Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális a várandósság 18. hetétől jelentkező éjszakai kézzsibbadás? fórum

Normális a várandósság 18. hetétől jelentkező éjszakai kézzsibbadás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. viliflora (válaszként erre: 44. - Anikko)
2010. dec. 4. 09:40

Szia!


Most: 21+1:-)) Szóval beléptünk a 22.-be. Elkezdett rohanni az idő, eddig alig vánszorgott. Legalábbis szerintem.

Nálunk is a férjem a paragép:-)))) Még a felmosóvizet sem lehet kicserélni. De hát inkább ilyenek legyenek, mint....

Itt van egy hálapénzes fórum, olvasgattam általában a vizitdíjuk 10xesét kérik el, akik előre megmondják mennyi. Elég durve, de hát ez van sajnos.

Puszi Milánnak is meg sok Télapót:-))))

Megyek sétálni meg vásárolni.

44. anikko (válaszként erre: 43. - Viliflora)
2010. dec. 3. 20:55

Jó neked, hogy van egy ilyen dokid, akiben ennyi éven át bízol. Remélem most én is megtaláltam, mert amikor Milán született akkor lényegében elégedett voltam, csak már akkor is szokatlan volt a doki stílusa. Mostanság meg pláne. nagyon durván beszólogat és elég drága. Közölte h havi 8 és 80 a szülés. persze az utolsó héten het8. 1éve nem volt gond, de azt a 80at inkább Milánra költöm. Szóval azt mondtam h ennyi pénzért nekem ne szóljon be senki!

És megtaláltam azt a dokinőt, akire már rég vágyom :) neki is havi 8at adok, de ő kedves, figyelmes, és megkérdeztem mennyi lesz a szülés, vagyis a császár, azt mondta h ő nem kér sőt, nem fogad el pénzt. Persze valamennyit akkor is a zsebébe rakunk majd, de mégis más így nem?


Igen, nagyon hajlamosak vagyunk mindent túl aggódni, én még hagyján, de párom! Na ő nagyon fél. Sokszor ha van valami gond, akkor azon gondolkodom mondjam-e mert annyira elefántot tud a bolhából is csinálni, hogy az elképesztő. Persze jól esik h ennyire aggódik, de néha már sok :)

Te amúgy hány hetes vagy most?

43. viliflora (válaszként erre: 42. - Anikko)
2010. dec. 3. 19:53

Van dokim, már 7. éve együtt vagyunk:-) Tarifa a szülésre? Még nrm kérdeztem, de tuti adunk. Majd a férjem intézi. Engem ő már sokszor műtött, nem először leszünk együtt:-)

Most megint a rugdodsást érzem bizsergés nélkül. Vicces:-)

Ne aggódj, tuti nem lesz semmi baj. Csak mindenen annyit izgulunk:-)

42. anikko (válaszként erre: 41. - Viliflora)
2010. dec. 3. 17:16

Na ilyet se hallottam még! De ahány terhesség annyi fél, erre én vagyok az élő példa. Semmi nem ugyan olyan, mint Milánnal.

De szerintem elképzelhető, hogy annyit rugdalta az oldalad, hogy bizsereg. Azért nem árt megjegyezni a dokidnál.

Tényleg neked van fogadott orvosod? Van tarifa?

Én is nagyon bízom, hogy felszívódik. Pont ez a baj, hogy nem tudok tenni semmit ennek érdekében igazán. Az uh-n még ennyit se mondtak, azt se mitől lehet, én kérdeztem hogy veszélyes-e, azt mondta nem hinné.

Aztán hívtam a dokit és ő mondta, hogy mitől lehet, és mikre számíthatok.

41. viliflora (válaszként erre: 40. - Anikko)
2010. dec. 3. 17:12

Új tünetem van: jobb oldalon a bordáim alatt egy sávban teljesen olyan, mintha Lidocainnal kezelték volna, eddig meg fájt. Mini folyton ott rugdos, szerinted lehet, hogy emiatt érzem a zsibbadást?

Azért őt ez nem zavarja, rugdos tovább:-)))



Majd írjál, hogy mi újság, reméljük felszívódik magától. egyébként mndtak valamit, hogy mit lehet tenni, vagy csak visszarendeltek?

40. anikko (válaszként erre: 39. - Viliflora)
2010. dec. 3. 10:36

Hó közepén kell újra mennem, de még nincs időpont, még nem volt kész a lista nem tudtam kérni :(

Én vagy csak az egyik oldalamon alszom, vagy a hátamon, mert Milán ott van köztünk többnyire és nem fordítok neki hátat, de apa már oda adta a helyét szóval már a balomon alszom. Úgyhogy én mindig tudom nem csak ha gyűrött vagyok :D

Már amikor alszom, mert Milánom mostanság nem szeret aludni :(

39. viliflora (válaszként erre: 38. - Anikko)
2010. dec. 1. 18:16

Dettó:-((( Már nem is foglalkozom vele, mióta dokim közölte, hogy majd elmúlik szülés után. Néha nincs zsibbadás, de néha akkor is van, ha a baloldalon alszom. A gyűrődésekről a kezemen jöttem rá, hogy a bal oldalamon aludtam:-) És mégis...

Na azért próbáld meg letolni a lépcsőn akocsit és ne emelgesd. Mikor kell visszamenned?

38. anikko (válaszként erre: 37. - Viliflora)
2010. dec. 1. 18:02

Nem, sajna senki, de párom amennyit csk tud persze segít de ennél többet ne tud itthon lenni, nagymama csak egy van már sajnos, ő is Békés megyében ínszalag szakadással gipszben! De így is jön 10én. :)

Nagypapikat nem részletezném inkább.

Szóval magad uram, ha szolgád nincsen. :)

De sebaj, lesz majd cifrább is ha meglesz a pici, szóval tréningnek nem rossz!

És neked mi ujság a zsibbadással? Nekem egy éjszaka kimaradt, de nem igazán működik a bal oldalas dolog sem, bár nem mondom h nem jobb egy cseppet sem.

37. viliflora (válaszként erre: 36. - Anikko)
2010. dec. 1. 16:16

Szia!


Hát ez nem túl jó. Nem tudna valaki segíteni Neked? Szorítok nagyon, hogy ne legyen semmi baj.

36. anikko (válaszként erre: 35. - Viliflora)
2010. dec. 1. 10:32

Nem dolgozom, itthon vagyok Milánnal, de boltba, stb mennem kell, nem tudom hogy kerülöm el h ne emeljem a babakocsit gyereket a lépcsőn

majd dec közepén megyek az orvosomhoz de szóltam neki h ez van ő mondta h pihi kell, hátha felszívódik

35. viliflora (válaszként erre: 34. - Anikko)
2010. nov. 29. 17:22

Szia!


Akkor most feküdjél szépen és ne izgulj. Dolgozol még? Mikor kell visszamenned? Majd jelentkezz!

34. anikko (válaszként erre: 33. - Viliflora)
2010. nov. 29. 14:31
Na voltam uh-n, babóval minden rendben, nálam a méhlepényen találtak egy vérömlenyt, pihi van, nem emelhetek, várunk mi lesz vele. :(
33. viliflora (válaszként erre: 32. - Anikko)
2010. nov. 29. 06:49

Igen. Ez a lényeg: a megfelelő időben a megfelelő embertől:-)))

Majd elkelnek a Te barátaid is:-)))

A mieink is jóval 30 felett kezdtek el érdeklődni a házasság iránt:-)))

Mentek Ti még lagziba...

Szép napot Nektek, ma én csak este leszek.

32. anikko (válaszként erre: 31. - Viliflora)
2010. nov. 28. 23:17

Ez az érdekes, hogy nekem senki nem kelt el barátaim közül, de nem is nagyon tervezik, és párom barátai sem. Szóval nálunk sincs kilátásban lagzi. :(

Lehet hogy tényleg van ennek is annak is előnye hátránya, de szerintem ha valaki akkor tud gyereket vállalni amikor alkalmas és szeretne, akkor nem hinném, hogy beszélhetünk hátrányról. Szóval én pl egy gyereknek csak előnyét látom :) Hatalmas boldogság!

31. viliflora (válaszként erre: 30. - Anikko)
2010. nov. 28. 17:32

-helló!


Na megérkeztünk. Jó volt az esküvő, szerintem egy darabig mi már nem megyünk, nagyjából mindenki elekelt a barátaink közül.

Én semmilyen előnyét vagy hátrányát nem látom magamon, hogy most várok babát. Ilyeneket szoktak mondani, hogy van egzisztenciánk, pénzünk, karrierünk blabla meg nagyobb a türelmünk. Hát ki tudja?

Én 7 éve élek a férjemmel, nekünk most adatott meg, hogy szülők legyünk. Boldogok vagyunk, hogy lesz közös babánk. Tényleg nem tudok ehhez hozzászólni. Én most vagyok boldog. Nem tudom mi lett volna, ha... Nyilván nem lettem volna egyetemista, nem éltem volna külföldön jó pár évet, stb stb. Akkor más férjem, más életem lenne. De ezt már sose fogom megtudni. Hát kábé ennyi.

Szép estét Neked:-)

30. anikko (válaszként erre: 28. - Viliflora)
2010. nov. 27. 16:31

Egyébként te látod valamilyen hátrányát annak, hogy relativ későn vársz babát? Bocsánat ha nem fogalmaztam szépen, de máshogy nem tudtam. Ezzel nem akartam arra célozni, hogy idős lennél, vagy hogy bármiről is elkéstél volna, csak ugye késői babavárónak számítasz én meg korainak, bár nekem már ugye van is egy fiam, azzal méginkább korainak lettem könyvelve. Bár ezek szerintem csak megnevezések. Csak kíváncsi lennék a különbségre, mert szokták emlegetni ennek is, annak is az előnyét hátrányát.

Te hogy látod?

Mert én örülök, hogy fiatalon vállaltam, egyenlőre hátrányát ne látom.

29. anikko (válaszként erre: 28. - Viliflora)
2010. nov. 27. 16:25

Sebaj:)

Én amúgy nem vagyok irigy, mert én teljes vállszélességgel a fiúk mellett állok, bár jó lenne a családba legalább 1 kiscsaj valahol, mert sehol nincs. Én vagyok az utolsó :D Az meg már nem most volt!

De kicsit unalmas autót meg legót venni mindenhová.

Esküvőre? Dejó! Én olyan rég voltam, pedig szeretem az esküvőket :)

28. viliflora (válaszként erre: 27. - Anikko)
2010. nov. 26. 20:18

:-))

Bocsánat nem tudtam:-))

Akkor most már értem az irigységet:-)))

Jó hétvégét Nektek én nem leszek csak vasárnap, esküvőre megyünk:-)

27. anikko (válaszként erre: 26. - Viliflora)
2010. nov. 26. 20:13

jaaa:) köszi de fiú! :D

majd beszámolok, h mi ujság, mit üzent :)

26. viliflora (válaszként erre: 25. - Anikko)
2010. nov. 25. 19:44

Akkor egészséges kislányt kívánok Nektek:-)

Majd jelentkezz, hogy mi van odalent:-)

25. anikko (válaszként erre: 24. - Viliflora)
2010. nov. 25. 12:46
Persze, nekünk is az a lényeg, hogy egészséges legyen. De párom nagyon lány párti:)
24. viliflora (válaszként erre: 23. - Anikko)
2010. nov. 25. 11:30

Szia!


Akkor hétfőn várom a beszámolót a kicsiről:-)))

A kisfiúnak is örültünk volna, nekünk mindegy, csak egészséges legyen. Ahogy szokták mondani:-)


Szép napot Nektek!

23. anikko (válaszként erre: 22. - Viliflora)
2010. nov. 25. 09:29

Igen, tényleg a nyakhoz van köze, mert barátnőmnek, azért zsibbadt, mert el volt meszesedve a nyaki csigolyája. Azt kezelték uh-van. De nem volt terhes.


Gratulálok a kiscsajhoz!

most párom biztos irigykedne kicsit ;)

Én hétfőn megyek ismét uh-ra, már úgy várom!

22. viliflora (válaszként erre: 21. - Anikko)
2010. nov. 24. 20:01

Szia!


Dokim álláspontja: nem tudják mitől van ez, de érdekes, mert a kéz beidegződése inkább a nyaki területeken van... De tényleg jellemzője a terhességeknek. El fog múlni a szülés után (ezt gondoltuk mi is:-))))

Hát ennyi. El kell viselnünk:-)))


És megtudtam: kislányunk lesz:-)))

Na szia, jó éjszakát!

21. anikko (válaszként erre: 20. - 6b006fc769)
2010. nov. 24. 09:04

Na bakker! Akkor nem csak éjjel lesz? Nekem csak akkor van meg így reggel, a bal kezem ujj végein. Vizes nem vagyok, érdekes, mert Milánnal az voltam, már ilyenkor, de nem zsibbadtam és semmi más gond sem volt belőle.

Most nem vizesedek, de zsibbadok, éjjel alig alszom valamit, és ez gáz a gyerek mellett, mert nappal világom nem tudom!

Hízni híztam most is, de most jóval kevesebbet, mint az első terhességnél, időnként próbálok figyelni, hogy ne nasizzak, meg sok zöldség gyümölcs legyen az étrendben.

Ahogy utána olvastam, kizárásos alapon nekem a méhem nyomhat valamilyen ideget. De tök mindegy mert akár mit csinálok nem enyhül éjjel!

20. 6b006fc769 (válaszként erre: 19. - Anikko)
2010. nov. 23. 22:21

Ugyan így volt velem is, kb.a 18. héttől

Nálam (szerintem nálad is) az volt az ok, hogy nagyon bevizesedtem, s az ödéma nyomta az idegeket. Torna segít rajta, de el nem mulasztja. Vízhajtó kizárva, ha híztál is többet, mint "illik" be lehet iktatni hetente 1 gyümölcsnapot. Csalánteát ihatsz módjával (napi 1 csésze) Vigyázz nagyon a súlyoddal - nem biztos, hogy lehet és az sem, hogy számít - nekem toxémia lett a vége, szülés előtt 2,5 hét kórházi kezeléssel.

A jó hír, hogy hullámokban támadott a zsibbadás, a harmincadik hét körül nagyon enyhült, de a végére eléggé visszajött.

19. anikko (válaszként erre: 18. - Viliflora)
2010. nov. 23. 22:11

na ez érdekes, hogy nem tudják pontosan mitől van.

Viszont nincs ásványi anyag hiányom, a magnézium a felső határon van, ahogy a kalcium is, a vas meg jóval több, szóval ez nem lehet a gond.

2010. nov. 22. 18:15

Szia!


Ezt találtam:


[link]


Minden 2. babásnak zsibbad:-)))

17. anikko (válaszként erre: 16. - Viliflora)
2010. nov. 21. 10:17
Én viszont igen, nem is olyan egyszerű ez a helycsere dolog.
16. viliflora (válaszként erre: 15. - Anikko)
2010. nov. 21. 09:56
Sejtettem, hogy az oldal rossz. Ma nem erre keltem:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook