Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen C-vitamint adtok a gyerekeknek, amiben nincs semmi káros hozzáadott dolog? fórum

Milyen C-vitamint adtok a gyerekeknek, amiben nincs semmi káros hozzáadott dolog? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 18. 14:49

Zöldség-gyümölcsfélék jók, de napi több kilókat kéne megenni, hogy a megfelelő mennyiség jusson be.

Cebion és gyógyszertári társaival az a gond, hogy marha kevés a hatóanyag. (kb 20-60mg C-vitamin talán - egy gyereknek meg legalább! 500mg kellene)


Aszkorbinsav (teában citromlé helyett vagy vízben limonádéként, vagy gyümölcslében) az egyik legjobb megoldás, lényeg, hogy elég legyen a bevitt mennyiség - ami NEM az RDA szerinti nevetséges mennyiség, hanem gyereknél kb 500mg, felnőttnél 1000mg naponta a minimum, betegség esetén ezeknek a sokszorosa.


Amíg tápszert evett a kislányom, én ezt tettem bele: (1 üvegnyibe kb a tasak negyedét)

[link]


Most 2,5 éves, ezt kapja:

[link]

de C-ből ebben is csak 60mg van, ezért kap még mellé napi 250-500mg-nyit ebből a rágótablettából:

[link]


Még egy gondolat: mindig szerencsésebb komplex multivitamint adni, mint külön-külön, így elkerülhető az egyensúly felborulása.

2013. dec. 18. 14:38

Gyumolcs naturban, facsarva;

zoldsegfele: savanyu kaposzta, fekete retek, csicsoka, repa, teli karalab, lilahagyma, krumpli, stb. mind mind nyersen.

Nem hiszek a sok adalekanyagos, vivoanyagos csodatablettakban; marad meg a napi 1 mg-os a patikai ascorbin.

2013. dec. 18. 14:29

Mandarint, narancsot, egyéb citrusféléket, és idénygyümölcsöt, kivit...

Mivel a C vitamint egyébként se tudja tárolni a szervezet, felesleges mesterséges készítményeket adni a gyereknek. Ami meg "időkapszulás", na el tudom képzelni, az mennyire természetes....

Szóval szerintem gyümölcsök: két étkezés között, saláta, savanyúság főétkezés mellé.

Tapasztalatom szerint ez többet ér, mint a csodabogyók.

Mondom ezt úgy, hogy a gyerekem az oviból tavaly (szept. és júni között) 3 napot hiányzott, azt is kötőhártya-gyulladás miatt, takonykór és egyebek miatt sose kellett itthon maradnia!!!

2013. dec. 18. 14:24
Én Cebion cseppet. És minden nap adok Immunaktívos Marslakócskákat. Mióta ezt kombinálom a gyerkőc egyszer sem volt beteg...Lekopogom, de még a közérzete is jobb:)
3. 273206364e (válaszként erre: 1. - Mkjudit)
2013. dec. 18. 14:19
Citromot!
2. Free
2013. dec. 18. 14:18
Gyógyszertári aszkorbin savat.
2013. dec. 18. 14:16
Milyen C-vitamint adtok a gyerekeknek, amiben nincs semmi káros hozzáadott dolog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook