intelligens emberek meg tudják oldani, hogy nyitottá teszik a kapcsolatukat. Nem rabszolgát tartanak maguk mellett, hanem társat.

Nem a test imádata a kapcsolatuk alapja, így társukat, vagy magukat sem kell kényszer monogámiára ítélni.

2016. márc. 11. 18:32

Ha nyitott, nem monogám.

Ha monogám, nem nyitott.

2016. márc. 11. 18:21

Minden döntés kérdése!

Eldöntöttem,hogy nem leszek mindenki "lavorja",és hogy hűséges leszek a férjemhez.

Ahogy azt is,ha megcsal mehet amerre lát!


A nyitott kapcsolat csak arról szól hogy legyen veled valaki,de ha dughatnékod van megtehesd bárkivel...

3. unom (válaszként erre: 1. - Codysz)
2016. márc. 11. 18:21
Nekem a monogámia a természetes. Másnak lehet, hogy nem, nincs vele bajom. csak tisztázzuk az elején, ne akarjon átverni.
2016. márc. 11. 18:15
Ha te szívesen osztozkodsz rajta, ám legyen.
2016. márc. 11. 18:11
Kinek mi a véleménye a monogámiáról és a "nyitott" kapcsolatokról? Ki gondolja úgy, hogy külön lehet/kell választani a lelki és a testi hűséget? Ki gondolja, hogy a monogámia a természetes (ösztönös emberi viselkedésforma) és ki, hogy a nyitottabb életmód?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook