Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nevelőapám után örökölhetek tartozást? fórum

Nevelőapám után örökölhetek tartozást? (tudásbázis kérdés)

2015. febr. 10. 19:35

az örökséget nem vagy köteles elfogadni. tehát ha csak adósságot örökölnél, akkor azt nem kell megörökölnöd, viszont nyilván ilyenkor lemondasz az összes többi örökölt vagyonról is.


szóval ez ilyen vagy mindent viszel, vagy semmit alapon működik. de te döntöd el, hogy kell-e a csomag:)

2015. febr. 10. 19:05
A Providentes adósság nem öröklödik.Ezt azért tudom,mert anyósomnak volt náluk felvett hitele és amikor meghalt nem kellett kifizetnünk a maradék hitelét.
2015. febr. 10. 16:57
Ha örökölsz utána akkor öröklöd a tartozást is.Nézz utána neten hogy mi az új jogszabály, a te esetedben, de én úgy tudom, hogy:Húzza hasznát,viseli terhét, tehát az adósságért is felelsz, olyan mértékben amennyit az örökség ér.
2015. febr. 10. 16:49
L.Luiselotte ? Nefaria?
4. 31bc25d879 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2015. febr. 10. 16:47
Én is így tudom.
3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2015. febr. 10. 16:46
Igen.
2015. febr. 10. 16:43
Az örökös az örökrésze erejéig felel az adótartozásért is, tehát ha nincs örökrész, nem felelsz. Egyébként vissza lehet utasítani az öröklést, és akkor nem öröklöd a tartozást sem.
2015. febr. 10. 16:35

A történet hosszú.

Az anyám meghalt néhány éve és a nevelőapámmal és a feltestvéremmel, öcsémmel éltem együtt sokáig, de már nem. Tartós beteg vagyok és a nevelőapámnak van sok tartozása, körülbelül mindenhonnan.

Azt szeretném tudni, hogy örökölhetem az apám tartozását ha meghal. Vagy ha nekem a tulajdonomban van nagyszülők örökségéből vagy saját erőmből egy autó például vagy egy lakás, akkor arra rászállhat-e a tartozás? Adó, számla, egyebek. Nem hinném, hogy hagyna ránk az öcsémmel bármit is. Csak azt szeretném tudni, hogy van-e okom aggódni vagy nincs.

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook