Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » November 1. Mindenszentek napja – november 2. Halottak napja fórum

November 1. Mindenszentek napja – november 2. Halottak napja (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: November 1. Mindenszentek napja – november 2. Halottak napja

18. Ilona9
2016. nov. 3. 11:04
Igen igen november 2. a halottak napja. Mi ilyenkor mindig koszorút viszünk ki a sírokra és mécseseket gyújtunk. Számunkra a koszorú sokkal jelentőségteljesebb mint a virág. Ebben a cikkben szerintem nagyon szépen leírják, hogy miért is olyan különlegesek a koszorúk, mi a történetük és a mondanivalójuk [link]
2011. nov. 1. 13:40
Aktualitása van ismét a kérdésnek,azaz a ténynek,hisz ismét sokan nem tudják mikor milyen nap van.Holnap Halottak napja.
2009. nov. 22. 15:15
November elseje a Mindenszentek napja, amikor megemlékezünk mint "névtelen szentről", akik az üdvösségre jutottak, de nem kanonizálták (nem avatták hivatalosan őket szentté vagy boldoggá). A kettő között csak az a különbség, hogy a "szentet" a világegyházban mindenhol megünnepelnek és emlékeznek meg a liturgiában - lásd. most Árpádházi Szent Erzsébet napját, kiről az egész világon megemlékeznek aznap, addig a "boldogról" csak a saját hazájában, lásd Salkaházi Sárát. November 2-a a halottak napja, amikor minden megholtról megemlékezünk és imádkozunk értük, akikért már nem imádkozhat senki... A római katolikus egyház tanítása szerint akik a tisztítótűzben szenvednek, felajánlott imáink, lemondásaink, szenvedéseink, irgalmas cselekedeteink megrövidíti szenvedésük idejét és hamarabb üvözülnek. Az egyház tanítása azt is vallja, hogy a halál egyben "égi születésnap" is, amire fel kell készülni életkortól függetlenül. Ezért imádkozik a nyitott sírnál azért, akik követni fogja. "Mert a születés és halál mindig kézenfogva jár..."
2009. nov. 1. 18:54

Na, mostmár leesett a dolog. Körülöttem mindenki tévhitben volt. De mostmár tiszták a dátumok.

Engem csak egy dolog háborít itt fel amit olvastam. Igenis tessék holnap ünnepelni! És boldog szülinapot nektek!

14. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 11. - 367d5fde7b)
2009. nov. 1. 16:02

Hát nem tudom, náunk sosem okozott problémát megünnepelni a kislányom szülinapját aki nov.2-án született.

Nem beszélve arról, hogy a kórházban ahol született mind a szülésznők, mind az orvosok kivétel nélkül azt mondták, hogy különlegesen szépek az aznap született gyerekek.

Én sosem voltam elfogult a saját gyerekemmel szemben-de már több éve megerősítenek ebben és igazat kell adnom igy utólag is.Nem csak szépek, de különlegesek is.


A halál felett mindig az élet győzedelmeskedik:)

13. tnde
2009. nov. 1. 11:52
valamelyik hitben,ez az újjászületés napja,ünnepelnek vigadnak.Nem tudom pontosan hol,de utánna fogok nézni.Tegnap olvastam valahol.
12. c502273b01 (válaszként erre: 11. - 367d5fde7b)
2009. nov. 1. 10:59
...pedig ez a Te születésed napja,és nem kéne,hogy befolyásolja egy kinevezett nap...eltávozott szeretteink mindig velünk vannak,amig csak élnek a szívünkben..
2009. nov. 1. 10:55
én is november 2án születtem, de eddig soha nem ünnepeltem önfeledten. sztem soha nem is fogok:)
10. kiscsirke (válaszként erre: 8. - Syria)
2009. nov. 1. 10:25
Igen, és nehogy már meg legyen szabva mikor emlékezzünk a holtakra! Én az év mindennapján emlékszem rájuk, mert hiányoznak. Nekem ez a nap már csak reklámfogás a temetőnél álló virágárusoknak!
9. kiscsirke (válaszként erre: 7. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 10:24
Persze a néphagyomány szerint lehet, hogy a nyilas hava, de sztámomra akkor is az én hónapom marad :)
8. syria (válaszként erre: 5. - T.panti)
2009. nov. 1. 10:23

Gyerekek! Nehogy má'!

A születéssel együtt jár a halál!

El kell fogadni mind a kettőt!

És igenis ünnepelni kell, amikor arra van ok. És gyászolni, amikor eljön az idő. De nem a naptár szerint!!!

7. kiscsirke (válaszként erre: 6. - Kiscsirke)
2009. nov. 1. 10:23
... a mindenszentek napja. Szóval most ezt nem teljesen értem. És a november inkább nem a skorpió hava? Szerintem igen, mert én igazi skorpió vagyok, november 12-vel!
2009. nov. 1. 10:22
Én eddig úgy tudtam, hogy november 1 a halottak napja, és október 31
5. t.panti (válaszként erre: 3. - 3a92f8d690)
2009. nov. 1. 10:20
Hát nem tudom, én nov. 2.-án születtem, s ahogy nő a halottak száma a családban, úgy zavar a születésnapom. Nem a korom, hanem az, hogy nov. 2.-án van. Itt nem lehet ünnepelni felhőtlenül, keserű íz marad az emberben, s a temetőt járod. Szóval ilyenkor inkább depis a hangulat egy kicsit. Ettől függetlenül mindenkinek boldog szülinapot aki e két napon született.
4. R75 (válaszként erre: 3. - 3a92f8d690)
2009. nov. 1. 10:12

Nekem a férjem született ma, ő ugyanezt magyarázza általában:-))))


A cikk egyébként nagyon jó!

2009. nov. 1. 10:11

Jó kis cikk:_))

Barátnőmnek ma 4 éves a kislánya szegény mindenkinek magyaráz nem halottaknapján szült hanem mindenszentek napján:-)elég fusztrált szegény e miatt mindig ezt mondja miért nem jött ki hamarabb vagy később 1-2 nappal:-))De még mindig jobb mintha árilis elsején szült volna:-DD

2009. nov. 1. 10:06
Köszönöm tinendo, nagyon klassz cikket írtál!
2009. nov. 1. 10:03
November hónapot a népi hagyományban Szent András havának, Nyilas havának, enyészet havának vagy őszutó hónak nevezik.

„Sok gyümölcsöt Mindszent hava tartogat,
Sötét télben jó kedvére kiket felhordhat.”

Ugrás a teljes írásra: November 1. Mindenszentek napja – november 2. Halottak napja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook