Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiszek még a házasságban és a monogámiában, és ti? fórum

Hiszek még a házasságban és a monogámiában, és ti? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 9. 16:16
Ja! Csak most látom, hogy ez a fórum már elég régen kihalt......:DD
56. fnagyzs (válaszként erre: 55. - Vidéki1)
2011. jan. 9. 16:15

Véleményem szerint, egy igazán jó kapcsolatban nem lehet eltitkolni egy ilyen jelentős botlást. Én hiszem, hogy igaz az a mondás, miszerint " a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát", márpedig számomra egy kapcsolatban az egyik legfontosabb dolog az őszinteség. Sokkal jobban fájna és szerintem rosszabb következmnyekkel is járna, ha mástól tudnám meg a dolgot, mintha a párom őszintén bevallaná és megbeszélnénk a dolgot......bár azt is igaznak vélem, hogy amiről az ember nem tud, az nem fáj...

18 éve vagyok együtt a párommal és 17 éve vagyunk házasok. Sokszor volt már a kapcsolatunkban mélypont és álltunk már többször a válás szélén is, de tudomásom szerint még nem történt félrelépés a részéről és természetesen az enyémről sem....:D

2009. aug. 2. 19:50
A vallás azt tanítja, hogy akár milyen bűnt követtél el, ha őszintén megbánod, és nem cselekszel többet, meg bocsájtja neked az Úr. Ez így rendjén is van, de mi van, ha újra megtörténik? Újból megbánom és eldöntöm, soha többé... Ezt már nem tudom, hogy így működik-e vagy sem. Szerintem nem így működik. Nem ismerem a statisztikát, de hallottam valahol, hogy többen megcsalják partnerüket, mint nem. A lónak is négy lába van, és mégis megbotlik. Mi emberi lények, hogy is ne botlanánk. Szerintem szükséges egy kis megbotlás, a kíváncsiság eloszlatására és mérlegre tegye az ember, mit nyerhet, és milyen áron. Az időgépet még nem találták fel, hogy vissza menjünk az időben és újra éljük életünket botlás nélkül. A személyes véleményem az, hogy ha megtörténik a botlás, ne mondjuk meg házastársunknak, hanem szeressük annyira, hogy ne is forduljon meg a fejében olyasmi, hogy fel lett szarvazva, vagy megcsalva.
2009. júl. 31. 10:49

szép amit írtál nem bántó csak azt nem értem hogy azzal mit akartál mondani hogy "most az egyszer megteszem de soha többé, és újra soha többé"

mármint hogy te ezt most megteszed?

bocs lehet hogy csak félreértem

2009. júl. 30. 12:57
Nem vagyok hittérítő, de véleményem nekem is van. Igazán jól és sokáig egy házasság úgy képzelhető el, ha mindketten igazán hisznek Istenben. Az Isten belelát a lelkembe és látja, hogy megcsalni vagy kihasználni akarom a párom. Félek Istentől és nem teszem meg. Barack Obama, vagy Bajnai Gordon uraktól nem kell büntetésre számítsak, ha a házastársamat kihasználom, vagy megcsalom. Fogadalom... Eskü... Mi van ha megszegem? Részese leszek egy édes pillanatnak (lehet) következmények nélkül. Amíg nem kapnak rajta, semmi, ha rajtakapnak, attól függ ki előtt lepleződök le. A házastársam nem csalna meg senkivel soha, legalábbis azt mondja. Akikkel beszélgettem mélyebben erről a témáról, mindenkinek a gondolataiban szerepel valaki, akinek nem állna ellent. A családját nem hagynák el, de az alkalmat sem hagynák ki. Ennyire romlott környéken élek? Nem hiszem. Véleményem szerint, még az igazán hívőknek is van kiskapu. Most az egyszer megteszem, de soha többé, és újra soha többé. Ha valami sértőt írtam, kérem a moderátorokat, töröljék azt a részt.
52. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 50. - Napsika73)
2009. júl. 30. 07:01
mi az az öko egyházi?
51. Pné Veronika (válaszként erre: 48. - 8e8c2f0ee9)
2009. júl. 27. 09:07
:-))Én is... :-))
50. napsika73 (válaszként erre: 43. - E799f80651)
2009. júl. 27. 08:41
Tudom, mert volt öko egyházi csak azt még fel kell bontatnom
49. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 34. - E799f80651)
2009. júl. 27. 06:52
NA ebből is látszik, hogy mennyi buta ember van! Aztán a meghívó átadásánál szólnak, hogy ők pénzt kérnek, és megveszik maguknak, ami kell. Na de ilyet! Az ilyen engem felháborít! Vagy csak dobjam be menyasszonyi táncba, igy azt sem tudják, hogy kitől mennyit kaptak. Nekem ez olyan fura...
48. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 33. - Pné Veronika)
2009. júl. 27. 06:49
Persze, hogy vannak kivételek. Nem minden házasság megy tönkre, ami nagy cécóval jár. Örülök, hogy kivétel vagy :)
2009. júl. 27. 04:42
Igen, bár néha elbizonytalanodom. (a férfiak hűségében)
46. Zsuzsi56 (válaszként erre: 32. - Pné Veronika)
2009. júl. 26. 23:20
Az időnként azt jelenti, hogy többen vagyunk, és én csak néha csinálom.
2009. júl. 26. 19:26
A miénk 80 főre rendezett igazi lakodalom volt, négyen nem tudtak csak eljönni. Buszt rendeltünk a vidékieknek, mert az éttermi vacsora a városban volt.
44. Pné Veronika (válaszként erre: 43. - E799f80651)
2009. júl. 26. 19:19
Ezt én is így gondolom... Nekünk előbb volt az egyházi, aztán mentünk az anyakönyvvezetőhöz. Tehát mi már házastársként mentünk a hivatalba... :-))
43. e799f80651 (válaszként erre: 42. - Napsika73)
2009. júl. 26. 19:14
hidd el megéri az egyházi, csodaszép
2009. júl. 26. 19:08
Számomra az esküvő fontos! Férjemmel 1,5 hónap együttöltött idő után házasodtunk össze, mert félt, hogy elveszít. Mi nagyon szeretjük, egymást nem is tudunk aludni egymás nélkül.Nem volt nagy esküvőnk, de tervezünk egyházit a 10. évfordulón.
2009. júl. 26. 18:49
Számomra a házasság IS csak monogámiával képzelhető el. Tehát igen:)
2009. júl. 26. 16:43
nálunk ebból voltak viták mert a szülők akarták fizetni de nem hagytuk egy fillérrel sem beszállni őket, gondolom ezen már más is átesett
39. petka (válaszként erre: 37. - E799f80651)
2009. júl. 26. 16:43
Szerintem is!
2009. júl. 26. 16:42
:)
37. e799f80651 (válaszként erre: 36. - Petka)
2009. júl. 26. 16:41
és ez így is van jól
36. petka (válaszként erre: 35. - E799f80651)
2009. júl. 26. 16:40
Én egyre több ismerősömtől azt hallom hogy saját maguk fizetik az esküvőt, nem terhelik ezzel a szülőket.
2009. júl. 26. 16:36

divat az még ma hogy a szülők fizetik az esküvőt?

ti mit hallottatok?

2009. júl. 26. 16:35
menyasszonyi ruhaszalonba dolgozom és az a tapasztalat hogy az emberek képesek még hitelt is felvenni a nagy lagziért, vagy a másik hogy 10 évig spórol hogy aztán az egészet arra költi
33. Pné Veronika (válaszként erre: 26. - 8e8c2f0ee9)
2009. júl. 26. 16:29

:-)Én pont a "hatalmas esküvői cécós" táborba tartozom... :-))És én vagyok az ellenpélda is... :-) mindig az embereken áll a dolog, nem a ceremónia nagyságán.

Viszont a mi esküvőnkön az volt, amit mi akartunk. Mi szerveztük meg, a hagyományokhoz híven volt megtartva minden, lánykérés, menyasszonyi csokor, háznál búcsúzás, vacsi, torta, fényképezés, ruhák...minden. A násznép is jól érezte magát, az uccsó vendég reggel 1/2 6-kor ment el. Van olyan rokon, aki a mai napig emlegeti, hogy milyen jól érezte magát, pedig nem tegnap volt. :-))) Nekem sokat jelent, hogy mindenki azt kapta, amit várt. Mi is és a rokonság is. :-)

32. Pné Veronika (válaszként erre: 28. - Zsuzsi56)
2009. júl. 26. 16:23
Időnként?! Az mit jelent?
2009. júl. 26. 16:21

Hiszek a házasságban, bár elváltam. Én komolyan vettem a holtomiglan-holtodiglant, a vele tűrök, vele szenvedek és a vele megelégszem mondatokat. Sajna, a volt férjem nem...

Lehet hülyének nézni, de én így is házasságpárti vagyok.

30. petka
2009. júl. 26. 16:19
Hiszek a házasságban és a monogámiában is.
2009. júl. 26. 16:01

a mi esküvőnkön 22-én voltunk volt templomi is nem fogadtunk el senkitől sem ajándékot sem pénzt

nekem is volt csodaszép csokrom gyönyörű ruhám meg fátyol stb, koszorúslányok finom kaja menyaszonytorta

kicsi de nagyon bensőséges és romantikus volt, nem is álmodhattam volna szebbet

csak azok voltak ott akiket a világon a legjobban szeretünk


ja engem is szoktak amiatt szekálni hogy hiszek abban hogy nem csal a férjem, hiszek a monogámiában

akkor minek vett volna el a férjem hogy nem adok meg neki valamit, és tudom ha valami olyan gondom lenne hogy no szex hónapokig biztos vagyok benne hogy nem csalna meg

ha valaki nem bízik a párjában akkor azt a fene megeszi

28. Zsuzsi56 (válaszként erre: 11. - Pné Veronika)
2009. júl. 26. 13:20
Igen, ráadásul munkakörömnél fogva időnként anyakönyvvezető is vagyok..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook