Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális dolog? Mi jön még? fórum

Normális dolog? Mi jön még? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 3. 16:24
Pénzért mindent lehet.
2022. aug. 3. 16:12

VAlamikor volt olyan kikötés, nem tudom él-e még, hogy az egyházi esküvőt meg kell előzni a polgári házasságkötésnek. Biztos sokatoknak maga előtt van a kép, amikor a polgármesteri hivataltól rohan az ifjú pár a templomba.

És mi ez az ökomenkus egyház ? Úgy tudom, D A-nak református temetése volt.

8. globus (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2022. aug. 3. 07:30
Nem hát. Házassági anyakönyvi kivonat nincs. Bohózat.
7. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Winter)
2022. aug. 3. 06:41

Persze, az egyház mindent megtehet, ez szerintem nem is érvényes, mert rendes körülmények között először a polgári szertartás kell, utána jöhet az egyházi.


Na, ez tényleg olyan, hogy csak egy papír, ami semmire nem jogosítja az "özvegyet".

6. _Berry_ (válaszként erre: 3. - Globus)
2022. aug. 2. 22:11
Szerintem ez alapján egyházi szempontból már özvegy: "megkaphatják az isteni áldást, mint férj és feleség, ami 2020. december 30-tól a zeneszerző haláláig érvényesen köti őket össze." Jogi szempontból meg szerintem maradt ami volt.
5. _Berry_ (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2022. aug. 2. 22:08
Mivel az állam előtt nem jött létre házasságkötés, így szerintem öröklés vagy más hivatalos dolog esetében sincs jelentősége.
2022. aug. 2. 19:32

Én nagyon szerettem D Attilát, a Zsuzsit is, de ez az eset - amennyiben tényleg megtörtént, amiben nem vagyok biztos - felháboritó és jogbizonytalanságot teremt, szerény jogi ismeretem szerint bűncselekmény, családi jogállással való visszaélés

Az ERzsó előbb lett özvegy, mint házas? és mit szólnak D A gyerekei.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2022. aug. 2. 19:23

Ha most házas, özvegynek mikortól számít?

Ilyent egyáltalán kitalálni...

2. Winter (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2022. aug. 2. 19:20
Már minden megengedett, ami eltér a normális életünktől.
2022. aug. 2. 19:17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook