Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nincs önbizalmam? SEGÍTSETEK! fórum

Miért nincs önbizalmam? SEGÍTSETEK! (beszélgetős fórum)


2020. febr. 20. 17:23

A gyermek a környezet visszacsatolásai alapján tanulja meg definiálni önmagát. Feltételezem, gyermekkorodban nem azt hallottad/tapasztaltad a szüleid/gondozóid részéről, hogy te milyen értékes, szerethető ember vagy, hogy csodálatos vagy, úgy, ahogy vagy, hogy feltétel nélküli szeretetet érdemelsz.

Az egészséges önbizalom felépülésének az alapja, hogy abban a szenzitív időszakban megkapd ezeket a visszacsatolásokat.

Ezért nincs önbizalmad. De ha tévedek, mesélj, hogy volt.

15. e758aa0143 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 14:40
Sok mindentől lehet, elképzelhető, hogy gyerekkori élményekre vezethető vissza. Ha ez így van, ajánlom a figyelmedbe a Mérgező szülők c. könyvet.
2020. febr. 19. 14:33
Ez az állj fel rázd meg magad csak egy bizonyos állapot fölött használ. Ha az alatt vagy, kedves anonymous, akkor mielőbb keress fel egy szakembert.
13. Endoplazmatikus®etikulum (válaszként erre: 9. - Csalános)
2020. febr. 19. 14:32
Érdekes, fordítva ismerem: lehetetlen nincs, csak tehetetlen.
12. Guruljka (válaszként erre: 8. - RiaG)
2020. febr. 19. 11:00

Gyermekeim az Úrban, nem kell rágörcsölni.


Még a facén megosztani se kell mindent.

11. 745dbbcbc4 (válaszként erre: 8. - RiaG)
2020. febr. 19. 10:43

Megfelelési kényszer.

Sajnos ez a baj okozója.

10. 745dbbcbc4 (válaszként erre: 9. - Csalános)
2020. febr. 19. 10:41
Köszi:) Van benne valami.
9. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 10:32

Önbizalom hiányod csak akkor lehet, ha teljesen tehetetlennek érzed magad. Tehetetlen ember nincs, csak lehetetlen. Gondolkodj, mit szeretsz, mi a hobbid, mit csinálnál szívesen és abba az irányba indulj el. Ha kedvet kapsz valamihez, vágj bele és máris lesz önbizalmad, főleg ha az sikerül is. Az öngyilkosság a legocsmányabb, gyáva emberek védekezése. Másnak nem ártasz, ha csak szüleidnek nem akarsz. Az meg kegyetlenség tőled.


7es Leila! Rád is vonatkozik!!!

8. RiaG
2020. febr. 19. 10:31
Félelem,hogy nem felelünk meg...megfelelési vágy és kényszer...nem szeretjük magunkat, azt gondoljuk nem vagyunk elég jók...mindenre rágörcsölünk és azzal el is csesszuk, így megjobban utáljuk magunkat. Rondak vagyunk, kövérek, sovanyak, túl magasak túl kicsik...az alakunk elcseszett...semmire se vagyunk jók...eleinte a szuleinket hibaztatjuk ezért, aztán magunkat és már élni sincs kedvünk....Sokan átmegyünk ezen fiatal korunkban. Kialakulatlan jellemunkkel, bizonytalansagunkkal. Meg kell látnunk magunkban a jót. Mert van bőven csak nem tudjuk, hogy az jó. Valószínűleg azért mert többen azt mondtak az rossz ..és elhisszük...de kiknek? Akik ítélkeznek és leneznek, mert te mas vagy? Nem egy klón? Hanem egy ember?? Aki nem húz alarcot , mint sokan mások , akiknek az emberi érzésekkel teli arc kellemetlen? Persze hogy nem fogsz nekik megfelelni...“Neked miért göndör a hajad? Nézd ott azokat a lányokat/fiukat/ mennyivel szebbek, mint te ..a sima hajukkal “..és el kell jönni a pillanatnak mikor rájuk nézel , elmosolyodsz és azt mondod magadban, igen helyesek, de nekem tetszik a göndör hajam...!:) és ezen kívül meg mennyi minden tesz különlegessé téged ..ha ezeket meglátod magadban végre, nem akarsz majd megfelelni senkinek, hisz éppen megfelelő leszel saját magadnak.
2020. febr. 19. 08:03

Ez a fórum nekem is jól jön.

Az enyém is a béka feneke alatt van.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 07:45

Valószínűleg gyermekkorodban "kiirtották" belőled.

Keress az életedben olyan területet, feladatot ahol sikereket érhetsz el, kihívásokat, feladatokat tűzhetsz ki magadnak. Sikerélményekre van szükséged.

5. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 19. 00:19
Nem gondolkodni, tenni kell!
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 18. 22:06
Én elolvasnám a helyedben Louise Hay valamelyik könyvét. Talán 'Az erő benned van' lenne most a legjobb.
3. 240a440c77 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 18. 22:00
A legjobb szerintem, ha keresel egy szakembert, ő segíthet kideríteni az önbizalomhiány okát.
2020. febr. 18. 22:00
Azt nem tudom, hogy miért nem volt soha önbizalmad, de annyit mondhatok, hogy még lehet. Csak valahogy meg kell fordítanod magadban a dolgokat, és előtérbe helyezni azokat a dolgokat, amiben jó vagy. Írj egy listát szerintem, és meglátod, hogy te is értékes vagy. Senki sem tökéletes, ezt ugye tudod? Öngyilkosságon gondolkodni... Tudom, hogy miről beszélsz, de hidd el, hogy nem éri meg!
2020. febr. 18. 21:46
Sose volt önbizalmam de miért? Egyszerűen utálom magam már az öngyilkosságon is gondolkodtam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook