Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházi kismamák beszélgessünk! fórum

Nyíregyházi kismamák beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. márc. 28. 21:04

Sziasztok!

Én május 23-ra vagyok kiírva,itt fogok szülni Nyíregyházán.Van valaki aki egyidős terhes velem?

2013. márc. 21. 10:55

Lányok, mi újság?

Olyan régen nem írtatok! :(


Nálunk minden okés eddig.

Napokon belül lesz a cukorterheléses vizsgálat, tegnap voltam L. doktornál, minden rendben a babával

Rengeteget mozog, már simám látszik kívülről is, amikor rugdos v. ütöget.

Gyertek meséljetek!

2013. febr. 21. 10:37

Mi újság lányok???

Csirbu, megvolt az afp?

79. angie28 (válaszként erre: 78. - Csirbu)
2013. febr. 12. 15:07

Melyik vizsgálatra gondolsz?

Genetika volt most legutóbb, a 18. heti.

Az AFP eredmény tökéletes, az uh is, bízunk benne, tényleg így is van.

Tényleg mázlista vagy a vérvétellel.

Akkor neked nem is tűnt fel, hogy azért jókora mennyiséget vesznek le. Én megéreztem. :)

Ugye csak a labor eredményeket kaptad meg?

Azért én is elmentem személyesen, de az AFP még később megy a védőnőhöz, kb. 1- 1,5 hét. Ha az megvan, kérhetsz időpontot a genetikai uh-ra.

Időpont kérésről van egy jó sztorim.

Tudjátok, lehet telefonon is és személyesen is kérni, a szülészeti-nőgyógy. tömb, jobbra, kis ablak.

Már többször találkoztam ezzel az IQ bajnok nővel, már megismerem.

Lényeg a lényeg, én ott jártam, személyesen kértem időpontot.

Mondja a nő AFP megvan?

-Igen.

-Itt van?

-Nincs.

-Akkor nem tud adni, az kell hozzá.

Néztem nagyokat , először lefagytam, aztán mondom neki úgy nagyon flegmán, idegből:

-És mondja már meg, ha telefonon kérem az időpontot, akkor hogy mutatom be az AFP papíromat magának???? Elküldöm fénypostán?

Néha belőlem csak úgy kicsúsznak az ilyen válaszok, nem tudom kontrollálni magam, de nagyon irritál a hülye ember.

Nőcike ledermedt és mondja ő is flegmán:

-jól van akkor, elég lesz csak annyi, hogy megmondom pozitív vagy negatív.

78. csirbu
2013. febr. 12. 14:02

Tegnap megvolt a 16. heti vérvétel, ami kellemes csalódás volt, 5 perc alatt végeztem, a nővér ügyesen lekapta a vért. Ma reggel pedig már meg is kaptam az eredményt, az is 5 perc volt.


Angie, nálad mi volt a vizsgálaton?

77. csirbu
2013. febr. 12. 13:59

Sziasztok!

Na bevált az Oscilo? Én még sosem használtam, mondjuk nem is vagyok egy megfázós típus. Erről jut eszembe, az influenza. HOgy riogatnak vele mindenkit, oltasd be magad, mert csak így lehet megúszni, még nem késő... Érdekes, én talán gyerek korom óta nem voltam influenzás, pedig védőoltást sosem kértem. Nem is vagyok oltás párti.


A bababörzét simán kihagytuk, mert totál kiment a fejemből :)

De tegnap turiztam két szuperédes kis szettet. Csak azt vettem észre, h már tele a kosaram babaruhával, aztán elkezdtem röhögni, h legalább a köv uh-ig bírjam már ki a vásárlást. Biztosra akarok menni h lány. Most pénteken megyünk Kovácshoz.

2013. febr. 10. 11:39

mi nem mentünk a bababörzére, a fiúk még mindig betegek.

Sajna én is köhögök eléggé.

Megveszem az Oscillo-t, kipróbálom.

Bár azt olvastam, a megfázás első tüneteinek észlelésekor kell elkezdeni.

75. Titánia83 (válaszként erre: 74. - Angie28)
2013. febr. 9. 00:05

Csak érdeklődtem. :)


Gyors gyógyulást Nektek!

Oscillo nekem nagyon sokat segített. A vetélésem idején feküdtem a MÁV kórházban, nagyon meg voltam fázva. És nem adtak ott rá semmit, mondván, hogy az nőgyógyászat. :( A Párom hozott oscillot, és kb. két nap alatt teljesen meggyógyultam!

2013. febr. 8. 07:53

Sziasztok!

Én is 6 hetesen voltam, de akkor még csak 5 hetes volt picúr, később fogant, tudom pontosan mikor.

Én így harmadikkal nem akartam már az elején magándokira költeni, a kórházba mentem. Mondjuk elég bunkó volt a dokinő, de nem foglalkoztam vele, számítottam rá, hogy ilyenek ott.

Miért kérdezed Titánia? :)

Sajnos betegek a fiaim, és érzem, én is el fogom kapni.

Oscillococcinum-ot használt valaki?

Keresgetek róla véleményeket, megoszlik, valakinek egyáltalán nem jó, valaki esküszik rá.

Írok nektek privátban valamit.

73. Titánia83 (válaszként erre: 72. - Csirbu)
2013. febr. 7. 23:50
6 hetesen alig volt látható? Lehet, hogy később fogant? Van, akinél már ilyenkor szívhang is van.
72. csirbu
2013. febr. 6. 12:40

Sziasztok!

Én 6 hetesen voltam először a dokimnál, a terhesség még olyan pici volt, h alig volt látható. Én kórházba nem jártam egyáltalán.

2013. febr. 4. 23:42

Ti hány hetesen mentetek először vizsgálatra?

És magánba, vagy a kórházba?

70. Titánia83 (válaszként erre: 69. - Csirbu)
2013. febr. 4. 01:47

Nekem általában levonta a ruhát, de az általa mért adatot írta be a kis könyvemben. Szerintem az ő mérlegük sokkal pontosabb, mint a digitális, ami attól függ, hogy hova tesszük, aszerint mér valamit. Legalább is én még pontos digitálissal sajnos nem találkoztam. :(


Egyébként aki nekem nem tüntette fel, csak a kis könyvembe írta bele a naplószámot (ez volt a szerencsém, hogy oda beírta), már elment nyugdíjba.

69. csirbu (válaszként erre: 65. - Titánia83)
2013. febr. 3. 09:03

Úgy látom jófej a védőnőm. A naplószám mindenhol szerepel :)

Nálam a mérés úgy történik, h megkérdezi mennyi vagyok, aztán meg is mér, de tudja h télen úgysem pontos az adat, így azt írja be, amit mondok neki.

68. csirbu (válaszként erre: 64. - Titánia83)
2013. febr. 3. 09:00
Én meg vagyok elégedve az UH géppel, eddig mindent jól láttam, pedig rossz a szemem :) a monitora normál méretű.
67. csirbu (válaszként erre: 62. - Angie28)
2013. febr. 3. 08:58

Köszi h szóltál, meg is néztem a vérvételre beutaló papírokat, úgy látom h megvan minden.

Igen, sajna Kovácsnál sokat kell várni, fél-egy óra csúszás mindig van. Mindig meg is fogadom h legközelebb fél órát kések :)

A 11-e egyébként elég sűrű lesz, mert a vérvétel után még el akarok menni fogorvoshoz, aztán meg a háziorvoshoz, mert azt mondta h 16 hetesen menjek vissza.

A csinosságról annyit, h én irígykedem! Mindig is nagyon hiú voltam az alakomra, mert eléggé hízékony típus vagyok. Szintén 160 centimhez én 65 kilóval kezdtem a terhességet és túl jó ütemben hízok :( eddig már 3,5 kilót szedtem magamra, utálom! Ebből csak a mellem másfél kiló. TEgnap el is határoztam, h kezdhetek a plasztikára gyűjteni :)

Úristen, hogy tudtál csak 10 és 6 kilót hízni?! Nagyon ügyes vagy! Az elején én is reménykedtem h nem fogk 10 fölé menni, de már most látom h ez nem fog összejönni.

2013. jan. 30. 13:58

Titánia, akkor a háziorvosomnak volt igaza, nem az ő dolga ráírni ezeket, nem is értem miért küldözgetett a védőnőm hozzá.

Szerencsés alkat....

Hát, igaz, hogy vannak sokkal súlyosabb kismamák, de nem vagyok megelégedve magammal. Nem mostanra gondolok, terhesség alatt sosem érdekelt a súlyom, a szülések után nagy nehezen lefogytam, de a hasam, amit már 2x átvágtak, lóg. Sosem lesz már a régi. :(

65. Titánia83 (válaszként erre: 62. - Angie28)
2013. jan. 29. 19:01

Szerencsés alkat vagy!

Nekem mindig levonta a ruhát. :)


Amúgy szintén zenész, nekem is lehagyták a naplószámot, de szerencsém volt, mert a kiskönyvbe azért beírta a védőnő, és ott megtalálták. :)

64. Titánia83 (válaszként erre: 61. - Csirbu)
2013. jan. 29. 18:59

Jaj de szuper! :)

Kovács dokinak van már jó uh-ja? Amikor 2010-ben jártam nála, akkor még egy mini monitorja volt. Bár akkor még csak a petezsákot néztük, szóval biztos jó az a kütyü, csak nekem akkor nem tűnt annyira modernnek. :p

2013. jan. 29. 15:01

Brrr... elgépeltem a " Hely de vékony"-t és annyira szúrja a szemem, de nem lehet szerkeszteni.

:)

2013. jan. 29. 14:57

Csirbu, először is gratulálok a kislányhoz!

Mit nem adnék én is egy ilyen hírért, a 2 fiam után olyan jó lenne megtapasztalni, milyen egy kislány!

A sógornőm is babát vár, ő augusztus elejére van írva és neki is Kovács doktort ajánlották, őt készül fölkeresni. Az igaz, hogy nála nagyon sokat csúszik a magánrendelés?

Csak hallottam.

Én pl. a fogamzás ezelőtt jártam Karászi dokihoz, de azért hagytam ott, mert 2 órát is kellett várni és az számomra nagyon sok, egyrészt a 2 gyerek miatt, meg amúgy is, rengeteget ülni ott kismamaként eléggé megerőltető.

Neked febr. 11-én lesz a 16 hetes vérvétel?

Biztos megkaptad már a papírokat a vérvételhez, a védőnő adja oda.

Figyelj rá, nehogy úgy járj mint én, hogy legyenek rajta a Naplószám, Beküldő kód, Orvosi pecsét aláírások!!!

Ha hiányzik, nem veszik le a vért.

Nekem ezen vacakolt a háziorvosom a védőnővel együtt, hogy egyik fogta a másikra, kinek kellene ráírnia.

Őrület!

De igen, 5 kémcsőnyi volt, több mindent néznek, hepatitisz szűrés, szerológia, meg a többire nem emlékszem.

Igen, az a szülészeti tömb, ahol volt a genetikai uh, csak az a 2. emeleten volt.

A vért a földszinten veszik.

Bemész az épületbe, (ami előtt sűrűn cigiznek várandós "anyukák" ) elindulsz balra és ott lesz nemsokára , ki van írva hogy itt veszik a vért.

Bocs, pontosan nem tudom mi van kiírva.


Köszönöm, de csinosnak épp nem mondanám magam, 2 gyerek után el lehet képzelni. :)

160 cm vagyok és 62 kg-al kezdtem.

A védőnőm szerint 63 kg vagyok, de ő nem veszi figyelembe, hogy tél van, 5 réteg ruha rajtam, a bakancsom magában fél kg, a farmerom szintén, szóval elég gáz.Nem von le a ruhára semmit.

Neked hogy mér?

Kérdeztem tőle, hogy akkor nyáron mi lesz, amikor alig ruhában megyek? Akkor úgy fog tűnni, hogy alig híztam.

Igaz még nem híztam a 17 hét alatt semmit, de nálam a második felében kezdődik majd. Tapasztalat. :)

Az első fiammal 10 kg, a 2-al 6 kg jött fel.

de ha te vékony típus vagy, egyáltalán ne foglalkozz a hízással.

Nekem a 160 cm-hez már a 62 sem olyan hely de vékony.

61. csirbu
2013. jan. 28. 12:05
Jaj, de szeleburdi vagyok! a lényeget nem is mondom! Pénteken voltunk UH-on Kovácsnál és a kicsikém egyből befordult és mutatta, h ő bizony Királylány! 95% h lányunk lesz! Apukája borzasztó boldog, ő lányt akart :)
60. csirbu (válaszként erre: 59. - Angie28)
2013. jan. 28. 12:04

Halihó!

Dvd: Orosz nem ajánlotta fel a dvd-t, én sem kértem, de gondolom plusz pénzért adott volna. De majd, ha megyünk 4dre!


Feb. 11-én megyek én is a vérvételre, na, jól megbiztattál :) Hová kellett menni? Van külön szülészeti épület? Ott van, ahol csinálták a 12. heti gen.UH-ot?

Tök analfabéta vagyok, egyáltalán nem ismerem a nyiregyi kórházat.


Dejó, h Neked még jók a ruháid! Biztos nagyon csini lehetsz! Én meg már megint híztam egy kilót (ma voltam védőnőnél) :( Eddig összesen 3-3,5-et szedtem fel. Pedig igyekszem, nagyon igyekszem h jól egyek!

Már kitiltottam a lakásból az üdítőket, sütikéket, édességet... erre jönnek tegnap anyósék látogatóba és persze hoznak egy tálca csekős sütikét, meg pogácsát, meg egy fazék töltött káposztát, sonkát, kolbászt, szalonnát (ezek mind házi cuccok). Nekem meg folyik a nyálam, ha csak ránézek. Najó, bevallom h tegnap megettem fél krémest :)

Persze így a párom is hízik velem együtt, mert ezeket neki kell majd megenni :) hehe


A bababörzére mi is megyünk! Jó lenne találkozni!

2013. jan. 24. 08:42

Köszi a választ Csirbu, gondolkodom erősen a genetikán Orosznál. Jó lenne jobban megnézni és azért kérdeztem, hogy kapsz-e dvd-t az egész vizsgálatról, mert akkor biztos nézi 4d-n is, és az olyan szép tud lenni. Mindkét fiamnál 2x is voltunk és annyira jó, hogy már ismerős volt a kis arcuk, meg egy élmény látni őket már akkor a pocakban.

Akkor jól értem, csak te nem kértél dvd-t, egyébként adott volna?


Én csináltattam kombinált tesztet, abban bízok én is jobban, de kötelező ez az AFP.

Most volt tegnap a vérvétel, 5 kémcsőbe vettek vért, nekem így még nem fájt vérvétel, mint most.

Alig találta a vénámat(tudom, hogy nem a legjobb, de azért aki profi, meg szokta találni), végig ökölbe kellett tartsam a kezem, mert ha elengedtem, nem jött le semmi.


Titánia, ez komoly, hogy 3-4 császár után bevállalják a sima szülést. Én azt nem merném, sőt, még a 4. császárt sem.


Kismama ruhák olyan jók, praktikusak.

Jól tetted, hogy nem újat vettél, brutális összegeket kérnek néhány helyen.

Én még a saját nadrágomat hordom, a farmerjaim csípő farmerok, simán nem zavar, pont a hasam alatt van.

Jó lenne tavaszig kibírni, hogy nem növöm/hízom ki és akkor már csak tavaszra-nyárra veszek kismamásat.

Ja, febr. 10-én lesz bababörze a Bújtosiban, mi ott szuper dolgokat vettünk mindig olcsón!

58. csirbu
2013. jan. 22. 20:42

Képzeljétek! Megvettem az első kismama ruháimat :) Neten rendeltem használt cuccokat és nagyon jók!


ami viszont nem jó, az a gyomrom. Egész nap rosszul voltam, bármit ettem. El akartam menni a mai kosármeccsre, de csak a kanapén fetrengtem :( remélem holnapra elmúlik!


Nálatok mizujs van?

57. csirbu (válaszként erre: 53. - Titánia83)
2013. jan. 22. 20:22
Igen, én is a "tutira" a biztonságosra hajtok :)
56. csirbu
2013. jan. 22. 20:21

A vérvételre én is kíváncsi vagyok, meg h ki fog beutalni :) kicsit zavaros néha a program, h mikor hova kell menni, ki küld kihez :)

Szerencsére a védőnöm szinte velem egykorú és nagyon kedves, bármikor hívhatom, ha kérdésem van.


Amúgy az AFP-ről nincs túl jó véleményem. Az újabb felfogás szerint ez egy igencsak elavult vizsgálati módszer, nyugaton pl Németo-ban nem is csinálják már (ezt olvastam). Ezt váltja ki a kombinált teszt, ami sokkal pontosabb eredményt ad, vérvizsgálatot is tartalmaz.


Ja, visszatérve Oroszhoz: még csak 13 hetes vagyok, nem kértem dvd-t, mert még olyan pici. De képet adott természetesen. Már egy egész portfólió (4 kép: 6,8,11,13 hetes) van a hűtőnkön :)

55. csirbu (válaszként erre: 51. - Angie28)
2013. jan. 22. 20:13

Oroszhoz nyugodtan mehetsz bármikor, bármilyen indokkal. Nekem is más az orvosom és ez egyáltalán nem zavarta, nagyon kedves volt és úgy magyarázott mindent, hogy a hülye is megértse. Tulajdonképpen jobban elmondta a dolgokat, mint a saját orvosom.

Amúgy hallomásból rossz a híre, de nekem van két közeli ismerősöm, aki nála szült és ők határozottan jó dokinak tartják, csakis hozzá mennek, ha lesz következő baba.

Megadom a tel.számát!

06-42-315-711 és 30/935-5575

a rendelője a víz utcán van, neten meg tudod nézni a rendelési idejét.

Nyiregyen neki van a legjobb felszerelése és igen, csinál genetikai UH-ot.

Nekem is azt csinált a múlt héten, szuper élmény volt.

Célszerű a vizsgálat előtt fél órával meginni egy pohár colát, h a pici felpörögjön :)

54. Titánia83 (válaszként erre: 49. - Angie28)
2013. jan. 22. 14:33
Amerikában még 3-4 császár után is szülnek természetes úton. És Mo-on is ismerek egy anyukát, aki 3 után. Igaz ők nem értek be... :)
53. Titánia83 (válaszként erre: 47. - Csirbu)
2013. jan. 22. 14:31

Nekem császár volt, és egyáltalán nem viselt meg. Bár szerettem volna természetes úton szülni. Lehet később majd írok róla. Szóval sokat kell inni az őrzőben, és nem szabad emelgetni a fejet, akkor nem lesz fejfájás. A felállás után meg mozogni kell, nem elhagyni magunkat. És akkor gyorsan regenerálódunk. :)


Foglalkoztat a császár utáni természetes szülés gondolata. De számomra a biztonság a fontos, és legyen úgy, ahogy mindkettőnknek jó!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook