Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Novalife szövet - ismeri valaki? tényleg olyan jó? fórum

Novalife szövet - ismeri valaki? tényleg olyan jó? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 4. 13:57
Közben megtaláltam! :)
5. napsugár35 (válaszként erre: 4. - Nagyarmand)
2010. nov. 3. 22:32

Kedves nagyarmand!

Hol találom az a cikket, mert nekem pont arra lenne szükségem, vagyis kárpittisztításra házilag.:) Köszi.

2010. nov. 1. 17:05

Én nagyon nem ajánlom a novalife-t! Amit most leírok,azt szakemberként teszem.Ugyanis én 10 éve foglalkozom szőnyeg és kárpittisztítással.Ezen belül is a velúrhatású anyagok tisztítása a specialitásom.

Az igaz,hogy ha éppen előtted borul rá valami,akkor egy vizes ruhával könnyen letörölhető.De ha napi rendszerességgel használod(márpedig azért vetted),akkor a bőrünk zsírrétege apródonként rárakodik a finom mikroszálakra,azaz lezsírosodik.Abba beleragad a levegőben lévő por és korom,amitől csúnyán beszürkül.Nos azt hiába törölgeted vizes ruhával,nem fog lejönni.Elég sűrűn hívnak olyan ügyfelek,akik már hiába törölgetik,csak szétkenik a koszt.

Ekkor jövök én.Csakhogy a novalife tisztítítása minden más szövetnél nehezebb.Ugyanis nem lehet súrolni,mint más szövetet,mert vizesen szétmorzsolódik,és kilyukad.(Már nem egyszer találkoztam olyan bútorral,amit a háziasszony lyukasztott ki,mert azt hitte,hogy dörzsöléssel kell egy szövetet kitisztítani,és nem vegyszeresen)

Én egy speciális technikát alkalmazok,amivel tökéletesen ki tudom tisztítani,viszont ezért 3-5-ször drágább bármilyen más szövet tisztításánál!

Ha adhatok tanácsot,ne novalife-t vegyetek,hanem a másik velúrhatású anyagot, az Alcantara-t.Ezt is le lehet törölni vizes ruhával.Tény,hogy hamarabb lesz foltos a novalife-nál,de ezt bármikor könnyedén gyári újra ki tudom tisztítani,és negyede annyiért!És amiért én nagyon favorizálom az Alcantara-t az az,hogy hihetetlen tartós!Tíz éve tisztítok,de én még szakadt,kopott,rongyos bútort nem láttam!Komolyan!Pedig olyan helyeken dolgoztam eddig,ahol volt 3-4 gyerek,esetleg kutya,macska és ott sem volt semmi bajuk.Szinte elpusztíthatatlan.

Így a mondandóm végén dilemmában vagyok.Ha nem írok elérhetőséget,azt mondhatják,hogy érdekelt vagyok az Alcantara forgalmazásban.Ha meg írok,akkor azt mondják reklámozom a cégem.Na mindegy.Nem írok telefonszámot,webcímet,de akinek szüksége lenne rám,az az alábbiak alapján megtalál:

kárpittisztítás,Nagy Ferenc,Natuzzi tisztítás,Alcantara tisztítás,kárpittisztítás budapest.

Ja,és írtam egy cikket "Szőnyegtisztítá házilag, kárpittisztítás házilag."Ez is fenn van a neten,ez alapján is megtalálható vagyok.

3. Hoxa
2010. ápr. 16. 12:48

Na, a gyerek végighányta időközben a kanapét és egy kis vízzel letörölve semmi nyoma. Képzelem a korábbi kanapénkkal mit szenvedtem volna...


Aztán nemrég kent rá fogkrémet is. Az kicsit kifehéredett, úgyhogy azt még majd kicsit kezelgetnem kell vizes ronggyal.

2. Hoxa
2010. febr. 14. 16:25

Szia!


Még nincs túl régen meg a miénk, de én is ezt választottam a gyerekek miatt.


Eddigi tapasztalataim:


Tollal húzott csík nedves ruhával letörölhető.

Megszáradt tápszer, kávé szintén.

Kellemes rajta ülni, még nyáron is.


Ami nem jött ki belőle, az a gyereknyomda festék, de az már csoda lett volna. :)) Szerencsére elég eldugott helyen sikerült a fiamnak összekenni.


Szóval eddig nem csalódtam, bár még nem öntöttük le komolyabban, mondjuk pörkölttel. :DDDD

2010. febr. 14. 15:14
Mostanában készülünk új kanapét venni, eddig bőr kanapénk volt, de most kipróbálnánk valami szövetet, ami esetleg gyerek mellett is stapabíró lenne. Kíváncsi lennék, hogy tényleg olyan folttaszító, könnyen kezelhető-e a Novalife, ahogy azt mondják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook