Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyilvános megszégyenítés? fórum

Nyilvános megszégyenítés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 10:18
Rögtön töröltem volna a kommentet.
2023. szept. 13. 10:17
Szeretnéd látni a képet?Azért kételkedsz ennyire?
2023. szept. 13. 10:16
Épp azt írtam, hogy nincs az a nyomós ok, ami ezt megengedné.
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 09:48
Ha te már így látatlanban elkönyvelted, hogy az a roma kisfiú egy komolyan problémás gyerek, akkor nincs miről beszélnünk. De még ha neadjisten késsel is ment neki a szóban forgó tanárnőnek, akkor sem ez a megoldás. Az a szomorú, hogy még a felnőtteknek is magyarázni kell a közösségi média felelős használatát. Ha mi sem értjük, akkor hogyan fogjuk megtanítani a gyerekeinknek? Ezek után ne csodálkozzunk a fiatalok körében elharapózó cyberbullyingon, és annak olykor tragikus következményein.
49. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 48. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 09:12

Persze. A pedagógus is ember. De a feldobott témában éppen nem az emberség tükröződik a tanító nénin.

Senki nem vonja kétségbe, hogy sok nehézséggel küzdenek a tanítók, tanárok. Igen, tudunk olyan esetekről, amikről írsz. De most nem erről van szó.

Adott egy szituáció, amikor a tanító néni hibázott. Eleve nem lett volna szabad feltennie azt az osztályképet. Kizárólag csak zárt csoportba, nem a nagy nyilvánosság elé tárva, hogy esetleg olyan emberek is kommenteljenek, akiknek semmi közük a csoporthoz. Ez komoly vétség, nem kellene elbagatellizálni.


Azt honnan veszed, hogy a roma fiút magatartásbeli problémái miatt szólta meg a tanítónő ismerőse? Mi az, hogy ennyi joga legalább legyen?! Nincs joga.

Még ha úgy lenne is, ahogy írod, hogy a fiú egy nehezen kezelhető gyerek, akkor sincs joga a tanárnak ahhoz, hogy a gyereket megszégyenítő kommentet lájkoljon. Ez pedig független a gyerek származásától. Megszégyenítő kommenteket ne lájkoljon a tanító.

48. Utolsó betyár (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2023. szept. 13. 08:49

A pedagógus is ember. Sajnos vannak olyan gyerekek, akik kezelhetetlenek, mert otthon semmit nem tanultak abból mit is jelent a tisztelet. Mi annak idején, még hátratett kézzel ültünk az iskolába. Talán gimnáziumban volt olyan eset először, hogy az akkor 17-18 éves lány visszaszólt a tanárnak. De az, hogy kezet emeljünk rá, meg sem fordult bennünk. Most nem egy és nem két alkalommal hallottunk és olvastunk ilyenről a médiában.

A tanárnak tanítani kellene, de egy gyerek az alapokat otthon szerzi meg. De, ha azt látja, hogy az apa egy tuskó, az anya pedig egy elkényeztetett rib@.nc, ő is ilyen lesz az iskolába, mert nem volt, akinek a viselkedéséből példát meríthetett volna.

Ma pedig már úgy gondolom nem olyan egyszerű, egy osztályfőnöknek a gyerektől megszabadulnia. Most már, ha jók az információim a szülőnek is áldását kell arra, hogy megbukjon a gyerek alsóbb osztályokban.

Mit tehet akkor egy tanár? Semmit! Ennyi joga legalább legyen, ha a magatartásbeli problémák miatt egy ismerőse megszólja ezt kölyköt.

47. csemár (válaszként erre: 11. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 08:12

Maximálisan ugyanez az én vélemenyem is - miutánelolvastam az eddigi hozzászólásokat.


A tanítőnő adjon hálát az égnek, ha ezek után nem lincselik meg a botlása miatt.

46. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Utolsó betyár)
2023. szept. 13. 07:12
Egy felnőttet elküldhetsz a halál f@.szára. Bár ez téged minősít. De egy gyerek nem tudja megvédeni magát. Arról sem tehet, hogy a szülei hogyan ruházzák. A pedagógus pedig azért pedagógus, mert elvileg tudja, hogyan kell kezelni a gyerekeket. Adott esetben fegyelmezni, de nem megszégyeníteni, és főleg nem egy közösségi oldalon, nyilvánosan megjegyzést tenni rá. Ha valóban egy rendkívül problémás gyerek, és az ismerősével ezt ki szokta tárgyalni, akkor sem korrekt erre utalgatni nyilvánosan a világhálón.
45. Utolsó betyár (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2023. szept. 12. 20:45

Egyedül abban látok problémát, hogy a tanár felrakja a képet, de a hozzászólás, az utalhat bármire.


De én továbbra is kételkedem abban, hogy ez igaz lenne.

44. michelle.r (válaszként erre: 43. - Utolsó betyár)
2023. szept. 12. 20:41

" Azt mondaná a tanár, hogy egy olyan hozzászólás, amit csak ők ketten értenek, senkit nem akartak ezzel megbántani. Senki nem tudná bizonyítani az ellenkezőjét"


Egy "alsóközépkategóriás kirendelt ügyvéd is két perc alatt szedi szét ezt a mondatot.


De ott kezdődik, hogy ki se rakhatta volna nyilvánosan a képet szülői beleegyezés nélkül. Az arckép személyes adat, gyerekek esetében még szigorúbban kezelik, mit felnőttek esetében.


A rasszizmus szerintem se releváns, nem bizonyítható, hogy a roma származásnak szólt.

43. Utolsó betyár (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2023. szept. 12. 20:13
Még, ha mocskolódni akart akkor sem lehet ezt bizonyítani. Azt mondaná a tanár, hogy egy olyan hozzászólás, amit csak ők ketten értenek, senkit nem akartak ezzel megbántani. Senki nem tudná bizonyítani az ellenkezőjét. Mellény ide, szvetter oda.
42. michelle.r (válaszként erre: 38. - Utolsó betyár)
2023. szept. 12. 20:04
Én a poszt alatt írnék neki, hogy azonnal törölje. És ha nem teszi meg24/48 óra alatt, mennék tovább. Nincs az az indok, amiért egy tanár beállhat egy mocsok üzenet mögé.
41. Utolsó betyár (válaszként erre: 39. - Unom)
2023. szept. 12. 18:09

Amíg, te elküldheted itt a halál f@.szára azt, akivel konfliktusba kerülsz, addig ezt a tanár nem csinálhatja meg azzal a gyerekkel, aki állandóan visszapofázik neki, zavarj az órát.

Én ettől függetlenül, még továbbra is azt mondom, ez a fórum is csak kedélyek felkorbácsolása végett jött létre.

40. unom (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 12. 18:02
Ehhez kért a szülőktől felhatalmazást?
39. unom (válaszként erre: 38. - Utolsó betyár)
2023. szept. 12. 17:59
Az lehet az ok, hogy egy kirühellődött bugris a tanító néni.
2023. szept. 12. 17:45
Kevés az olyan tanár, aki minden ok nélkül engedi kigúnyolni a tanítványait illetve ebben még ,,tettestárs". Ahogy írod, lehet nyomós oka van. Én anélkül, hogy nem tudok mindent a legapróbb részletekig, biztos nem fordulnék az igazgatóhoz.
2023. szept. 12. 14:01
Nem biztos, hogy a látvány..nem tudjuk, hogy a kedves tanító néni milyen sztorikat mesélt korábban az aktuális kisfiúról. Lehet, hogy nehezebben kezelhető, vagy más egyéb tapasztalat áll a sztori hátterében. Nem tudhatjuk, de az tény, hogy ez a bizonyos komment és a tanító néni lájkja ott van feketén-fehéren. Egyébként semmi nem mentheti fel ez alól egyikőjüket sem. Szerintem.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Greeneyed)
2023. szept. 12. 13:58
Én úgy látom, hogy a kisfiú származására fókuszált elsősorban, aztán pedig a mellényét figurázta ki. A kettő ötvözetéből született meg a bizonyos komment.
35. Utolsó betyár (válaszként erre: 15. - Greeneyed)
2023. szept. 12. 13:32

Egyre tudok esetleg gondolni, hogy ez a kisfiú olyan testalkatú és arcberendezésű, mint a ,,szia Uram ! " képben szerepelő jóllakott napközis.

Ma már azt sem hiszem, hogy belekötne valaki, ha egy cigány kisfiú van a képen. Szinte minden osztályban van egy, van ahol az osztály nagyobb része ezekből a személyekből tevődik össze. Ma már egy cigánynak a látványa sem hiszem, hogy akkora meglepetést okozna, hogy valaki csak azért, mert ilyen a származása, kipécézi magának. Továbbra is tartom, hogy valami nagyon, a megszokottól eltérő kellene, hogy legyen azon a képen, hogy így nyilatkozzon valaki.


Rubint Réka gyerekeire kitérve. Én nem hallottam ezt a sztorit, de sajnálom őket. Ők sajnos a szüleik sok-sok hülyesége miatt bűnhődnek. Amit egykor Norbi és Réka nyilatkozott vagy csinált.

34. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Kata2)
2023. szept. 12. 13:24
Azt a bizalmas baráti kapcsolatot tartsa inkább bizalmasan. Nyilvánosan meg nem írjon olyat, amit az emberek nagy része degradálónak értelmez.
2023. szept. 12. 13:22
Nem a kisfiút, hanem Rubint Réka lányát. Bocsi, kicsit elvittem a témát. Nem offolok tovább.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Kata2)
2023. szept. 12. 13:21
Mivel tudjuk, hogy mi a háttere a Sziauram-ozásnak, ezért kizártnak tartom, hogy ezt bárki is poénosnak tartja egy kisfiúval szemben, aki valószínűleg nem is nagyon érti ennek a poénnak a mivoltját. És elég idióta az a felnőtt is, aki ezt játékos beszólásnak tartja. (Ezt a facebook posztban kommentelőre értem, de igazából bárki magára veheti, aki ebben játékosságot vél felfedezni).
31. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Tien)
2023. szept. 12. 13:19
Az! 😩🤬
30. Kata2
2023. szept. 12. 13:06

A posztindító roma kisfiúról szól. De van akinél kislány lesz belőle, akit a szülei ízléstelenül öltöztetnek.

Aztán ott van az ezerbocs és anymedve sorvezetőnek, mivel hogy a megszólítás: szia uram! Szőrös barna mellény nem érdekelne? - szimplán érthetetlen egy kívúlálló számára.

Ami érthetetlen, az nem pozitív, nem bizalomgerjesztő, kőnnyen hihetné az ember, hogy rosszindulatú.

De mi van akkor, ha ez egy játékos beszólás volt, aminek a hátterében a kommentelő és a gyerek bizalmas, baráti kapcsolata sejthető?

2023. szept. 12. 12:38
Miért rakták célkeresztbe? Lehet, hogy ők nincsenek is facebookon és nem is tudnak a képről. Az már más kérdés, hogy más szülők valószínűleg látták.
2023. szept. 12. 12:38
Nem, nem zárt. Nyilvános a kép.
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2023. szept. 12. 12:34
Tényleg nem szép dolog. És sajnálom is a kislányt. De leginkább a szülei hozzáállása miatt. Ő tényleg nem tehet semmiről, és valószínűleg komoly sérüléseket szerzett. De itt elsősorban a szülei a hibásak. Nem, hogy nem védték meg, hanem pont ők rakták a célkeresztbe.
2023. szept. 12. 12:17

A tanító néni a legnagyobb szégyenfolt, a se.gfej után, aki a kommentet írta. Őket követi a többi szülő, aki nem figyelmeztette őket, hogy álljon meg a menet!


Iskolai zárt csoportba tette fel legalább azt a képet? Nem mintha enyhítené azt, hogy lájkolta, de máshova nem is szabadna feltennie.

2023. szept. 12. 12:16
És mi van ha màs kommentelt a nevében?ujjabban mindenki facet amugy is lopjàk feltörik..tegnap kommenteltem egy posz alà és teljesen màsik alatt volt ismerősök figyelmeztettek vegyem le ..
24. michelle.r (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2023. szept. 12. 12:13
Már akkor lófejűnek titulálták a lányát, összemontírozták a fejét egy ló testével, amikor még kislány volt, és nem voltak róla bikinis fotók. De később sem hiszem, hogy "jogos" egy testi adottsággal gúnyolni valakit. Lehet bírálni a viselkedését, de nem azt, hogy milyenek a fogai.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook