Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nincs semennyi önbizalmam fórum

Nincs semennyi önbizalmam (beszélgetős fórum)


13. Pampalini (válaszként erre: 12. - Nena87)
2020. febr. 11. 19:47
Ha olvastad a naplóm, tudod hogy jártam én is ebben a cipőben.
12. Nena87 (válaszként erre: 9. - Pampalini)
2020. febr. 10. 22:08
Esetemben ez sajnos nem volt kivitelezhető. Iskola, osztálytársak, tanárok. Ezekkel nem lehet nem körülvenni magam. Legfeljebb, ha magántanuló az ember. Na, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy amint kikerültem onnan, belátható időn belül kezdtek javulni a dolgok. És remélem, a fórumnyitó is túljut a rossz időszakon!
11. Péter 83 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 17:48
Köszönjük a pozitív visszajelzést! Írd meg, mi hogyan segít Neked, és ha további segítségre van szükséged!
2020. febr. 9. 16:24
Köszönöm az eddigi válaszokat sokat segítenek!
9. Pampalini (válaszként erre: 7. - Nena87)
2020. febr. 9. 16:07
Ez hozzáállás kérdése. Olyan emberekkel kell körülvenni magunkat, akik a jót látják bennünk. Nem olyanokkal, akik csak a hibáinkat látják.
8. Pampalini (válaszként erre: 6. - Zsofi_876)
2020. febr. 9. 16:05
Igen. Ebben teljesen igazad van. Ismertem néhány nőt az életemben, és mindnek volt valami problémája. Annak is, akire ha ránéztek a pasik, csöpögött a nyáluk utána.
2020. febr. 9. 16:01
Régebben nekem sem volt önbizalmam. Ennek viszont nem az volt az oka, hogy én nem tartottam értékesnek magam. Csak a környezetemben élők, akik folyamatosan csak a hibáimra helyezték a hangsúlyt, kiirtottak belőlem minden kis szikrányi önbizalmat. Lelki roncsként, nyakig a depresszióban éltem. Igen, arra is gondoltam, hogy csinálok valamit magammal, hogy vége legyen. Nagyon készen voltam. Gyűlöltem magam. Középiskolában sem nagyon akartam barátkozni senkivel, pont ez miatt. Mindig attól féltem, hogy bántani fognak, megint csak gúny tárgya leszek, és megint csak a hibáimat látják. És láss csodát, nem így történt. Kellett egy idő, amíg megtört a jég, és lettek barátaim. Aztán lassan az is kiderült, hogy van, aki lát bennem valamit, amit eddig senki. Szóval lassacskán lettek társas kapcsolataim, és, bár mai napig nem múlt el nyomtalanul, de megtaláltam a helyem az életben, a világban. Majd nálad is kialakul, csak ne utasítsd el az embereket! Nem kell feltétel nélkül mindenkit a bizalmadba fogadni, de adj esélyt nekik.
2020. febr. 9. 15:32

Szerintem egyszerűen le tudod vezetni magadban, mint egy egyenletet.

Attól lehet önbizalom hiánya valakinek, ha úgy érzi, ő kevesebb, mint a többi.

Ha úgy próbálkozol, hogy magadat "emeled fel" a többiekhez, az sok kudarccal járhat.

"Hozd le" a többieket, analizáld őket.

Ki az, akire felnézel, aki szerinted több, mint te?

Mitől több a szemedben?

Szebb a haja? Okosabb? Gazdagabb? Jobban öltözik?

Ugye tudod, hogy ez csak a te fejedben van így?

Nincs olyan ember a földön, aki mindenben nagyágyú.

A legsikeresebbeknek is vannak hiányosságaik.

Nézzünk egy menő csajt az osztályból. Csillog-villog, rajongótábora van. Nem tudatod, belül mennyire sikeres. Vagy lehet, hogy azt sem tudja, mennyi a 6x6. Vagy ha igen, lehet, hogy sóvárog egy pasas után. Lehet, hogy büdi a lába.

Fene tudja.

Szerintem ez az egész értékrendesdi egy teljesen torz én-képet ad.


Akik társaságában így érzed magad, gondold át, hogy ők miért különbek SZERINTED. Mert amúgy nem azok.

A gazdag nem jobb a csórónál, a csóró sem a gazdganál. A szép sem a csúnyánál és fordítva.

Nem kis munka ezt megérteni és elfogadni. Talán segít ha megpróbálod őket, többieket esendő emberként nézni.

És amikor észreveszed, hogy nincs ilyen, hogy mindenki jobb és szebb stb., akkor fogod tudni elfogadni önmagad.

Minden nap keress 5 dolgot, amire büszke lehetsz.

Kitartó vagy? Érzékeny? Nem vagy felületes? Kiemelkedő vagy valamelyik tárgyban? Ilyenekre gondolok.

Próbálj meg ne másokhoz viszonyítani!

Bunkó volt a boltos? Lekezelő az asszisztens? Lehet, hogy rossz napja van és szegény olyan ügyetlen, hogy nem tudja egymástól függetleníteni a dolgokat.

Legyél szilárd Te, csinálj meg olyan dolgokat, amiről azt hinnéd, hogy nem megy.

A sport remek kiindulás.

Futás pl., ott napról napra tudsz fejlődni.

Rajzolj, pályázz versenyekre!

Újíts ruhatárat, bátran!


A lényeg: senki sem különb a másiknál, max. másban tehetséges.

5. 240a440c77 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 15:01
Esetleg olvass önismereti könyveket, és járj többet emberek közé (vagy, ha úgy érzed, akkor szakemberhez menj inkább). Biztos van a közeledben valami olyan közösség, ahová szívesen mennél, például az érdeklődési körödnek megfelelő.
4. Pampalini (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 14:48
Olvasd el a naplóm az elejétől.
3. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 9. 14:34

Voltam ilyen helyzetben. Megoldásokat kerestem a helyzetemre, és személyiségfejlesztő anyagok hatására rájöttem, hogy eltúloztam a dolgokat a negatív irányban. Az élet sokkal jobb, mint amilyennek gondoltam, és tényleg vannak olyanok, akiknek tetszem mindenféle rejtett szándék nélkül!

Amióta a pozitívabb dolgokra irányítom a figyelmem, egyre több jószándékú embert tapasztalok a környezetemben.

Mit sportolsz és mióta?

Miben érzed magad jónak?

2020. febr. 9. 13:59
Szakember segítségét kérném a helyedben. Esetleg önismereti, önsegítő tréningeket keresnék.
2020. febr. 9. 13:53

Nos hol is kezdjem...

Sose volt önbizalmamde az utóbbi időben már egyáltalán nincs. Az önbizalom hiány nagyon megkeseríti az életem egyszerűen nem tudom magam elfogadni mindig a hibákat látom magamban, nem merek tükörbe nézni csúnyának és szánalmas találom magam. Utálok magamba mindent. Akik mondják rám hogy szép vagyok sose hiszem el mert biztos csak azért mondják higy jó kedvem legyen. Nem volt még sose igazi kapcsolatom mert ez miatt az összes fiút visszautasítottam egyszerűen nem tudnék kapcsolatban lenni mert ha saját magamat se szeretem hogy várjam el hogy szeressenek... Azt mondták a sport segít el is kezdtem de még mindig ugyan olyan önbizalom hiányos vagyok. Hogyan lehetne egy kicsit több önbizalmam? Valaki volt már ilyen helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook