Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » NYESZ(Nyugdíj-előtakarékossági számla), mit tudtok róla? fórum

NYESZ(Nyugdíj-előtakarékossági számla), mit tudtok róla? (beszélgetős fórum)

2014. júl. 17. 15:01
Úgy látom, az itteni hozzászólók nagy szakértők a nesze semmi, fogd meg jól területen, ugyanakkor, ha valaki 9 évvel a nyugdíj előtt kezd csak el azon tanakodni, hogy miből fog megélni nyugdíjas éveiben, az nem túl jó hír. Mindenesetre jó választás lehet a NYESZ és az önkéntes nyugdíjpénztár is 10 évre, mert jön hozzá 20%-os adójóváírás az éves befizetések után (nyilván csak akkor, ha van annyi adó). Új termék állami támogatással a nyugdíjbiztosítás, de annak hosszú távú (10 éves) hasznáról elég vegyes véleményeket olvastam. A banki kamatok viszont jelenleg nagyon csekély hozamot produkálnak, azokkal nem nagyon érdemes foglalkozni, sőt, kis összegnél ráfizetéses is lehet pl. a tranzakciós költség miatt (elutaláskor, ha lejár a betét.) Az önkéntes pénztár kezelése egyszerűbb a laikusoknak, mert portfóliót kell csak választani, és azt kezelik helyettünk. A Nyesz ugyanakkor már több pénzügyi önállóságot igényel, de egy megbízható bank ebben segít. Nem megtanulhatatlan, és lehet vele szépen fogni, de nem havi 4-5 ezer forinttal, mert az a nyugdíjproblémát nem oldja meg, egyik választás esetében sem.
4. martin3 (válaszként erre: 3. - Martin3)
2011. márc. 2. 10:46
ők a te illetve mások által befizetett pénzből élnek...
3. martin3 (válaszként erre: 1. - 8625c5bd9b)
2011. márc. 2. 10:45
saját magatoknak spóroljatok, fektessétek be az adott pénzt, ne más szervezetek, bankok zsebét tömjétek! mindenki magáról gondoskodjon ésszerűen, hidd el ezek az utak csak más emberek zsebét tömik pénzzel, nem szeretetszolgálatok...ők a te(illetve mások által bef
2. Olívia(mézesmálna) (válaszként erre: 1. - 8625c5bd9b)
2011. márc. 2. 10:39
Szia Blina! Ha anyukád még nem megy nyugdíjba és van 9 éve nem a Nyesz a legjobb a számára! :)
2011. jan. 17. 12:34

Arra gondoltam érdemes lenne édesanyámnak egy NYESZ számát nyitnia, ugyanis a várható nyugdíja kb. egyenlő a 0-val, pedig, ha ez a 40 év marad, akkor nyugdíjba mehetne 9 év múlva./Nem szeretném, ha azért kellene a végtelenségig dolgoznia, mert a nyugdíjából nem élne meg/


Ahogy ez lenni szokott minden információ csupa kecsegtető pozitív, amit találtam róla a neten.


Én arra lennék kíváncsi, hogy aki jártasabb a témában szerintük érdemes-e belevágnia(vagy itt is vannak olyan elfeledett infók, amikkel csak akkor szembesül az ember, amikor hozzá akarna jutni a pénzéhez...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook