Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyelvtanulás hobbiból. fórum

Nyelvtanulás hobbiból. (beszélgetős fórum)


1 2
52. Skar (válaszként erre: 48. - Marjann)
2009. szept. 30. 12:40
Én azt elsőre simán kriksz-kraksznak értettem. :DDD
51. Skar (válaszként erre: 49. - Marjann)
2009. szept. 30. 12:40
De ha szakközépbe megy, lehet, pont akkor lesz inkább a németre szüksége (a szakmától meg a lehetőségektől függ persze).
2009. szept. 30. 09:54

Sziasztok,

Ha minden igaz akkor oktober 12-tol megyek a selyemuthoz kezdo norvegra. Mar nagyon varom. Sok jot hallottam a sulirol. Van kozottetek aki kozben mar elkezdte?

49. Marjann (válaszként erre: 47. - Skar)
2009. szept. 6. 09:27

Hát annyiból jó, hogy ugye angoltudás nélkül semmire se lehet jutni. Aki mondjuk szakközépbe megy, az úgysem tanul 2. nyelvet, tehát jól jár az angollal.

Nekem német volt az első, de nem éreztem semmi előnyét.

48. Marjann (válaszként erre: 46. - Skar)
2009. szept. 6. 09:26
Ó, hogy ezt nem láttam előbb! Tegnap R-Go koncerten voltam:D Amúgy az yks-kaks-kolme -t értettem belőle:D
47. Skar
2009. szept. 6. 01:45

Szerintem elég elszabott ötlet, hogy az angol az első idege nyelv, amit tanítanak a gyerkőcöknek. Angolul az is tud, aki ne tud, folyik a csapból egy bizonyos szintig nyelvtan nélkül is elvagy, aztán jön az arcraesés a következő nyelvnél. Fordítva mennyivel jobb lenne.


Mire jó a latin témához, érvelni már lusta vagyok ilyenkor, itt egy provokatív cikk:

[link]

46. Skar
2009. szept. 6. 01:38

Marjann, ezt neked hoztam:

[link] ;-)))

45. Marjann (válaszként erre: 39. - Binky)
2009. szept. 4. 07:18
Remélem nem sértődtél meg azon, amit mondtam! Sőt, kicsit irigyellek, ha azt tanulod, amit szeretnél. Remélem elhelyezkedned is sikerül vele!
44. Marjann (válaszként erre: 43. - D3c6e89fee)
2009. szept. 4. 07:17

Nekem az angol sima heti 3 gimis óra volt+egy 2hónapos tanfolyam. A felsőfok heti 2*90perc szaknyelv az egyetemen, plusz különtanár (gazdasági középfokra készültem, csak arra lusta voltam tanulni, maradt az általános felső:D)

Német ugyanígy: ált suli, gimi végig,különtanárral, egyetemen 1év szaknyelv, 2év különtanár...aztán ennyi:D

43. d3c6e89fee (válaszként erre: 42. - Marjann)
2009. szept. 3. 21:02

Én kb másfél év alatt angolból a középfokút, de ugy hogy non-stop nyomattam (heti 15 angolóra a suliba, plusz nyelvtanár, plusz otthon) aztán újabb másfél év alatt meg idegenforgalmi középfokút.

Én meg 12 év német tanulás után, megszólalni már megtudok, mert most járok nyelvtanárhoz:)

42. Marjann (válaszként erre: 41. - D3c6e89fee)
2009. szept. 3. 20:51

Á!


Én angolból 3és fél év alatt megcsináltam a középfokot (gimiben), és újabb 2 év alatt a felsőfokot. Szóval nagyon hülye biztos nem vagyok. Ehhez képest 14 év németezés után megszólalni sem tudok:D

2009. szept. 3. 19:20
Nekem egyszer azt mondta az angoltanárom, hogy két nyelv megtanulása után a harmadik gyerekjáték:)))
40. Binky (válaszként erre: 39. - Binky)
2009. szept. 3. 18:32

Amúgy.

A tanárom nem beszél németül,de a nyáron kiolvasott egy német nyelvkönyvet, és kívülről fújja, állítólag a sok hasonlóság miatt a latinnal. Nem aktív, de passzív módon így németül is tud.

Ja és mivel sokat olvasok, jól jön a latin.

39. Binky (válaszként erre: 28. - Marjann)
2009. szept. 3. 18:31

Filológus, ókorkutató pl.

És sok gimiben van latintanulás, 4 éve tanulok latint, a tanárom az ógörögöt is akarja, d einkább, kösz nem:D

2009. szept. 3. 16:36
Nekünk anno azt hiszem valami GCSE című könyvünk volt (illetve a sulié volt), amiben egész jó volt a nyelvtan. Keresgélj a neten, hátha találsz letölthető anyagokat. Esetleg próbálkozhatsz ilyen villámangollal is. Ha már van egy kis szókincsed akkor hasznosak lehetnek azok a kis vékony angol könyvek, amiben egyszerűsített történetek vannak (pl oxford, Alexandrában is kapni)
37. d3c6e89fee (válaszként erre: 36. - Kansas)
2009. szept. 3. 12:25
Ha van elég kitartásod.. Bár egyedül nem a legjobb tanulni, mert egy idő után megunnod:( Főleg, ha az iskolában nem értetted a nyelvtant, nem tudom egyedül mennyire fog menni. Bár már nagyon szuper könyvek vannak!
36. Kansas
2009. szept. 3. 12:24

sziasztok


csatlakoznék hozzátok


véleményekre lennék kiváncsi. mit gondoltok.

mivel csak jővőre megyek iskolába, ezért van egy évem még munkátkeresni, és amíg keresgélek, szeretnék egyedül angolul tanulni. szóval tanár, és tanfolyam nélkül. kiváncsi lennék, szerintetek van valami esély arra HOGY ilyen formában középszintig el lehessen jutni?

a suliban anno angolos voltam de az a baj hogy sose értettem a nyelvtant. meg lehet ezt könyvekből tanulni? legalább valamilyen szinten..?

35. Marjann (válaszként erre: 33. - Skar)
2009. szept. 2. 13:05

Nem azt mondom, hogy kiakadok, csak vannak szakok, aminek nehezen látom a gyakorlati hasznát. Persze elhiszem én, hogy van pár meló, ahova felhasználhatsz egy antik görög tudást, de szerintem baromi kevés ilyen állás van (mit csinál egy klasszika-filológus? és hányan élnek meg belőle). Szóval ha ezt szereti csinálja, de azért mondjuk műszaki pályán könnyebb elhelyezkedni:D

A latin is jó, mondjuk ha orvosnak készülsz, vagy ilyen irányba, de szerintem egy "átlag" ember tudjon angolul, meg mellé egy gyakoribb nyelvet (német, olasz, francia, spanyol), aztán lehet hobbiszinten tanulni finnül meg japánul, aminek ugye a hétköznapi életben ritkán fogjuk hasznát venni.

34. d3c6e89fee (válaszként erre: 30. - 7aab4d3657)
2009. szept. 2. 12:42
Azért le a kalappal előtte! Ugy látszik nem sokat magnózott:)
33. Skar (válaszként erre: 32. - Marjann)
2009. szept. 2. 12:42

Én /pill épp keresek egyet :D

De komolyan, a görög és a latin az európai műveltség alapja, ha a görög-latin szakpáron kiakadsz, meg sem mondom, én mit tanultam,mert a szenteltvizes vödör után nyúlsz. =) Lehet belőlük nyelvtanár gimiben, taníthatnak történész- és régész-palántákat, lehet belőlük kutató klasszika-filológus, vallástörténész, nyelvész...

Nekem csak asztrológiai szövegek bogarászásához kellenek ezek a nyelvek, végül s egyre több a korrekt fordítás, meglehet nélkülük lenni, de azért sosem lesznek haszontalanok.

A latint viszont melegen ajánlom minden gimnazistának, aki választhatja, hihetetlen sok előnye van, kár, hogy mi nem (sem) tanultuk.

32. Marjann (válaszként erre: 31. - 7aab4d3657)
2009. szept. 2. 12:32
Jó, de szerinted mekkora kereslet lehet ógörög tanárra?:D
31. 7aab4d3657 (válaszként erre: 28. - Marjann)
2009. szept. 2. 12:30
Hát pl. elmegy latin meg görög tanárnak... :-)))
30. 7aab4d3657 (válaszként erre: 24. - Szisszancs)
2009. szept. 2. 12:28
Ez különben tényleg így van. Volt egy csoporttársam egyszer franciából, aki alapfoknál magasabb szinten megtanult egyedül franciául, és beült közénk a középfokú előkészítő csoportba. Le a kalappal a teljesítménye előtt, csak az volt a baj, hogy vannak rendhagyó kiejtésű szavak, amiket rosszul tanult meg, van olyan, hogy két szót kötnek a franciák a kiejtésben, ezt nem tudta, szóval rosszul rögzült neki pár alapvető dolog, és képtelen volt már változtatni rajta.
29. 65237bee84 (válaszként erre: 24. - Szisszancs)
2009. szept. 2. 12:22
Igazad én is pont ezzel a nyelvvel próbálkoztam francia után, de egymagam nem megy. Kell egy tanár megéri azt a pénzt
28. Marjann (válaszként erre: 26. - Skar)
2009. szept. 2. 12:21
Hobbi szinten okék ezek a nyelvek, de nagyon kikerekedett a szemem, amikor találkoztam egy sráccal, aki ókori görög és latin szakra járt... Kíváncsi lennék azzal a végzettséggel mit lehet kezdeni:D
27. d3c6e89fee (válaszként erre: 26. - Skar)
2009. szept. 2. 12:11
Mi lesz a szakmád?
26. Skar (válaszként erre: 1. - Marjann)
2009. szept. 2. 06:19

Én meg latinul és görögül tanulok, és nagyon bírom a finneket, mert ők még latin nyelvű rádiót is üzemeltetnek. ;-)

Egyébként szerintem megéri, ha ez érdekel, ez fog frissen tartani lelkileg és szellemileg, azért élsz, hogy azt csináld, ami boldoggá tesz, és atöbbi és a többi, ha pedig az anyagiak miatt aggódsz, ciki, hogy egy hóbortra költöd a pénzed, hát még az is lehet, egyszer az ezzel szerzett szellemi frisseséged segít megtartani vagy megszerezni egy állást vagy egyszerűen csak jobban, a magad nagyobb elégedettségére végezni el egy munkát.

Nekem is szóltak már be a latinért, pedig az nekem még szakmámban is hasznomra lesz, de hát nem trendi, e'vvan. ;~)

2009. szept. 2. 06:02
Na, beiratkoztam norvégra! :-))) Kíváncsi vagyok, milyen lesz és kik lesznek ott. Azt mondta a szervező, hogy összejött a csoportlétszám. Tulajdonképpen eleve az is vicces, hogy milyenek lesznek a csoporttársak, ki olyan lökött még, mint én, hogy norvégot kezd el tanulni, aminek semmi értelme...
2009. szept. 1. 23:03
éni selkezdtem a spanyolt önszorgalomból, de egyedül neem tudja az ember megtanuln akármennyire jók a könyvek..
23. Binky
2009. szept. 1. 20:29

Tapsztalataim szerint, akiknek komolyabbak a szándékaik, azok inkább nyelvsulit választanak.

A tanfolyam jó, de hamar el is felejted a dolgokat. A magántanár még jobb, de sokan felhagynak a próbálkozással. A tanárt könnyű otthagyni (a keserűség beszél belőlem, merta diákjaim néha jönnek, néha meg hetekre eltűnnek,mert nem érnek rá, ami frusztrál), a nyelvsulit már nem annyira. Persze, ha előre befizeted a kurzust, azt se hagyod abba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook