Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs egy hónapos és jön a foga. Ez normális dolog? fórum

Nincs egy hónapos és jön a foga. Ez normális dolog? (tudásbázis kérdés)


10. anya4005 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 6. 02:26

Szia!

Nálunk a nagyfiam fejlődött hihetetlenűl gyorsan.

Konkrétan 2 naposan,még a kórházban hátról oldalra fordúlt,én meg előszőr azt hittem,esetleg sírt,a szobatársam megnyugtatta,és így tette le. Második alkalommal rákérdeztem,hogy ő volt-e,és mondta,hogy nem,de azt nézte,ahogy küzd a gyerek (én mindig lemaradtam rőla). 3 hónaposan már 4 foga teljesen kint volt,arra nem emlékszem,mikor kezdtek kibújni. 6 hónaposan állt,7 hónaposan önállóan ment,9 hónaposan beszélt. Kimaradt a kúszás,de később bepótolta,mikor az öccse is kúszni kezdett. A kicsi mindent később csinált,nekem ez volt furcsa,de minden gyerek más.

2013. aug. 5. 21:14
Bizony van aki foggal születik,szerintem ez sem kóros mint ahogy az sem,hogy valamelyik gyereknek csak 1 évesen bújik ki az első foga.
2013. aug. 5. 19:05
miért ne? van olyan aki foggal születik...
7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 5. 18:19
Olyanrol en is hallottam..
6. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 5. 17:44
nem sokmindent... max. a szines karikakbol felfuzott ragokat... gondolom, nyaladzik is erosen :) bar hallottam olyanrol, hogy a kisbaba foggal szuletett :):)
5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 5. 17:28
Ez igaz;-)csak az egesz google nem talal ilyet gondoltam hatha az 500000 hoxa tag közül talalkozott valaki ilyen esettel..az a szar h meg segiteni se tudok neki mert 1honaposan nem adhatok neki semmit
2013. aug. 5. 17:26
Köszönöm válaszod.Pénteken tudom csak vinni a dokihoz.jFelhivtam de hallottam a hangjan h nem hisz nekem pedig nem tudom mivel lehet egy fogat összeteveszteni..folyik az orra kb 2hete es ma peldaul allandoan cumi kell neki es aludni se tud ha kiesik egybol felkel ra
2013. aug. 5. 17:24
nincs mit tenni :)
2013. aug. 5. 17:18

A fog témában nem tudok nyilatkozni, de a forgásról van némi tapasztalatom. A fiam egy hetesen fordult először hasról hátra. Három hónapos korig mindig, amikor csak hasra tettem. Volt, hogy egy percébe is beletelt, volt, hogy csak 5-6 mp-be. Három hósan elfejtette, és legközelebb egy hónap múlva fordult újra hasról hátra. Én is olvastam mindenféle rémes dolgot, arról, hogy milyen komoly problémára utalhat, ha túl gyorsan fejlődik. De nem lett nálunk gond.

Fél napos volt, mikor hason fekve úgy átfordította a fejét a másik oldalra, hogy orra se érte az ágyat. Sose kellett tartanom a fejét, 1-2 hetesen már percekig apró ringatózással, de erősen magának tartotta, ha kézben volt. Akkor rémisztő volt, most már megnyugodtam.

Dokit kérdezd azért meg.

2013. aug. 5. 17:08

Sziasztok!


Ne tartsatok őrültnek de a tegnapi fórumom kérdésemre ma megkaptam a választ,hogy miert is nyűgős ennyire a kisfiam..Azt hittem rosszul látom,de apukámnak is leesett az álla.Az alsó két foga jön.Még azt is látni h a bal oldali már jobban kint van de a jobb oldali is jön..nem hinnem h 3an is rosszul látnánk..ez normális azerintetek?2hetesen meg már a hasáròl az oldalára fordult..aggódok h túl gyorsan fejlődik..járt igy vvalaki hasonló helyzetben?7.-én lesz 1 hónapos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook