Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem voltam túl jó tanuló középsuliba, de azóta nagyon szeretnék diplomát. Van esélyem? fórum

Nem voltam túl jó tanuló középsuliba, de azóta nagyon szeretnék diplomát. Van esélyem? (beszélgetős fórum)


2018. okt. 27. 11:48
Akkor remélem sikerül jó érettségit tennem és ha fel vesznek akkor nem valók kudarcot. Köszönöm a válaszokat 😊
29. Channa* (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2018. okt. 27. 08:30

Van ilyen! Ezen kár agyalnod:)


Én meg azt gondolom mindig, hogy milyen jó vagyok, aztán ha szóba kerül valami, akkor a bátyám és a férjem is lenyom a töri tudásával. Bár az évszámokat én tudom jobban:DDDDD

28. ildi91
2018. okt. 27. 08:10
Meg érettségi elnök is szoktam lenni. A törit meg tanulni is kell/lene. Sajna időt nem tudunk adni.
27. ildi91
2018. okt. 27. 08:07
Javítok én. Ez a dolgom. Töritanár vagyok.
26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Channa*)
2018. okt. 26. 21:49

Jól néznék ki, ha nem régen érettségiztem volna.

Az én töritudásomon csak javítani lehetne, de reménytelen. Még mindig ott ülnék.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2018. okt. 26. 21:33
Nem mindenből, csak amiből lehetséges a javítás.
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Apeeng)
2018. okt. 26. 21:30
De nem mindenből...???
23. apeeng
2018. okt. 26. 21:25

Az egyik fiam észbekapott, és újból jelentkezett a pénzügy szakra..


5 évnél régebbi az érettségije, akármilyen jó is, nem fogadták el, újra kell érettségiznie.

oroszból viszont van érvényes papírja.

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. okt. 26. 20:53

Az érettségid a régi. Szerintem náluk már máshogy működik.

Az unokahúgom egyszerűen nem jut be az egyetemre, pedig szinte kitűnő volt...

21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. okt. 26. 20:03
És 2014-ben felvételiztem. Az nem volt még olyan régen.
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2018. okt. 26. 20:02

Ha a kiszemelt egyetemi szakon a felvétel feltétele az emelt szintű érettségi az adott tárgyból, akkor kell.

A német ötös érettségimet is meg kellett fejelnem, emelt szintűvel, az évközi bizonyítványom is mindig ötös volt németből. Ha az emelt szintű érettségi a követelmény, azt nem lehet megkerülni.

2018. okt. 26. 19:58

Már teljesen máshogy számolják a felvételi pontokat és igen, ha valakinek az érettségije nem sikerült túl fényesre, akkor újra kell érettségizni úgy, hogy a jegy és a hozzájáró százalék is magasabb legyen, mert csak ez esetben lesz meg a pontszám.

Ahhoz, hogy újra érettségizz nem kell suliba járni, csak jelentkezni kell a kiválasztott iskola érettségijére és kifizetni a vizsgadíjat.

Ha jobban sikerül, akkor bevésik, ha rosszabbul, akkor marad a régi.


Ja, nem kell feltétlenül emelt szintű, csak jó jegy kell jó százalékokkal...

18. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Drflora)
2018. okt. 26. 16:01
Az érettségim nekem se lett fényes, 5-2-ig volt a szórás, ráadásul a régi rendszerben. Felvételiztem sikeresen úgy 5 évre rá (matek újra, vmelyik tárgyból mg nem is érettségiztem), utána viszont a meló miatt nem csináltam, szóval szerintem bejutni a legkevesebb, mégha újra nekulni nehéz is.
2018. okt. 26. 14:52
Persze, tanulni kell és meg lesz!
16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2018. okt. 26. 13:54
Az emelt szintű érettségi felel meg a régi felvételi vizsgának. A kért tárgyakból kell az emelt.
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Drflora)
2018. okt. 26. 13:50

Valamelyiket válaszd ki, amelyikből könnyebben felkészülsz.

És időben jelentkezz érettségire a legközelebbi gimiben. (Célszerű, mert reggel korán ott kell lenni.)

Ha kiválasztottad a gimit, akkor lépj velük kapcsolatba, és jelentkezz a 2019. évi érettségire.

Az egyetemi jelentkezést hamarabb, még februárban be kell adnod. Aztán ha sikerült az érettségi, utólag adod meg, ami még kell. Szóval, ha minden jól megy, már szeptemberben egyetemi polgár leszel.

14. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Drflora)
2018. okt. 26. 13:46

Szerintem ehhez nem kell emelt szintű érettségi.:))

Az eredményeid nem is rosszak.

13. 401f36ab4a (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2018. okt. 26. 13:46
Én se azt mondom, hogy "kell", de gondolom a fórumindítóban felmerült a kérdés, hogy nem ártana, ha több pontja lenne. Ha meg megteheti, hogy több pontot szerez, akkor miért ne?
2018. okt. 26. 13:44

Ez a szak követelménye egy emelt szintű érettségi magyar vagy természet ismeret vagy történelem vagy angol vagy matek.


Remélem fel tudok készülni nyárig..

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2018. okt. 26. 13:41
Azért volt izgalom, SMS-várás a ponthatároknál, pedig a pontkalkulátor alapján már előre tudtam... :D (az is van a Felvi-n)
10. Amaunet (válaszként erre: 8. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 13:39
Bocs, én is csak azért fogalmaztam úgy, hogy "beiratkozás", mert nekem sem kellett újra érettségizni semmiből. Hogy ők hogy számolgattak nem tudom.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 13:35

Én is ezt mondom, de nem kell újra érettségizni.

Nekem azért kellett, mert a német szakra kérték az emelt szintűt. A középszintű megvolt annak idején. A felsőfokú nyelvvizsga nem számított, csak plusz pontokat, mennem kellett 56 évesen németből érettségizni. De csak abból.

8. 401f36ab4a (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. okt. 26. 13:21
Nem tudom, a régi bizonyítványt hogy számolják, mert engem nem érintett, nem néztem utána, de annak is meg van a maga módja, mert mindenképpen pontszámítás történik. "Nem vehető fel az a jelentkező, akinek a felvételi összpontszáma nem éri el a felvételi ponthatárt." - ez minden szakra és karra vonatkozik.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - 401f36ab4a)
2018. okt. 26. 12:55

Nem kell minden tárgyból érettségizni. Én eleve 76-os érettségit mutattam be, akkor még nem is létezett emelt szintű.

A Felvi-n egyetemenként, karonként, szakonként ott vannak a követelmények. Nem számít az érettségi jegyátlaga, ha jól emlékszem.

Én germanisztikára mentem, a törit végképp nem kérte a kutya se.

6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. okt. 26. 12:53
Még hozzáteszem, annak idején nem is felvételiztem, olyan ócska jegyeim voltak... :D Szóval akárhogy is számították a jegyeket, jól számították!
2018. okt. 26. 12:52

Azt biztos tudod, hogy az emelt szintű érettségi magasabb szintű követelményeket is támaszt, tehát többet kell tudnod azokból a tárgyakból, amikből már egyszer vizsgát tettél az alábbi eredményekkel, és közben eltelt 4 év.

Szóval nem árt jó derekasan nekifeküdni a tárgyaknak, és perszehogy vizsgázhatsz ennél jobb eredménnyel is, ha energiát fektetsz bele.

Sok sikert kívánok!

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Drflora)
2018. okt. 26. 12:52

És igen, sosem késő, és nincs korhatár.

Én 56 évesen kezdtem az egyetemet, most írom (egy év halasztással) a szakdolgozatomat.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Drflora)
2018. okt. 26. 12:50

A régebbi pontszámokat másképpen számolják. Nézd meg a felvi.hu-ban.

Nekem pl. töri érettségim nem is volt.

Nem kellett emelt szintűt tennem, csak abból az egy tárgyból, ami a felvétel feltétele volt. A többit a gimis bizonyítványból és az érettségiből számolták, gyakorlatilag besétáltam a levelező tagozatra az egyetemen.

Szóval nem beiratkozni kell, a felvételi eljárást végig kell csinálni.


Mindenképp a felvi.hu oldalt ajánlom. Ha regisztrálsz, még időben figyelmeztetnek is a tennivalókra.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Drflora)
2018. okt. 26. 11:31

Érdeklődtél már, hogy milyen feltételekkel lehet beiratkozni esti v. levelező tagozatra?

Régebben nem kellett pontszámot vinni, elég volt az érettségi bizonyítvány. Nem nézték azt, hogy milyen eredménnyel végzett.

2018. okt. 26. 11:20
Szeretnék ez éven emelt szintű érettségit tenni mert nem elég a pontom. Matek 2 angol 3 magyar 4 töri 4 biosz 4. Azóta eltelt 4 év kitanultam két szakmát, egy egészségügyi és egy szociális területen lévőt. Úgy érzem kezdek meg érni a továbbtanulásra. Szociálpedagógia érdekel elsősorban. Aztán szociális munkás. Lehet esélyem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook