Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyilvános megszégyenítés? fórum

Nyilvános megszégyenítés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 09:45
én ugyan Fejér egyében lakom,de a tanárnő nyilvánosan megszégyenített.amúgy nem vagyok más ,csak eredeti magyar,
2023. szept. 15. 09:36
Nos, történt azóta valami? Hogy reagált az igazgató? Törölték a posztot?
81. Utolsó betyár (válaszként erre: 79. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 13. 17:21
Idézőjelesen gondoltam, hogy egymás torkának esünk.
2023. szept. 13. 17:19
Azért sem venném magamra, mert nem érzem így. Ez a véleményed, gondod ezt, ettől nem alszom rosszabban.
79. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 61. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 16:50

Nem igazán van már ezzel a témával kapcsolatban mondanivalóm. Már mindent leírtam, amit gondoltam ezzel kapcsolatban. Csak ismételni tudnám magam. Azt meg minek tenném?


Igen, véleményt alkotunk, mert van véleményünk. Kinek ilyen, kinek olyan, de vélemény. Miért ne véleményezhetnénk? Nem álltam én senki pártjára, és nem is vagyok senki ellen. Nem arról van itt szó, hogy összeállt néhány ember, és egymást erősítve, támogatva szid egy számára ismeretlen tanítónőt. Egymástól függetlenül írtuk a véleményünket. Azt mondod, egymás torkának esünk? Hát, én biztos nem estem a torkodnak. Sőt, nagyon sok témával ellentétben azt tapasztalom, hogy teljesen higgadt, korrekt hozzászólások születtek a véleménykülönbségek ellenére. Egy-egy kis szurka nem számít.


Mondom, nem szeretném a végtelenségig szaporítani a kommenteket, egyértelműen letettem a voksomat, ami közel sem a pedagógusok ellen szól. De ez a tanítónő hibázott, ez viszont kétségtelen. Nincs mit ragozni rajta.

2023. szept. 13. 16:22
Legyen igazad. :)
2023. szept. 13. 16:22
Csak az a gáz, hogy rajta kívül nincs más barna mellényes roma kisfiú. De persze, nyugodtan engedjünk meg magunknak sértő, bántó kommenteket, aztán majd kimosdatjuk magunkat. Mondhatnám én is azt, ,hogy Rózsa Sándor után valaki fordítva ül a lovon, de nyilván nem vennéd magadra, ugye? Mert igazából vannak itt többen, bárkinek szólhat ez a megjegyzés. ;)
2023. szept. 13. 16:08
Ez annak a tipikus esete, mikor nem sz.arok a kútba, csak a kávájára és belelököm.
75. Utolsó betyár (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2023. szept. 13. 16:07
Úgy gondolom a kisfiún kívül az osztályképen, még van néhány tanuló. Tehát nem lehet bizonyítani, hogy a fiú miatt, írta azt a hozzászólást.
2023. szept. 13. 14:56
Továbbra is tartom, hogy én nem mondtam senkiről, hogy rasszista! A megjegyzése (volt) az. Nem értem ezt a nagy védekezést és bizonygatást sem a részedről, hiszen senki nem állította rólad azt, hogy rasszista lennél. Hm.
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 14:56
Ha leírod poénból, hogy az ember színe fehér, senki sem fog fórumot indítani. Viszont ha feltöltesz a szomszéd fekete kisfiúról egy fényképet, és aláírod, hogy az ember színe fehér, akkor páran azért a torkodnak esnek. Remélem érezhető a különbség.
2023. szept. 13. 14:47

Ha megnyitod a facebookját, látsz olyan képeket róla vagy egyéb hozzászólásokat tőle, ami egyértelműen azt bizonyítja, hogy rasszista lenne?

Ha igen, akkor elfogadom amit írsz, ha nem akkor viszont gondolkozz el a dolgokon!

Ha én ide leírom poénból, hogy az ember színe fehér, . holnap egy újabb fórumot indítasz rólam is valahol?

Közben pedig, ha nem felületesen vizsgálódnál és nem egy mondatból vagy hozzászólásból ítélkeznél, akkor rájöhetnél, hogy gyerekkorom óta a legjobb barátom cigány és van a rokonságban egy színes bőrű férfi, akivel igen jól megértem magam.

Ennyit ennek a fórumnak a hitelességéről.


Te valakiről egy hozzászólás alapján eldöntötted, hogy rasszista és azt ország világ elé tárod. Szerinted ez jól van így?

2023. szept. 13. 14:06
Ez pont az a téma, aminek nem kell utánajárni, mert ott van feketén-fehéren. A komment alapján beazonosítható a gyerek. Egyetlen gyerek. Én nem mondtam, hogy rasszista, azt pláne nem mondtam, hogy a tanár lenne az, ezeket te mondtad. A megjegyzése viszont erősen az. Ebben nincsen semmi hiányos infó. A tanáraiban, szüleiben, barátaiban megbízik az ember, egészen addig a pontig, amíg hasonló szituáció nem történik. És igen, az a tanár, aki ebben a helyzetben nemhogy nem áll ki a rábízott gyerekért, hanem még részt is vesz a megszégyenítésében, az én szememben elítélendő.
2023. szept. 13. 13:41

Ez egy olyan feltevés, mint az, én verzióm. Előbb utána kellett volna járnod, mert te pedig a tanárt próbálod úgy lejáratni, hogy igazából meg sem győződtél arról a cigány kisfiúnak, az erősen hiányos fogú Mancikának, a göndör hajú Szepikének, vagy magának a tanárnak szólt az a komment. Te eldöntötted, hogy a tanár ismerőse rasszista és ezzel együtt a tanár is.

Erre szokták mondani, mindenkiben van egy kis náci. Mert te is ítélkezel valaki felett, úgy hogy hiányosak az információid.

2023. szept. 13. 13:17
Ő sem érti, mi az a bullying.
2023. szept. 13. 13:11

Tehát ilyen még sosem fordult elő a világtörténelemben? Nincs olyan, hogy valaki rasszista? Olyan sincs, aki nem érzi a határt a poén és a bullying között? Akkor ne legyen gömbölyű neked, ez a te döntésed. Attól, hogy próbál valaki tagadni bizonyos nézeteket, vagy kétkedni bennük, sajnos még léteznek. A tanárnak nem az tetszett - véleményem szerint - hogy valakit az öltözködése miatt cikiznek, hanem az a megnyilvánulás, amiből már sok mém is született, és erre a kisfiúra éppen rá lehetett ezt húzni.

Szerintem te már kicsit belementél olyan részletekbe, ami a történet szempontjából irreleváns.

67. csemár (válaszként erre: 65. - PöttyösPanka)
2023. szept. 13. 13:10
Hát persze, csakis.
66. Utolsó betyár (válaszként erre: 64. - PöttyösPanka)
2023. szept. 13. 13:10

Ahogy én nem tudom, úgy te sem, hogy ki a kiszolgáltatott.


Lehet szerencsés alkat vagyok, de a 16 évem alatt, talán kettő olyan tanár tanított, akiről azt gondolom alkalmat volt a pályára. A többitől csak tanultam.


Pont ezért nem gondolom azt, hogy a tanár ok nélkül lájkolta azt a posztot, ha az ismerős valóban gúnyolódás céljából írta. ( de ez sem bizonyított)


Sajnos sokkal több a neveletlen gyerek, mint amennyi az alkalmatlan tanár, azzal együtt is, hogy ez a hívatás is valószínű felhígult, mióta én nem ülök az iskolapadban.

65. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Csemár)
2023. szept. 13. 13:08
Igen, "megfellebezhetetlen", mert bármilyen esetleges atrocitás érte is, annak rendezésének a helye nem a fészbúk. És ez kőkemény tény. Főleg nem egy olyan hozzászólással, ami háttérinformáció híján a nyilvánosság számára erős rasszista megnyilvánulásnak tűnik. Ha már kitette a képet (remélhetőleg engedéllyel), akkor ne kétértelműen fogalmazzon alatta úgy, hogy az a gyerek szempontjából negatívan is értelmezhető legyen. Ha baja van a gyerekkel, akkor ne a fészbúkon, ország-világ előtt tegyen rá megjegyzéseket, vagy lájkolja azokat.
64. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 13:01
Tudok értelmezni. Ez irónia volt, mivel pont nem a kiszolgáltatott személlyel érzel együtt, hanem a tanárral.
63. csemár (válaszként erre: 61. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 13:01

Dehogynem "kellett"!

Sőt!

S már 60 fölött van a hozzászólások száma. amelyek többsége arról "szól", hogy egy pedagógus felett tör pálcát.

"Megfellebbezhetetlenül".

62. Utolsó betyár (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2023. szept. 13. 12:58

Empatikus: ,,Együttérző személy, aki mások érzéseire fogékony. Képes a másik személy helyzetébe beleélni magát, az a személy, aki megfelelő beleérző képességgel rendelkezik."


Egyébként te tudsz értelmezni, vagy csak kényszeresen írsz? Mert pont nem a gyerekkel voltam empatikus, hanem a tanárral.

:)))

61. Utolsó betyár (válaszként erre: 58. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 13. 12:48

Valóban nincs szó a tanárt ért atrocitásról, de másra nem tudok gondolni.

Áll egy csomó emberke egy osztályképen és szerinted valaki passzióból, csak mert egy nem most divatos mellény van a gyereken, azért elkezdi piszkálni? A tanárnak pedig ez tetszik, hogy valakit az öltözködése miatt cikiznek? Ez nekem valahogy továbbra sem gömbölyű.

Itt más lehet a háttérben, azért gondoltam arra, hogy a tanár erre a gyerkőcre panaszkodhatott az ismerősének. Aki ezért írta azt amit írt.


Azt csak zárójelbe jegyezném meg, hogy elképzelhető, sem a származásnak, sem az öltözködésnek, sem pedig a viselkedésnek nincs köze ehhez a hozzászóláshoz. Mégis véleményt alkotunk és állunk egyik vagy a másik oldal pártjára. Lehet senkinek sincs igaza, és mégis egymás torkának esünk. Csak a tanár és az ismerőse tudna nekünk pontos választ adni. Még halkabban írom, hogy amíg ez nem történt meg, talán ezt a történetet sem kellett volna posztolni.

2023. szept. 13. 11:23
Nem, nincs az a nyomós ok, ami alapján nyílvános megszégyenítés tárgya lehetne. A te érveidet mentén Borsodban bármelyik tanár naponta tehetne ki hasonló tartalmakat.
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 11:03
Kezdem érteni az összefüggéseket. Bizonyára azért lettél ennyire empatikus a gyerekekkel, és a jogaikkal, mert a sok hátratett kézzel ülés az iskolapadban (esetleg néhány körmös) embert faragott belőled...
58. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 57. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 10:44

Nem. Nem kötelessége a tanárnak elviselni az őt ért atrocitást. Sem a suliban, sem iskolán kívül. Sem a tanítványoktól, sem szülőktől. De már előzőleg is írtam, hogy itt nem erről van szó.


Értem, amikről írsz. Végig követem a fórumot. De teljesen eltértél az eredeti témától. Itt szó sincs tanárt ért atrocitásról. Egyébként pedig ha netán amiatt lájkolt a tanítónő egy megszégyenítő kommentet, mert valaha is összetűzésbe került ezzel a roma fiúval vagy a szüleivel, akkor sem ilyen módon kell revansot venni.

57. Utolsó betyár (válaszként erre: 49. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 13. 10:26

A tanárnak kötelessége elviselni az őt ért atrocitást, akár a gyerektől a suliban, akár a szülőktől a tanítás után, de neki semmihez nincs joga? Ez a baj, hogy mi , akik azt gondolná az ember, hogy állítólag normálisan gondolkodunk is ezt valljuk.

Én csak tippeltem, hogy magatartási probléma állhat a háttérben és az ismerős, nem egy mellény miatt írta oda azt a szöveget. Nekem sincs semmire konkrét bizonyítékom. De már mindent kifejtettem a korábbi hozzászólásaimban, olvasd el!

2023. szept. 13. 10:23
Igen, úgy talán többre mennénk.
55. Utolsó betyár (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2023. szept. 13. 10:22

Azt írtam, hogy én nem nagyon hiszek ennek a fórumnak a valóságtartalmában. De, ha mégis, akkor nyomós ok kell, hogy legyen rá, nem egy mellényke, vagy szvetterke, ami senkinek sem tűnik fel egy osztályképen.

Mi lehet a nyomós ok. Az, hogy ez egy nevelhetetlen gyerek, akire a tanárnéni panaszkodott az ismerősének.


A karosszékben ülve, nagyon könnyű ítéletet mondani, akár rólam ( amit már többször látatlanban megtettél), akár egy tanárról.

Azoknak kellene feltenned ezt a kérdést, hogy hogyan tanítjuk meg a gyerekeinket, akiknek a porontyaival állandóan baj van az iskolában. Valószínű ott a felnőttől látja a példát és azt viszi az iskolába magával.

2023. szept. 13. 10:21
Ezen logika mentén bármit írhatok bárhová, szidhatok bárkit...stb. Majd a végén úgyis kimagyarázom, hogy nem is úgy értettem, és a másik a hülye, amiért "félreérti"? Szerintem ezen nincs mit félreérteni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook