Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyász SOS!!! fórum

Nőgyógyász SOS!!! (beszélgetős fórum)


19. youlcsi (válaszként erre: 15. - Nikike1988)
2010. márc. 2. 08:38

ja, a kenet és a tenyésztés sem ugyanaz ám!!!


kenet eredmény szinte rögtön kész van... de a tenyésztés a pontos. illetve ugye ha olyan a probléma, akkor ott tudnak rezisztenciát is nézni.

2010. márc. 2. 08:37
van amit ránézésre is meg tud állapítani... ad gyógyszert, kúpot, kenőcsöt, vagy amit jónak lát... a tenyésztés legalább 48 óra, szóval 3. nap, mire az orvosnál van az eredménye... ha továbbra is fennáll a probléma, akkor az eredmény alapján ad célzott kezelést.
17. 021a029148 (válaszként erre: 15. - Nikike1988)
2010. márc. 2. 07:29

Nekem is volt ilyen jellegű visszatérő problémám. Az sztk-ban "ránézésre" kezeltek, ami ideig-óráig volt jó. AZtán, amikor már nagyon zavartak az állandóan visszatérő panaszok, elmentem egy magándokihoz (Bp.-en), ahol vettek mintát és kitenyésztették. Ez 3 éve volt, és 16000 Ft-ba került, és 24 féle kórokozót néztek.

Elmondta a doki, hogy Bp.-en két laborban csinálnak ilyen összetett vizsgálatot, és mindenhonnan oda küldik a mintákat. (Gondolom ezért a pénzért kissé előreveszik a magánklinika által küldött anyagokat, ezért is kerül ilyen sokba...) Elmondta a doki azt is, hogy a 24 féle dologból a nagy része az egészséges hüvelyflórának is része, csak az arányok eltolódása okozhat gyulladást. És persze van, ami normálisan nincs jelen a hüvelyben, de pl. a bélben igen, és könnyedén bejuthat a hüvelybe is.

Kb. 1 hét múlva van eredmény. Nekem addig is felírt gyógyszert, ami a tüneteket csillapította, és amikor megjött az eredmény, kimutatott gombát és 2 baktériumot. Arra aztán kaptam specifikus gyógyszert, és 2 hónap múlva konrollra kellett menni (újabb 16000 Ft). Szerencsére akkor már minden oké volt. Azóta volt gomba okozta gyulladásom, de azt Canestennel magam kezeltem ugyanolyan elven, mint amit írtak többen, hogy ha nem múlik, akkor visszamegyek a dokihoz, de szerencsére nem kellett.

Egyébként mindig akkor jött ki ez a gombás gyulladás, amikor valamilyen beteg voltam, vagy nagyon sokat idegeskedtem, magyarul ki volt készülve a szervezetem.

16. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. márc. 2. 07:17
Ha egy jó maszekhoz mész, akkor igen (súlyos 10 ezrekért), de legtöbbször az elmondásod és jobb esetben vizsgálat alapján... És így majd járhatsz oda folyamatosan, mert nem olyan egyszerű kikezelni...
2010. márc. 2. 00:07
egyébként ha kenetet vesz akkor kb hány napot kell várni az eredményre?
2010. márc. 2. 00:06

az a gondom tul.képpen hogy pénteken költözünk 80km.re innen és ha ezen a héten el megyek és esetleg azt mondja hogy a jövő héten vissza kell mennem akkor már túl messze leszek és nem lesz lehetőségem vissza utazni ide...

A másik megoldás hogy jövő hétig várok még és ott megyek el dokihoz ahova költözünk.AZ lenne talán az egyszerűbb megoldás csak akkor még minimum 1hétig halasztom a dolgot...

2010. márc. 2. 00:00

sziasztok

igazából már pár hete viszket és néha több folyásom van.Van hogy pár napra el is múlik a viszketés de utána folytatódik tovább hol jobban hol kevésbé.

Eddig vártam de most már unom:S

12. Bcicus
2010. márc. 1. 23:45
Mennx el dokihoz, vetess kenetet, de addig is fel fog írni valamit, azért fontos, hogy tudd, hogy mi az, mert esetlegesen lehet, hogy a szexpartneredet is kezelni kell, mivel lehet, hogy nincsenek tünetei, de hordozhatja és fertőzhet vele.
2010. márc. 1. 23:34
sok folyásod is van, vagy csak viszket? szerintem is először próbáld ki valamelyik említett szert, ha pár napon belül nem múlik akkor doki, mert feljebb van a fertőzés (gomba). de nőgyógyász ha normálisan megvizsgál látni fogja mi a gond.
10. egypt
2010. márc. 1. 23:29
Én nem mennék el, először vennék valamit a gyógyszertárban, és ha egy-két nap alatt nem múlik el, akkor mennék dokihoz. Ha csak sima viszketés, az nem lehet túl nagy gond.
2010. márc. 1. 23:27
A Pevaryl G hüvelykúp is jó. 3 nap és elmúlik. Recept nélkül kapható az is.
8. 71e454bee5 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. márc. 1. 23:26
viszketés alapján lehet bakteriális fertőzés is...
2010. márc. 1. 23:25
Jajj de hülye vagyok,az vény nélkül is kapható! Tévedtem,bocsi
2010. márc. 1. 23:25
De a viszketés arra utal..
2010. márc. 1. 23:24
szia,szerintem egy canesten hüvelykúpot mindenképpen fel fog írni.. ,hogy ne várd vakarózva a labor eredményt :)
2010. márc. 1. 23:24

Ránézésre. Vagy rád sem néz, csak ír valami cuccot rá.

Én ilyen miatt nem is mennék nődokihoz, elmúlik magától egy-két nap alatt, vagy vehetsz a gyógyszertárban reklámozott termékeket rá.:)

2010. márc. 1. 23:23
Sokszor "ránézésre" is tudják már, hogy mi a probléma.
2. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. márc. 1. 23:21
ránézésre.......ált
2010. márc. 1. 23:20

sziasztok

Segítsetek légyszi!

Annyi lenne a kérdésem hogy ha elmegyek nőgyógyászhoz azzal a gyanúval hogy valami gombás fertőzésem van( viszketés miatt gondolom így ) akkor a vizsgálat után mintát vesz és elküldi a laborba és pár nap múlva van eredmény? vagy "ránézésre" állapítja meg?

Nagyon fontos lenne tudnom!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook