Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyelvtanulás hobbiból. fórum

Nyelvtanulás hobbiból. (beszélgetős fórum)


1 2
22. d3c6e89fee (válaszként erre: 21. - Marjann)
2009. szept. 1. 20:02
Mondjuk én mikor az angol idegenforgalmit csináltam jártam egy tanfolyamra, de az nagyon jó volt! De még tanárhoz is, akivel csak a szóbelit fejlesztettük!
21. Marjann (válaszként erre: 20. - D3c6e89fee)
2009. szept. 1. 19:50
Igen, ha konkrét teljesítményt akarsz, akkor a magántanár hatékonyabb. Én a német szakmaimhoz, meg az angol felsőhöz is jártam különórára a heti 2 egyetemi nyelvóra mellett.
20. d3c6e89fee (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. szept. 1. 19:48
Jah hát igen a te esetedben jobb a nyelvsuli. Én tavaly németből akartam középfokút csinálni, de nagyon elnyomtak a nyelvsuliba:( Nem tudtam érvényesülni:( Most magántanárhoz járok. Bár most hallottam egy nagyon olcsó nyelvsuliról, csak nem tudok konkrétabbat mondani, mert fejlesztés alatt van honlapja..
19. Marjann (válaszként erre: 16. - 7aab4d3657)
2009. szept. 1. 13:36

Mivel nekem ez csak egy hobbi lenne, ezért nem akarok súlyos ezreket rááldozni a magántanárra. Szóval inkább szórakozásból csinálnám, ami csoportban jobb.

Á, munka mellett nem kéne ügynöki állás.

2009. szept. 1. 13:33
Marjann, most látom, hogy ez a skandináv ház ügynököket keres Pécsett részmunkaidőben :-))) Nézd meg őket, ha érdekel.
2009. szept. 1. 13:28
Találtam különben egy Skandináv Ház alapítványt, az szintén csinál tanfolyamokat, gondolom, az illető ország vagy nagykövetség is támogatja kis nyelveknél. Mondjuk a norvégoknak lehet is ilyesmire pénzük... Finn tanfolyam most nincs, de van dán meg svéd meg norvég. De az is lehet, hogy nincs támogatás, mert drágább egy picivel a tanfolyamuk, mint a selyemútnak.
16. 7aab4d3657 (válaszként erre: 14. - Marjann)
2009. szept. 1. 13:23
Én is szívesebben járok tanfolyamra, az szórakoztatóbb. A magánóra lehet, hogy ahtékonyabb, de nagyon fárasztó, drága, és nem tudod senkihez mérni a fejlődésedet. Engem nagyon nyomaszt, hogy látszólag alig haladok (legalábbis a tanár tudásához képest). Csoportban jobban fel tudom mérni, hogy milyen ütemben fejlődöm a többiekhez képest. Én ezért nem szeretem a magánórát. De van, aki csak így tud haladni, mert csoportban elbámészkodik, nem figyel rendesen :-)
15. 7aab4d3657 (válaszként erre: 13. - 021a029148)
2009. szept. 1. 13:21
Egy selyemút nevű iskola csinálja, én ennyiért játram angolra is, nem földhözvágó.
14. Marjann (válaszként erre: 12. - 7aab4d3657)
2009. szept. 1. 09:49
Pécsen 3 főtől indulna tanfolyam, de tavaly ősz óta egy iskolában sem jön össze. Pedig szívesebben járnék, mint külön tanárhoz (olcsóbb is)
13. 021a029148 (válaszként erre: 12. - 7aab4d3657)
2009. szept. 1. 09:44
És nem túl drágák ezek a ritka nyelvekből indított tanfolyamok?
2009. szept. 1. 09:41
Azt állítják, hogy 5 emberrel már elindítják. Ahogy nézem a szeptemberi induló tanfolyamokat, dán és finn összejött, de konkrétan norvég nem...
11. d3c6e89fee (válaszként erre: 9. - 7aab4d3657)
2009. szept. 1. 09:28
Nyelvsuliba például lehet tanulni norvégül? Nagyon szerencsésnek kell lenni szerintem ahhoz sajnos, hogy összejöjjön a létszám:S
2009. szept. 1. 09:24
Hülye vagyok, most látom, hogy Pécsett. Akkor nem OK, amit találtam...
2009. szept. 1. 09:24

Sziasztok!

Én is imádok nyelvet tanulni. Most épp arra gondoltam, hogy norvégul kéne tanulni, mert egysezrűen bele vagyok szeretve Norvégiába. Én budakörnyéki vagyok, úgyhogy kerestem Budapesten nyelviskolát a hobbimhoz, találtam is, pont tegnap. Marjann, hol laksz?

2009. aug. 31. 15:27
Szerintem ha ennyire van kedved, akkor csak tanuld! Ma már a netről is lehet levenni újságszövegeket, amikből a beszélt nyelvet tanulhatod. Nekem az vált be, hogy párbeszédeket magoltam be, azok nagyon sokat segítettek. Én is nagyon szeretek hobbiból nyelvet tanulni...
2009. aug. 31. 08:00

Szerintem megéri, ha ennyire szereted. Max. az anyagi lehetőségeidhez kell igazítani az intenzitást.

Nekem az a véleményem, hogy megéri a kedvenc hobbira áldozni (legyen az sport, olvasás, vagy más), mert abban kapcsolódik ki az ember, abban van sikerélménye, az egészíti ki és színesíti a mindennapokat. És nem beszélve a hasznos oldaláról a Te esetedben!

6. d3c6e89fee (válaszként erre: 5. - Marjann)
2009. aug. 30. 21:09
Na látod:)) vannak itt ötletek..:)
5. Marjann (válaszként erre: 4. - D3c6e89fee)
2009. aug. 30. 19:06

Ahhoz azért el kéne érni egy szintet.


Viszont klassz lenne úgy körbeutazni Finnországot, hogy köszönésen kívül mást is megértek:P

4. d3c6e89fee (válaszként erre: 1. - Marjann)
2009. aug. 30. 16:19
Persze, ha szereted a nyelveket, akkor mindenképpen megéri:) Amúgy meg rengeteg ilyen levelezős oldal van a neten, ahol érdekes emberekkel lehet levelezni a világ minden tájáról, lehet találnál valakit akivel finnül tudnátok levelezni:))
3. Marjann (válaszként erre: 2. - Binky)
2009. aug. 30. 16:09
Engem a finn érdekel, amúgy nem kezdenék el egy 3. nyelvet.
2009. aug. 30. 15:49

Én is finnül kezdtem el tanulni:D

És nekem is angol felső, német közép van:))

Hát nem tudom, én se nagyon tudtam eldönteni, hogy folytassam-e, mert ugye semmire nem tudnám használni, és egyátalán nem tudnám gyakorolni.

Szóval én vagy franciát, vagy spanyolt fogok tanulni, de az orosz is elég hasznos.

2009. aug. 30. 15:41

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert hónapok óta képtelen vagyok dönteni:D


Egy évig tanultam finnül az egyetemen, nagyon szeretem a nyelvet. Szerettem volna folytatni, de tanfolyam sehol sem indul. Magántanárnál 2000Ft lenne egy óra, de nem jutok dűlőre: megéri vajon?


Csak hobbi lenne nekem, hiszen nincs égető szükségem a nyelvre. Angolból már megvan a felsőfokúm, németből középfokot csináltam, igaz így 14 év tanulás után se tudok megszólalni németül :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook