Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális a gondozónőtől ez a viselkedés? fórum

Normális a gondozónőtől ez a viselkedés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
12. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2016. nov. 25. 21:08

szerintem igaza van a gondozononek. furcsan viszonyulsz hozza, egy-ket ev van koztetek, de ugy beszelsz rola, mintha te mindent megelt matuzsalem lennel, o pedig tizeneves tudatlan


pedig ha okosabb vagy tapasztaltabb lennel, tudnad, hogy csak mert egyedulallo vagy, nem fejlodhetne a gyereked rosszabbul, sot gyakori, hogy egyedulallo szulo gyereke/gyerekei onalobbak


nekem fontosabb lenne, hogy elvigyem a gyereket egy lefixalt idopontra fejlesztesre, minthogy orvoshoz menjen. orvoshoz masnap is tudsz menni, hidd el, ranezesre nem fog meggyogyitani, es ugyanugy elkaphatja toled a pici, mintha masnap mennel el

2016. nov. 25. 19:26
próbálj meg vele valahogy kijönni. próbáld meg azt, hogy nyitsz egy kedvesebb mondattal vagy hasonló. azt is lehet hogy elmondod neki, hogy "köszönöd a javaslatát mert neked nyilván nehezebb, hogy egyedülálló szülő vagy", gondolj arra, hogy nap mint nap a gyerekeddel van és hátha vlami jót tudsz kihozni belőle
10. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2016. nov. 25. 19:07

..hidd el, nem baj, hogy fejlesztésre kell vinned. Ez csak a kislányod javára válik. Azt gondolom,hogy a pofavágások" csak azért lehettek, mert a fejlesztő pedagógusnak is van órarendje.

Oda sem akkor lehet vinni, amikor ..hanem biztosan, hogy be vannak osztva a gyerekek. Most, hogy lebetegedtél, így csúszhat az egész program" is elvileg.

Ez egyébként milyen fejlesztés lenne? - feltételezem a motorikus képességeit fejleszthetik...


Ritka -én legalábbis nem találkoztam még olyan pedagógussal - aki megengedheti magának, hogy úgy beszéljen a szülőkkel mint ahogy leírtad. Lehet túlérzékeny vagy és minden mondatot más hangszínben" hallasz ki.


Legyél magabiztosabb, mert nem mérvadó, hogy a legszerényebb családból nem nőhet fel nagyon okos és ügyes gyermek, sőt!

9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2016. nov. 25. 12:44

Kicsit nyugodj meg, ne törődj vele.


Igen, aki nem a tökéletes jómódú, de nem gazdag, két gyereket nevelő teljes család, az bizony kilóg, és ha bármi történi, akkor már mindent rádfognak, a családra, és eleve azt várják hogy mikor köthetnek beléd..


Velünk csak annyi a baj, hogy 4 gyermeket vállaltunk, a nagy meg autista.. Van aki normális, de volt, hogy a kicsivel váltanunk kellett emiatt..


Sajna ez van, de kitartás, fejleszd csak a gyereket, majd meglesz ennek az eredménye.. Ez hosszútávú verseny, majd 25 év múlva lehet - esetleg jogos - bármilyen kritika..


Addig is, kitartás, nem minden gyerek egyforma..


(Bár az önmagában nem baj, hogy jelzi a gondozó a gyermek lemaradását a többihez képest, mert az fontos lehet, pont azért, hogy tudd fejleszteni. De nyilván a stílus nem mindegy..)

2016. nov. 25. 12:41

Mindig nem lehet menekülni, de van, hogy kell..

Én is úgy nőttem fel, hogy "nem lehet váltani", igaz, olyan nagy ok nálam nem is lett volna..


Aztán később volt, hogy a sajátommal váltás mellett döntöttem, és megváltás volt.


Ma olyan világ van, hogy igenis találja meg az ember a helyét, ahol elfogadják, akár kompromisszumok árán is.


No jó, ha már a 20. helyen sem, ott nyilván el kell gondolkozni, hogy hol is van a baj... :-)


Azért ma már bővebbek a lehetőségek, más a szemlélet..

2016. nov. 25. 12:38

Ha nem lesztek egymasnak szimpatikusak, akkor mindig viszed mashova - ovodarol ovodara, iskolabol-iskolaba 18 eves koraig?

Ha netalan felsofoku tanulmanyokat is folytat, valaki nem tetszik az ifjunak, megy mashova, mert tapasztalta eveken keresztul?

Nem lehet mindig menekulni!

6. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2016. nov. 25. 10:41

Szia!

Először én két részre osztanám a problémát. Az írásodból az derül ki, hogy egyedül neveled a gyermeked, szerényebb anyagi körülmények között. A fejlődési elmaradás, nem ebből fakad (jó esetben), hogy milyenek az anyagi körülmények. Persze fakadhat, de az már régen rossz, és gondolom nem érzed úgy, hogy elhanyagolnád a gyermekedet, mindenféle értelemben.

Akármilyen is a stílusa a gondozónak, biztosan nem ez az összehasonlítási alap a gyerekek között, hogy ki mennyire van lemaradva a kortársaitól. Teljesen jó dolog, hogy fejlesztésre küldtek. Ott először is felmérik a gyerek képességeit, és lehet, hogy a szakember úgy értékeli, hogy a gyereknek nincs fejlesztésre szoruló problémája, tehát ez még egyáltalán nem biztos. Ha pedig fejleszteni kell, az csak a hasznára válik, inkább előbb, mint mikor már késő lenne.

Habár, 2 évesen nem tudom milyen fejlesztő foglalkozást tartanak.


A stílus pedig maga az ember, ennek semmi köze ahhoz, hogy te pár évvel idősebb vagy, vagy sem.

Ha tényleg sértően beszél veled, akkor igen is meg kell mondani, hogy te ezt a stílust nem vagy hajlandó eltűrni. Írod, hogy szimpatikus a másik gondozónő, esetleg vele is lehetne beszélni erről. Úgy érzed, veled ellenszenvesen viselkedik, nem tudod mi az oka, és vajon csak téged tisztel meg ezzel....?

Nem tudom, nálunk a bölcsiben, és mindegyik oviban is, ahova járt a fiam, volt egy hierarchia a gondozók, óvónők között, közülük is az egyik a "főnök" volt, mint ahogy most is, a suliba, ezért lehetne hozzá fordulni, mert lehet ő is tudna hatni valahogy a kollégájára.

Ha semmilyen beszélgetéssel nem jutsz előrébb és továbbra is folytatja, nem érzed a partneri viszonyt kettőtök között, akkor van annak az intézménynek egy vezetője is, akihez ez esetben lehet fordulni. Vagy bölcsit váltani, csoportot váltani, ha van erre lehetőség...

2016. nov. 25. 09:34
Szia! Mi is elkezdtük az óvit itt helyben, de január 1től már másikban folytatjuk, mert olyan szinten bántak a kislányommal amit már nem lehetett elviselni! Elég volt nagyon! Azért csinálja mind ezt mert nem tömör ajándékokkal és nincs elég hosszú nyelvem! Hát nem is lesz...
4. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2016. nov. 25. 08:29

nem egészen értem, minek az orrára kötni, h hova mész.

én lekorlátoznám a beszélgetést, a jónapot, viszlát szintre.

2016. nov. 25. 08:29

1. Ne magyarzkodj.

2. Ha v, udvariasan a szemebe.

3. Az egyik legocsmanyabb dolog es az egyik legnagyobb hiba a gyermeknevelesben, ha az egyik gyermeket a masokhoz viszonyitjak.

Itt nem a korkulonbseggel van a gond, erre alapoznod ertelmetlenseg. Egyik sem tehet rola.

2016. nov. 25. 08:25

Ha problémád van vele, miért nem beszéled meg az illetékessel?


Mi van, ha neked volt vacakabb napod, és túlreagálod ezt?


Vagy épp neki, és te meg nagyítod most.


Én a kommunikáció híve vagyok, tudom, fehér hollóként élek ezzel.

2016. nov. 25. 08:22
Van egy fiatal nő, aki délután szokott lenni a kislányom csoportjában.Fiatalabb nálam, szerintem épp, hogy elvégezte az iskolát(én majd 27 vagyok) és úgy beszél velem mindig mint más a kutyájával se.Folyton beleköt mindenbe, illetve más gyerekhez hasonlítja a lányomat, mert, hogy picit elvan maradva a fejlődésben.Viszont a védőnő, akivel heti kapcsolatban vagyunk, és a házi orvos sem látott semmi furcsát a kislányomon.Miért kell más jó családi hátterű gyerekekhez hasonlítani a gyerekemet?(arra gondolok, akinek ott van az apa, akiknek nincsenek nagyon nagy anyagi gondjaik, illetve van segítsége nagyszülők formájában stb.)Nyilván egy ilyen hátterű gyermek jobban fejlődik..De most a legújabb, vinnem kell elvileg fejlesztésre, nem is ez a "para", hanem, lekellet mondanom a megbeszélést, mert beteg lettem.Mondtam ma a nőnek, hogy muszáj orvoshoz mennem délután , erre "pofákat "vágott...meg kombinált, hogy nem tudom délelőtt elintézni?( Délután rendel az orvosom)Most adtam volna át a gyerekemnek, aki utána két hétig szenved??!!Legszívesebben megverném, hogy jön ő ahhoz , hogy egy idősebb embert(még ha ügye nem sokkal vagyok nála idősebb) bíráljon?Másik nevelőt kedvelem, sokkal aranyosabb, kedvesebb :)Másnak is nehéz eset a nevelő a bölcsődében?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook