Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyitott monogámia fórum

Nyitott monogámia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
86. lusza (válaszként erre: 84. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 22:34

Okos ember nem gondolja azt, hogy minden házasság egyforma és rossz, rabszolgasors, mert tudja, hogy minden házasság olyanná válik, amilyenné a benne élők formálják. :)


Ilyen buta hozzáállással az összes kapcsolatot is egy kalap alá lehetne vonni és rabszolgasorsnak nevezni, mi lenne a különbség?

85. spinneli (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 22:31
..és hol a lélek, és az érzelmi érettség?
84. 79c335274a (válaszként erre: 82. - Channa*)
2016. márc. 11. 22:30

Nem kell többet gondolni, mint amit írva látsz.:)


Miért gondolod, hogy meg kell tapasztalni a házasságot ahhoz, hogy véleményem legyen róla? Okos ember mások hibájából tanul.:)

83. spinneli (válaszként erre: 1. - Codysz)
2016. márc. 11. 22:30
0,0000000000001 °-a a pároknak talán képes őszintén rá, a többi mind hazudik.
82. Channa* (válaszként erre: 80. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 22:27

Gondolom az általad írt vélemény a saját tapasztalatodra épül....


Ha meg nem, akkor nem tudom miről beszélsz a házassággal kapcsolatban....

81. globus (válaszként erre: 79. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 22:27
Nem is kell. Röviden összefoglaltam az eddig itt leírt tényeket. Árnyalása szerecsenmosdatás.
80. 79c335274a (válaszként erre: 78. - Channa*)
2016. márc. 11. 22:23
Hol írtam azt, hogy párkapcsolati problémáim lennének?
79. 79c335274a (válaszként erre: 77. - Globus)
2016. márc. 11. 22:22

Ne haragudj, de nagyon lesarkítod.

Kifejteném bővebben, de nem hiszem, hogy személyeskedés nélkül meg tudnám tenni,így nem teszem.:)

78. Channa* (válaszként erre: 76. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 22:22

"Nos, én nem élek még házasságban, csak kapcsolatban. Monogám kapcsolatban.

Viszont van véleményem a szabadság korlátozásáról, a rabszolgaságról, a házasság intézményéről."


Ha jól érzem párkapcsolati problémáid vannak, és úgy érzed, hogy egy nyitott kapcsolatban ezek megoldódnának. Korlátozza párod a szabadságodat? Rabszolgaként bánik veled? Akkor rossz embert választottál.

Nem csoda ha azt hiszed, hogy jobb egy nyitott kapcsolat.....

77. globus (válaszként erre: 70. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 22:16
Eddig úgy tudtam, hogy hűtlenségnek a megcsalást nevezzük. Ezek szerint mehet a kamaty, csak meg kell beszélni, hogy legális legyen. De akkor miben van a hűséges kapcsolat lényege? Visszamegyünk a kályhához, ha kitomboltuk magunkat?
2016. márc. 11. 22:14

"hogy jönnek fújolók és olyanok, akikkel hasonlóan élsz"


Nos, én nem élek még házasságban, csak kapcsolatban. Monogám kapcsolatban.

Viszont van véleményem a szabadság korlátozásáról, a rabszolgaságról, a házasság intézményéről.

Még mielőtt bárki ismeretlenül ítélkezne, és kifejtené, hogy miért ez a véleményem: szerető, nagy családban nevelkedtem, szüleim ma is szerető házasságban élnek.

75. lusza (válaszként erre: 74. - Codysz)
2016. márc. 11. 21:55

Identitást váltottam volna? :)))) Micsodát?

Szerintem manapság már mindenki hallott nyitott kapcsolatról. Nekem csak olyan feleslegesnek tűnt a fórumod. Mintha azt kérdezném, mit gondoltok a házasságról. Rendben, hogy mindenki elmondja a véleményét, de mit érdekelne ez engem? Nekem is megvan a véleményem a házasságról, általában vagy a sajátomról, nem befolyásolja más véleménye. Ha házasság előtt állnék és hezitálnék, akkor lehet, hogy egy fórum, ahol kiírom magamból a kétségeimet, elolvasom más véleményét a konkrét szituációról, az engem is döntéshez segít.


Ez volt a lényege a kérdésemnek. Nem tűnsz butának, gondolom tudtad, hogy jönnek fújolók és olyanok, akikkel hasonlóan élsz, de ez most miért számít egyáltalán bármiben is?

74. codysz (válaszként erre: 73. - Lusza)
2016. márc. 11. 21:39

Nem éreztem úgy. Kíváncsi voltam, ki mit gondol.

Az, hogy elmesélem, hogy van ilyen, vagy hogy én ilyet éltem meg, az nem bizonygatás, hanem sima tapasztalat megosztás másokkal.


Te miért gondoltad úgy, hogy hozzászólsz, mit akarsz megerősíteni vagy bizonygatni magad számára (ez most csak egy provokatív költői kérdés, hogy értsd a te kérdésed hogy hangzik)?


Plusz az eddig véleménycserénk után olyan, mintha hirtelen identitást váltottál volna.

73. lusza (válaszként erre: 69. - Codysz)
2016. márc. 11. 21:15
Miért érezted úgy, hogy fórumot nyissál a magánéletedről, és idegeneknek bizonygasd, hogy milyen jó? Mert nem sok értelme van annak, hogy olyanoknak bizonygasd, akik alapból nem tudják elfogadni vagy elképzelni, akkor ez minek kellett? Megerősítés magadnak?
72. 9345b11ecc (válaszként erre: 1. - Codysz)
2016. márc. 11. 21:11

IS-IS - vagy egyik sem. És változhat is, idővel egy kapcsolatban.


Ez olyan mint a kék vagy zöld bicikli a neked tetsző színű-e?


Érdekes, néha a psziché is ilyen egyszerűen körbe írható egy három soros kérdésre.

71. lusza (válaszként erre: 69. - Codysz)
2016. márc. 11. 21:06
Egy kapcsolatban az a lényeg, hogy két ember egyezzen a fontos dolgokban. Aki nem tud hűséges lenni, az boldogtalanná tenné a párját, és neki sem feltétlenül jó az a kapcsolat.
70. 79c335274a (válaszként erre: 66. - Globus)
2016. márc. 11. 20:39
Olvass utána.:)
69. codysz (válaszként erre: 68. - Lusza)
2016. márc. 11. 20:38

Én ugyanezt gondolom az én nyitott kapcsolatomról, hogy ez a bónusz benne, ez egy plusz azon belül, hogy nagyon jó páros vagyunk, és nekem így ér többet. :)


Mind a ketten gondoljuk, ahogy gondoljuk, a lényeg, hogy úgy tűnik mind a ketten aszerint is élünk, ahogy nekünk jó. :)

68. lusza (válaszként erre: 64. - Codysz)
2016. márc. 11. 20:33
Én úgy gondolom, hogy simán működhet, csak mégis olyanra vágynék, amiben a hűség a bónusz. :) Mert ahhoz, hogy ne csak döntés legyen a hűség, hanem alap hozzáállás, érzés és akarás, ahhoz nagyon jó páros kell, hosszútávon. És az irigylésre méltóbb, jobb mint a nem gond, sőt élvezet mással is lenni. :) De ez az én véleményem csak.
67. lusza (válaszként erre: 47. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:30

Azért a nyitott kapcsolat nem feltétlenül azt jelenti, hogy minden nap mással szexelsz. :) Hanem például azt, hogy nem stikában csalod a másikat, a hűség nem az elsőszámú összetartója és a hűtlenség nem a világvége, hanem elfogadod, ha a másik esetleg mással szexelt, az nem a kapcsolat vége.


A gyakorlatban persze az szokott lenni inkább, hogy mindenki beleveti magát az élvezetekbe mással, jönnek a hármasok, a swingerek, mindenki nagyon modernnek, felvilágosultnak és kispolgári béklyóktól mentesnek tartja magát, aztán ha megélt mindent, akkor meg nem marad semmi, ami tovább vinné az izgalmat, a szabadságot, és ott marad két ember egymásnak, és nem nagyon tudnak mit kezdeni, mert állatokat csak nem vonnak bele, és hová fokozzák még a dolgokat. :)

66. globus (válaszként erre: 52. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 20:29
Hanem hol kezdődik a hűség? Tényleg érdekel.
65. 79c335274a (válaszként erre: 62. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:28
Köszönöm! Puszi!:)
64. codysz (válaszként erre: 59. - Lusza)
2016. márc. 11. 20:28

Megértelek. Mi így indultunk neki a kapcsolatnak. És valóban ezt csak mi ketten tudjuk, hogy hogy éljük meg. Leginkább azért írtam le a személyes tapasztalatom, mert a többség általánosan kezdte el magyarázni azt, ami szerinte nyitott kapcsolat és én leírtam, hogy szerintem ilyen is van.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy mindenki azt hiszi, hogy egy jó kapcsolatot tesz jobbá, sok általam ismert esetben, egy utolsó próbálkozás volt a kapcsolat "megjavítására", ami számomra sem tűnik jó megoldásnak.


Mindenesetre köszi a jó kívánságot! :)

63. 79c335274a (válaszként erre: 54. - Unom)
2016. márc. 11. 20:28

"Hajrá, élj az ösztöneid szerint."


Nem személyeskedésre törekedtem a véleményemmel, nem értem a tied miért az?


Természetesen nem kell senkinek az ösztönei szerint élni. Nem is tudnánk.

Csak azt szerettem volna elmagyarázni, hogy honnan és milyen mélyről fakadnak ezek az igények a nyitott kapcsolatokra.

Úgy tűnik nem sikerült.

62. Channa* (válaszként erre: 60. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 20:26

Pont nem tettem.

Azért nem írok semmit rá, mert nem akarok személyeskedni....

61. lusza (válaszként erre: 54. - Unom)
2016. márc. 11. 20:25

Szerintem nem csak döntés kérdése a hűség, jó esetben nem vágyik másra valaki. Nem úgy értem, hogy ne érezne vonzalmat, fizikai vagy szexuális úton mások iránt, hanem olyasvalakivel kerül össze, akivel szinte minden téren jó párost alkotnak.


Ha valakivel jó a szex, több év után is izgató, nem feltétlenül vágyik másra az ember, akivel azt sem tudja, milyen lesz.

60. 79c335274a (válaszként erre: 57. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:24
Nem gondolom, hogy szeretned vagy személyeskedned kéne a véleményemért, ha azzal nem értesz egyet.
59. lusza (válaszként erre: 56. - Codysz)
2016. márc. 11. 20:22

Ahogy látom a leírásokból, általában arról szokott szólni, hogy már eleve egy megingott kapcsolatot próbálnak "jobbá" tenni, ahol élvezik a szexuális nyitottságot, kipróbálnak mindent, együtt, külön, azután ha ezt kiélvezték, összedől az egész, mert az alapokkal van a baj.


Ne legyen így nálatok, és tudom, hogy mindenki azt hiszi, egy eleve jó kapcsolatot tesz még jobbá és szabadabbá, csak a gyakorlatban sajnos nem így szokott lenni.

58. Channa* (válaszként erre: 55. - Unom)
2016. márc. 11. 20:22

Bocsánat!

Nem figyeltem, hogy te írtad:D

Neked mást írtam volna:DDDD

57. Channa* (válaszként erre: 52. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 20:20
Inkább nem írom le a véleményemet rólad, de szerintem el tudod képzelni:DDDDD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook